Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość izoterma30

kto zaczyna starania metoda in vitro

Polecane posty

Gość lil24
tygrysek badałaś kiedykolwiek amh? wiadomo skąd ta słaba jakość komórek? To między innymi dlatego lekarz mówi o udaniu tak? Pomijając endometriozę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tygrysek33
lili nie miałam badania AMH w sumie to miałam chyba mało badań robionych. Trochę mnie to zastanawia że niema żadnych badań które by stwierdziły co jest z tymi jajeczkami (tzn lekarz mi tak powiedział) badanie drożności miałam w 2007 roku i też się zstanawiam czy nie warto zrobić jeszcze raz chociaż lekarz powiedział że nie ma takiej potrzeby. Nigdy nie miałam badania na wrogość śluzu ani nic takiego. W tamtym roku miałam tylko laparoskopie. I takie podstawowe badania z krwi (hormony). Lekarz nie zaproponował żadnych badań tylko od razu IFV, oczywiście wspomniał też o IUI ale powiedział przy okazji że przy endometriozie to raczej IUI się nie udają. Nie wiem juz sama co o tym wszystkim myśleć :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tygrysek33 no a wlasnie ze powinnas bo od amh bardzo tez duzo zalezy na jakos i ilosc jajeczek ma tez wplyw wlasnie rezerwa janikowa a ty mialas IMSI CZY ICSI bo czesto kobiety maja po 2-próby ICSI a potem udaje sie po IMSI wlasnie czesto moja znajoma miala icsi 3 nie udane próby podeszla do imsi i sie udalo ma blizniaki roczne glowa do óry bedzie dobrze trzeba w to mocno wierzyc wiem ze latwo mówic lae kazdej z nas jest tu ciezko ja sama sie boje co to bedzie jak sie nie uda nie stac mnie na dalsze próby no chyba ze beda mrozaczki chodz ze mna jest wszystko ok to jednak sie boje ze sie nie uda bo jednak mimo wszystko ivf to sprawa indywidualna kazdego kobiecego organizmu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tygrysek33
my mięliśmy IMSI

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość izoterma 30
Ehhh... To wszystko jest takie trudne. Staram się jakoś trzymać, ale jak wspomniała tygrysek nie wiem czy będę w stanie jeszcze raz to przechodzić. Chyba umowie się jeszcze na wizytę do jakiegoś dobrego lekarza i a skonsultuje to jeszcze wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My się chyba wybierzemy do innej kliniki też w BS ale tym razem do ARTEMIDY ale tylko po to żeby usłyszeć co ma do powiedzenie inny lekarz. Na pewno nie będziemy podchodzili do kolejnej próby bo ja nie wyrobię na pewno nie w tym roku. Za bardzo to wszystko mnie dobija i boli, to wszystko jest takie nie sprawiedliwe :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość izoterma 30
Wiem, tygrysek, naprawdę wiem o często zastanawiam się co ja zrobiłam źle, dlaczego mnie to spotyka, zastanawiam się nad swoją kobiecością, ogólnie obwiniam siebie za to. Chociaż nikt nie daje mi powodów. W pracy 3 dziewczyny sa w ciąży, niedługo pewnie moja bratowa będzie, a ja... Kilka bliskich mi koleżanek już urodziła planując to jak planuje się wczasy tak po prostu a ja czekam... I żyje wśród nich, uśmiecham się przez łzy i gratuluje pociechy. O często słyszę och jakie ty masz podejście, zróbcie sobie takie, byłabyś świetna mama...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niestety dziewczyny taki nasz los ja juz tez mam dosc 5 lat staran czlowiek nie ma juz sil poprostu dalej czekac chce z calych sil wierzyc ze ivf mi sie uda ale jak bedzie to wie tylko Bóg jeden co bedzie u mnie tez w rodzinie same ciaze za miesac siostra rodzi drugie dziecko synka bedzie miala ma córek juz 1,5 roczna ma dopiero szczescie najpierw z córka im sie udalo od razu potem jak chrzesnica moja skonczyla roczek sisotra juz byla w 4 tygodniu ciazy..... druga moja siostra ma 3 miesiecznego synka ciesze sie ich szczesciem ale przykro mi jest czasem i strasznie ciezko :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skąd ja to znam ehhh..... Każda moja koleżanka ma już dziecko a ja jedyna nie :( wiem jak to boli i wiem jak bolą takie słowa :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość izoterma30
Mam nadzieję, że kiedyś jak pomyślimy o tym wszystkim uśmiechniemy się i powiemy że wreszcie nas to niedotyczy, że nasze marzenia sie spełniły...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
http://tech.money.pl/in-vitro-juz-od-lipca-ale-dla-wybranych-0-1272518.html dziewczyny moze bedziecie mialy szanse od lipca o polowe refundacji IVF ja dzownilam do mojej kliniki babka wziela odemnie dane gdyby co beda do nas dzwonic ale tez z kaska dzialamy we wlasnym zakresie bo nigdy nic nie wiadomo ale jesli jest okazja to czemu by nie skorzystac my mamy bezposrednie wskazanie do ivf 5 lat staran i prawie 3 lata leczenia i badan a nawet jelsi nic z tego nie bedzie to to trudno sami pokryjemy koszta moze jak sie nie uda za 1 bede miec na 2 próbe bo prób jest sumie 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość izoterma 30
