Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość helga37

pielęgniarki w Niemczech

Polecane posty

Gość ..//..
Czy ta agencja nie zabierze ci czesci zarobkow ? dopytaj, bo chyba charytatywnie nie dzialaja ... Dzisiaj bez zadnego przygotowania medycznego nie biora, musi byc najmniej 2 lata studiow, kieeeedys z lapanki brali, aby mial sily i checi, od 10 lat jakos zmienily sie przepisy, bo taki slusarz czy fryzjerka wiecej mogli zaszkodzic czy pomoc. Tu jest 2 i 3 lata Ausbildung, roznica tylko w zarobkach, bo zasuwaja rowno tak samo Co jeszc ze chcesz wiedziec ? Pytaj poki jestem, bo za pol godziny jade do corki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ex care asss
Ja również pracowałam jako opiekun ale nie w Niemczech (proszę mnie za to nie wyzywać) tylko w Anglii. Pracę wspominam dobrze, atmosferę również. To okropne że Niemcy tak traktują Polaków. Praca nie jest lekka a jak doszłaby do tego dyskryminacja to już w ogóle:o Ten filmik powyżej który wrzuciła ..//.. ból pleców gwarantowany.Ta pacjentka nie jest wcale taka drobna.To jest poprawne w Niemczech? Ja jestem niska, nie wyobrażam sobie że mogłabym unosić w ten sposób pacjenta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ..//..
to i ja sie wtrace ... napisalas , Polki w pracy sa gorzej traktowane zarówno przez niemieckie koleżanki jak i lekarzy. Nieprawda, nigdy nie spotkalam sie z mobbingiem, jedziemy wszystkie na tym samy wozku, zreszta ... tam jest czasem wiecej Polek, Rosjanek niz samych Niemek, uwierz mi :) Lekarze ? Jacy lekarze, w Heimie nie pracuja lekarze, to jest hotel z pokojami co ma tam do szukania lekarz ? Lekarz pokazuje sie rzadko jesli ma pacjenta ktory na przyklad jest w spiaczce, albo umiera albo po smierci zeby wastawic akt zgonu. Do lekarzy woza ich opiekunowie lub rodzina albo sami ida. Ale lekarz zaden nie dyzuruje tam, nigdy ! Po co ? To jest zwykly dom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hgfdd
"a i widze ze po filmiku zmiekla rura" jaka rura? masz jakąś rurę na sobie/w sobie? bo ja nie:D "Staw ramienny jak sama nazwa wskazuje miesci sie pod pacha" a czy ja napisała że mieści się pod pachą? pisałam że można go uszkodzić. czytanie ze zrozumieniem się kłania. "Dobrze ze glupota nie umie fruwac bo bys tu przyleciala z wyspy w try miga." Dzieki Bogu ty tez nigdzie nie polecisz. "nie spoznij sie na podcieranie. " spokojna głowa.A ty na wizytę u psychiatry. pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ..//..
To jest poprawne w Niemczech? xxx Jak najbardziej, ten lift jakbys miala ciagac za soba do wszystkich pacjentow na sraczke, sikanie czy wstawanie z lozka tobys musiala 24/24 pracowac a i tak niejeden bys ie zlal w gacie zanim bys go do niego doczepila, ustawila, jechala, pilotem zjezdzala na klop, a ludzie starsi maja slabe pecherze, bys posadzila na klop a on juz dawno by sie zalatwil i nawet majtki by wyschly ::) Jego uzywa sie dla olbrzymow. A jak w Anglii ? Czy tak ? Babka siedzi na stolowce i nagle krzyczy ze musi siku, wiec co ? lecisz po macchine, zakladasz uprzaz, pilotem podnosisz, na machinie z nia do klopa przez caly korytarz (wszyscy patrza- wstyd) wiec jedziesz, tam majtki w dol i spuszczasz na maszynie ? ok 15 minut potrwa babka juz ma gacie pelne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ..//..
