Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość helga37

pielęgniarki w Niemczech

Polecane posty

Gość lwolski
SPOTKANIE Z NIEMIECKIM PRACODAWCA DLA PIELĘGNIAREK / PIELĘGNIARZY W KIELCACH, KATOWICACH I KRAKOWIE Oferujemy Państwu pracę w niemieckich klinikach i domach seniora. Nasza oferta jest cały czas uaktualniania, stale otrzymujemy nowe miejsca pracy. Obecnie zapraszamy na spotkanie z jednym, szefem niemieckiej kliniki neurologiczno-rehabilitacyjnej w Kolonii Rehanova, który przyjedzie do Polski na spotkanie z osobami chętnymi do podjęcia pracy w Niemczech. Przebieg wizyty w Polsce i termin spotkań to: 01.04. - spotkanie w Katowicach 02.04. - spotkanie w Krakowie 03.04. - spotkanie w Kielcach Zgłoszenia przyjmujemy cały czas, ponieważ pracodawcy z którymi współpracujemy, stale zapraszają na rozmowy kwalifikacyjne zarówno do Niemiec jak i do Polski. Podstawowe kryterium uczestnictwa w rozmowie kwalifikacyjnej to:   wykształcenie wyższe na kierunku pielęgniarstwo, chęć wyjazdu do Niemiec, mile widziana podstawowa znajomość języka niemieckiego (poziom A1) Zarobki uzależnione są od poziomu znajomości języka niemieckiego, doświadczenia oraz zakresu obowiązków w miejscu pracy. Proponowane przez klinikę wynagrodzenie kształtuje się między 2000 euro a 2900 Euro brutto miesięcznie. Pielęgniarce/pielęgniarzowi przysługuje dodatkowe wynagrodzenie za pracę w weekendy, święta i nocne zmiany. Klinika we współpracy z firmą JobSystems GmbH gwarantuje bogaty pakiet polskojęzycznej opieki socjalnej: - pomoc w wyszukaniu korzystnych połączeń międzynarodowych, - odbiór z przystanku autobusowego, - złożenie niezbędnych wniosków w związku z podjęciem pracy w Niemczech, - zameldowanie, - otwarcie bezpłatnego konta bankowego (również bezpłatny online-banking), - urząd skarbowy, - pomoc w wyborze korzystnych kart telefonicznych, - wypożyczenie modemów internetowych (UMTS-Internetsitck) na początkowe okres pobytu, - złożenie odpowiednio wcześniej wniosków o ubezpieczenie chorobowe, społeczne, emerytalne, pielęgnacyjne - pomoc w wyszukiwaniu mieszkań (w początkowej fazie pobytu mieszkania udostępnia pracodawca w hotelu pracowniczym) - złożenie wniosków na Kindergeld, o finansowanie kursu języka niemieckiego dla partnerów, - wskazówki jak ekonomicznie żyć w Niemczech Wymagania: - wykształcenie wyższe pielęgniarskie (licencjat / magister) - wskazana podstawowa znajomość języka niemieckiego lub chęć nauki języka - gotowość do życia w Niemczech i dalszego rozwoju zawodowego CV prosimy wysyłać na adres: info@job-systems.eu (temat maila: Rehanova)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lwolski
SPOTKANIE Z NIEMIECKIM PRACODAWCA DLA PIELĘGNIAREK / PIELĘGNIARZY W KIELCACH, KATOWICACH I KRAKOWIE Oferujemy Państwu pracę w niemieckich klinikach i domach seniora. Nasza oferta jest cały czas uaktualniania, stale otrzymujemy nowe miejsca pracy. Obecnie zapraszamy na spotkanie z jednym, szefem niemieckiej kliniki neurologiczno-rehabilitacyjnej w Kolonii Rehanova, który przyjedzie do Polski na spotkanie z osobami chętnymi do podjęcia pracy w Niemczech. Przebieg wizyty w Polsce i termin spotkań to: 01.04. - spotkanie w Katowicach 02.04. - spotkanie w Krakowie 03.04. - spotkanie w Kielcach Zgłoszenia przyjmujemy cały czas, ponieważ pracodawcy z którymi współpracujemy, stale zapraszają na rozmowy kwalifikacyjne zarówno do Niemiec jak i do Polski. Podstawowe kryterium uczestnictwa w rozmowie kwalifikacyjnej to:   wykształcenie wyższe na kierunku pielęgniarstwo, chęć wyjazdu do Niemiec, mile widziana podstawowa znajomość języka niemieckiego (poziom A1) Zarobki uzależnione są od poziomu znajomości języka niemieckiego, doświadczenia oraz zakresu obowiązków w miejscu pracy. Proponowane przez klinikę wynagrodzenie kształtuje się między 2000 euro a 2900 Euro brutto miesięcznie. Pielęgniarce/pielęgniarzowi przysługuje dodatkowe wynagrodzenie za pracę w weekendy, święta i nocne zmiany. Klinika we współpracy z firmą JobSystems GmbH gwarantuje bogaty pakiet polskojęzycznej opieki socjalnej: - pomoc w wyszukaniu korzystnych połączeń międzynarodowych, - odbiór z przystanku autobusowego, - złożenie niezbędnych wniosków w związku z podjęciem pracy w Niemczech, - zameldowanie, - otwarcie bezpłatnego konta bankowego (również bezpłatny online-banking), - urząd skarbowy, - pomoc w wyborze korzystnych kart telefonicznych, - wypożyczenie modemów internetowych (UMTS-Internetsitck) na początkowe okres pobytu, - złożenie odpowiednio wcześniej wniosków o ubezpieczenie chorobowe, społeczne, emerytalne, pielęgnacyjne - pomoc w wyszukiwaniu mieszkań (w początkowej fazie pobytu mieszkania udostępnia pracodawca w hotelu pracowniczym) - złożenie wniosków na Kindergeld, o finansowanie kursu języka niemieckiego dla partnerów, - wskazówki jak ekonomicznie żyć w Niemczech Wymagania: - wykształcenie wyższe pielęgniarskie (licencjat / magister) - wskazana podstawowa znajomość języka niemieckiego lub chęć nauki języka - gotowość do życia w Niemczech i dalszego rozwoju zawodowego CV prosimy wysyłać na adres: info@job-systems.eu (temat maila: Rehanova)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie dajcie sie naciagac, jest kilka formularzy, ktore sa proste w wypelnieniu, ja sama wypelniam, 20 minut mi to zajelo. No i dostalam 1000 euro zwrotu, bez dzielenia sie z "pomagaczem".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to moze ty zmien nastawienie i zacznij ich zagadywac, i pros o pomoc, jak nie dajesz sama rady. Aha i po kursach tu nikt nie jest pielegniarka tylko po 3 letniej szkole.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gębusia
