Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

anuszka82

Listopadowe mamusie - Listopad 2013 odliczanie czas zacząć

Polecane posty

MrsEvil musisz być dzielna i jakoś to przetrwać, wszystkie jesteśmy z Tobą myślami. Tinneraa ja po CC byłam tylko 2 doby ale to była prywatna klinika i straszny przemiał więc poród i sio do domu bo inni czekają:-) roza1985 krzywą cukrową robi sie coś między 24 a 28 tyg więc jeszcze trochę czasu mamy:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Heja! :-) No tak ja też znieczulenia nie miałam więc nie pomogę i nie wypowiadam się. A glukoza przy obciążeniu to bodajże coś tak 5/6 msc przełom jeżeli dobrze pamiętam jak nie to niech mnie ktoś sprostuje no ale raczej coś takiego :-) MrsEvil naprawdę nie zazdroszczę Twojej sytuacji taka jest właśnie niekompetencja lekarzy traktują wszystkich przedmiotowo podczas kiedy Ty chcesz wiedzieć o swoim dziecku wszystko to mówią że jest "ok" i że jak będzie coś nie tak to powiedzą-a jak mówią co jest źle to już jest za późno bo wcześniej zdawało im się że wszystko będzie ok. Jakby w gre wchodziła rzecz jakaś a tutaj chodzi o nowe,często upragnione życie nie rozumiem takiego podejścia kiedy ignorują istotne rzeczy bo myślą że to błahostki które "same się wyleczą" : /

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
laura.laura Ja dziś 13t5d i termin na 21.11 :)) hehe będziemy wszystkie w podobnych terminach-gdyby tak jeszcze one się sprawdzały... A wiecie że tylko 5% kobiet rodzi w terminie?W jakiejś gazecie typu M jak Mama znalazłam taką ciekawostkę. A propos,czytacie jakieś gazetki? Jakie byście poleciły? Ja uwielbiam "M jak Mama" właśnie i "Dziecko" :))) Mam już w domu pokaźne kolekcje z poprzedniej ciąży bo wtedy dostaję bzika na punkcie ciąży: "a co się dzieje w tym tygodniu, a jakie teraz badania, a jakie sposoby na przeziębienie w ciąży, a włączę sobie jakieś porody pooglądam" mój M już czasem woli nie wiedzieć co czytam lub oglądam bo mówi że w ciąży to nie lubi ze mną oglądać tv i tych babskich pierdół :P :-D:-D A wogóle dziś o 21.20 na Tvn Style będę oglądać "ekstremalne porody" a o 21.30 na Tlc Polska nagram sobie "Urodzeni do adopcji" to będzie na jutro żeby już dziś M szału nie dostał hihi... Wy też tak macie czy tylko ja się tak "nakręcam" ? :-D:-D:-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
uhuhu...ja to się zawsze rozpisuje taka gaduła ze nie uciekam na kolację i "Na wspólnej" Miłego wieczorku brzuchatki! :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja na razie czytam książki :) Całymi dniami w domu, więc nuda. Pattina ja z jednej strony Ci zazdroszczę, masz już dzidzię. Wiesz więcej co i jak. Dla mnie to wszystko jest takie nowe. Dobry pomysł masz z tymi gazetkami :) Muszę zacząć kupować i czytać :):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziubek74
Darja872 OM 102. Br. i tak mi wszyscy licza od usg prenatalnego moj gin przy pierwszej wizycie nie widzial zarodka dopiero po tyg. dlatego o tydz cofnoł ale teraz juz jest wg om:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tinnera ja po cesarce w "zwykłym szpitalu" wyszłam na 4 dobę. Wszystko było ok, goiło się ładnie, córka nie miała żółtaczki, więc wyszłam. Po 7 dniach zgłosiłam sie na wyciągnięcie szwów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no ciekawe która z nas urodzi w terminie :) no i jak sprawdzi się teoria z tym tętnem :) Już bym chciała listopad :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda przyszła mama:)
daria872 ja ostatnią miesiączkę miałam 21stycznia, ale tak jak pisałam wcześniej miałam nieregularne. Według OM policzyli mi datę porodu na dwudziestego któregoś października. Dlatego wiek mojej ciąży lekarz określa tylko i wyłącznie na podstawie USG, czyli na 7listopada. Ja generalnie na 99% wiem mniej więcej kiedy zaszłam w ciążę:) Więc tym bardziej łatwiej jest mi to wszystko liczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Evil straszne to co napisałaś. Lekarz na pewno przy pierwszym usg widział krwiaka powinien Cię poinformować, przepisać leki i krwiak by się wchłonął. Właśnie dlatego ja poszłam prywatnie (co obciąża mocno budżet domowy, ale już nie o to chodzi )do kobiety której ufam, która ma dobre opinie w prowadzeniu ciąży i na pewno nie zatai przede mną istotnych informacji. Moje koleżanki na dniach będą rodzić. Jedna już dzień po terminie i nie czuje się na poród. Ja chciałabym maksymalnie tydzień wcześniej urodzić, żeby dziecko było już do końca rozwinięte. Co do gazet nie czytam, ale artykuły w internecie owszem. Mój Karol przeżywa ciążę razem ze mną bardzo mocno i ogląda wszystko co mu pokaże nawet sam szuka informacji jak go coś interesuje. Mi po usg wychodzi na 23.11 i tego się będę trzymać od pierwszego usg na tyle wskazywało więc tak pozostanie mam nadzieję :) Teoria z tętnem pewnie sprawdzi się jak zawsze 50 na 50 :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziubek74
Ja syna 13 lat temu urodziłam 8 dni po terminie tez ccprzez Cc a córkę 4 dni po terminie i tez Cc tak ze tutaj tez sie mozr opuznic :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja gazet też nie czytam :) W pierwszej ciąży się naczytałam i to mi wystarczy, teraz jedynie szukam wszystkiego na temat ciąży bliźniaczej bo uwierzcie mi, że niby to samo, a zupełnie inaczej. Ja też chodzę prywatnie do lekarza, wtedy też mam pewność że wszystko dokładnie sprawdzi... a z tego co wiem za wcześnie usg w tych pierwszych tygodniach robić też nie można bo można właśnie poronić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej mamuski :* u mnie dzien minal przyjemnie, odwiedziny u kuzynki ktora ma 4 miesiecznego szkraba, Boshe dzieci sa przeslodkie :D zwlaszcza jak sie smieja takim bezzebnym usmiechem hihi No i wlasnie wrocilam z N.walkingu i powiem wam ze od razu lepiej sie czuje. Polecam zwlaszcza na ból glowy...Wy tez tak macie ze po jakims wysilku cos wam w brzuchu pika? To chyba moje malenstwo daje znac o sobie ale nadal nie mam pewnosci ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
laura.laura A no niby więcej wiem ale teraz już nie jest tak kolorowo jak było w 1-szej ciąży leżałam i "bąki zbijałam" tylko trzeba się zająć domem ugotować posprzątać,pobawić z małym i jeszcze czasem z M gdzieś wyjść czy na plac zabaw z małym i znaleźć jakiś czas na odpoczynek ja się relaksuję siedząc na forum w przerwach ;-) Naprawdę pierwsza ciąża to jest coś wierz mi możesz wszystko przeżywać każdy jeden dzień później już się tak nie da :-) Ale i tak jest super przynajmniej się czas nie ciągnie aż tak ;) A termin według usg mi wychodzi na 17.11 a z OM 21.11 więc pewnie urodzę około 30.11 bo lubi mi się przedłużać :)) Tylko naczytałam się że w drugiej ciąży dzieci często się rodzą większe i to mnie martwi... Bo mój synek przenoszony o 9 dni ważył 3.800kg więc chyba większego bym nie przeżyła :-D:-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziubek74
Ale ja błędy robie masakra:P Sorki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziubek74
No Pattina to faktycznie 3.800 ładnie :) u mnie bylo to ryzyko przy cukrzycy ciazowej ze córka urodzi sie duza ale 3550 czyli tradycyjnie a syn 3.500. Mial:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No u mojej mamy też się sprawdziło ja 3200 siostra 3340 ale jednak większa...:-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja urodziałm 9 dni przed terminem i córka miała 3550 więc pewnie po terminie byłaby ponad 4000, ostatnio na parapetówce widziałam się z koleżanką której dawno nie odwiedzałam i przypomniała swoje porodowe wyczyny....urodziła córeczkę naturalnie która ważyła 4600 ;0 Jeśli chodzi o gazety to tak jak mówią dziewczyny przy kolejnych dzieciaczkach nie ma się już tyle czasu, choć by się chciało i faktycznie czas mija dużo szybciej ani się nie obruciłam a tu już 5 miesiąc. Bardzo lubię sobie wchodzić na stronę http://www.mamazone.pl/kalendarz-ciazy i to w sumie moja jedyna lektura:-) Pod koniec poprzedniej ciąży żeby przygotować się do przyjścia malucha dużo czytałam o laktacji odparzeniach, kąpieli , przewijaniu mogę polecić fajną książkę gdyby któraś miała ochotę..."Pierwszy rok życia dziecka" Heidi E. Murkoff