Az sama zaczelam szukac jakiez to macie wspaniale sposoby, i okazalo sie ze identycznie was nauczaja, musze isc czesc, film krotki, niczym nie roznia sie spodoby od niemieckich, bo nic lepszego nie wamyslil, srki za bledy piszee w biegi tu film http://www.youtube.com/watch?v=UWSPIHGiuFs

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej.bzdury bzdury i jeszcze raz bzdury pisze kolezanka o niemczech.nie mam pojecia skad wziela Ona to Info, w domach opieki Altersheim jest wiecej pracownic Altenpfleger/in jak Krankenschwester i Do tego jeszcze osoby ktore prawie zadnych kwalifikacji nie maja tylko jakimis tam pomocnicami Sa i Sa od wszystkiego, i nie ma mowy o Mobbing czy ze polki sa gorzej traktowane no chyba ze ma sie jakas za przeproszeniem glupio madra i leniwa kolezanke to wtedy wiadomo jak sie z taka postepuje.Co do agencji to proponuje bez niej Do Prada wyjechac bo Prada w tym zawodzie niebrakuje.wybierajac taki a nie inny zawod ma sie na uwadze ze pracuje sie z ludzmi starszymi i niedoleznymi wiec nie ma Co narzekac ze takich a nie innych ludzi sie ma Do obslugi. Ja proponuje prace dla pielegniarki w Pflegedienst gdzie sie jezdzi Do domu Do pacjenta i tam wykonuje sie Pflege i inne czynnosci .warunek to prawo jazdy no i oczywiscie egzamin .proponuje na poczatek 2000 brutto.pomoc napoczatek z mieszkaniem i nauki jezyka..chetni?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ex care asss
nie, tak sie u nas nie robi.to amerykański filmik. w takiej sytuacji jak piszesz: przede wszystkim na maszynie nie można nikogo transportować.one służą TYLKO do przesadzenia pacjenta z miejsca na miejsce (np z krzesła na wózek),nie możemy sobie chodzić po korytarzach w wiszącym pacjentem:) wiec jak babka siedzi w stołówce na wózku to bierzemy ja do kibla i tam używamy hoista aby posadzić ja na kibel. jak siedzi np w salonie w fotelu to obok jest maszyna, sadzamy ją na wózku i potem do pokoju i tam to samo na kibel. faktycznie szybciej by było tak sobie kogoś podnieść ale za to można mieć opieprz. normalnie pacjent może wytrzymać te kilka min a jak nie to znaczy że nosi pieluchy.jak nie zdąży - trudno, pieluchę zmieniamy i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość helga37
..//.. serce mi zamarlo...dziekuje,,,ze obca osoba proponuje pomoc...ja juz sie szykuje ale tak koło wrzesnia...czytam o zarobkach firmach ..ale wiadomo ze najlepsze informacje ma sie od ludzi ktorza tam sa i pracuja...bede sledzic wpsiy na forum i jak bede juz na 100 %gotowa odezwe sie tylko nie zniknuj w tym witrualnym swiecie.. witamina-ja chetna jakies konkretne namiary?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Helga37. Ja z ta Praca calkiem na powaznie, jakbys sie kiedys zdecydowala sprobowac to zapraszam...bez wyzysku bez prowizji na warunkach takich samych jak z niemieckim personelem.pozdrawiam....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość helga37
witamina a mozesz podac jakies konkrety?co z jezykiem?zatrudnienie u kogo?w jakim miescie?ilosc godzin? sto pytan :) ale to wazne..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Praca u Mnie w firmie Pielegniarskiej wazne jest prawo jazdy. Mozemy sie na maila zgadac to podam konkretne informacje , praca na umowe pelny Etat przecietnie 160 h w miesiacu . Masz jakies podstawy jezyka niemieckiego?pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość helga37