Ta Pani co narzeka na pielęgniarki w Niemczech ma częściową rację. Ja pracuję już prawie 3 lata. Tak to prawda, że w Altenhajmach sa mniej wykształcone pielęgniarki i to zazwyczaj Altenpflegerinki, a pomoce pielęgniarskie zazwyczaj mają zupełnie przypadkowe zawody(np. kelner, kosmetyczka). Ja przekonałam się na własnej skórze, że dyskryminują pielęgniarki, zwłaszcza te co znają słabiej język. Dla pielęgniarki ze słabszą znajomością języka polecam prace w intensywnej opiece medycznej. Tylko jeden problem. Dobrze mieć swój samochód.W domach Seniora jak szukasz na własna rękę możesz dostać , oczywiście z uznaniem zawodu nawet 2500 brutto. Ale zgadzam się, że jest bardzo ciężko fizycznie. ja wytrzymałam 3-miesiące i wróciłam do pracy w domu pacjenta tzw intensywna opieka medyczna.Za te same pieniądze pracujesz przy jednym chorym. wie vorhin telefonisch besprochen, maile ich Ihnen anbei das Bewerbungsformular für die Ausschreibung der AWO "examinierte Pflegekraft". Bitte füllen Sie es mit dem Adobe Reader XI (aktuelle Version) aus und speichern es auf Ihrer Festplatte ab. Diese Software können Sie kostenlos hier (https://chancengleich.schneider-beratung.eu/hilfen) herunterladen. Bitte benutzen Sie NICHT die Funktion "Formular senden" im Bewerbungsformular, sondern mailen mir das ausgefüllte Formular wieder zurück. Bei Fragen können Sie mich gerne anrufen. Vielen Dank und mit freundlichen Grüßen Birgit Nahe-Krier Sekretariat/Verwaltung jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
niech mi tu nikt nie pisze ze NIEMCY SA TACY DOBRZY i otwarci ,doswiadczam kazdego dnia pogardy z ich strony,nie odzywam sie,pracuje i jestem spokojna osoba. Jednak depresja jest juz blisko..boje sie ze jak zmienie prace koszmar sie powtorzy.. %%%% to sa sk******ele kochana :) ja tu zyje lat 25 i wiem jedno zebys nie wiem jak sie starala to i tak maja wiecznie cos a wiesz dlaczego ...bo albo zazdroszcza albo masz to czego one nie maja ,glownie dlatego ze jestes auslanderka i zal im dupska sciska ! bo auslanderzy potrafia te zyc na wyzszym poziomie jak oni majac dopelt tyle kasy ! te szuje sa takie i takie pozostaja az do smierci :) co ci radze kochana to jedno ...z geba do nich ! raz drugi ale porzadnie i zobaczysz jak sie zmieni ich nastawienie do Ciebie tylko potem nie uwierz im w ich falszywy usmieszek bo mimo iz sie beda usmiechac to w srodku ten falsz pozostaje ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Perfekt Pflege 24
PRACA DLA PIELĘGNIAREK/PIELĘGNIARZY Poszukujemy dyplomowanej pielęgniarek/pielęgniarzy Praca na niemiecką umowę o pracę. Praca w okolicach Stuttgartu. Początek pracy maj/czerwiec 2014 Praca w służbach Intestwnej Terapii Pflegedienst. Polega na opiekowaniu się chorymi w ich miejscu zamieszkania, podłączonymi do respiratora. Pacjenci zwykle są chorzy na SM, ALS, POChP, porażenie, choroby płuc. Pracownicy pracują zwykle w systemie 2 lub 3-zmianowym. Praca 40h tygodniowo. 26 dni urlopu. Wynagrodzenie: 1-6 miesięcy 2000€ brutto Po 6 miesiącach 2100€ brutto + dodatkowe składki emerytalne Po 12 miesiącach 2200€ brutto + 1000€(bonus świąteczny w grudniu) Za pracę nocną (20:00- 06:00), niedzielę oraz dni świąteczne dodatek w wysokości 20% stawki dziennej. Wymagania: - język niemiecki na poziomie B2 - dyplom ukończenia szkoły pielęgniarskiej - zaświadczenie o niekaralności - Skan dowodu osobistego - zaświadczenie lekarskie o braku przeciwskazań do wykonywania pracy UWAGA: WSZYSTKIE DOKUMENTY MUSZĄ BYĆ W JĘZYKU POLSKIM ORAZ PRZETŁUMACZONE PRZYSIĘGLE NA JĘZYK NIEMIECKI PROSIMY O PRZESYŁANIE DOKUMENTÓW NA PODANY ADRES MAILOWY Rekrutacja ma tryb ciągły. W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt Osoba odpowiedzialna za tą ofertę pani Paulina Malec - tel. +48 789 096 215 paulina.malec@perfekt-pflege24.pl www.perfekt-pflege24.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
czy ktos korzystal z posrednictwa job.systems.eu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Arpro
Praca dla pielęgniarek, całe Niemcy Pielęgniarki z uznanym dyplomem w Niemczech, praca w klinice lub domu opieki osób starszych. Czynnośc****elęgniarskie przy pacjentach. Wynagrodzenie 12 euro brutto + 40 euro diety. Zainteresowanych prosimy o zgłoszenie swojej kandydatury poprzez przesłanie CV na adres mailowy, w temacie wpisując stanowisko lub poprzez wypełnienie formularza aplikacyjnego na stronie: http://www.pracaniemcy.info Więcej informacji pod nr tel. 793 926 508 (pon-pt. 8:00-16:00) lub drogą elektroniczną praca@arpro.pl ARPRO Sp. z o.o. Arpro nr wpisu 7151.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wynagrodzenie 12 euro brutto xx buahahahahahaha :D sprzataczki maja dokladnie tyle samo :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość U2
tak pracuje nas tu sporo, okolice Bonn i Kolonii,pytaj ;) może będę mogła pomóc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość privera
Mam pracę dla pielęgniarzy, pielęgniarek i opiekunów osób starszych. Muszą być to osoby z wykształceniem. Wynagrodzenie: a. Pielęgniarz/pielęgniarka dyplomowana bez specjalizacji ok. 2700 € brutto/miesiąc b. Pielęgniarz/pielęgniarka dyplomowana ze specjalizacją np. praca na anestezjologii czy intensywnej terapii ok. 3100 € brutto/miesiąc c. Opiekun osób starszych ok. 2500 € brutto (praca w domu spokojnej starości) Jest to orientacyjne wynagrodzenie. Zależne jest to od doświadczenia i kwalifikacji. Po więcej informacji proszę pisać na: priveraa@wp.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam wszystkich, poszukuję pilnie pielęgniarki do opieki w Niemczech. Praca na 6 tyg. 1400 euro/ m-c. Minimum komunikatywny j. niemiecki. zgłoszenia na niemcy@domowaopieka.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Oferujemy prace w Schweiz , zarobki od 5000-6000 CHF, szukamy pielegniarek, poloznych oraz MTRA JOB DAY IN BERLIN / 29oraz 21.02 godz. 10-17 Uhr Motel One Berlin Tiergarten An der Urania 12 / 14 Berlin Mobil +41767590924 E-Mail : m.meyer@team.jobs Zapraszam serdecznie zainteresowanych ! Prosze CV ze zdjeciem mitbringen

