Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Mamawrzesniowa

Dzidziusie z Wrzesnia 2012-pogadajmy o nich!!!

Polecane posty

HEj.. wczoraj ulewy i burze a dzis nadal parno i duszno.... Andzia jak bylo na zebraniu:) zerowka to juz powazna sprawa:) Mamusiabrusia kurier laskawie sie pojawil? i jak znajdziesz to tez poprosze o namiary na dobry jogurt:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny!:)Jakos malo czasu mam ostatnio, na mazurach upaly i cale dnie nie ma nas wdomu - jeziora, lasy i tesprawy;) Kupy zamilkly, zab sie przerznal :) roznorodnie jedza te wasze dzieci. A deserki robicie same? z czego?:) i duzo dodajecie wody do zupki? Bo moja je takie bardzo bardzo geste.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Hickary:) dawno CIe nie bylo... ale przy takiej pogodzie i takiej okolicy to nic tylko siedziec na swiezym powietrzu:) Moj dosc geste zupki lubi wiec duzo wody nie daje desery owocowe czy budynie robie sama

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gratuluje zabka:) a z czego desery... budyn to mleko z owocami plus maczka ziemniaczana... owoce rozne...zalezy co jest pod reka...czasem gotowane czasem surowe.. wszystko znika:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej:) Dzis zapowiada sie kolejny upalny dzien. Nie chce z malym wychodzic na takie pelne slonce i spacerujemy dopiero tak kolo 16.00. Musze mu kupic jakis balsam do ciala z filtrem, bo ma tylko kremik na buzie. Znacie jakies fajne balsamy? Czym smarujecie dzieci?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do jogurtow to sa Misiowe Jogurciki Nestle, oczywiscie slodkie, od 6 miesiaca. Nie wiem, czy wlasnie na takie sie nie zdecyduje, bo sa specjalnie dla niemowlakow...eksperymenty z jogurtem naturalnym dla doroslych troche mnie przerazaja:).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czy ktos daje dziecku jajka perliczek? Podobno sa delikatniejsze i zdrowsze od kurzych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny a macie sposob na twarde kupki,co podawac do jedzenia lub picia? Lili ma z tym problem, jak podalam jej jablko z jagodami to masakra,tak plakala bo kupki nie dala rady zrobic a kupa prawie jak kamien :/ 1 mamaAnia dzieki za podpowiedz co do obiadkow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hickary- moj tez woli papki niz lejace sie zupki, wiec niewiele dodaje ale nie wody tylko wywaru. 1 Dzis upieke mu bananka i poleje musem malinowym. A i zupelnie zapomnialam, ze przeciez moge mu dac ryz z jabluszkiem, szkoda tylko , ze bez cynamonu jeszcze:).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Slodka Lilii- zetrzyj jej cale surowe jabluszko i nakarm, dawaj tez do picia duzo samej przegotowanej mineralnej wody. Powinno ja ruszyc:).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja smaruje Lirene 50+chodzimy kilka godzin dziennie, jest bladziutka tak, jak byla, wiec jest ok. :) no u nas male miasto i kiepsko z owocami swiezymi... jablka, banany to wiadomo, ale co wiecej? I daje jajka przepiorcze. Z miesa tylko krolika, jakos nie moge sie przemoc... czy danie skorki chleba liczy sie jako gluten? bo nam alergolog kazal wprowadzac po 8 miesiacu dopiero, czyli teraz. Manna tez dam, ale sie zastanawiam czy taki hlebek tez mozna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i czy okolo 6 kup dziennie, papkowatych, jest norma? powoli odchodze od cycka, Wiki wypija bebilon pepti, na razie niewiele bo ok 120 ml ale zawsze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka dziewczyny! Znów upał:) 1 Hickary - fajnie, że udręki się skończyły i macie ząbka, gratulujemy!:) 1 D82 - kurier dotarł łaskawie chwilę przed naszym powrotem do domu. Po grandzie jaką wczoraj zrobiłam i w aptece i w dpd nauczył się nawet korzystać z telefonu!:O I jakiż dokładny się zrobił, zadzwonił stojąc pod klatką, czy to nie pomyłka w adresie, bo nazwisko jest inne (mam jeszcze panieńskie na domofonie) :) 1 Co do jogurtu, to kupiłam i dałam Brusiowi, ok. łyżki tego było. Skutek? Awantura, że tak mało. Bóli, wysypki, ani żadnych działań niepożądanych nie odnotowałam. Dziś dam mu więcej, a później dodam np. bananka (ulubiony owoc Brunolisa). Kupiłam jogurt Naturalny Danone: http://www.leclerc.rzeszow.pl/foto_shop/78/5900643019351.jpg Wahałam się pomiędzy nim, a naturalnym Bakomy, jednak Bakoma zawiera w składzie laktozę (a u nas, to wiecie - kolki by były), więc wybrałam Danone'a.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do zupek, to daję gęste, bo przy jego atakach radości przy jedzeniu mniej spada mi z łyżki, łatwiej też zebrać jak wytrąci mi łyżkę rączką, lub kopnie w miskę... 1 Lili, a jakim mlekiem karmisz?? Daj jabłko surowe (bez dodatków), jak pisała Mamabruna. Ja mam sposób na twardą kupę taki: daję mu 3x dziennie calcium w syropku, po pół łyżeczki. Kiedyś zauważyłam, że po calcium robi luźne kupki. A jagody wywołują zatwardzenia, z tego co kojarzę. 1 Hickary - skórka chleba zawiera gluten. 