Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Mamawrzesniowa

Dzidziusie z Wrzesnia 2012-pogadajmy o nich!!!

Polecane posty

KIP - leć nisko i powoli ;) Ja ze srednim też latałam w tym wieku, ale to był lot sześciogodzinny, ciekawe jak twoje dziecio będzie sie zachowywało. Przynajmniej w lotach międzykontynentalnych jest więcej miejsca w samolocie, A malutka będzie w foteliku na swoim miejscu czy u ciebie na kolanach? My dostaliśmy pościel dla synka i spał na ziemi przed pierwszym siedzeniem. Pełen komfort ;) Trzymam kciukasy za spokojną podróż!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zjadl cale male jabluszko. Polecam Lobo, dla Bruna jest najlepsze:). Zrobilam malemu pranie i ide wieszac. Napiszcie jak wam minal dzien, pozdrawiam:).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamobruna dziś piękna pogoda więc moje dziecio spędziło dziś z przerwami dzionek na spacerze i na tarasie. Jednak nie zmieniłam tej spacerówki na gondolę i mała była zachwycona ze widzi świat na spacerze ;) A teraz na wieczór wyścieliłam jej wnętrze wózeczka polarkowym kocem, dopięłam osłonkę na nóżki ale spięłam tylko dół i boczki w samych nóżkach i taka mi się a'la gondola zrobiła. No nie wylezie z tego sama... raczej ;) Zastanawiam sie jak wam sie udaje trzymać codziennie jednakowy harmonogram dnia waszych maluszków. Moja bardzo nieregularnie je, śpi. Na dworze ze trzy godziny śpi, w domu potrafi się przespac nawet tylko 20-30 minut. Jedyne co regularnie to chodzi spać ok 20 bo jej sie zwyczajnie tak chce, że żadna siła jej nie powstrzyma. Przez to nierówne spanie to i jedzenie i kąpiel wychodzi nam raz tak raz siak... No nie jestem mistrzem organizacji;) Moze jak już wprowadzimy na stałe dodatkowe posiłki i będzie je zjadała jak należy to nam się ureguluje. rany, gdzies mi sie wtoczyła pod kanapę ;) Musze już pozabierac kwiatki z ziemi, bo wczoraj zerwała parę listków z dracenki a z doniczki wygrzebała jakąś, psia mać, gumę do żucia. Juz jest z oczu nie spuszczam jak jest puszczona "luzem".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamcia- kurcze, twoja Marysia jest starsza tylko o 7 dni od Bruna a on wcale tak nie zapieprza po podlodze...bo zaczne sie martwic;). Bruno raczej ma staly rytm dnia ale jest na mm, wiec to zupelnie inna bajka:). Musze mu kupic czapke z daszkem, zeby go nie razilo slonce no i oczywiscie buciki, choc nie mam pojecia jakie? Jakie sie kupuje buciki do siedzenia w wozku na spacerze?:).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
e tam Mamobruna, moje dzieci szybko zaczynały sie przemieszczać pełzając i raczkować, a potem na tych czterech dobijały 16-go miesiąca kiedy inne maluchy zadryndalały dawno dawno na dwóch nogach. Co dziecio to inna historia;) Ja buciki mam na razie takie kozaczkowate bo zimno jeszcze ale trochę jej spadają jak majta giraskami w wózku, więc musze pomyśleć co to założyć. Chętniej zakładam więc póki co kombinezonik polarkowy bo ma stópki zakryte;) Wydaje mi się, ze póki mełe nie chodzą to chyba żadnych specjalnych bucików im nie trzeba, tylko takie miękkie, niemowlęce. Musze pooglądac zdjęcia młodszego synka co sie w sierpniu rodził i zobaczyc co wiosna nosił ;) Nic nie pamiętam! Nic! ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, u nas dzionek super. :) Mala wlasnie zasypia w lozeczku - oglada projektor i oczka ajuz jej opadaja. A ja sie relaksuje, godzine temu wyszla kolezanka - ale male szalaly - tez z ocz nie mmozna bylo spuscic -chociaz moja sie niemal nie przemieszcza, ale tamta mimo 9.5 miesiaca zapierdziela jak maly samochodzik. I na 4 i na 2!:) Wiki uwielbia dzieci, no non stop sie smiala takim serdecznym smiechem. A Michaska hustala nawet Wiki na hustawce, tak pociesznie to wygladalo :) Z pokoiku Wiktorii zostal zajgon ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hickary- to fajny mialas dzien:). Dziewczynki tez mialy przednia zabawe, super:).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość slodka Lili
