Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość bez pomsyłu

Wasz pomysł: co zamiast kwiatów dla Młodych?

Polecane posty

Gość bez pomsyłu
no niby fajne z tym totkiem (sami dziadkom dokupujemy na urodziny) ale nie wiem czy chce coś takiego na ślub bo jak dla mnie to oklepane. fajnie że twoja babka potrafi czytać gratulacje normalnie :D w ogole gratuluje inteligentnej rodziny. co ja taki mieszczuch potrafie NIC, nawet czytać :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość slodkawisnia
Wszystko biorę pod uwagę, tylko nienawidzę natrętnych osób któe próbuja mi wcisnąć co będzie lepsze i wiedzą lepiej ode mnie. Przeczytaj co napisalas powyzej. Sama sie tak zachowujesz w stosunku do pary mlodej. Oni napisali co chca dostac na prezent ale Ty i tak wiesz co bedzie dla nich lepsze i wiesz lepiej od nich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
my prosiliśmy o wino a oprócz niego też dostaliśmy kwiaty ale nie 50 bukietów tylko 6 wina stoją i jak mamy ochotę to wyciągamy sobie na wieczór, ale sączę tylko ja kwiaty postały 4 dni i trzeba było je wywalić ale z tą skrzyneczką na wino na pierwszą rocznicę ślubu fajny pomysł z tym, że mój Mąż kręci na taki prezent nosem bo wina nie znosi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bez pomsyłu
a ja może nie kupie wina tylko jakiś koniak, a może likier? a może jeszcze COŚ innego. ludzie wy nie rozumiecie że ja nie ide jutro na wesele tylko za jakiś czas, napisałam wcześniej żeby ludzie podsuneli jakiś pomysł, żeby zrobić bukiet z wina chociażby, ale nikt nie wypala z pomysłami tylko z gnojeniem. Może właśnie wino zrobie formie bukietu, gówno o mnie wiecie i nie macie zielonego pojęcia co mogę zrobić, bo sama tego nie wiem! a różę jedna i tak dostanie w bardzo fajnej formie, już znalazłam nawet :) i dostanie ją od mojego męża bo przy składaniu życzen przynajmniej u mnie tak było ja coś dostałam i mąż, więc on da jej a ja panu młodemu dam, i możecie se gadać :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mialam narysowana kamasutre na wesolo z mlodymi w roli glownej, (tulow narysowany byl, glowy byly z jakiegos zdjecia), pozycje na kazdy dzien tygodnia, i to wydrukowalismy w formacie 40 cm na 60 i w antyrame i to zamiast kwiatow pod kosciolem dalismy, ubaw wszyscy mieli a mlodzi tez fajna pamiatke mieli, bo powiesili sobie to nad lozkiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bez pomsyłu
dzięki za kolejny pomysł :) wiecie a teraz doczytałam zaproszenie i co? pisze ładnie o winie z dopiskiem A W KOPERCIE ZNACZEK WODNY. A może mnie nie stać żeby dać wino + np. 50zł bo nie wypada przecież dać 20zł-30zł. wczoraj jak czytałam to szybko przy nich to wychodziło to tak wino lub kasa, ale teraz jeszcze raz i szok! Matko święta wymagający ci państwo młodzi w tych czasach takie coś... Nie powinno się tak stawiać gości że ma się dać to i kasę chryste panie padłam normalnie. to mnie prezenty wyjdą na 5 osobową rodzinę a będziemy tylko w dwójkę... taka bogata to ja nie jestem. ojjj nieeee