Zawsze to jakaś szansa. Zastanawiam się kiedy podadzą kliniki które zakwalifikują się do programu i co dokładnie będzie refundowane. Zapewne pierwszeństwo będą miały stale pacjentki tych klinik... No ale warto próbować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izoterma 30 jak leczysz sie w klinice to bedziesz miala prawo podjesc prubowac warto ale dostepnsc dofinansowania bedzie bardzo ograniczona:O ja tam na to ani nie licze chodz babke z mojej kliniki ktora prawdopodobnie bedzie uczystniczyc w tym projekcie babka mnie zapisala ale nie nastawiam sie nie mam zamiaru czekac daljmy kolejnego roku na ivf jak sie nie uda to zaplacimy sami za ta 1 próbe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kwalifikacje do zaplodnienia pozaustrojowego z programu bede mogly skorzystac pary u których stwierdzonono i potwierdzono dokumentajce medyczna bezwzgledna przyczyna nieplodnosci lub nieskuteczne zgodne z rekomendacjami i standardami praktyki lekarskiej leczenie nieplodnosci w okresie 12 miesiacy poprzedzajacych zgloszeniedo programu a kobieta w dniu zgloszenia (pierwsza wizyta u realizatora )do programu nie ukonczyla 40 roku zycia wskazania do zapodnienia pozaustrojowego obejmuja: a) czynnik jajowodowy u pacjentek z trwalym uszkodzeniem jajników u pacjentek zdyskalifikowanych zpowodu braku szansy na powodzenia leczenia operacyjnego nieplodnosci u pacjentek z uposledzona funkcja jajowodów przy zachowabniu droznosci lub po nieskutecznej operacji mikrochirurgicznej b)czynniki jajnikowy nieplodnosci brak ciazyp o conajmniej szesciu cyklach farmakologicznej indukcji jajeczkowania c) endometrioza I II stopien w lit.d. -III,IV stopien w lit.d. d) nieplodnosc nie wyjasnionego pochodzenia(idiopatyczna) -u kobiet do ukonczenia 35 roku zycia jezeli trwa dluzej niz 24 miesiace -u kobiet powyzej 35 roku zycia jezeli trwadluzej niz 12 miesiacy 1) Czynniki męskie: -w przypadku stwierdzienia gęstosci plemnikow ponizej 3ml/mlnasienia,w przypadku nieplodnosci trawajacej dluzej niz 12 miesiecy -w przypadku stwierdzienia gestosci plemnikow 3-15 mlmlnasienia w przypadku nieplodnosci trwajacej dluzej niz 24 miesiace Kryteria wykluczenia staniowia: 1)brak mozliwosci wystymulowania lub pobrania komórek rozdrodczych od jednego z partnerów 2)potencjalne ryzyko braku prawidlowej odpowiedzi na stymulacje jajeczkowania (hormon folikulotropowy FSH powyzej mU.Ml w 2-3 dniu cyklu lub hormonu antymullerowski AMH ponizej 0,5 ng/mL) 3)nieodpowiednia odpowiedz na prawidlowo przeprowadzona stumulacje jajeczkowania czego wyrazem byl brak pozyskania komorek jajowych w 2 cyklach stymulacji 4) nawracjajace utraty ciaz w tym samym zwiazku 5)wady macicy bezwzglednie uniemozliwijace donoszenie ciazy 6) brak macicy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość izoterma30
Czyli co juz powinnam wpisać sie na listę oczekujących? A już podana jest lista klinik biorącycyh udział w programie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześc dziewczyny :) U mnie się dzisiaj powtórzyło. Wynik 0 :( X No własnie gdzie mozna zobaczyć wykaz tych klinik które są zakwalifikowane??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość izoterma 30
Wczoraj czytałam, że konkurs ma być ogłoszony i mają być z niego wyłonione kliniki, ale nie wiem czy to prawda? A tak ogólnie to myślę nad zmiana kliniki, bo trochę się zawiodłam na swojej, nie wiem jak jest w innych, ale liczyłam na jakimkolwiek pomoc, wsparcie jak się nie uda. A tak naprawdę nic niewiem. Jak chciałam się umówić po negatywnym wyniku na wizytę i tak zwyczajnie porozmawiać, bo to chyba jest coś jednak nie tak, to pani w rejestracji zapadła a po co? Hmmm... Trochę dziwne, zostałam tam trochę kasy i nie prosiłam o darmowa wizytę... Ale z drugiej strony zastanawiam się czy to dobry pomysł, pocichu liczę, że może jak będzie ta refundacja, to załapie się u nich jako ich pacjentka w pierwszej kolejności... I teraz niewiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Izoterma tak ale kliniki musza spelniac wszyskie kryteria a tych klinik jest prawie 30 i musza byc rozmieszczone tak zeby ludzie nie musieli dojezdzac po 200-300km w calym kraju i w danym regionie my tez sie kwalifikujemy z mezem ponieeaz maz ma tylko 3,45 ml plemnikow w 1 ml na 15ml w tym 11ml tylko w calym ejakujacie na 39ml wiec my sie kwalifikujemy od razu sami kombinujemy kase ale jak sie uda to bedzie super mamy udukomentowane dwa lata leczenia w tym 5 lat sie staramy wiec ivf nie bedzie dostepne dla wszystkich nieplodnych par jest bardzo zaostrzone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość izoterma 30
