Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

anuszka82

Listopadowe mamusie - Listopad 2013 odliczanie czas zacząć

Polecane posty

Gość Nieznajoma21
Witam mamuski :) jak tam u was? u mnie ciaza przebiega bardzo dobrze lecz dopadła mnie choroba (przeziębienie) mam straszny katar i ciężko mi sie odyycha poradzcie co moge brać na katar sa jakies lekarstwa dla matek w ciazy ? farmacełtka z Apteki poradziła mi syrop z cebuli ale co mi po syropie takim nic nie daje :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Nieznajoma21 ja aplikowałam sobie Marimer , roztwór wody morskiej do udrażniania zatkanego nosa. Polecam :) Kurcze dziś w nocy myślałam że szału dostane, a to krzyż mnie bolał w każdej pozycji, a to piersi jak się obróciłam na bok, zapomniałam zamknąć drzwi do sypialni i zaczął po mnie łazić rozburczanny kot bo mu się przypomniało że jeszcze nie otrzymał porcji głaskania iii w rezultacie oczy na dobre otworzyłam o 5:30. W zasadzie od początku ciąży wstaje bardzo wcześnie, 5-6 rano gdzie zawsze miałam problemy żeby wstać o 7 do pracy. Dziewczyny ciesze się razem z Wami z udanych wizyt ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiara-w-marzenia
Cześć mamusie. Ja dziś się nie czuję za dobrze :( Jak mam katar to tak jak już pisałam sól fizjologiczna i przeczyszczam. Ja też bardzo wcześnie wstaje daria872. Zawsze ciężko było mnie obudzić a teraz wstaje około 6 czasem przed czasem kilka minut. No ale kładę się spać bardzo wcześnie, bo już o 21 nie mogę wytrzymać. Wczoraj przy szalałam i poszłam spać około 22:30 :P Dziewczynki te po wizytach - zazdroszczę wam strasznie i się cieszę zarazem, że wszystko jest ok i widziałyście swoje serduszka. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nieznajoma21
A TO nic nie zaszkodzie ten wyciag z wody morskiej ? czytaja na necie pisze ze w 2 miesiacy ciazy moze zagrażać plodowi ? :( boje sie pomocy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pani w aptece polecałą go w ciązy, lekarzowi mówiłam że leczyłam się tym i że nie dałam sobie wcisnąć antybiotyku to pochwalił mnie za rozwagę i nie komentował tego preparatu więc myślę że jest ok;) jak masz wątpliwośći zadzwoń do gina i się podpytaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny odczuwałyście silniejszej skurcze niż zwykle w terminie w którym miała by być miesiączka ? bo ja chyba tak mam własnie. coś tam czułam do tej pory ale teraz jest ciut intensywniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kropka236..............30 lat.........31.10/03.11.......Ślask ajek78..................30 lat.........01.11..............Poznań pomelka.................28lat..........02.11............. .. Lublin Nettie...................28lat..........02.11............ ...Nowa Sarzyna nowanowanowa.......31 lat..........03.11................Trójmiasto polna gruszka.........28 lat..........04.11................Olsztyn hadlanka...............27lat..........04,11.............. Bielsko-Biała anuszka82...........30 lat.........06.11(10.11)..........Ch*jnice AaNnKkAa..............29 lat..........07.11................Gliwice daria872...............25 lat..........07.11................Trójmiasto mynia199..............25 lat...........09.11.................Toruń betrix...................35 lat........10.11..............Deutschland/Debica Kafeina.................31 lat..........12.11................Poznań mamusinka ............25lat...........12.11................Tychy mamalistopadowa.....27lat..........13.11............... Częstochowa