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bez pomysłu, teraz zazwyczaj w kopertach daje się ok 300-400 zł i to chcą zamiast prezentu a wino chcą zamiast kwiatów, na które ludzie wydają kasę a później szybko usychają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bez pomsyłu
Rybcia ale weź pod uwagę, że nie zawsze z rodziną żyje się super cudownie pięknie, oni jak byli u nas na weselu to dostaliśmy chyba 100zł (mimo że pracowała) więc nawet się za miejsce nie zwróciło bo za osobę miałam 140zł. a osób było2. I teraz co? myślisz że ja będę robić wszystko żeby się przypodobać? bo ONI TAK CHCĄ?! w życiu. nie stać mnie na ich zachcianki i tyle. Nie dam im pieniędzy a już napewno nie 300 czy 400zł. Dam im prezent, mnie to się sporo osob nie pytało co chce, jak się ktoś zapytał to mówiłam bo dużo rzeczy potrzebowałam do mieszkania. Ale nie powiem bo i kasa się zwróciła w większej połowie więc pod tym względem nie narzekaliśmy. A jak się z rodziną zyje tak że widzi się raz na jakiś czas (mimo że super fajnie jest) to nie czuje potrzeby wchodzenia komuś w tyłek tylko zrobie jak uważam czyli dam prezent, a zamiast kwiatów COŚ.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yhhfeifnuymhgdhds
"fajnie że twoja babka potrafi czytać gratulacje normalnie w ogole gratuluje inteligentnej rodziny. co ja taki mieszczuch potrafie NIC, nawet czytać " Nie pogrążaj się. Chodzi mi o czytanie ze zrozumieniem a wbrew pozorom ludzie mają z tym problemy. Weźmy pod uwagę Ciebie. Dostajesz zaproszenie w którym pisze że młodzi życzą sobie wino i pieniądze a ty zakładasz temat co dać młodym zamiast kwiatów. Przecież wyraźnie ci napisali. Jaki masz kłopot. Kupujesz wino. Jak nie chcesz takiego za 40 -50 zł to kup za 20 -30 jak cie nie stać a do koperty włóż pieniądze. Na kwiaty też trzeba wydać te 50 zł i jeszcze w dzień wesela musisz odebrać je z kwiaciarni, wczesniej zamówić to jeszcze większy problem. pieniądze też łatwiej dać bo nie jeździsz za prezentem. Macie łatwo a sami utrudniacie sobie wszystko i robicie problemy z niczego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yhhfeifnuymhgdhds
Na kwiaty wydaję zazwyczaj około 40 zł więc za taką kwotę spokojnie mogę kupić wino albo likier. W kopertę nie wypada dać mniej niż 500 zł. Jak nie stać to złóż życzonka pod kościołem i wróć do domu. Nie wydasz ani złotówki, nie zbiedniejesz a szczęścia młodej parze pożyczysz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bez pomsyłu
hmmm miło że się martwisz żeby moje koszta już większe nie były, ale pozówl że SAMA zdecyduje czy pojade do kwiaciarni zapakować prezent czy tez nie. ja nie potrafie zrozumieć czemu wam tak zależy na tej kasie, nie potraficie zrozumieć że ktos po prostu nie chce dawac pieniedzy???? czy wam to tak trudno zakumać???? zreszta nie ma mowy o prezencie tylko co zamiast kwiatów, a tutaj wielkie HALO. ja nikomu nic nie mowilam ani nie pisalam a prezent ani jeden sie nie powtorzył, wszystko było super z wszystkiego sie cieszylismy, kasy dostalismy wiecej niz sie spodziewalismy a tutaj takie pazerstwo na kase że ja piedziele :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yhhfeifnuymhgdhds
Powiedzmy że kupisz mi ekspres do kawy za 600 zł. A może mam upatrzony taki za 1500 i chcę sobie go kupić po weselu. I co mam zrobić z twoim ekspresem ? Oddać ci i poprosić że dopłącę do tamtego bo wolę droższy bo lepiej mi odpowiada. Wystawić na allegro czy wcisnąć komuś jak pójdę na kolejne wesele. Nie chodzi tu o zarobienie pieniędzy tylko powiedzmy wolę zebrać pieniądze od dwóch czy trzech par i kupić sobie coś porządniejszego niż dostać kilka nieużytecznych dla mnie rzeczy i martwić się co z nimi zrobię

