Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość onatnnn

POMOCY CZY KTOS MA PRAD W TELEKOMUNIKACJI NOVUM?

Polecane posty

Gość gośćwojtek
Ja też tak myślałem. dziś wiem ,że to oszuści. nawet sfałszowali umowę. cena gwarantowana 36 miesięcy to nieprawda. to jest tylko nazwa umowy na 36 miesięcy a nie gwarancja ceny.pozdrawiam wszystkich naiwnych takich jak ja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja również dałam się namówić i podpisałam z novum,strasznie żałuję,ponieważ mam 120 kwh do zużycia to podobno to nie jest duże zużycie prądu,często mnie nie ma w mieszkaniu nikt nie zamieszkuje pod moją nieobecność,więc zadzwoniłam do NOVUMczy mogę zmniejszyć zużycie ,mogę ale muszę im zapłacić 100zł,PARANOJA!!!,pytam iż zapłacę karę za zerwanie umowy,pani powiedziała do 1000 zł,na drugi dzień dzwonię odbiera mężczyzna i pytam o to samo odpowiada już 1500zł WIERUTNE ZŁODZIEJSTWO,w firmie TAURON płaciłam o niebo niższe rachunki,ale muszę wytrzymać i płacić za coś czego nie używam MASAKRA,i dwa rachunki płacić,dlaczego Tauron ostrzega,wolny rynek ok ale takie oszustwa,myślę że otrze się ta sprawa o telewizję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przecież jakieś 2 lata temu było sporo informacji dotyczących oszustw firmy novum za telefony. Sprawa pojawiła się na forach, ludzie przestali sie na nich nabierać, to przerzucili się na prąd. Chyba nie wierzycie, ze nagle stali się uczciwi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja jestem w Novum juz jakis czas i w moim przypadku jest wszystko zgodne z umowa, wiec nie wiem skad jakie oskarzenia:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tez sie tak czasem zastanawiam czy ludzie maja placone od kazdej takiej negatywnej wypowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość basia_l
Szukam nowego dostawcy energi, kto poleca najbardziej lojalna firme? tak czytam ten watek, z czym firma oszukala?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a może odwrotnie,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja jestem w tej firmie drugi miesiąc i na razie nie narzekam. Mój pierwszy rachunek wynosił nie całe 50 zł a teraz dostałam drugi i wynosi praktycznie tyle samo.. Nie wiem co jest z tą firmą nie tak ale jak na razie jestem zadowolona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Firma sfałszowała masę umów...uważajcie na nich....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tak gadacie o falszowaniu umowo, ale jak to jest mozliwe? Serio nie rozumiem. Ja nie mam z nimi zadnego problemu. Na poczatku nie chcialam ich miec za dostawce energii bo naczytalam sie wielu negatywnych opinii, ale przedstawili mi korzystna oferte i zaryzykowalam. Umowa byla zrozumiala i nie widzialam zadnych haczykow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do gościa powyżej: oni sami się do Ciebie odezwali, czy jakoś się z nimi kontaktowałeś sam? Czytałam ostatnio o tym Novum, mam mieszane odczucia, bo właśnie są różne opinie na forach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Sami się odezwali. Ale za pierwszym razem podziękowałem i wziąłem ulotki, poczytałem na stronie, powiedziałem, że zgłoszę się jakbym ewentualnie się zdecydował. Na ich stronie możesz sobie spawdzić co i jak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
NOVUM TO EWIDENTNIE HIENY I OSZUŚCI, też podpisaliśmy umowę przez przedstawicielkę handlową i wskazywała że rachunki będą tańsze. Dostała fakturę z Enea i pokazała że będzie taniej na energii czynnej, że tylko to się zmieni i przez to beda mniejsze opłaty miesięcznie. Nie powiedziała że do tego doliczają opłatę handlową 9zł/miesiąc. Regulamin jest tak napisany i tak skomplikowany (pisany pod 20 różnych możliwości) że ta opłata jest ukryta, w trakcie rozmowy tez sprawnie baba ukryła to z rozliczenia. Dopiero po otrzymaniu pierwszej faktury wychodzi ile i za co się płaci. OSTATECZNIE WYCHODZI ŻE JEST 15%DROŻEJ. Umowa jest tak skonstruowana że na odstąpienie jest 10dni, i nawet jak chce się zrezygnować 11go dnia i nie zużyło ani watogodziny to i tak płaci się karę która wychodzi ok 1100zł. Konsultantka jest cwana bo wie że klient nie ma nic do powiedzenia, mówi ze można sobie pisac pisma a i tak jest racja po ich stronie po podpisałem umowę. Jest bezpieczna bo wie że i tak nikt nie zrezygnuje bo takie dowalili kary ze nie ma wyjścia. Jeżeli chodzi o kruczki w umowie to NOVUM stoi w tym samym szeregu oszustów i wyłudzaczy co PANORAMA FIRM, PKT, OPEN FINANCE, itd...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
chwila ale umowe dostaje sie w takim samym egzemplarzu jaka ma firma, wiec jak to mozliwe zeby to sfalszowac?:>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia351
No wlasnie dwa takie same. Podpisane sa dwa wlasnym podpisem wiec niby jak sfalszowane sa dokumenty? Jakos nie chce mi sie wierzyc. Lawo mozna to sprawdzic, czy podpis jest podrobiony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No nie powiedziałabym ja umowę przeczytałam i nie było w niej żadnych kruczków, poza tym wyszło mi prawie 30% taniej to jak u kogoś innego może wyjść 15 % drożej...hmmm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak, ja mam w sumie i jest całkiem spoko. Poszłam do Novum za radą znajomych i ani trochę nie żałuję, poza tym mają spoko ofertę jak chodzi o pakiety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mirek681
