Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

anuszka82

Listopadowe mamusie - Listopad 2013 odliczanie czas zacząć

Polecane posty

W mojej rodzinie i wsrod znajomych to sie nie sprawdza. jedna znajoma nic nie mogla jesc przez pierwsze 3 miesice bo ciagle wymiotowala i ma syna a inna przez 5 miesiecy wymiotowała i ma córke. W pierwszej ciazy lekarz widzial plec w 16 tygodniu teraz bede miec wizyte w 15 tydodniu wiec moze juz za 5 tygodni bede wiedziec co bedzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mynia199
Hej dziewczynki ja od soboty czuje sie znowu jak kobieta w ciąży... Mdłości, zaparcia, brak apetytu... a juz mi przeszło na około 2 tygodnie... Nie wiem od czego to zależy... Jak sobie z tym poradzić????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mynia199 nie mam pojęcia od czego to zależy. trzymam kciuki zebys jutro poczuła sie lepiej. ja dzis czuje sie swietnie. zamiast sie cieszyć boje sie ze cos jest nie tak.wiem, że nielogoczna jestem ale ja wole wymiotować i zle sie czuc bo wiem wtedy ze ciaza rozwija sie ok.ale wiem ze nie moge tak wariować :-) może to hormony :-) dziś skorzystam z okazji ze jest dobra pogoda i dobrze sie czuje i wybiorę się do fryzjera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No niestety na to nie ma reguly trzeba byc cierpliwym :-) Ja niestety tez mam zaparcia co za paskudztwo...chyba udam się do sklepu po blonnik bo w poprzedniej ciazy tego nie wiedzialam i od tych zaparc na koniec ciazy nabawilam sie hemoroidow wprawdzie malych dwoch tylko ale jednak a to nic przyjemnego...teraz wole chuchac na zimne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mynia199
Polna gruszka co Ty wydziwiasz:) Ciesz się ze nie masz żadnych objawów:) Niektóre kobiety tak mają. Nawet w niedziele rozmawiałam z jedną mamą dwóch synów, która powiedziała mi że w żadnej ciąży nie miała żadnych mdłości ani zaparć ani innych objawów, a ma dwóch wspaniałych i zdrowych synów... No może trochę brojarzy ale to szczegół;) Wiem, że nie ma rady na dolegliwości w ciąży jedynie co to uważać na jedzenie. Jeść lekko. Ja chyba w weekend za dużo smażonego jadłam i wydaje mi się że stąd mam takie jazdy na wymioty. Bo dziś na śniadanie tylko kilka orkiszowych ciasteczek zjadłam i od razu poczułam się lżej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja nie mam żadnych objawów negatywnych teraz ani w poprzedniej ciaży. Tylko strasznie skoczyla mi ochota na sex i mam niezle pokrecone erotyczne sny co normalnie mi się niezdarza ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie jedyny objawy to brak ciotki klotki i bolące piersi :P a no i od tyg wieksze brzusio. Aż moja mama skomentowała to tak: jeny 10 tyd i taki duży ? to co bedzie w 9 mcu o.O . W obcisłej bluzce widać już zarys brzusia ciązowego i brak tali, a przecież dzidzia jest jeszcze maleńka. Od wczoraj daje mi popalić kręgosłup... przed ciążą dorwała mnie rwa kulszowa i teraz tez nie daje mi żyć a do tego ból kręgosłupa od hmm środką w dół. Po 8 h w pracy padam na pysio i nie jestem w stanie nic w domu zrobić;/ tak boli, przestaje po lekkim masażu i po półgodzinnej leżance. dziś w pracy aż musiałam się położyć na podłodze bo myslałam ze nie wyrobię;/ 16 mam wizytę zobaczymy co na to gin poradzi. A Ajek nadal nie ma ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mynia no masz racje :-) troche mi odbija :-) ale już się stawiam do pionu :-) dziewczyny ktorym tygodniu znałyście płeć? ja nie mogę się doczekać. Pytałam lekarza czy na nastepnej wizycie w 13 tyg bedzie mozna stwierdzic to powiedział ze on moze powiedziec co przypuszcza ale czesto sie nie sprawdza i woli jeszcze poczekac .a jak wasze przeczucia? ja nie mam rzadnych, zawsze myslałam ze bede miała syna a teraz wszyscy mówią ze bede miała córe. wszyscy mają co do mojej ciąży przeczucia tylko nie ja :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zawsze chciałam dziewuszkę a tu masz od testu mam śilne wrażenie że bedzie chłopiec :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja też chcę córeczkę ale najbardziej to chce moja teściowa , która zawsze chciała mieć córkę a ma 2 synów. teraz liczy bardzo na wnuczkę. nawet jak komuś rodził się syn to nie mogła zrozumieć radości :-) moja mama ma 2 córy i nie wyobraża sobie wnuka :-) a mój mąż mówi ze będzie syn, bo on robił syna :-) mam nadzieję, że jeśli bedzie syn to szybko go pokochają i nie bedą wyobrażać sobie że mogło by być inaczej :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam przeczucie że będzie syn a to dlatego że chciałabym mieć córkę i mąż też... Ale Ważne żeby było zdrowe i 9 miesięcy było pod sercem matki to człowiek będzie i tak mocno kochał niezależnie od płci:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O niczym innym nie marze ostatnio... różowe zdrowe dziecię po 9 mcach wyczekiwania ahhhhhhh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama 2013