mamcia 76 moja mala tez nie spi o stalych godzinach, a je w miare regularnie,wtedy dopiero jest problem kiedy przespi godzine jedzenia lub nie chce po prostu zjeść,rób co chcesz usta zaciśnie i nie zje.Wieczorem czasami bywa że pójdzie spać już o 18 ale zazwyczaj równiez ok 20 chodzi spac,ale za to w nocy budzi sie regularnie ok 24 i ok 4 rano :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slodka Lili - najważniejsze,że córeczka najedzona :) mnie też się zdarzało już zrobić dziurki (jak miałam smoczki 1 i zagęstnik mi wszystkie pozatykał a Seba darł się głodny) 1 Mamcia - fakt na sztucznym mleku łatwiej o organizację dnia, jak przeszlam tylko na sztuczne mleko, to jakoś te posiłki łatwiej zapalnować bo wiedzę i szybciej zjada (nie wisi na mnie po 40 minut). Poza tym przy trójce masz więcej obowiązków, wiec sobie nie rób wyrzutów. Tobie też należy się chwila dla siebie. 1 Hickary - zazdroszczę takich spotkań. JA od niedawna mieszkam w nowym miejscu i nie mam tu znajomych z małymi dziećmi. Wszyscy gdzieś daleko. A szkoda, bo jak nie ma rodzeństwa to fajnie jak maluch ma w poblizu rówieśników do zabawy. 1 KIP - bezpiecznej i spokojnej podróży. Jeśli lecisz sama z Anią to podziwiam. Taki kawał świata...oby Ania dobrze zniosła lot i smacznie spała. 1 my dziś byliśmy u okulisty - czekalismy na wizytę 2 miesiące i pan doktor stwierdził tylko, że jest duży zez, ale on to nie jest takim specjalistą jak lekarze w klinikach. Powiedział, że on może coś za rok będzie mógł pomóc i jak chcemy wcześniej, to sobie możemy jechać do centrum leczenia zeza w Krakowie. No to jedziemy w ten piątek - płacimy za wizytę i czas oczekiwania 3 dni!!! Wkurzyłam się bo czekaliśmy długo, żeby usłyszeć, że sobie do prywatnej kliniki możemy pojechać 150 km. Po co te skałdki płacimy??? i tak z opieki medycznej zazwyczaj korzystam prywatnie. wiecie jaki jest czas czekania na operację oczu na NFZ w moich okolicach?? - 2 lata!!! a prywatnie 1-2 tygodnie. No nic Seba teraz najważniejszy. Spokojnej nocki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamaania- no tak, niby placimy skladki a jak cos to i tak prywatnie trzeba pojsc i bulic...chory kraj:(. Myslisz, ze Seba powinien miec operacje, czy zle zrozumialam? Nie znam sie na tym zupelnie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam nadzieję, że to się da wyleczyć okularami albo zklejaniem oczka plasterkiem - zobaczymy co w piątek powie polecana przez wszystkich pani doktor. A o tej operacji to słyszałam, bo inny pacjent pytał o terminy. Wolałabym jednak unikąć stołu operacyjnego - to będzie ostateczność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamaania- no, zle zrozumialam...pewnie, ze wystarcza okulary i zaklejanie oczek, bedzie dobrze:).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kupie jutro niekapka Aventu, bo ten tommy powoduje, ze maly czasem mi sie krztusi...cos za szybki przeplyw ma tam ten smoczek. Poza tym ....chyba pojde juz spac:) Dobranoc, spokojnej nocy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czy wy dziewczyny kapiecie same dzieci? Ja jeszcze nie probowalam...poza tym nie wiem czy warto, bo dzieki tym kapielom ma kontakt z tatusiem, ktory przez dzien miga sie od pilnowania a jesli juz to sadza malego przed komputerem i cos tam razem przegladaja:). I jeszcze jedno: w kapieli obracacie dziecko na brzuszek? My tak, czesciowo kapiemy na pleckach a pozniej przewracamy na brzuszek, zeby sie popluskal. W kapieli nie placze ale i sie nie s ieje, wiec chyba srednio to lubi:).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
