Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Maciocha

Zatrudnienie na Słowacji i mały zus

Polecane posty

Gość aaa rowery dwa
W 2012 roku namówił mnie kolega bym podjęła współpracę z INESCO Byłam IDIOTKĄ, DZIŚ TO WIEM. Po kilkumiesięcznej współpracy po namowie księgowej zrezygnowałam. Napisałam wypowiedzenie, wysłałam... Co się okazało później, że do dziś dnia przychodzą rachunki za abonament. Sms za smsem. Skrzynka pocztowa wypełniona wezwaniem do zapłaty. Do zapłaty zaległych składek do zapłaty bieżących. Dodam, że wysłałam wypowiedzenie a oni dalej swoje... Masakra jakaś. teraz straszą Krukiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Proszę o opinie firmy zusnaslowacji.com czy to jest wiarygodna firma? Czy rzeczywiście odprowadzają za nas składki na Słowacji. Czy to jest bezpieczne? Prowadzę małą firmę , nie stac mnie już na ZUS i poważnie zastanawiam się nad wyrejestrowaniem z polskiego ZUS-u tym bardziej, że składka pójdzie w 2015 r. w górę, a moja jednoosobowa firma już tego nie uciągnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zenek_D
Mam znajomego, który się wkopał w usługę pod tytułem – Zus w Słowacji. Okazało się, że to jeden wielki przekręt. Ja też szukałem pomysłów, żeby oszukać przeznaczenie i okazało się, że jest światełko w tunelu dla samozatrudnionych. Tym światełkiem jest spółka z.o.o. Wchodząc w taką spółkę nie płaci się na ZUS. A jak to zrobić legalnie i profesjonalnie to wyjaśniają panowie z ZusPlus - www.zusplus.pl . Ich bym polecał. Biorą za wszystko pełną odpowiedzialność i dogrywają szczegóły zgodnie z przepisami. Pomagają też w temacie ubezpieczenia zdrowotnego, na którym mi akurat zależało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dzięki Serdecznie za pomoc i światełko w tunelu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A co potem z emeryturą???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam tez mam problem z firma partnereu.Zus mnie sciga o oddanie skladek za 2 lata masa kasy czy ktos jest w podobnej sytuacji .prosze o kontakt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Partnereu to zwykły szwindel, jeśli nie dostałeś formularza a1 to kasę do ZUS trzeba oddać. Proponuje zgłoszenie do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa i założenie sprawy partnereu z powództwa cywilnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Szukam osób zatrudnionych w firmie partnereu jestem ze ślaska.Chce napisac pozew zbiorowy na tą firme.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam, jestem za, mam dobrze udokumentowaną sprawę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to fajnie wiedziec jak tyle zarobic by byc milionerem 333 www.youtube.com/watch?v=WKZKItSfrTw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jesli ktoś jest chętny dołączyc do pozwu to mój mail kasia.jessi@op.pl proszę pisać pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość21111
czy ktoś coś działa z tą firmą? napiszcie proszę, mnie też oszukali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Proszę pisać na mojego maila kasia.jessi@op.pl czym wiecej ludzi tym lepiej i ruszymy coś myślałam nawet o nagłośnieniu w telewizji.pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marcin1
Witam. Ma ktoś może jakiś kontakt do tej firmy? Chciałęm złożyć wypowiedzenie jednak tel które mam nie odpowiadaja, meile nie dochodza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość4345643