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam serdecznie :) mam kilka ofert pracy dla pielęgniarek, pomocy medycznej oraz opiekunów osób starszych. Wymagany jest język niemiecki minimum na poziomie A2 oraz doświadczenie lub wykształcenie. Mam kilka ofert, różnią się one wynagrodzeniem, miejscem pracy oraz formą (stacjonarnie, niestacjonarnie). Możliwa pomoc w nostryfikacji dyplomu. Jeżeli są osoby chętne aby uzyskać więcej informacji na ten temat bardzo proszę o wiadomość na maila: j.kiluk@irkl.pl Pracuje w agencji pośrednictwa pracy, jednak nie zatrudniamy, zatrudnienie następuje w Niemczech, na niemieckich warunkach. Po spełnieniu wymogów przekazujemy kontakt do pracodawcy i wtedy dogadują się już Państwo sami :) Zachęcam. Nie ma nic do stracenia, za to wiele do zyskania :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ela33ss
Moja mama pracuje jako opiekunka u jakiejś babci w Niemczech i wiem, że pracę znalazła na stronie www.activemedica.eu bo w sumie razem szukaliśmy. Z tego co mówi, bo dzwoni często to warunki są takie jak obiecywali. Można zarobić i jest też czas na odpoczynek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
praca w schweiz ! zarobki od 5000 -6500 chf pomoc w pozwoleniu na prace oraz znalesienia kwaterunku kontakt m.meyer@team.jobs mobil +14 76 759 09 24

