Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość helga37

pielęgniarki w Niemczech

Polecane posty

Dyla przed Policja czy ty normalna jestes ! Co za bzdury piszesz ! Ja mam rodzine tutaj zycie ulozone ja nie przyjechalam Tutaj na zarobek jak ty tylko ja mam Tu sowie zycie wiec skoncz pierdzielic, moze sie jakas pielegniarka nie opiekunka twypowie Co pracuje w takiej instytucji ii jak kolezanka z postow wyzej Ktora pracuje w szpitalu i jakos nie mowila ze wslamsach mieszka .ps tylko opiekunki ktore na czarno pracuja pracuja w takich warunkach , Sa umowy o Prace ktorych kazda ze Stron trzymac sie musi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiem jak to wyglada, moze nie az tak jak kolezanka ktora pracowala 3 lata. Zaczynalam jako zwykla opiekunka z Polski pflege24. Powiedzialam dosc, jezdzenie z walizkami, co jakis czas ktos umieral i bajka sie zaczynala od nowa. Zrobilam w miedzyczasie kurs na opiekunke w Polsce, ale to nie wiele znaczy. Potem pflegediensthelferin przy Johanniter. Do tego praktyki w domu starcow. W moim przypadku nie bylo zadnego mobingu. Rzecz polegala na tym ze tylko pierwszy dzien bylam z niemiecka pielegniarka, a potem sama na calym odziale plus Altagsbegleiteurin. Do kompleksowej opieki 15 pacjentow, lata sie rowno, ale to kwestia organizacji pracy. Teraz robie kurs Pfledokumentaion, bo bez tego ani rusz. Ogolnie docelowo, chce pracowac w szpitalu, lub ambulante pflege. Ten zawod po prostu trzeba lubic i umiec oddzeielic prace od zycia prywatnego. Mialam przyjemnosc pracowac krotko w jednym z najlepszych domow opieki w Polsce, przynajmniej tak twierdzili, jak dla mnie masakra w porownaniu z Niemcami. Jak jestes mila, otwarta na ludzi i umiesz wspolpracowac z personelem niemieckim to nie spotkasz sie z zadna dyskryminacja, a pracowac trzeba wszedzie, tyle z mojego skromnego doswiadczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak akurat AWO pracuje tylko na Profit i ludzi wyzyskuje cos akurat wiem na. Ten temat , czesto niewyszkoleni ludzie jezdza Po pacjentach ... a jak jestes tam Leitung to tymbardziej po twoich wpisach mam watpliowsci co do znajomosci twojej pozycji co ci Placa 2300 brutto ? I napisz jakie masz wyksztalcenie bo Leitung nie kazdy moze zostac a jak juz Firma placi za Kurs to pracownik musi sie zoobowiazac na prace. Za marne grosze, sama piszesz ze jestes Pflegedienst Leitung w AWO a o innych Pflegedienst piszesz tak krYtycznie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Po-przeczytaniu-tego
Mam nadzieje,ze na starosc nnie trafie na zadna pielęgniarke z Polski!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pachnie
Firma powstala w listopadzie tamtego roku, czyli poczatkujacy, wiec znaczy cholernie bogata, i z doswiadceniem :) jezdzicie od wsi do wsi, dlatego ciagle helge o te prawo jazdy pytasz, pracownicy to twoja rodzina. Gorzej trafic juz nie mozna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pachnie
Helga szukaj tylko w stacjonarnych czyli w domach starcow, tam placa wg Taryfy, jest solidnosc i bezpieczenstwo a nie jakies nowe efemerydy ktore postaly z dnia na dzien, dzisiaj sa a jutro im umrze trzech staruszkow i plajtuja, powodzenia ! Pamietaj, DOMY OPIEKI WYLACZNIE.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tam tylko widnieje moj maz maz jako wlasciciek wiec skad te wiadomosci ze Firma sie sklada z 2 osob pozatym Pflegedienst Leiter musi wiedziec ze Pflegedienst musi skladac sie z przynajmniej minimalen ale okreslonej liczby pracownikow i musi spleniac wymogi bezglich ktorych nie dostanie sie Zulassung a Co Do wsi to miescimy sie w pieknenj okolicy. Korea jest dosc znana i to nie jest zadne zadupje bo trzeba zaznaczyc ze wsie w niemczech calkiem inaczej wygladaja jak w Polsce ... no ale jak juz mowilam trzeba mied pojecie a nie bajki czy horrory pisac...pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pachnie
