Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość młoda mamusia.;)

młode ciężarne/mamusie. macierzyństwo przed 20rokiem życia. jest ktoś?

Polecane posty

Cześć dziewczyny, co prawda nie jestem (raczej) w ciąży, ale mam pewne obawy co do tego. Jakie miałyście zachcianki na początku ciąży? Cholera ja nie wiem co się dzieje ze mną... czy to moje widzi mi się czy co. Ostatnio mam wzmożony apetyt, jem dużo więcej, rzeczy, których nie lubiłam np. kiwi to teraz wcinam jak nie wiem, ryby itp. Wczoraj np. jadłam obiad , na deser ciasto z jabłkami i jak odłożyłam ostatni kęs to zagryzłam ogórkiem kiszonym. Teraz mam okropną ochotę na śledzia a tak dokładnie salsę. Ochhh oszaleję zaraz bo do 15 jestem w pracy i nie mogę ich zjeść! Inna sprawa... mam regularne krwawienia a 2 miesiące temu spóźnił mi się okres o 4 dni - był w miarę normalny, może trochę bardziej skąpy a w tym miesiącu spóźnił mi się 7 dni :/ Był też taki troszeczkę mniejszy ale minimalnie. Przytyłam 3kg. Odżywiam się raczej regularnie i zdrowo. Przedwczoraj byłam ze znajomymi na kolacji i jak wypiłam lampkę wina to później miałam cały czas wrażenie, ze zwymiotuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jallaey.
karla22 W ciąży oczywiście możęsz byc...bo mogły to byc plamienia... a może być tak, ze podświadomie dopuściłaś myśl, ze chyba jestes w ciaży i cały organizm mógł zwyariowac...ale to ze 3 kg prytyłaś to nie przez wzrost płodu / dziecka, a przez to ze mogłaś zacząć jeść inaczej niż zwykle...czy to przez ciążę? czy przez potrzeby organizmu lub inne powody,, to juz nie dowiesz się inaczej jak : Idizesz do apteki- kupujesz test zwykły .... wracasz- sikasz, sprawdzasz - wiesz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marcz_su
Cześć. Jestem studentką V roku psychologii. Potrzebuję przebadać do pracy magisterskiej nastolatki, które aktualnie są w ciąży. Wypełnienie ankiety trwa ok. 12-15 minut, a ponieważ czas mnie goni, BARDZO PROSZĘ WAS O POMOC. Sama jestem mamą, od ponad 2 lat i nie bardzo mam jak wykonać te badania inaczej, niż przez Internet, a naprawdę chciałabym się obronić :) Ankietę należy otworzyć klikając na link: http://moje-ankiety.pl/respond-44336.html Z góry Wam dziękuję :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jallaey.
proszę..wypełniłam ankiete z dzisiejszą datą ale w charakterze , kiedy byłam w ciaży w wieku 19lat...troche oszukane czasowo ale prawdziwe odpowiedzi , które mi towarzyszyły w tamtym czsie. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość heheheheheh:)
jallaey. - pierdolisz jak potłuczona.Dziecka miłością nie wychowasz tylko potrzebne są do tego pieniądze. Żeby mieć pieniądze trzeba skończyć szkolę i znaleźć prace. Jak para nastolatków jest na tyle dorosła żeby zrobić sobie dziecko to niech nie siedzą na utrzymaniu rodziców tylko wyprowadza sie na swoje .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jallaey.
ale co T za głupoty mi mówisz...ja w wieku 19 lat zaszłam, w wieku 20 lat urodziłam...zaszłam na ierwszym roku studiów- teraz się będę bronić- licencjat- studiuję dziennie....i chcę iść na magisterke....także wszystko da się zrobić..nie ma rzecyz niemożliwych...wiec nie mów mi ze pi e rdolę od rzeczy....bo znam sporo osob które dają radę..wiadomo, ze pieniądze są potrzebne..ale to dlatego jest jakaś głowa rodziny która utrzymuje jakoś tą rodzinę...a wykształcenie może iść w parze z wycowywaniem dziecka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jallaey.
a poza tym nie siedzę na utrzymaniu rodziców tylko zamieszkaliśmy z moim teraźniejszym meżem jeszcze przed ciążą...i utrzymujemy się sami i dajemy radę...ale nie każdy moze sobie pozwolić na to, zeby się wyprowadzic..bo są różne sytuacje i nie neguję osób, które mogą polegać na pomoc swoich rodziców...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość buhahhahahahhahahahahehehehehe
No co ty dopiero w wieku 19 lat zaszłaś? trzeba było sobie dziecko zrobić w wieku 16 lat . Przecież w razie czego rodzice będą dawać na pampersy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość głupie dziewuchy
Najlepsze lata spędzone w pieluchach i jeszcze co drugiej się wydaje ze inni im zazdroszczą:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jallaey.