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
MTRA wynagrodzenie do 7000 CHF Prosze o CV ze zdjeciem oraz dokumenty pszetlumaczone na jesyk niemiecki posiadamy interesujace oferty pracy! Kontakt : m.meyer@team.jobs Mobil : +41 76 759 09 24

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Poszukujemy zmotywowanych pracowników na stanowisko: Pielęgniarka , MTRA , Polozna Miejsce pracy: Schweiz Wymagania - Dyplom ukończenia Szkoły Pielęgniarskiej lub licencjat pielęgniarstwa lub dyplom magistra pielęgniarstwa, - Bardzo dobra znajomość języka niemieckiego w mowie i piśmie (poziom B2), - Doświadczenie zawodowe, - Chęć wyjazdu na dłuższy okres czasu, - Życzliwe podejście do pacjenta. Obowiązki - Zapewnienie profesjonalnej pielęgnacji i opieki, - Wykonanie czynności higieniczno-pielęgnacyjnych u pacjentów wg obowiązujących zasad, - Rzetelność i sumienność w wykonywaniu powierzonych obowiązków, - Współpraca z lekarzami i z personelem medycznym w celu zapewnienia pacjentowi skutecznej opieki na wysokim poziomie. Oferujemy - Pełną pomoc w przygotowaniu dokumentow - Umowę o pracę na bardzo dobrych warunkach - Dodatki zmianowe, wynagrodzenie za pracę w nadgodzinach płatne zgodnie z kodeksem pracy, - Pracę opartą na wzajemny szacunku w miłej atmosferze, - Atrakcyjne wynagrodzenie ( 5500 CHF – 6500 CHF ) KONTAKT : m.meyer@team.jobs Prosze podac nummer telefonu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
poszukuje pielęgniarki/pielęgniarzy – praca stała w klinice w południowej części Szwajcarii. Wymagania: - Kierunkowe wykształcenie - Kilka lat doświadczenia zawodowego (kandydaci bez doświadczenia w zawodzie mogą rozpocząć prace na stanowisku asystenta) - Znajomość j. niemieckiego. Oferta: - Stawka 4000 CHF brutto (po 6 miesiącach 4250, po 9, 4500) - Start 04/05.2015 (pierwsza umowa na okres próbny 3 miesiące) - Bezpłatne, kursy j. niemieckiego - Zakwaterowanie - na początku - pokoj w klinice z wyżywieniem 990 CHF, Koszty zakwaterowania poza kliniką ok 500 - 750 CHF. Zainteresowanych ofertą proszę o przesłanie CV w j. polskim i niemieckim oraz skanu dyplomu na adres robkie3684@wp.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Stanowisko: Pielegniarki / Mtra / Lekarze/Polozne Miejsce pracy: Szwajcaria, , Schweiz Opis stanowiska: Oferujemy prace dla pielegniarek Jesteśmy wiodącym Koncernem / Firmą w Schweiz Wymagania: • Pielegniarka dyplomowana, magister lub licencjat pielęgniarstwa • Znajomość języka niemieckieo oraz motywacja • Umiejętność pracy w grupie Pracodawca zapewnia: • Zatrudnienie na umowę o pracę w naszej firmie. • Atrakcyjne wynagrodzenie od 5500 - 6000 CHF • Ciągłość pracy i możliwość dalszego kształcenia • pomoc w znalezieniu mieszkania • Stałe wsparcie i pomoc polskiego koordynatora Osoby zainteresowane prosimy składać CV wraz ze zgodą na przetwarzanie danych osobowych na E -mail ; m.meyer@team.jobs serdecznie pozdrawiam Freundliche Grüsse MMeyer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bylam 20 lat w Niemczech , znam podejscie do Polakow , znam dobrze niemiecki i moge odpowiedziec taz ze nie maja ochoty nic wiecej powiedziec , jestem bardzo komunikatywna i z tego powodu nic nie mowia po czasie bo sie boja odpowiedzi ;)) Prosze byc nawet zlosliwym i mie pozwolic sie dac skrytykowac Obecnie wyjechalam do Schweiz i pracuje w zawodzie Recruterin Medicaltem / Schweiz jest mila i serdeczna , jest mix krajow, Ludze sa spokojni i mili , nie bezposredni co mi sie podoba Nie nazucaja swego zdanai ( co Niemcy probuja ) Zapraszam do Schweiz jest piekna , zarobek jest bardzo dobry Moj Telefon :+4105505112327 Zycze wszystkiego dobrego oraz serdecznie pozdrawiam Panie z Polski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no oczywiscie ze tak ale to tylko jak sie wie jak 333 www.youtube.com/watch?v=v3ruLZoFe44