witamina..ja szukam juz ale prace mam w planach zaczac od wrzesnia...czy dalej bedzie aktualna oferta?jestes Polkai masz wlasna dzialalnosc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Helga37 , podaj mi adres mailowy to napisze konkrety i mozemy Zustand w stalym kontakcie , tak to moja firma- Ambulante Pflegedienst.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość helga37
chetnie sie wtrace--dziekuje za optymistyczny wpis...jak z Twojego punktu widzenia wyglada praca w domach seniora za 12 euro miesiecznie?i jak wyglada zycie w Niemczech--jak maszczas i chec oczywiscie napisac... witamina helga37@interia.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chetnie sie wtrace
Helga, 12 euro brutto na godzine to nie jest wiele :( przy klasie podatkowej 1? Bo z taka licze sie u ciebie, skoro bedziesz sama w Niemczech. Masz w tym zapewnione lokum i wyzywienie? To byloby juz wiele. Jak slysze, tego nie docenia gros opiekunek z Polski, opiekujacymi sie tutaj prywatnie seniorami w ich domach. Ja nie mam stawki godzinnej, lecz umowe taryfowa TVD. To kompletnie inna liga. Praca w domu seniora jest tez nieporównywalna fizycznie z praca w szpitalu, nie owijajac w bawelne, jest ciezsza. Czasami nawet z kazdym dniem, bo pensjonariusze podupadaja, sa chronicznie chorzy, przez to niedolezni... Zycie w Niemczech, jakie jest. Trudno udzielic ci na to pytanie pauszalnej odpowiedzi. Dla mnie jest normalne, ale ja zyje wieksza czesc zycia tutaj, i co dla Polaka wydawac moze sie dziwne, dla mnie jest normalne, za to dziwie sie, slyszac jak w Polsce pewne sprawy sie reguluje. Zycie jest stosunkowo tanie, jesli chodzi o jedzenie, a nawet ubranie, no chyba ze ktos Chanel preferuje ;) drogie jest mieszkanie, oplaty, ubezpieczenia, komunikacja publiczna, posiadanie auta zreszta tez, ale bardzo ulatwia zycie, a w niektórych rejonach jest ono wrecz konieczne, jak u mnie np. A ludzie sa jak wszedzie indziej, jak zawolasz w las, takie echo otrzymasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość helga37
zeżarlo mi kwote 1200 euro miesiecznie...mieszkanie wspolne place za media...wyzywienie we wlasnym zakresie..lub 1000 euro na reke mieszkanie i wyzywienie gratis... od czegos zaczac musze ...podobno rok najgorszy bo pracujac przez agencje musze go wytrzymac..pozniej juz sama sprobuje cos znalesc za lepsze pieniadze...a jak jest z rodzinnym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chetnie sie wtrace
Jesli masz dziecko, któremu nakezy sie rodzinne= Kindergeld, a ty pracujesz legalnie i odprowadzasz podatki, to na to dziecko nalezy sie Kindergeld. Jednakze ty mozesz go dostac na siebie, jesli dziecko jest, mieszka z toba. Gdy mieszka w Polsce, np z dziadkami, to oni sa upowaznieniu do pobioru Kindergeld, nie ty. Nieco to skomplikowane, ale do osiagniecia, osoby zajmujace sie dzieckiem musza zlozyc podanie o Kindergeld.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość helga37
dziekuje bardzo za info..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pachnie
mi to oszustwem na kilometr, ta witamina, ma wlasna pflegedienst to niech poda wwww seite, tam beda adresy telefony, adres a tu taka tajemnica, pisz na meila, poweim po cichu ... powinno reklamowac sie a nie za plecami. Nawet miasta nie podala, Smieeeerdzi !!! Helga takich oszustek Polek od diabla i troche w D. Zaraz podam ci strone na inne forum gdzie dziewczyny opiekunki z Niemiec pomagaja sobie nawzajem i przestrzegaja przed oszustkami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do pachnie moja strona to www.pflegerheinselz.de mozesz tez u AOK sprawdzic ... udowadniac niczego nie musze . Peter Pueschel to moj maz i prosze Mnie oszustka nie nazywac basta! Pozatym nie musze prywatnymi danymi na prawo i lewo rzucac poczytaj sobie na stronie Sa informacje na temat naszej firmy...jesli znasz niemiecki no chyba ze jestes jedna z wielu Co przy opiece Robia i jedna drogiej miejsca sprzedaje i jedna o droga zazdrosna...a pojecia o zyciu tutaj zero....