oczekująca_31........31 lat........13.11.................Tarnów pszczółka30............30 lat........15.11.................Warszawa lililala_...................27lat..........19.11......... .......Wrocław Pattina.................22lata.........21.11............. ...Chorzów aggata..................21 lat.........XX.11................Dąbrowa Górnicza natija89................24lat.........27.11.............. ....Słupsk wiara-w-marzenia....24lata.........27.11................O lsztyn roza1985..............28lat..........06,11............... ...Zawiercie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tez już jestem po wizycie u lekarza. Powiem Wam szczerze, że sama nie wiem co mam o tym myśleć. :-( Lekarz mnie zbadał zrobił wywiad i powiedział że wszystko jest w jak najlepszym porządku. Nie zrobił mi USG bo stwierdził, że 10 dni temu badanie miałam już wykonane a za często nie można robić bo szkodzi dziecku. Mówię mu że owszem miałam badanie, ponieważ były plamienia i że teraz powinnam mieć USG kontrolne a on na to że nie ma takiej potrzeby. Zapisał mnie na USG dopiero na 22 kwietnia kurczę a to prawie miesiąc. No i bądź tu człowieku mądry. Sama teraz nie wiem co mam robić czy czekać ten miesiąc czy iść gdzieś indziej. Co byście zrobiły na moim miejscu? :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiara-w-marzenia
Ja myślę, że możesz spokojnie poczekać. Ja też miałam USG i nie było nic widać. No i kobieta kazała mi przyjść dopiero po 3,5 tygodnia choć teoretycznie powinno być już widać coś po tygodniu od tej wizyty. No i teraz też czekam i w sumie nic nie wiem. Na pewno ona wiedziała co mówi dlatego muszę uzbroić się w cierpliwość. Jeśli będzie coś nie tak, coś będzie Cię niepokoić to jak najbardziej usg będzie wskazane, a jeśli już dobrze się czujesz to Twoje dzidzi powinno tez się dobrze czuć. Pamiętać trzeba, że USG mniej więcej wykonuje się co miesiąc jak idzie się na wizytę kontrolną. Więc jeśli niecałe 2 tygodnie temu miałaś usg to faktycznie można poczekać. Ale to są tylko moje osobiste przemyślenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiara-w-marzenia - dzięki :) masz rację trzeba uzbroić się w cierpliwość i czekać. Mi na USG wyszło, że maluch ma 5mm i była widoczna czynność serca. No nic trzeba zaufać lekarzowi, ale strach nadal mnie nie opuszcza. Najważniejsze, że nie mam już plamień. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda przyszła mama:)
Witam wszystkie Mamusie:) Byłam dziś u lekarza z powodu tych wczorajszych plamień (mimo tego że dziś już ich nie miałam). Gin powiedziała mi,że to pewnie z tego powodu,że akurat teraz przypadałby czas miesiączki. Ale nie badała mnie. Kazała znów wrócić na tydzień do duphastonu zamiast luteiny, a potem znów luteina. No i kazała leżeć i się nie forsować:) Dobrze,że do niej poszłam, bo przynajmniej spokojniejsza jestem na swięta:) pozdrawiam p.s. Mam jeszcze pytanie do Was- jak to jest z piciem kawy w ciąży? można czy nie? bo już się pogubiłam:) A czasem miałabym ochotę sobie wypić rozpuszczalną z mleczkiem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mynia199