J anie wiem, znowu cos zjadlam bronchit sie nasilil... charcze ikaszle - dalam jej wziewki, flegamine, zrobilam inhalacje... znowu czeka nas lekarz... chcialabymja przerzucic na mm ale raz ze pepti nie chce nawet lyzeczka, a dwa, ze nie rusza butli :(charcze jakby miala caly nos zapchany, ale czysto i nic sie nie da wyciagnac... Wiki kapie sie sama, na brzuszku, na plecach, na siedzaco przez chwile. Kapiemy ja oboje, uwielbia i sie cieszy. Lazienka zawsze zalana ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MamoBruna- moj m pracuje na 2 zmiany wiec od poczatku ja kapie jeden tydzien a m drugi.Maja bardzo lubi kapiele od niedawna kapiemy w normalnej wannie.Na poczatku troszke plakala ale wyczailismy ze nie moze byc glodna.Co do meza to nie martwie sie o kontakt, tatus oszalal na punkcie corci i duzo mi pomaga nie musze nawet prosic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hickary- jej:( biedna malutka... Masz taka delikatna corcie, ze az strach. Najwazniejsze to dociec na co jest uczulona. Z tego co dziewczyny pisza to bardzo ciezko jest przestawic malucha z piersi na butle... Tak? Fajnie, ze tak lubi sie pluskac, moj niekoniecznie:). Dzis sam znalazl sobie w lozeczku smoczka i wlozyl do buzi, maly spryciarz;). Piore w Lovely ale plam z marchewki nie dopiera a na pieluchach tetrowych po wszystkim zostaja plamy. Zalatwilam juz wszystkie pieluchy, ze az wstyd.... I jak ja z takimi pojde na szczepienie? Musze kupic z 3 nowe....:).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hickary- zanim Maja chwyciła butle to naprawde dlugo trwalo. Nie ma co sie spodziewac efektu za szybko. Za to teraz az sie trzesie jak widzi butelke i tata szczesliwy ze tez moze nakarmic Mala. A ja na tabletach zatrzymujacych laktacje bo jedna piers caly czas produkuje. Dziewczyny podsuncie co gotujecie na obiad nic nie umiem wymyslic.Mam ochote na cos z kapusty kiszonej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kuleczka- no widzisz jak fajnie masz:). Super mezus! :). Moj nie odmowi opieki ale to ja musze mu wscisnac malego...nic z wlasnej woli:). Kapiecie juz w wannie a nie wanience? Chyba ciezko tak sie schylac? Pewnie to kwestia wprawy:).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MamoBruna- ja jakis miesiac temu przezucilam sie na normalny proszek plamy lepiej schodza na szczescie Malej nic nie jest, automat przestawilam na dodatkowe plukanie i wszystko prasuje.Tak wygodniej bo nie mam tyle sortowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja dzis robie zupe pieczarkowa. A z kiszonej kapusty zrobilabym albo kapusniaczek albo bigos:). Nic innego nie przychodzi mi do glowy, chyba ze....schabowy z ziemniakami i gotowana kapusta:). Bruno ma skrzynke ze swoimi skarbami: opaska ze szpitala, pepowina, zloty pieniazek na szczescie, pierwsze buciki....zamierzam konsekwentni ja uzupelniac o nowe skarby takie jak pierwszy zab mleczny , ktory wypadnie itd. Pewnie tego nie doceni i bedzie mial gdzies takie skarby ale mnie to cieszy:).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maz kupil malemu wczoraj sloiczek indyka z koperkiem....porazka, maly cala noc pierdzial:). Dzis daje mu cielecinke. Doszlam do wniosku, ze lepiej jak sloiczki bede kupowac ja, bo on zawsze jakies cuda przynosi:).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chyba skusze sie na schabowy z kapustka dobry pomysl wczoraj mialam tylko zupe pomidorowa. My tez trzymamy skarby dla Maji, zaczelo sie od testu ciazowego(caly czas widac druga kreske!) zdjecia z USG opaska pepowina pierwszy dresik, szatka z chrztu coraz wiecej tego!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×