Po-przeczytaniu-tego Trafisz trafisz, Niemki tej pracy nie chca, za ciezka, w najlepszym przypadku trafisz na Polke, Rosjanke; Rumunke czy Bulgarke po przejsciach ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bzdury piszesz a Co Do prawo jazdy to Mazda Pflegedienst wymaga prawo jazdy czy to wies czy miasto a ze Firma od listopada to Co Co ma zat znaczenie ... rodziny tutaj nie mam wiec z rodzina nie pracuje dpa twojej wiadomosci , popisz jakie. Wspaniale warunki Sa w AWO podaj twoja strone zaraz sprawdze ocene Mdk pochwal sie jak swietnie prosperujecie jaki wyzysk. Macie z pracownikow , szkoda mi czasu na dalsza dyskusje....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie kochana, nie domy starcow, szpitale lub kliniki lub ambulante pflege, za duzo rozmawialam z niemcami na ten temat i to wiem od nich a nie ze swojego doswiadczenia. Caritas, Johanniter, Reute Kreuz, to sa ludzie ktorzy tam pracuja i wiedza co mowia. Na poczatek owszem moze byc, na start, ale potem sama sie przekonasz gdzie szukac, powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pachnie
Witamina Firma sklada sie jak oficjalnie pisze 1-10 czyli odliczajac meza i ciebie moze jeszcze 2, 3 osoby z Ostbloku zlapaliscie. W referencjach nie jestescie ujeci, mloda firemka na wsi, coz ... Gdzie zakwaterowujecie ? Na wsi raczej o hotel trudno, wiec ? w pokoiku u jakiegos podopiecznego ? Czy u siebie otworzylas motelik ? Smiechu warte. AWO zatrudnia 145 tysiecy pracownikow i jest seris, gdzie ty sie porownujesz ze swoja rodziina firemka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pachnie wy pewnie wysylacie swoich pracownikow autobusami lub rowerami Do pacjentow i Minimum 30 pacjentow.z rana Na kazdego 5-10minut i biegiem dalej ,bo Profit sie Liczy a nie czlowiek ,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Po-przeczytaniu-tego
pachnie - na szczescie inny kontynent!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pachnie
Helga dostanie kurs niemieckiego z Pfl. heimu,/zobacz jej pierwszy post/dlatego lepiej jak tam zacznie. szpital nie zatrudni bez znajomosci niemieckiego i nostryfikacji. Ambulante to tez tylko te duze jak pisalas, AWO, Johhaniter, Roter Kreuz, powazne z doswiadczeniem firmy. Pa, ide robic obiad.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To sobie przejrzy na Mapie gdzie sie znajdujemy i to nie jest wiec a mozna raczej porownac Do miasteczka pozatym nie musze ci udowadniac nic a Co Do AWO to kazdy kto Tu zyje i pracuje w zawodzie wie jak tam jest a ty masz zero pojecia o wymogach i standardach dla. Pflegedienst widac to Po twoich Postfach bo konkretow pisac nie potrafisz tylko osoadzac.... A Firma moja na plajte nie pojdzie bo jakbys wiedziala jakie Sa statystyki i. Jakbys jak wyzej pisalam pojecie miala o prowadzeniu takiej jnstytucji to bys wiedziala jakie Sa rokowania... jest duzo prywatnych Pflegedienst nie tylko AWO ktorzy pacjentow i pracownikow wyzyskuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I dlaczego AWO. Moze bezglich mozliwosci jezyka zatrudnic a prywatny Pflegedienst nie , a AWO bierze kazdych pracownikow jak leci czy wyksztalcenie jest czy nie i w AWO Profit sie Liczy napisz to bo to tez wazne...pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pachnie
T witamina, wiesz ze pracuje sie wg Pflegestufen a w to sa wpisane minuty ? Mozesz za 1 Stufe (90 minut dziennie) swojego pracownika wysylac jak na 3 Stufe (5 godzin ), co mi do tego, zaplacone zostanie z Pflegekassy jak za 90 minut :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pachnie
