Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

podlej kwiatki

Bol gardla w ciazy

Polecane posty

co polecacie na bol gardla w 16 tc ? od kilku dni ssę plaster cytryny i pozniej jem 1-2 kiwi bo ma bardzo duzo witamin. czuje iz bol nie powieksza sie a stoi w miejscu. znacie jakies bezpieczne leki ?? dzis rano podzielilam na 3 razy neoangin do ssania i minimalnie po nim przeszlo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xwdz
Weź sie tak nie rozczulaj....masakra. Boli cie gardło to wez normalnie tabletke do ssania...a nie jęczysz:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jedz czosnek rozgryzając
drobno. Mi pomaga i po dwoch dniach nic nie boli.Tylko nie przesadź, 3 ząbki wystarczą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Eeerrr
Ale po co brac leki na bolace gardlo?! Najlepiej pewno jeszcze byloby sie zajadac antybiotykami.. Jezeli nie ma zadnych innych objawow, to bolace gardlo nalezy plukac letnia woda z sola, szalwia badz zwyklym plynem do plukania ust, ktory ma wlasciwosci przeciwbakteryjne. Cytryne tez mozesz jesc do woli, bo jest zdrowa, ma duzo witaminy C wiec dziala tez profilaktycznie i jest wydalana z organizmu z moczem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jedz czosnek rozgryzając
tantum verde też możesz ale ja osobiście wolę domowe sposoby, które w moim przypadku są bardzo skuteczne. Pij jeszcze herbatę z lipy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Herbata z lipy na mnie akurat nie dziala :( z domowych sposobow wiem ze pomaga woda z sola ale u mnie akurat sa takie drobne linijne pekniecia na gardle ktorych wole dodatkowo nie podrazniac sola. myslalam juz predzej o plukaniu gardla naparem z szalwi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Myslalam o tabletkach na gardlo bo juz od kilku dni mnie meczy i nie przechodzi a non stop stosuje domowe sposoby :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klasyka na topie
Słuchaj a są jakieś tabletki do ssania na bazie ziół cytryny i miodu które można stosować w ciąży. Nie pamiętam nazwy....ale ja je stosowałam - Kobieta w aptece mi poleciła.IDz zapytaj. Czosnek nie zawsze pomaga na gardło. Przecież i tak długo tam na tym gardle nie osiądzie. Lepiej coś dłużej possać. Jak przypomnę nazwę to Ci napiszę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak narazie stosuje plastry z cytryny, ciepla herbate z sokiem malinowym i kiwi. Nic dalej mnie nie lapie. ale najgorsze tez jest to ze u mnie w mieszkaniu jest bardzo suche powietrze co tez podraznia bardzo i gardlo i nos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klasyka na topie
Eeerrr A słyszałaś teorię brytyjskich naukowców jakoby cytrusy w ciąży były szkodliwe? Podobno dzieci matek które zajadały się cytrusami są bardziej podatne na alergie wszelkiej maści. Ja się o tym dowiedziałam po ciąży:DA w ciąży zjadłam tony pomarańczy i mandarynek:D Mój syna ma alergię na mleko - nie wiem czy od tego czy nie ale jest pierwszym alergikiem w rodzinie:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi lekarz mowil ze cytrusami w ciazy moge sie objadac ile wlezie tym bardziej iz mam ogromna ochote na pomarancze, kiwi cytryny itd :D a alergie cytrusy wywoluja dopiero w okresie karmienia piersia :D ale czy to prawda? nie wiem okaze sie jak malenstwo przyjdzie na swiat :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Eeerrr
Nie slyszalam nic na ten temat, choc pewno jak ze wszystkim, co dobre dla jednego, niekoniecznie dziala dla innego. Z ta cytryna nie chodzilo mi o to, zeby jesc po kilka kg dziennie, bardziej mialam na mysli herbate z cytryna, czy miod z cytryna zalany goraca woda. Kromka chleba z maslem, cebula i czosnkiem pokropiona Maggi (tak troche dla zabicia smaku cytryny i czosnku:) tez mi zazwyczaj pomaga, tylko najlepiej nastepnego dnia do nikogo sie nie odzywac z uwagi na zapach...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość po co podbijasz temat sprzed
zakłopotana a jak w końcu z tym usg? byłaś? pytam, bo czytałam tamten temat i jestem ciekawa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to fakt po czosnku lepiej unikac kontaktow :P a co do cytryny to ja akurat moge jesc w ciazy jak jablko bez dodatku cukru. Tak o na kwasno ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bylam bylam. Mialam wizyte na sobote na 9.30. fakt faktem malenstwo sie odwrocilo pleckami pozniej a z pocztaku poskaklo w trakcie badania :) lekarz wykonal wszystkie badania, zmierzyl malenstwo i wszystko jest w najlepszym porzadku :) probowal poznac nawet plec ale wtedy sie odwrocilo :) kolejna wizyta jak juz pisalam wczesniej 7 marca :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość po co podbijasz temat sprzed
dzięki za odpowiedz, fajnie że z dzieciątkiem wszystko dobrze, ale pilnuj badań, bo to ważne, powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zonaKraka
Te tabletki to Propolki, polecam bo mi zawsze pomagają, również poza ciążą je stosuję. Są łagodne, z naturalnych składników. Po co coś brać? Żeby infekcja się nie rozwinęła, w ciąży trzeba o to zadbać. Woda z solą i albo szałwią do płukania gardła pomaga, tyle że ja miałam przy tym odruch wymiotny. Tantum verde zakładam że można skoro można też u małych dzieci, ale dopytaj w aptece,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pilnuje choc to dziwne bo jak poszlam na usg i powiedzialam lekarzowi o przeziernosci to owszem przyznal mi racje iz to sa wazne badania ale u kobiet po 35 roku zycia bo u mlodych mam baaardzo rzadko zdarzaja sie takie powiklania. zasmial sie ze panikuje ale wykonal wszystko jak nalezy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość matka 2,5 latka....
starty imbir z sokiem z cytryny i miodem jest b.dobry na gardlo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
z miodem u mnie ciezko. od kiedy pamietam na smak i zapach miodu mam odruch wymiotny ;/ okropnie mi nie smakuuje... a co do imbiru to musi byc swiezy z tego co wiem a ja mam w domu tylko w torebce :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A znacie nowe tabletki do ssania Prenalen GARDŁO? z maliną i propolisem. Podobno naprawdę przynoszą ulgę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

My używamy w domu Familino, to jest włoski model na dożywotniej gwarancji. Dużo technicznych rzeczy masz na novamed.pl/novama-familino-by-flaem-z-dozywotnia-gwarancja. Podaje lek w dobrym tempie ma regulację można sobie dostosować aerozol do konkretnego leczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość atrr

Świetnie mi się sprawdził na zapalenie płuc inhalator novamed.pl/novama-familino-by-flaem-z-dozywotnia-gwarancja i podejrzewam, że dla dziecka też będzie idealny. Teraz systematycznie używam końcówki do nosa, żeby przed pracą się lepiej poczuć. Dla mnie ten inhalator to ma wręcz właściwości przeciwbólowe.


 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×