1 Typowo balsamów nie używamy, tylko kremik do pyszczka z filtrem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dla niemowlakow bez cukru ale smakowe sa jogurty w sloikach...bobowita na pewno ma i babydream... Rojber ma kre Perfecta. Slodka Lilii niestety jagody tak dzialaja...daj jej surowe jablko albo sliwki...plus woda do picia...powinno pomoc... Ryz z jablkiem Rojber tez wsuwa:) ale gotowany wlasciwie nic mu nie pieklam...dzieki za podpowiedz:) Z tego co slyszalam, skorka od chleba tez moze byc traktowana jak ekspozycja na gluten:) Sliwki gruszki moze jeszcze? Mlody kiwi tez wsuwa...maliny poki co tylko mrozone... Brawo dla kuriera:D a ten danone naturalny chyba ma mleko w proszku?? wiec szukam dalej:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ze tez nie wpadlam napomysl z mrozonymi malinami :) kurde, to kiwi juz mozna? :) sliwki i gruszki je sloiczkowe. A kombinujecie juz skads swieze? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
D82 - nic tu nie piszą o mleku w proszku. "100% polskie mleko" - tylko tyle i że jogurt naturalny "z mleka", a jakiego to nie piszą. Zresztą... Po ostatnim moim doświadczeniu ze "starannie wyselekcjonowanymi" jajkami Bobovity, to już się zastanawiam czym karmić dziecko. Ale zaczynam dochodzić do wniosku, że gotowe produkty dedykowane niemowlętom, to gorszy syf, niż to co same przygotujemy w domu. I daję głowę, że budyń Twojego autorstwa jest 100 razy zdrowszy niż "jogurciki dla niemowląt" firm X lub Y.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O, widzę, że jednak mamuśki zrozumiały, że słoiki dla dzieci to syf i zaczęły gotować dzieciom zupy. Jednak mój apel na coś się przydał. Brawo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamusiaBrusia mala teraz pije mleko bebiko.Dziewczyny same zrobdzie jogurt! :) Bardzo latwo juz pisze.Kupcie maly jogurt naturalnyb lub smakowy,podgrzejcie litr mleka aby bylo mocno cieple, nie wrzące,dodac jogurt,wymieszac,przykryc,zawinac w koc i odstawic w cieple miejsce na noc.Wychodzi wam najzdrowszy jogurt na swiecie :) wyprobowalam! :D w lodowce mozna trzymac ok tygodnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maniana- zaczelam gotowac, bo przyszedl na to czas i bylismy oboje na to gotowi. Takie bylo zalozenie od poczatku i twoje zlosliwosci nijak nie wplywaja na moje wybory i decyzje. Jak masz dziecko w wieku naszych dzieci to dolacz po prostu a wszystkie grzechy beda ci zapomniane;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzisiaj w ramach pobudki moje dziecko przez szczebelki lozeczka ciagnelo mnie za wlosy....bolalo jak cholera ale sie momentalnie dobudzilam:P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hickary- dzieki za tym z kremem:). Moj zalatwia sie 2-3razy dziennie, wiec nie wiem czy 6 razy to duzo ale chyba tragedii nie ma skoro to nie rozwolnienie i kolor jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wczoraj mala poilam nektarem ze sliwek rozcienczonym z woda,a dzis kupka jak marzenie nawet troche za rzadka ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dla Lili kupilam krem do twarzy i ciala spf 30 z kolastyny,chociaz podobno na slonce jest tez dobry olej kokosowy,sama nie wyprobowalam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny, 1 a propos kremów na lato - ja jeszcze nie mam, ale po przeczytaniu tego http://www.srokao.pl/2012/04/filtry-dla-dzieci-analiza.html zdecyduję się na babydream teraz, a jak w lecie będzie mocno piekło to z firmy La Roche Posay. Wogóle się na tym nie znałam i nie wiedziałam, że większość kosmetyków z filtrem jest do d... 1 jako deser Sebastian je owowce (świeże jabłka, banan, winogrona i słoiczkowe brzoskwinie, śliwki, morele) najczęściej z kaszką jaglaną, niekiedy dostaje same, kupilismy tez wyciskarkę do soków (rewelacja!!!) i od tygodnia robię mu soczek marchew + jabłko, czasem troche buraka do tego (eko - kupuję w lidlu) 1 słodka Lili - u nas na twarde kupy pomaga ten soczek, którym wyżej pisałam, a wcześniej syrop z magnezem (syrop Magnum od 2 r.ż.) 1 właśnie wcinam serek owczy - oj jak smakuje, mam tylko wyrzuty sumienia, że dietę przerwaliśmy po 2 tygodniach a miało być 6 :( no nic, teraz zdrowe odżywianie i potem znowu oczyszczanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamaania- fajna analiza, dzieki za link:). Teraz juz wiemy, co jest najlepsze dla naszych maluchow:).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o moja zlosliwa ulubienica sie pojawila:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Slodkalili a mleko UHT czy pasteryzowane?? i w jakiej temp. trymac całą noc? wystarczy np. owinac kocem czy wstawic do piekarnika trzeba:D?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hickary nie wiem wlasciwie czy kiwi mozna... mialam w domu....sprobowalam,...nic mlodemu nie jest... wiec podaje... a sliwki i gruszki poki co takie jak teraz sa daje.... czekam niecierpliwie kiedy nasze juz beda, bo wiadomo lepszy smak:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×