Ludzie, firma zawinęła się z naszą kasą i nie tylko... wiecie o co chodzi! ludzie ruszcie się, trzeba odzyskać tę kasę. nie można im odpuścić. mam wszystkie dane tych oszustów, ale sam nic nie zdziałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nakradli sk...ny to co się dziwić że firmy już nie ma . kontaktować się z kasia.jessi@op.pl i musimy z tymi złodziejami zrobić porządek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mam same problemy przez firmę Partnereu. ZUS chce zaległe składki, odwołałam się i teraz mam sprawę w Sądzie ... Pomoże ktoś? edytakrakow@op.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Z tej strony Kasia , słuchajcie pomysł jest taki napiszmy jeden zbiorowy pozew do Sądu WSZYSCY poszkodowani się wpiszą imię i nazwisko , adres , tel , złożymy pismo i spotkamy się w Sądzie . Pracowaliśmy na rynku słowackim , roznosiliśmy ulotki , a pracodawca nas oszukał , więc niech Zus szuka oszusta , a nie nas bierze za tyłek . My zrobiliśmy to co do nas należało tak ? pracowaliśmy , płaciliśmy Zus słowacki zgodnie z ustawą Unijną . Nie możemy znowu płacić drugi raz w polsce , tylko dlatego że oszukali nas i się zwinęli . Czekam na zwrotne info .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jestem za ... edyta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oszukani2014
my też, jest nas dwoje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Osoby poszkodowane proszę pisac na mail wyzej pozdrawiam kasia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość luciutki
ja rowniez zostalem wyrypany i chetnie dołącze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To ja też dopisuje się mój kontakt delux.darek(at) Gmail. Com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćpozdro
Ludzie sami jesteście oszustami ! jaką wy prace wykonywaliście ? gdzie te ulotki były roznoszone ? 80% z was nawet pewnie nie wie jak jest na Słowacji i nigdy tam nie byli ??!! PUKNIJCIE SIE W GŁOWE ! byliście naiwni myśląc że ominiecie ZUS i ktoś za was zapłaci składki jak nawet nie pojawiliście się 1 w pracy ...! Robicie sobie sami sprawę i na dodatek dajecie organom administracji państwowej dowody przeciwko samym sobie :) BRAWO genialny pomysł :) totalne zero mózgu !!! PUK PUK :) . Jedyne co wam pozostało to siedziec cicho jak mysz pod miotłą w nadziei , ze ZUS się nie upomni . P.S. TO samo było przy pracy nakładczej swego czasu sam to przerabiałem i nic nie wskórałem NIC ! jedynie zwróciłem uwagę ZUS na swoją osobę nic poza tym i musiałem bulić zaległosci za 2 lata !!! . Mój znajomy co mnie wciągnął nic się nie odzywał i wygrał nie zapłacił ani złotówki *! do ZUS odczekał i skorzystał z abolicji . DOBRZE SIE ZASTANÓWCIE CO ROBICIE BO KRECICIE DODATKOWY BAT NA SIEBIE !!! pozdro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość santorini2222
Panie wyżej.. co Pan za bzdury opowiadasz...sam byłem na Słowacji i te ulotki roznosiłem i inne zlecane badziewia, poza tym ZUS nie ma prawa tego badać i podważać jeżeli mam potwierdzone składki i rozliczenia z pracodawcą... to zus jest bandą oszustów i zlodziei.. płacisz składki nawet jak Twój zysk z DG to 1000 zł, dostać sie do lekarza to cud, płacisz dodatkowo prywatnie, ciągle to przerabiam mając małe dziecko. napisz moze na co idą nasze składki i jak sprawiedliwa jest ich wysokość i sposób naliczania... jak bedzie trzeba to i pozwiemy ZUS i Państwo polskie do Strasburga bo ten rząd w niczym nie pomoze a ZUS rządzi się swoimi prawami! setki tysięcy dowodów jest na to każdego dnia, każdy zwykły obywatel to przerabia przeważnie nie zadając sobie trudu spojrzenia na to z innej strony. proszę sobie wyliczyć jaką cześć wypłat podatników wynoszą składki zus i pozostałe podatki, co zostaje zwykłemu obywatelowi i na co idzie reszta. przy takim procencie wyzysku socjal w tym kraju powinien być na poziomie Skandynawii. place z zoną miesięcznie 2080 zł ZUSU plus podatki, mamy niewielki stały dochód z dwóch DG (de facto umowy śmieciowe- taką formę zatrudnienia wymaga wiele korporacji) leczymy sie tylko prywatnie bo po numerek do stomatologa trzeba czekać od 3 rano po 10 numerków a do ginekologa miesiąc nieudanych prób umówienia wizyty i wąchanie klamki od gabinetu, mowa o stolicy ludzie tego kraju! 25000 zł rocznie ZUS z nas zdziera. Sytuacja jest patologiczna i jak ludzie się nie wezmą w końcu za ZUS to będzie tylko gorzej. Projekt skargi do Strasburga jest w przygotowaniu... skończą się pałace i marmury , świnie won od koryta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćpozdro