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja akurat się przeprowadziłam z Włoch do Niemiec jako pielęgniarka z tego powodu, że właśnie w Italii już tak dobrze nie płacili niestety jak na samym początku. Jeśli chodzi o mnie to po prostu tak to wygląda, że no wiecie wolę w Niemczech pracować bo zawsze tutaj mam wypłatę na czas czyli to jeśli o mnie chodzi zawsze w ostatni piątek miesiąca : ) pozdrawiam z Bawari : **

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam serdecznie, jeśli jesteś pielęgniarką/pielęgniarzem, znasz niemiecki i jesteś w trakcie poszukiwania interesujących ofert pracy, dopiero zaczynasz myśleć o wyjeździe lub jesteś już w Niemczech i chcesz zmienić miejsce pracy to skontaktuj się ze mną, a przedstawię Ci oferty, które posiadam. Różne oferty, różne warunki, różne wymagania. Praca jako pielęgniarka stacjonarna, niestacjonarna. Możliwość pracy w szpitalach, klinikach, domach pomocy społecznej. Wsparcie przy zrobieniu nostryfikacji. Zakwaterowanie zapewnione przez pracodawcę - bezpłatnie lub płatnie - zależnie od oferty. Umowa o pracę w Niemczech. Atrakcyjna lokalizacja - Hamburg, Hesja, Badenia - Wirtembergia, Bawaria. Nie zainteresował Cię żaden z wymienionych landów? W jednej z ofert możliwość wybory preferowanego miejsca pracy. Skontaktuj się ze mną, podczas rozmowy poznając Twoje wymagania i oczekiwania będzie mi łatwiej dopasować ofertę Język niemiecki wymagany na poziomie A2/B1. Tel.: 535 995 195 E-mail: j.kiluk@irkl.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ciekawy temat. Mam pytanie czy w ciągu roku od podstaw można nauczyć się języka mając kurs 5x5h,przebywając jednocześnie w Niemczech?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Oferujemy prace dla pielegniarek ze znajomoscia jesyka niemieckiego na poziomie B2 , wysokie zarobki 5500 - 6500 CHF , pomoc przy znalesieniu kwaterunku Kontakt : swiss.medical@aol.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Oferujemy prace dla pielegniarek , wysokie zarobki : ca 6000 -6500 CHF , prosze o CV ze zdjeciem Kontakt : claudia.cuccinelli@aol.de

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wysokie zarobki osiagaja pielegniarki w Schweiz , od 6000 -6500 CHF , chetnie udziele informacji mail: claudia.cucinelli@aol.de Pozdrawiam CC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pracuje w Schweiz , zarobki sa bardzo interesujace od 6000 CHF , Chetnie udziele informacji : claudia.cucinelli@aol.de Klimat w pracy mily , team kolezenski ( u nas ) Zycze milego dnia , oraz pozdrawiam serdecznie Claudia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×