brak wyobraźni i egoizm..spoko....każdy żyje wg własnych reguł ... Nie będize mi przykro z tego powodu , że każego dnia budzi mnie buziak od mojego synka, że każego dnia przytulam go mocno do siebie i mówię mu jak bardzo go kocham, ze gotuję obiad z myślą, że gotuję go przede wszystkim dla Niego..że czuje się dla niego najważniejszą osobą pod słońcem.Też nie bedzie mi przykro z tego powodu, ze mam meża, który kocha mnie nad życie i bez którego ja nie mogę życ, że wiemy co jest dla nas w życiu najważniejsze i jaki mamy cel w życiu by być szczęśliwą rodziną, spełnioną kobietą..Takze przepraszam , ale z tego powodu nie bedzie mi przykro..a jeżeli mój syn nawet w wieku 30 lat będzie miał dziecko...czyli dla mnie wnuka/ wnuczke no będę chciała kupić mu te pieprzone pampersy, wziąć go / ją na spacer , i rozpieszczać tak jak rozpieszczać mogą dziadkowie..i będę dumna, ze wychowałam swojego syna nie na złodzieja, nie na morderce, a na osobę która tez potrafiła przekazać włąsnie tą "bezużyteczną miłość" do swojej rodziny. Najpiękniejszą chwilą w moim życiu była wiadomość w szpitalu po wynikach bety" jest pani ok 3-4 tydz ciąży..." wraz z moim mężem popłakaliśmy się ze szczęścia i wiedzielismy ze mimo wszystko damy radę i tak isę stało....i nie żałuję tego w najmniejszym stopniu...Przeżyłam chorobę dziecka w wieku Jego 3 tygodni. Półtorej miesiąca walczyłam o jego życie, kiedy widziałam jak to maszyny oddychają za niego a nie on sam..datego kiedy widzę jego szczęście każdego dnia, wiem, że jest zdrowy i wiem, ze mam go na zawsze dla siebie( oczywiście nie do końca bo kiedys jakaś kobieta mi go w pewnym znaczeniu skradnie) sprawia, że moje życie ma sens i wiem, że nigdy nie zmieniłabym jego przebiegu... Więc sorry..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tam nie mysle ze ktos mi zazdrosci... ja jestem szczesliwa gdybym miala wybierac imprezy albo tak jak ty nazwalas siedzenie w pieluchach na pewno wybrala bym pieluchy... :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ty wyżejjj jallaey.
"Takze przepraszam , ale z tego powodu nie bedzie mi przykro..a jeżeli mój syn nawet w wieku 30 lat będzie miał dziecko..." Nie bój żaby jak weźmie przykład z puszczalskiej mamusi to już w wieku 18 lat będzie miał bękarta . Ps co znaczy słowo" nawet w wieku 30 lat" ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
.... :-( ludzie sa podli... ja mysle ze te zlosliwe komentarze sa od strony staraczek....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malutka truskaweczka
wiram, u nas jest piękny dzien, niesamowita pogoda. zaraz Patryka położę i wezme się troche za sprzątanie.wczoraj pojechalismy na boisko, mlody tak z tatusiem wymiatał :) że miło było popatrzeć :) teraz je 2 śniadanie, a ja zaraz wstawie pranie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jallaey.