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Biała_kuleczka_1985 zazdroszczę zaparcia w uprawianiu sportu, ja miałam chodzić na basen ale w marcu już mi się odechciało więc byłam tylko kilka razy:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny. ja wczoraj bylam na badaniach, na szczęście wszystko ok.lekarz nadal widzi córkę :-) puls 140 tym razem wcześniej miała ok 170 .Nasza córeczka rośnie jak na drożdżach bo w 18 tyg powinna mieć ok 170 gram a ma 202 gramy :-) do tego 18 tydzien jeszcze nie jest skończony :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziubek74
Polna gruszka super:D ja mam w piatek wizyte ale nie elwiem czy lekarz usg mi bedzie robil choć uwazam za powinien skontrolowac tego krwiaczka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziubek74 a ty chodzisz państwowo? bo ja chodzę prywatnie i mam na każdej wizycie usg :-) mam nadzieję ze lekarz zrobi ci usg .... czekamy na wieści w piątek ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziubek74
Od początku chodze na fundusz mialam juz 3 usg ogólnie jestem zadowolona za nic nie płace jedynie co to leki. Pozatym lekarz. dal skierowanie na ten program prenatalny wiec jestem pod lepszą opieką tak jak pisalam wczesniej za 4 Tyg mam 2 usg prenatalne:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda przyszła mama:)
polna gruszka jak to jest, że Ty masz termin na 4listopada i jesteś w 18tyg, a ja mam trzy dni później, czyli na 7listopada i jestem w 16tyg dokładnie 15tydz i 5dni dzisiaj??? Czy ja to jakoś źle liczę? bo już się pogubiłam:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mama Monika tez lubie te stronke, wiele sie mozna dowiedziec. A co do sportu to zawsze lubilam byc akytwna, bieganie conajmniej raz w tygodniu minimum 4 km plus rower, basen, Zumba i czasami rolki. No a teraz z wiekszosci musialam zrezygnowac przez te moje bóle brzucha. Wiec zostaly kijki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny :) Jak samopoczucie ? Mnie już od rana sąsiadka wyprowadziła z równowagi. Czepia się małpa. Aj. Ja przed ciążą dużo biegałam, rower, basen. Teraz sobie odpuściłam. Nie mam siły :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×