mloda przyszla mama - jesli masz ochote to sobie wypij oczywiscie z umiarem... mnie na poczatku cofalo od zapachu kawy ale wczoraj mi tak zapachniała jak sobie rodzice zrobili że też się pokusilam. od razu inaczej sie poczulam. Kawa ma przeciez tez korzystne właściwości dla organizmu ale tak jak mowie z umiarem. Ja uwazam, że to czego sie organizm dopomina w ciąży na pewno nie zaszkodzi. natura juz tak nas stworzyla:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny. Ja jestem mamusią z listopada 2012. Zauważyłam,że są tu osoby z Poznania. Mam do zamienienia (na paczkę pampersów) fotelik samochodowy i dorzucam kombinezon oraz dresik. Mam też do sprzedania prawie nowy(ze 2 razy użyty) biały, sliczny kombinezon i też w gratisie dorzucę parę rzeczy. Nie znam się na allegro i nigdy nic nie sprzedawałam. A no i piękny garniturek do chrztu składający się z koszuli,kamizelki,spodni, spodni ocieplanych, butków, kurtki ocieplanej i czapki. Mail aaa_wazka@ o2.pl bez spacji. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej:) też mam termin na listopad:) chciałabym do Was dołączyć mam 22 lata, pochodzę z mazowsza. Mam córkę, w czerwcu skończy 2 latka. Pierwszą ciążę znosiłam bez objawów, nawet czułam się lepiej niż przed ciążą. Teraz od początku zgaga, mdłości, senność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiara-w-marzenia
Witaj konopielka91 dopisz się do listy :) Ja dziś mam zły dzień niestety :( nie czuję się za dobrze, cały dzień leże bo jak wstaje to kręci mi się w głowie. Mdłości i nie mogę się najeść. Jadłam dziś już parę razy w tym jeden duży obiad i dalej czuję się głodna, a jak jem to mi nie dobrze :/ Oby jutro było lepiej bo chcę iść do spowiedzi ale przerażają mnie kolejki do konfesjonałów i ja ciężarna z mdłościami stojąca w nich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem czy uda mi się tu jutro do Was zajrzeć więc już dziś chciałam złożyć Wam życzenia: Beczy w trawie baraneczek nawołując w niebogłosy Życzę zdrowia i radości Wam z okazji Wielkiej Nocy I dyngusa mokrutkiego By Wam szczęście dopisało By rodzinne były święta By wam nic nie brakowało:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, też Wam składam życzenia :) dużo spokoju, radości bliskich z przekazanej nowiny ;) I mniej śniegu... :) Do "przeczytania" po świętach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wszystkiego najlepszego kobietki Wam i Waszym rodzinom duzo ciepla rodzinnego przede wszystkim :-) Ja dzis jestem wykonczona od rana mialam duzo zalatwiania i ogolnej krzataniny wiec chodze zmeczona i juz marze o tym zeby sie polozyc :) Jak sie okazalo do lekarza moge isc juz we wtorek mam nadzieje ze wszystko pojdzie dobrze tym razem :-)) Wlasnie znalazlam zdjecie usg z mojej poprzedniej ciazy i moj teraz biegajacy po mieskzaniu 14miesieczny synek w 14 tygodniu ciazy mierzyl niecale 8cm i bylo juz swietnie widac raczki,nozki wielki brzuszek :) I pamietam ze jakos wtedy poczulam wlasnie pierwsze bulgotanie/motylki w brzuchu bo bylam dosc szczupla :) Swietne uczucie juz nie moge sie doczekac :)) Wszystkim przeziebionym Mamusiom szybkiego powrotu do zdrowia zycze :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Dziewczyny. Byłam wczoraj na USG i jest malutka Fasolka z malutkim serduszkiem. Jestem w 7 tygodniu i 3 dniu ciąży. Mam przyjść na wizytę, żeby założyć kartę ciąży (USG miałam robione w pracowni USG, nie w gabinecie). Jestem taka szczęśliwa! Wesołych i ZDROWYCH świąt Mamuśki! ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkie mamuśki:) Chciałabym dołączyć do grona. Jestem w 8 tc. Jeżeli chodzi o dolegliwości to na początku senność. Teraz zmęczenie i mdłości, ale nie poranne tylko po każdym jedzeniu jest mi niedobrze, mimo iż staram się jeść małe porcje a częściej. No i około 4-6 tc ból podbrzusza. Taki jak podczas miesiączki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nieznajoma21