a AWO bierze kazdych pracownikow jak leci czy wyksztalcenie jest czy nie xxxx :D rozsmieszylas mnie. AWO ma standardy, jest firma najwieksza w Niemczech i oni biora z lapanki z ulicy jak twierdzisz ? ROTFL :D No dosyc smiechow, obowiazki niedzielne czekaja, syn przyjezdza na obiad, papa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pachnie
No i napisz w koncu gdzie bedzie mieszkac i spac ta biedna Helga :D Helga pozdrawiam, milej niedzieli ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość helga37
o raju,,,ile ja jeszcze nie wiem...:( chyba raca przez agencje na rok czasu bedzie dla mnie najlepszym rozwiazaniem...bo i kurs i kosultant i zakwaterowanie... pachnie--dzieki...a znasz moze firme beta aktiv????to niemiecka firma -jakos ich oferty sa dla mnie najbardziej ok..jeszcze promedica24 ale oni glownie na opiekunki stawiaja..a ja chce pracowac w zawodzie i nigdy 24 h /dobe w domu podopiecznego...nigdy tzw "stałki" bo psycha siada...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To ze pacjenci Maja Pflegestufe nic nie znaczy bo u pacjenta wykonuje sie Leistung i w zaleznosci od Pflegestufe bo Sa tez rodziny pacjentow gdzie rodziny wykonuja Pflege albo biora sobie i polki opiekunki a my wykonujemy tylko czynnoscii z Verordnung ... a sa tez pacjenci ktorzy nie maja Pflegestufe a tez do nich jezdzimy sa ta pacjenci. Ktorzy prywatnie placa ale ty musisz o tym wiedziec przeciez jestes wykfalifikowana czyz nie? Podaj w koncu jakie masz wyksztalcenie i strone tej twojej instytucji bo ciekawosc Mnie zzera a i mam podstawy sadzic ze nie wiesz tak na prawde nic na temat prowadzenia takiej dzialalnosci , a Co Do mieszkania to nie ma Tu stodol Co najwyzej winiarnie a i Sa mieszkqnia Do wynajecia hotele itd...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niekoniecznie z ulicy ale talich ktorzy nie Maja wyksztalcenia Krankenschwester lub Altenpflegerin a Sa tylko aushilfe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No i wlasnie zaolacone bedzie z pflegekasse ale ze pracownik wykonal tylko to Co nalezalo biegiem na szybko bo nastepny czeka to tylko Patient na tym cierpi bo przeciez Po Co jak sie nalezy pflegekasse placi.... juz to swiadczy o tym ze tylko Profit sie Liczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pachnie
TAK ! I bardzo dobrze !!! Aushilfe sa wylacznie od sprzatania i gotowania, nie maja prawa dotknac pacjentow, a KP ma z tym spokoj bo baaardzo nie lubi tego robic. I wszyscy zadowoleni, cudowne rozwiazanie dla wszystkich, prawda ? Zarobi kazdy na miare swoich mozliwosci i wyksztalcenia. U ciebie natomiast Pielegniarka musi i sprzatac i gotowac i robic zakupy, zwykla sluzaca i kuchta a nie siostra po medycynie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A no i Krankenkasse a pflegekassen to Co innego i to o czym pisalas to Betreuung albo verhinderte Pflege. ! A Pflegedienst wykonuje tez inne czynnosci ktoore Maja tez rozne ceny ktore narzucaja kasy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pachnie
A co ty opisujesz tu swoje marzenia profit tu profit tam. Tu chodzi o Helge, ile ONA zarobi nie TY ... NO I GDZIE BEDZIE W KONCU SPALA ??? Odpowiesz czy nie myslalas jeszcze o tym, dopiero ad hoc cos bys wymyslila :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do sprzatania jest Hauswirtschaft jakbys pojecie miala a nie pielegniarka...napisz w koncu adres twojego pflegedienstu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Helga sie na nic niezdecydowala a ty o tym spaniu ... podaj strone w koncu bo jak narazie to konkretow nienapisalas tylko osadzasz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×