witam was mamusie:)ja na początku miałam przeczucia że będzie to synek ,teraz myśle że dziewczynka,mąż po cichu liczy na kolejnego synka:)dziewczyny co wy radzicie na te okropne wymioty i mdłości bo ja już nie moge wytrzymać ,jak mnie złapią tak od 17 to trwają do póżna w nocy ,wczoraj to 5 razy wymiotowalam ,nie mogę sie wogóle zajmować moim synkiem ,tak mi ciężko cokolwiek zrobić,wstać z łóżka bo odrazy mi nie dobrze ,mało jem bo mam obrzydzenie do jedzenia a przecież musze zająć się synkiem ,ugotować jedzonko a ja nie mam na to ochoty przy takich mdłościach:(jestem bez sił i tak myślę ile to będzie trwało jeszcze ...w pierwszej ciąży zdarzyło mi się tylko dwa razy zwymiotować i przez tydzień miałam tylko mdłości ,tak dobrze ciążę przechodziłam a teraz nie mam już sił:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie ma niestety rady na te mdłości. a kupilas moze korzen imbiru? moze wypróbuj? a w pierwszej ciąży przeczucia ci sie sprawdziły? a w ktorym tyg ciazy poznalas płec dziecka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mama13 pogadaj z ginem o wymiotach, bo sa chyba jakies tableki czy cos na wymioty. A tak w ogole to nie wyobrazam sobie jak ty funkcjonujesz przy dziecku. Ja mam dwuletnią córke i tez czasami mi ciezko ale ja przynajmniej nie wymiotuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mama 2013 jak byłam ostatnio u gina to się pytał o wymioty bo jak są bardzo uciążliwe to podobno jakiś lek jest na to tylko musisz lekarza się spytać może on coś ci poradzi...Trzymaj się moja droga:-) Słyszałam coś że takie dolegliwości ciążowe to powinny ok 13tyg ustąpić ale każda kobieta inaczej to wszystko przechodzi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli chodzi o płeć dziecka to ja byłam pierwszą córeczką tatusia potem miał być syn ale niestety była znów córka moja siostra Aśka i na tym miał być koniec ale tata chyba tak bardzo pragnął syna ze pojawił się on na świecie Adam mój brat tylko trochę długo to trwało bo między nami jest 20 lat różnicy:-) Ale jest syn i tata dumy:-) Morał jest taki moje Drogie Panie że zawsze można próbować nie teraz to następnym razem ale jak to się mówi byleby zdrowe było:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja nie pamiętam dokładnie tygodnia ale wiem że to było w szóstym msc na samym początku wcześniej mogłam spytać,ale nie chciałam bo wiedziałam że wcześniej to różnie bywa a w szóstym msc miałam już te 95% pewności tymbardziej że pan doktor pięknie na zdjęciu udokumentował mi jajeczka małego więc powiedział że tutaj raczej nie ma mowy o pomyłce ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A mi lekarz w 16 tygodniu pokazał efekt hamburgera czy jakos tak to nazwal:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama 2013
polna gruszka -nie ,nie próbowałam korzenia imbiru ale jeśli to pomoże to spróbuję bo już nie wytrzymam dłużej...a co do przeczuć to mi sie sprawdziły ,mialam przeczucia na synka no i jest synek:)a co do płci to z mężem nie chcielismy wiedzieć aż do końca dopiero jak urodzę to chcieliśmy się dowiedzieć ,poprostu chcieliśmy mieć niespodziankę ale i tak lekarz sie wygadal w 8 miesiacu bo trafiłam do szpitala i na badaniu sie wygadał:) nettie -ciezko jest naprawde ,duzo mąz mi pomaga jak wroci z pracy ale jak go nie ma to jest ciezko bardzo bo wczoraj to poleciałam wymiotowac i synek za mna poleciał i stał i patrzyl co ja robie ...a na dodatek jest ciezko bo ja jeszcze karmie piersia i to tez mnie wymecza ,ale nie moge go odzwyczaic a teraz to nawet siły za to zabrac sie nie mam... roza1985-przewaznie tak sie utrzymuja a czasami to dłuzej a nawet cala ciaze moze tak byc nie dobrze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczynki! Ja nie mam co marzyć o dzinsach - już od 2 miesiąca cisnęły :( Dobrze,że leginsy modne! ;) Ja narazie chodze w luznych swetrach i tunikach , bo jeszcze w pracy nie powiedziałam. Ale jak mam obcisłą bluzkę to już widac na maksa. Wogóle mi strasznie szybko sie brzuch pokazał. Teściowa mówi,że wreszcie mam jakis brzuch bo tak to zawsze był wklęsły ;) Tylko szkoda ze tak szybko po starych ciuchach :( Ale przytylam te 2 kg i od miesiąca sie nie zmienia także chociaż to :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mi na początku 3kg zjechały więc jeszcze 2 na minusie jestem ale brzusio już wyraźny...rano malutki ale w ciągu dnia już widoczny się staje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda przyszła mama;)
Nowanowanowa i anuszka82 w ktorym tygodniu jestescie? Ja jutro zaczynam 9 tydzien i narazie nic u mnie nie widac, z wagi tez nic nie przytylam. Wiem,ze u kazdego to indywidualnie brzuszek rosnie,ale tak z ciekawosci pytam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama 2013
witam was kobitki wiecie co nie wiedzialam że cola tak może pomóc na mdlości,w sumie to nie wierzylam w to że pomaga i nie chciałam jej pić w ciąży bo to szkodzi dzidziusiowi ale tak mnie te wymioty męczyły że kupiłam i wypiłam troszkę ,pare lyków co pare godzin i dobrze się nawet czuję ,miałam dziś ochotę wogóle wstać z łóżka:)wy też piłyście?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mama 2013 ja tez pije czasami cole. Mój gin powiedzial ze w razie biegunki czy wymiotow mam pic wygazowaną cole w małych ilosciach nie zaszkodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×