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A i mowa jest w temacie o pielegniarce a nie opiekunce bez wyksztalcenie Co jest od wszystkiego , Massa Firma zatrudnia tylko i wylacznie profesjonalne osoby ! Prosze nie porownywac zawodu pielegniarki Do opiekunki bo roznica jest wielka .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Opiekunki z nimiec pomagaja. Tak tak albo przez agencje Co kase sciaga albo na czarno i Same miedzy soba miejsca sprzedawaja i tak to mile dla siebie a jakby mogly to jedna droga by sprzedala. Jezdzimy Do pacjentow u ktorych Sa tez opiekunki z polski rumunii czy rosji dodatkowo i wiem jak to wyglada i na jakich zasadach Sa czesto bez ubezpieczenia na fatalnych warunkach , nasza Firma zatrudnia pielegniarki na umowe o Prace na normalnych standardowych warunkach .pozatym co do oszustwa to tutaj wszystko musi byc udokumentowane i nie ma mowy o jakis przekretach bo jest cos takiego jak Mdk Prfung Co roku i kazdy kto pracuje w takiej instytucji jak Altersheim lub ambulante Pflege wie o czym mowa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pachnie
za lby to ty sie z konkurencja innych pflegediest bierzecie, malo pflegerin po szkolach to zbieracie z caleej wschodniej europy, jak zaklady pogrzebowe wyrywacie sobie trupy, cos o tym wiem, ten pic na wode to mozesz swojej babci opowiadac. Bierzecie z rumunii rosjii, bulgarii no i polski oczywiscie, zakwaterowujecie po slamsach a bierzecie 60 % zarobkow. ja niunia na tym zeby zjadlam, cioteczko znam was hieny, bijecie sie o kazda chetna bo to czysty zarobek, niewolnictwo 21 wieku. Helga dobra rada - NIGDY U POLKI POLAKOW sie nie zatrudniaj, sama zobacz jaki poziom reprezentuja. Wylacznie u Niemcow, oni tez potrzebuja, oplacaja skladki regularnie, placa duuuzo wiecej i sa po prostu u siebie, maja duzo do stracenia. Taka Polka w razie wykrycia oszustwa daje dyla przed policja kryminalna . Nie jej kraj ,nie jej malpy. Hieny polskie, poczula krew i jak szybko znalazla sie na tym watku, zastanawiajace, co ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ty chyba jestes niepowazna baba ty wiesz Co wiesz pracowalas kiedys w takim Pflegedienst watpie i nieposadzaj Mine o oszustwo cwaniaro...zazdrosc ze ktos moze pracowac zgodnie z prawem i na ludzkich warunach gdzie ty jako opiekunka musisz Mazda zyczenia domowanikow spelniac... zal...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przeczytaj sobie dokladnie moj Post i jakbys miala pojecie jakiekolwiek o tym to Gas wiedziala Jacke prawo Prada w niemczech obowiazuje jakie wymogi trzeba spelniac aby otworzyc google Pflegedienst a i ja nie jestem jakas agencja no chyba ze gemalt pomylilas i to o czym piszesz to mozee agencje als towarzyskie....a jak masz jakies pytania to na stronie jest podany hr gelefonu chetnie die oswiece bo widze ze pojecia nie masz ...i skacz z osodami bo bzdury piszesz ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pachnie
no coz, sprawdzilam,:) firma skladajaca sie z ciebie i meza, na glebokiej wsi zakwaterowanie zapewne w stodole. istnieje od paru miesiecy. Helga trzymaj sie z daleka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pachnie
jestem Pflegedienstleitung w AWO, jutro w dowiem sie wiecej niunia, nie denerwuj sie tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×