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yhhfeifnuymhgdhds
Myślę że każdy wie najlepiej co jest dla niego dobre a ty idąc na wesele powinnaś się dostosować bo to ie jest twój dzień tylko państwa młodych a ty już swój dzień miałaś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bez pomsyłu
dzizyss ja wymiękam, dziewczyno!!!!! przechodziłam swoje wesele i wiem jak to jest, ale sumienie mi nie pozwoliło dyktować gościom CO MAJĄ MI DAĆ CZY KUPIĆ!!!!! jak ktoś zapytał powiedziałam i nie było gaf, wszystkie rzeczy świetne do dziś służą i oryginalne! nie wiem czy żelazko z philipsa za ok. 300zł może być gafą ( takie ja dostałam) byłam uradowana! w życiu bym nie wybrzydzała. Cieszyłam sie jak głupia, no ale jak ktos ma w tyłku duzo to z wszystkiego bedzie zawsze i ciagle nie zadowolony...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość slodkawisnia
Przeczytaj sobie jeszcze raz swoje wypowiedzi, nie trzymaja sie ladu ani skladu. Moim zdaniem jestes zlosliwa, wymyslajac jakies z dupy prezenty, gdy para mloda wyraznie chce wino. I nie pisz, ze wszyscy obdarowani byli zadowoleni, kazdy, w miare kulturalny czlowiek usmiecha sie i dziekuje za prezent, mowiac" Super zrobiliscie niespodzianke, naprawde dziekuje, ciesze sie bardzo!!!" Bo tego wymaga kultura. Pomysl troche. Gdyby naprawde chcieli niespodzianke, to nie pisaliby na zaproszeniu, ze chce wino. Naprawde tego nie rozumiesz? A jezeli nie zalezy Ci na tym aby byli zadowoleni, to nie wiem, po co tam leziesz..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość znaczek wodny to pieniądze
powtarzasz się. Cięgle tylko TY i TY i TY. Pytałam Cię wczoraj, zapytam i dziś: jak byś komuś powiedziała wprost: "chcę dostać wino" a dostałabyś np cukierki - byłabyś zadowolona? Założę się, że nie. Czym innym jest sytuacja, w której młodzi nie piszą nic - wtedy można sobie wymyślać do bólu. Ale jeśli piszą, proszą o konkret - tak jak tu o wino i pieniądze zamiast kwiatów i prezentu - to PO CO się silić na oryginalność i wymyślać coś innego? I nie ma znaczenia, że TY byś tak nie zrobiła. Nie ma znaczenia, że TOBIE się podoba coś innego. TY nie jesteś ważna w tym dniu - ONI są ważni. I to z ICH zdaniem powinnaś się liczyć - tak ciężko to zrozumieć???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bez pomsyłu
NIE WAŻNE zapomnijcie o temacie, zgłaszam do usuniecia. Już nie będzie potrzebny ani wasze cenne rady, wystarczyło troche posiedziec na necie i znalazło się mase pomysło wystarczy pewne rzeczy ze sobą połaćzyć w całośc, po co ja tu w ogóle zagladałam? masakra myslalam ze bedzie szybciej tutaj bo nie mam czasu siedziec na necie, no coż zycze powodzenia wszystkim pannom młodym i wymarzonych win, i tak hojnych gosci zeby im starczało na wasze wydumane prezenty :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ojtam ojtam wcale nie
skąd w obie tyle jadu autorko... :O tak ciężko przychylić się do czyjejś prośby? :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to, że Ty nie wpadłaś na pomysł, żeby napisać gościom że preferujecie pieniążki ( uważam, że to najłatwiejszy prezent), nie oznacza, że inni mają się cieszyć z "prezentów". My już dawno mieliśmy wyposażone mieszkanie z nowymi akcesoriami i nie cieszyłabym się z żelazka za 300zł bo sama mam droższe:P- takie jakie chciałam i mi odpowiada. Ekspress za 600zł no proszę a z jakim ciśnieniem? Jak mam pić jakieś gówno to wolę zaparzyć normalną kawę. Ty płaciłaś 140zł za osobę a nam po podliczeniach wszystkich wyszło 250zł.... ale wolałam prezent 50zł niż jakiś ekspress za 600zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja będę prosiła o książki. za 20-30zł spokojnie można kupić super fajną książkę, nawet bestseller z wyprzedaży. kochamy książki i dlatego o nie będziemy prosić, jestem ciekawa ile dostaniemy "erotycznych poradników" :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
autorko, widać, że zależy Ci, żeby podarować coś orginalnego :) ale niestety obstaję w tej wypowiedzi za resztą, nie uszczęśliwiaj ich na siłę, prosili o wino. na Twoim miejscu, jakbym wiedziała np. rok wcześniej o wesele, to poprostu sama bym im jakieś winko sporządziła- to jest super, orginalny i wymagający czasu i poświęcenia prezent

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klaudia1617
Ja tez lubie takie oryginalne pomysly zamiast kwiatow wina itd:) sama nie mam takich fajnych pomyslow . ale to tez od mlodych zalezy-czy maja poczucie humoru:) ja jednej takiej bliskiej kuzynce-ona lubi takie oryginalne pomysly-zamierzam dac jakas ladna skrzynke z drobnymi-oczywiscie tam bedzie tyle drobnych ile chcemy z narzeczonym im dac ogolnie-ta calą kwotę wymienimy na takie drobne-groszowki , zlotowki, 2zl...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mimimimi1012
Ja polecam certyfikat z okazji rocznicy.Sama kiedys taki kupowałam młodym i byli bardzo zadowolenie. Można zrobić z ich zdjęciem, ja takie miałam wisi do dziś u nich w salonie, lub bez zdjecia jesli nie masz. Super sprawa. Zamawiałm przez internet www.misz-masz.pl, tam ma coś takiego jak dyplom dla pary młodej. Wygląda elegancko solidnie i z klasą. Fajnym prezentem też zamiast kwiatów będzie bukiet z kuponów lotto, lub butelka wina. Wino wypiją, przy sprawdzaniu lotto bedzie dreszczyk emocji, a certyfikat zostanie na pamiątkę na pewno w widocznym miejscu, nie jak standardowa kartka która potem się wala po kątach w szafach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marcysia 12
Moi znajomi zamiast kwiatów chcieli zabawki-później zawieźli do Domu Dziecka. Inni zrobili podobnie ,tylko zamiast zabawek ,poprosili o książki ,albo przybory szkolne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×