Panie wyżej ok ma Pan rację zgadzam się w całej rozciągłości , że ZUS to największy oszust i legalna mafia co do tego nie ma wątpliwości ...:) . Mam jednak parę pytań : 1- skoro ZUS nie ma prawa tego podważać to czemu to robi ??? 2- skoro wszyscy jeździli i pracowali to dla czego mają teraz pretensje do Pracodawcy a nie do ZUS ?? który im tą prace podważa ? 3 - ile tak na prawdę jest osób które jeździły faktycznie i pracowały ? a ile z tych osób podpisało umowę o pracę wiedząc z góry , ze nie będą robić NIC ! - czytaj : stworzyły pozorność czynności prawnej czyniąc ja tym samym nieważną !!! 4 - jak myślicie po czyjej stronie stanie Sąd waszej ? czy może ZUS ? - bo o ile wiem to Sędzia dostaje wypłatę z budżetu Państwa a ZUS to też firma Państwa Polskiego jest ... Odpowie ktoś na te pytania ...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćpozdro
A to co tu niektórzy krzyczą i nawołują to totalna głupota jest !!! - pozew zbiorowy ? , spotkanie w sądzie ? ZUS szuka oszusta ? - kpina ludzie co wy gadacie PUK PUK ! . Ci co faktycznie jeździli do pracy może mają jakieś szanse przy dobrej współpracy z byłym pracodawcą i jego chęci do takiej współpracy chodzeniach po sądach latami itd... . Ci co w d***e byli a nie na Słowacji a tylko fikcje sobie zrobili podpisując świstek papieru nie robiąc później zupełnie nic mają problem na własne życzenie ! . Pani Kasiu jaki ZUS płaciliście ? cytuję : płaciliśmy Zus słowacki zgodnie z ustawą Unijną . Nie płaciliście za ZUS a za jakieś usługi szkoleniowe lub nauke języków i pewnie jeszcze rachunki za nie macie na swoje firmy w Polsce ! - żenada po prostu ... . Po pierwsze pracując na umowie o pracę nie ma możliwości płacić sobie samemu składki za ZUS ZAWSZE ROBI TO PRACODAWCA ! a wy jesteście zwykłe robole , narzędzie do czynności A lub Z tyle . Sory pojechałem ale powiem tak wszystko to przerabiałem na własnej d***e ! Nie słuchajcie żadnej Kasi czy Joasi bo ona za was nie ureguluje rachunku od ZUS ! a wszystko co gdziekolwiek dacie zostaje i służy do jednego i w jednym celu czy to Sąd , Rzecznik , Prokuratura , Policja i chuj wi kto jeszcze ... zawsze te papiery umowy , rachunki , potwierdzenia wpłat , świstki itd... trafiają w jedno miejsce ... uwaga !... kto wie ? no jasne do naszego kochanego ZUS :) brawo ! :) mają nawet specjalnie otworzoną sekcje do tego celu :) i zatrudnione bezduszne biurwy ... . Sory ale tak jak pisałem wcześniej cicho będziesz dalej jedziesz ... a wy róbcie jak chcecie ja walczyłem i ciul z tego musiałem zabulić za 2 lata zaległy ZUS zamknąłem firmę i otworzyłem w Niemczech niebo a ziemia tyle co chciałem powiedzieć ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Oszukany przez Rzeszów
Widać anioł Pański czuwa nad oszustami , odpisują podszywając się 'jako poszkodowany pracownik hm...żenada. Szanowny Panie proszę nas tutaj nie szkolić jak mamy się zachowywać względem oszustów , dokładnie zrobimy tak , że Prokuratura w końcu zabierze się w ich d**y. Koniec z straszeniem nas , oddamy pozew , juz tak jesteśmy stratni , więc co nam leży , aby tego nie zrobić . Proszę nas tu nie obrażać i zająć się sobą , Ludzie to jest fikcja , firma się teraz boi i wystawia nam tu jakiegoś adwokacika , aby nas nastraszył . Sam był nieuczciwy , więc zapłacił zusowi . Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tg
Zgadzam się z poprzednikiem w 100% znalazłem bardzo podobną wypowiedź z 2012 roku , juz wtedy firma oszukiwała ludzi , więc faktycznie znalazł się adwokat , który napisał , wklejam post poniżej z roku 2012 Napisano 03 July 2012 - 12:54 witam, dołączam się do apelu powyżej. Oni działają również pod nazwami IQ CONSULTING I IDEA, MNIEJSZY ZUS. PRZEWAŻNIE MAJĄ ADRES W RZESZOWIE. TO OSZUŚCI!!!!!!! PIENIĄDZE WZIĘLI, A UBEZPIECZENIA NIE BYŁO!!!! TERAZ NAWET NIE CHCĄ ROZMAWIAĆ PRZEZ TELEFON, ALBO OPOWIADAJĄ BZDURY. BŁAGAM WAS NIE DAJCIE SIĘ NABRAĆ!!!!! JA PO CAŁYCH BATALIACH Z ZUSEM POLSKIM MUSZĘ ODDAĆ ZA TAMTE MIESIĄCE CAŁY ZUS, A TE PIENIĄDZE PRZEPADŁY!!! 