ja pierdziele....śmiać mi się chce..... Rzeczywiscie- udawać, że się tego nie widzi- mimo, iż strasznie razi w oczy.. Malutka truskaweczka- pogoda jest i u nas W Szczecinie bardzo piękna, także jak tylko mój urwis się obudzi po obiadku od razu idizemy na spacer:):) mam takie pytanko, czy moze któraś z Was drogie mamy orientuje się jak wygląda dofinansowanie z UE na własny biznes??... Wiem tylko ze teraz ruszać bedzie program od 2014 roku dopiero....Gdybym jakieś informacje mogła dostac od kogoś to podam swojego maila :) Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama555
dziewczyny umawiamy sie ze nie odpisujemy nawet na jeden post tych ludzi po prostu jakby ich nie było ok?:) bd miały święty spokój:) ja wróciłam niby gorąco ale zapowiada sie na deszcz i możliwe że burze.. ide odpocząć troche i poczytać książke na balkon:) buziaki miłego dnia:):*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wydaje mi się, ale nie dam sobie ręki uciąć, że dofinansowania jest 20 tysięcy, no i oczywiście trzeba trzeba utrzymać działalność przez rok, czyli opłacać składki zus. Myślę, że informacje na ten temat znajdziesz w internecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hihihi ta ja
jallaey.- nie umiesz korzystać z wujka Google ?? bachora w wieku nastu lat umiałaś zrobić a innych prostych spraw już nie umiesz załatwić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eh, pogoda nie za ciekawa, rano popadało i zaraz chyba też bd. . . :/ a szkoda, bo w domu siedzieć się nie chce, ale jakby nie patrząc to lepiej nie ryzykować. . . :p Dlatego chyba dzisiaj zostanę z małą w domu, zobaczymy co bd jutro. . . w piątek musimy iść na szczepienie. . . aż się nie chce wiedząc jaka bd reakcja nikoli. . . :( ale mus to mus. . . :) masz rację mamo555, nie ma co :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jallaey.
Koniczynkaaa20 w jakim wieku masz córę?? które szczepienie? ja dopiero szczepienie nastepne mam jak mój mały skonczy 5 lat..także sporo czasu przede mną..:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jallaey. - moja córka 14 maja skończy trzy miesiace i idziemy na to drugie szczepienie dopiero :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ????????????????????
jallaey. i co jesteś w ciąży ? już wiesz? będziesz miała drugiego bachora ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda mamusia.;)
U nas ciągle pada.. Ehh. Jak ja nie lubię takiej pogody.. Nie dawno wróciliśmy do domu... Lilka dzisiaj pierwszy raz była u swoich pradziadków..;) koniczynka- a jak zareagowała na pierwsze szczepienie? Bo moja o dziwo bardzo dobrze..;) następne mam dopiero w czerwcu i mam nadzieję że będzie podobnie.;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama555
u nas póki co nie pada ale jakoś tak pochmurno. dzisiaj juz raczej nigdzie sie nie wybieram wieczorem pojade tylko na zakupy;) mój w delegacji do piątku no ale to było wiadome skoro tyle wolnego miał:) a wam jak dzien mija?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda mamusia.;)
A mój pojechał do pracy i jak nie będzie jutro padać to dopiero wieczorem wróci. Mam nadzieję że będzie ładna pogoda to nie będę musiała sie w domu cały dzień kisić... Mała właśnie udaje że śpi.;) dzisiaj rozłożyłam jej mate edukacyjną żeby zobaczyć czy ja zainteresuje to leżała i sie cieszyła. No ale jej sie podoba wszystko co gra i świeci.;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam dziewczyny i z góry przepraszam za nieobecnośc , Leżymy z Dominikiem w szpitalu od soboty , na basenie napił się za dużo wody i zatruł się chlorem , wyniki ma co prawda już lepsze , goraczka z dnia na dzień co raz mniejsza biegunka i wymioty ustały więc mam nadzieję że niedługo wyjdziemy , chociażl;ekarz twierdzi że conajmniej jeszcze 2-3 dni wszystko zależy od wyników . miłego wieczoru , postaram sie jeszcze odezwać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda mamusia.;)
Sasandra współczuję.. Dla dorosłego takie choroby nie są przyjemne a co dopiero dla malucha. ucałuj Dominika niech wraca szybko do zdrowia.;*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O kurcze Sasandro bardzo współczuje, nawet nie wiedziałam, że takie coś jest możliwe. Dużo teraz dzieci ale i dorosłych choruje na grypę żołądkową i też biegunka i wymioty, oj męczą się te dzieciaczki, szkoda ich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KidsDesire
Witam, wszystkim przyszłym mamusiom na wstępie gratuluję i życzę powodzenia w czerwcu! Sama mam dwójkę cudownych dzieciaczków i wiem jak one szybko rosną i ile trzeba wydać rocznie na ciągłe zmiany garderoby.. Dlatego wraz z mężem wpadliśmy na pomysł aby otworzyć sklep internetowy z ubrankami znanych marek ale w niskich cenach.. W naszej ofercie znajdziecie odzież typu Outlet- nową z metkami i bez metek jak również czyste wyprane i wyprasowane używane ubranka dziecięce... Zapraszam do odwiedzienia sklepu: www.kidsdesire.pl i polubieniea naszego funpage'a na facebooku: https://www.facebook.com/pages/Kids-Desire/54 3654722362162?ref=hl Pozdrawiam, Martyna, KidsDesire.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×