potwierdzam to są ewidentni OSZUŚCI !!! mój znajomy pracował w tej pseudo firmie.... opowiadał jak działają... najlepiej ich nie wpuszczać bo później cięzko się z tego wygrzebać.. na umowie jest nanpiane 30dni na wypowiedzenie umowy, a tak na prawdę jest tylko 10 DNI NA WYPOWIEDZENIE i ten papierek zabiera OSZUST z tej firmy. najczęściej podają się za energetykę taką jaka ma monopol na podległym terenie np jako Tauron lub Enea. podpisują umowę i zmieniają w chytry sposób SPRZEDAWCĘ na siebie czyli przekłamane novum sa. ODRADZAM !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Generalnie czytam i nie wiem, o co chodzi. A chciałbym wyrobić sobie opinię. Główny problem widzę w tym, że nie czytamy umów, podpisujemy coś, a dopiero później zaczynamy myśleć. Przecież niemożliwe jest, żeby fałszować umowy. Jeżeli mamy jakieś wątpliwości to po prostu nie podpisujmy niczego. Nikt nas do niczego nie zmusza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pomroczność umysłowa
Witam.Opiszę mój przypadek a zdanie o nich niech każdy wyrobi sobie sam.W sobotę 18 lipca br. wieczorem będąc na ogrodzie z rodziną przyszedł jak się póżniej okazało pan Wojtek.Z marszu zapytał o właściciela licznika i że ma coś powiązanego z Tauronem. Więc prowadzimy go do licznika a on nawet nie popatrzył na niego tylko żeby pokazać mu rachunek za prąd. Tu nastąpić musiała u mnie jakaś 'pomroczność umysłowa' bo nie dość że mu pokazałam rachunek to go jeszcze zaprosiłam do pokoju. Tu nastąpiło z jego strony biadolenie, że dużo płacimy miesięcznie /ok.130 zl/, że można taniej o jakieś 10 d0 15 procent mniej i że spiszemy umowę. Prąd jest na męża więc dał dokument i zaczęło się pisanie.Tu tego pana wypytywałam czy na pewno będzie mniej, czy nie będzie dwóch rachunków.Pan cały czas w kółko, że nie będę płaciła dodatkowo za sponsoring, który w moim przypadku tauron udziela.Coś mi nie pasowało i dalej zadawałam pytania, że jak się rozmyślę to co dalej? i czy mogę odstąpić od umowy /wiedziałam bardzo dobrze, że mam 10 dni na to/.Pan bardzo miło mi wyjaśnił, ze tak i mogę odstąpić w ciągu 30 dni.Następnie dał do podpisu in blanco dokumenty tłumacząc, że sobie w biurze wypełni i przyśle do domu.Tutaj ta pomroczność się objawiła po raz drugi bo podpisałam i pan sobie polazł. Wtedy przyszło oświecenie i pognałam za panem, że anuluję umowę.W między czasie był telefon z firmy z pytaniami czy jesteśmy zadowoleni. Pan mnie zapytał co jest powodem, że chcę zrezygnować i żebym zadzwoniła do niego jutro to mi powie czy umowa została anulowana. Już do niego nie dzwoniłam tylko napisałam sama odstąpienie /on mi nie dał żadnego druku ani nie powiedział, że mam takie prawo/ i w poniedziałek rano wysłałam odstąpienie od umowy i do Warszawy i do Rzekunia. Czekam na zwrot potwierdzeń.Tak się zakończyła moja przygoda z NOVUM energia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bez urazy, ale jak można takie rzeczy robić? Trzeba być świadomym tego, co się robi. Niech ta "pomroczność" będzie przestrogą i nauką dla innych. I przy okazji: kto tu jest "winien"? "Niedobra" firma czy człowiek, który nie wie, co podpisuje? Przepraszam "pomroczność umysłową", ale musiałem napisać, co o tym myślę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karrroll
Ja skorzystałem z oferty Novum, bo prowadzili system sprzedaży pakietowej. Miałem problem z ustaleniem sobie pakietu, bo dopiero poszedłem "na swoje", ale na podstawie moich rachunków pomogli mi ustalić miesięczne zużycie prądu i ułatwili mi wybór pakietu. No i ucieszyło mnie, że przy każdym pakiecie oferują 36 miesięcy gwarancji ceny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xmennka
A w jaki sposób pomogli ci ustalić miesięczne zużycie prądu i jaki wziąłeś pakiet?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Też jestem ciekawa tych pakietów z Novum. Obecie płacimy spore rachunki za prąd, oboje z mężem pracujemy w większości zdalnie, więc komputery chodzą praktycznie 24h.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a może naprawdę czas wreszcie dokładnie przeczytać umowę przed podpisaniem, a nie siedzieć i na forach wypisywać jakie to Novum i wszystkie inne firmy to oszuści

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jedyne pozytywy tu piszą naganiacze w tej firemki-krzaka. już parę lat temu miałam niezły cyrk z abonamentem telefonicznym u nich, nigdy kurna więcej takich firemek, umowy tylko z dużymi firmami, znanymi, z którymi można się skontaktować, a nie takie coś. nie polecam, odradzam i ostrzegam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja co prawda z tej firmy nie korzystam, ale dziadkowie tak i nie narzekają jak dotąd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mnie też rachunki zmalały 5-10 zł miesięcznie. może to nie jest zbyt dużo, ale w skali roku już coś jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Małe firmy jak novum są lepsze od dużych firm, bo muszą troszczyć się o klienta i dobre imię. Dlatego jak jest coś u nich nie tak, to muszą szybko to naprawić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
całkiem dobra firma. korzystam od 2 lat i nie narzekam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×