Beczy w trawie baraneczek nawołując w niebogłosy Życzę zdrowia i radości Wam z okazji Wielkiej Nocy I dyngusa mokrutkiego By Wam szczęście dopisało By rodzinne były święta By wam nic nie brakowało WESOŁYCH ŚWIĄT!!! bRZUSZKI GDZIE ŚWIĘTA SPĘDZACIE BO JA MIAŁAM JECHAĆ DO RODZINY AA BEDE LEZEC W ŁÓŻKU :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiara-w-marzenia
Wesołych świąt mamuśki. Mnie lekki kaszel męczy, jak by mi coś stało w gardle. Jak nie przejdzie do wtorku to czeka mnie wizyta u lekarza :/ Na razie staram się stosować czosnek i herbatę z maliną. Gardło płukam szałwią. Może coś pomoże. Jeszcze raz wszystkiego dobrego dla was, dla waszych mężów i dzieciaczków :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda przyszła mama:)
Witam, na wstępie pragnę Wam życzyć wesołych świąt oraz smacznego jajeczka:) Ja wczoraj bardzo źle się czułam pod wieczór. W nocy jak się przebudziłam, to strasznie mi było niedobrze i głowa mnie bolała przez co ok 3 godziny w nocy nie spałam:( podczas kiedy Mąż sobie smacznie ,,chrapał":) Dzisiaj jest już trochę lepiej, ale za każdym razem kiedy mam zamiar coś zjeść, to muszę się 5razy zastanowić, czy oby na pewno nie będę się po tym źle czuła, ale to chyba nie ma znaczenia, bo tak naprawdę, to co bym nie zjadła, to i tak po ok godzinie mnie mdli:( i ten okropny ból głowy mi cały czas towarzyszy...kiedy to się wreszcie skończy??? pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z okazji Świąt Zmartwychwstania pragnę Wam życzyć, aby ten czas był czasem przemiany serc. Życzę Wam, aby Zmartwychwstanie dokonało się w Waszych sercach i aby dokonywało się każdego dnia. Aby święta przyniosły radość oraz wzajemną życzliwość. By stały się źródłem wzmacniania ducha. Niech to Zmartwychwstanie które niesie odrodzenie napełni Was pokojem i wiarą, niech da siłę w pokonywaniu trudności i pozwoli z ufnością patrzeć w przyszłość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość effy2013
czyżby wszyscy świetowali od wczoraj ?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wesołych świąt mam pytanie czy was lekarze tez pytali czy chcecie zrobić badania prenatalne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Słyszałam, że badania prenatalne robi się głównie kobietom po 35 roku życia. A że ja jeszcze 22 nie skończyłam, to myślę, że nie będą potrzebne. Ale gdyby lekarz mi je zalecił, to uznałabym, że jest taka potrzeba i na pewno bym je zrobiła. ;-) Jak święta Wam mijają? My tak jak planowaliśmy, powiedzieliśmy mojemu Ojcu i braciom o ciąży. Nikt w sumie zaskoczony nie był, bo jesteśmy razem 5,5 roku, ale wszyscy się cieszą. ;-) Boję się trochę reakcji rodziny mojego Mężczyzny. Na pewno się ucieszą, ale podejrzewam, że mogą mieć problem z tym, że nie jesteśmy po ślubie. Ale przeżyjemy ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mnie tam tez lekarz juz w pierwszej ciazy lekarz powiedzial "dziewczyno ty dopiero 20 lat masz gdzie tam badania prenatalne,u was w rodzinie same dobre geny" :D No ale pewnie gdybym tylko miala chociazby cien podejrzenia ze cos moze byc nie tak to zaraz biegla bym je robic :-) Narazie czekam dalej na wtorek planowana wizyta u lekarza o ile tym razem wszystko pojdzie zgodnie z planem ;-) Mam nadzieje,ze wszystkie Mamuski pojedzone? Bo ja wlasnie skonczylam zajadac się pysznym żurkiem :-) Dopiero zrobilam bo rano byloby tego po prostu za duzo na nasza trojeczke,no teraz juz czworeczke prawie :-))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×