No właśnie, we Wrocławiu sa dwie i zastanawiam się, czy obie się zakwalifikują czy nie. I czy ta cała refundacja będzie prowadzona uczciwie. Jest trochę par z problemami...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak tylko trzeba brac pod uwage to ze nie wszyscy sie kwalifukuja z tego co podali kolezanka np jej facet ma duzo ml plemnikow kilka iui nie udane i oni sie nie beda kwalifikowac kobiety z niskim AMH tak samo tak wiec ta liczba xostepnosci sie skurczy i to bardzo bo mowili ze ivf nie dla wszystkich nieplodnych bedzie dostepne ty jestes z wroclawia ?ja mieszkalam tak kupe lat do 7 roku zycia a urodzilam sie w trzebnicy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izoterma nie przejmuj się jak ja zadzwoniłam do lekarza i mu powiedziałam że sie nie udało to powiedział że mu przykro. a jak się zapytałam co robimy dalej i kiedy mam przyjechać na wizytę to usłyszłam że mam przyjechać jak będziemy gotowi na kolejna próbę. Ja też chciałam pojechać i tak po prostu porozmawiać nie przez telefon tylko na żywo i chciałam żeby mi usg zrobili bo przecież trzeba sprawdzić czy wszystko jest ok po tym wszystkim. A ja mam przyjechać jak będę gotowa na kolejne IVF i też powiem szczerze że oczekiwałam jednak innego potraktowania :( ale też się zastanawiam i chyba u nich zostanę bo tak mi się coś wydaję że bocian może wygrać konkurs a skoro jestem ich pacjentką i sie kwalifikuję z moją endometriozą do refundacji to może uda mi się załapać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość izoterma 30
Tygrysek nawet nie wiesz jak bardzo chciałabym Cię pocieszyć, ale ehh... Kiepski ze mnie teraz pocieszacz. Mimo to wierzę, ze się nam uda :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tygrysek przykro mi ale glowado gory nie mozna sie poddawac wszystkim nam sie uda my tez sie kwalifikujemy i mysle ze u mnie provita tez bedzie brala udzial w dofinansowaniu do tej pory spelnie wszystkie kryteria i wymogi wg polskiego towarzystwa ginekologiczego i pozostale kliniki ja juz dzwonilam babka wziela odemnnie dane zobaczycie uda sie nam wszystkim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość izoterma 30
Paula a gdzie ty się leczysz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj Paula chciałabym miec w sobie tyle wiary co Ty masz. W chwili obecnej to ja już ją stracilam :( Ja muszę odpocząć bo juz nie wyrabiam X Izoterma a Ty już dostalaś @??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość izoterma30
tak Tygrysek, dostałam okres, już w poniedziałek i dopiero dzisiaj normalnie unkcjonuję, przez trzy dni miałam takie bóle jak nigdy, myśłałam, że mnie rozerwie i rozsadzi, żadne tableti nie pomagały. A wczoraj to już niewiedziałam co gorsze, czy ból brzucha czy głowy... dopiero dzisiaj czuje, że żyję... Odpoczywaj, zajmij sie sobą... pomyśl o czymś miłym, zrób coś co lubisz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tygrysek333 dokladnie odpocznij tak jak pisze izoterma no ja wierze mocno i wiem ze tobie sie uda mi i izotermie musi i niema innej opcji masz szasne na dofinansowanie i to sie liczy a na leki jakos wykombinujecie kase glowa do góry nie ma co sie poddawac i uzalac nad soba bo to i tak nic nie da wiem ze latwo mi sie mowi jest ciezko ale mi tez jest ciezko tez nie ma 100% pewnosci ze sie uda mimo ze ja jestem zdrowa izoterma ja lecze sie w provicie w Katowicach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lil24
tygrysek trzymaj się i nie poddawaj. dobry pomysł z tym żeby zostać w bocianie może rzeczywiście wygrają ten konkurs. Ja dziś zaczęłam stymulację na krótkim protokole bardzo się boje. U mnie to w ogóle cienki temat z tymi komórkami, mam nadzieję, że coś wyprodukuję, Pozdrawiam Was, życzę dużo siły i nadziei wam i sobie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lili24 trzymam mocno kciuki i odzywaj się co u Ciebie :) jakie leki i w jakich dawkach bierzesz??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lil24
menopur 225 j. przez 6 dni i cetrotide 2x, 2 dni przed samym przyjazdem na następną wizytę. Tak bardzo bym chciała, żeby były jakieś komórki dobrze byłoby gdyby były dobre:) tygrysek miałaś podobne dawki? Leki takie czy inne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×