0 #3 [Ostrzegam Przed portalem"mniejszy-Zus": post #3] dev1978 Nowicjusz Piaskownica Pip 1 postów Napisano 28 July 2012 - 07:01 Ciekawe wpisy nie powiem gratulacje dla: klient 30 i nowa 79 , brawo po prostu aż mnie ręce swędzą i muszę napisać co myślę. A nadto wydaje mi się a wręcz jestem pewien iż każdy zdrowo myślący osobnik przyzna mi rację i zgodzi się z moim zdaniem i opinią o co też proszę (czyli opinie) ... A więc czytając wpisy powyżej zauważyłem pewne nieścisłości i ewidentny brak samo krytycyzmu szanownych przedsiębiorców , no bo odpowiedzcie mi na pytanie : JAK OSZUST MOŻE ZOSTAĆ OSZUKANY ??? jeśli ktoś nie zrozumiał pytania to już wyjaśniam : koledzy i koleżanki wyżej piszą , że zostały straszliwie oszukane itd... ( jak było na prawdę się nie dowiemy, jak jest też nie wiemy !!!) i jacy to oni ogólnie nie są biedni, nieszczęśliwi itd... . Tylko pytanie zasadnicze brzmi : Jak wy i w jaki sposób w ogóle możecie czuć się oszukani ? skoro to wy jesteście głównymi i największymi Oszustami ??? bo jak dobrze zrozumiałem to przede wszystkim to wy chcieliście oszukać ZUS na składkach udając , że niby pracujecie a tak na prawdę nie robiliście nic i jak domniemam to wy musieliście wyjść z inicjatywą i prośbą do tej czy też innych firm o pomoc w załatwieniu tego szwindla ! a mówiąc dosadniej Przekrętu !. Dziwi mnie dlatego wasze stanowisko ! wasze komentarze i opinie . Nie mogę zrozumieć jak normalny dorosły człowiek wiedząc na co się decyduje i w co wchodzi mając tego pełną świadomość może mieć teraz pretensje , moim zdaniem powinniście mieć te pretensje do samych siebie !!! . A poza tym jak już zdecydowaliście się na coś takiego i uczestnictwo w czymś takim to przynajmniej nie dawalibyście i nie powinniście dawać informacji ani argumentów przeciwnikowi którego chwieliście oszukać a jakim niewątpliwie jest ZUS !!. Pisząc o wszystkim na takich forach jak to !! . Jeśli myślicie , że urzędnicy ZUS nie czytają takich for i nie szukają informacji na temat patologicznych zjawisk, jakimi jest lewe zatrudnianie się na umowę aby nie płacić składek - TO zapewniam was jesteście w Wielkim BŁĘDZIE !! . Gwarantuję iż bardzo szczegółowo śledzą i analizują wszelkie informacje na ten temat . Ktoś by zapytał po co ? odpowiedz jest banalnie prosta : aby upieprzyć łeb hybrydzie !. Ludzie zrozumcie , że sami daliście wszystkie informacje i sami się sprzedaliście wręcz wyłożyliście się na tacy !! niczym pieczeń którą teraz konsumuje ZUS i będzie nadal konsumował . Klient 30 pisze w swojej wypowiedzi , że będzie składał doniesienie na prokuraturę :) - śmiech normalnie , śmiech na sali a zarazem rozpacz nad debilizmem tego człowieka !!! . Bo niech mi ktoś powie czy to normalne , żeby złodziej który okradł staruszkę składał doniesienie na samego siebie , że okradł staruszkę !!- żenada !! ot co !! debilizm i przyznam , że już sam nie wiem jak nazwać tak głupie zachowanie człowieka " niby dorosłego " zakładam? . Jak tak głębiej się nad tym zastanawiam jeszcze to się przestaję dziwić , że w Polsce mamy jak mamy , no bo jak ma być jak Mamy taki ciemny naród ? jak ma być dobrze jak co drugi Polak -to idiota ? a przynajmniej zachowanie na to wskazuje , no bo jak można nazwać inaczej zachowanie człowieka który idzie i donosi na samego siebie , że chciał oszukać ZUS ( Skarb Państwa ) ? Jak można nazwać inaczej takiego człowieka ? , moim zdaniem nie można .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćpozdro
Te anioł Pański -stuknij się w swój kwadratowy łeb ... może ci przytomność wróci bo widać zaćme jego masz ze złości na kogoś !! Dla wyjaśnienia nie uczę nikogo co i jak ma zrobić !! nikogo tez nie reprezentuję poza samym sobą !!! i generalnie w d***e mam co inni będą robić z kim i dla czego i gdzie !! Po to jest to forum aby się móc wypowiedzieć i dzielić swoimi doświadczeniami więc się podzieliłem swoim doświadczeniem i wiedzą którą nabyłem przeciągając się z ZUS tyle w temacie ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×