Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość helga37

pielęgniarki w Niemczech

Polecane posty

Gość pachnie
Witamina, zycze Ci wszystkiego najlepszego w rozwoje waszej firmy, nie jestescie konkurencja dla nikogo a na pewno robicie wszystko perfect na miare mozliwosci. Pisalam tak bo nie chcialam zeby Helga wyladowala gdzies na zadupiu, polubilam ja, powinna szukac w duzych miastach, zeby po tej stresujacej pracy mogla sie odprezyc a nie usiasc sama jak pies przed telewizorem i wyc z tesknoty za PL i dzieckim. Milej Niedzieli wszystkim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pozatym nie jstem AWO zeby zarabiac na swoich pracownikach u Mnie pielegniarki Maja godne warunki Pracy i placy...i na dzein dzisiejszy Sa ta Same niemki...ja takze pracuje na sibie i na moja firme , dla kogo pracuje AWO? Na kogo pracuja tam pracownicy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pachnie
Hauswirtschaft to czynnosc a nie osoba, Aushilfe zajmuja sie Hauswitschaft, twoj niemiecki to jeszcze nietegi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Altenpflege in DE
Helga, jesli to ma byc twoja pierwsza praca w Niemczech, to oczywiscie, ze tylko i wylacznie przez agencje. Nie ryzykuj i nie szukaj niczego lepszego, tym bardziej, ze nie znasz jezyka ani kraju i latwo bedzie Cie oszukac. Praca w Pflegeheim jest ciezka ale i dajaca radosc. Zalezy do jakiego Heimu trafisz, jakie bedziesz miala kolezanki no i oczywiscie jakim ty jestes czlowiekiem. Mieszkam tu kupe lat i nie spotkalam sie nigdy z mobbingiem ze wzgledu na moja narodowosc. Nieprawda jest, ze Polki sa gorzej traktowane. Gorzej traktowane sa gorsze pracownice, madrzace sie a nie majac pojecia o tej pracy. Pflege ma bardzo zly wplyw na kregoslup, mimo wielu Liftow i przeroznych technik, jakie dobrze wyksztalcona Pflegekraft posiada. Kinestetik na przyklad, jest teraz nieodzowna, inaczej zniszczysz kregoslup przed "ustawowym" terminem, czyli 10 latami pracy w domu opieki.Bo po tym terminie kazda pielegniarka ma problemy, walkao uznanie zwyrodnien kregoslupa za chorobe zawodowa nadal trwa. Wlosymi sie jeza na glowie jak czytam m.innymi o "ciagnieciu pod pachami". Jest to ogromny blad i tak nie wolno!! Ale wlasnie na tym polega roznica miedzy dobrze wyksztalconym personelem a laikami. I oczywiscie, ze nie. przyciagniesz liftu do stolowki!! Na to sa inne sposoby!! Jesli ta osoba siedzi a jest np. czesciowo sparalizowana (po wylewie przewaznie jedna czesc ciala funkcjonuje sprawnie) krzyzujesz jej rece z przodu, tak ze "zdrowa" reka przytrzymuje od dolu sparalizowana-tzn. tzn zdrowa dlon chwyta od dolu za lokiec reke sparalizowana. Ty wtedy od tylu wsuwasz twoje rece pod obie pachy i chwytasz za to "trzymadelko " z tak jakby od gory. Ciezko to opisac, ale na kazda pozycje pacjenta sa sposoby. Tak samo jak np. na podciaganie w lozku. Absolutnie nie wolno ciagnac!!! Rujnowanie resztek zdrowia schorowanego czlowieka i niszczenie wlasnego kregoslupa!! Dziewczyny zaiwestujcie w porzadne kursy!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pachnie
Na kogo pracuja twoi pracownicy jak nie na twoja rodzine ? Przeciez to prywatna mala firma. Nie badz hipokrytka bo juz zaczynasz mnie irytowac, czesc ! Znalazla sie Matka Teresa z Kalkuty ktora daje innym zarabiac a sama swoje pieniadze ubogim rozdaje ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U NAS nie jest zadupie powinnas wiedziec i sprawdzic sobiei w necie lub na mapie pozatym ja nie dazukam kogos na niewolnika czy aby komus zycie spieprzyc sama wiem jak jest z daleka od rodzinnego domu....pozatym zaden Problem aby Helga sobiei z czasem rodzine tutaj sciagnela wielu juz tak zrobilo. Ja nikgogo nie sciagam tutaj na sile a i nie obiecuje czegos nierealnego pisalam tylko i wylacznie prawde bo nie mam Po Co klamac Co mi z tego mialo przyjsc? Natomiast bardzo chetnie zapoznam sie z twoja oferta AWO wiec podaj wkoncu ta strone Co masz Do ukrycia....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To Hauswirtschaft juz o drobiazgi sie klucisz , kazda pracownik Ktory pracuje na umowe pracuje za wynagrodzenie odpowiednie Do kwalifikacji i takie jak jest w umowie. Wiec ja nikogo nie zdzieram kasy a utrzymanie Firma tez kosztuje a ja nie jestem janosik czy Robin hood ale napewno niewykorzystuje moich pracownikow....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jakos pachnie niepotrafila napisac o warunkach pracy o wynagrodzeniu o tymczy jest szansa na Weiterbildung u nich w tym AWO strony tez nie podala tylko nie wiezy ze Sa jeszcze ludzie uczciwi. I krytykuje to ze czlowiek jednak uczciowscia moze cos osiagnac bez wykorzystywania innych....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pachnie
Witamina ostatni raz do ciebie pisze najpierw sie czepiasz ze awo bierze bez waksztalcenia "witamina1981 Niekoniecznie z ulicy ale talich ktorzy nie Maja wyksztalcenia Krankenschwester lub Altenpflegerin a Sa tylko aushilfe." Ja odpisuje pachnie TAK ! I bardzo dobrze !!! Aushilfe sa wylacznie od sprzatania i gotowania, nie maja prawa dotknac pacjentow, a KP ma z tym spokoj bo baaardzo nie lubi tego robic. I wszyscy zadowoleni, cudowne rozwiazanie dla wszystkich, prawda ? Zarobi kazdy na miare swoich mozliwosci i wyksztalcenia. U ciebie natomiast Pielegniarka musi i sprzatac i gotowac i robic zakupy, zwykla sluzaca i kuchta a nie siostra po medycynie. a ty teraz na to kazda pracownik Ktory pracuje na umowe pracuje za wynagrodzenie odpowiednie Do kwalifikacji i takie jak jest w umowie. Ty juz sama nie wiesz co piszesz zaprzeczasz sama sobie w kazdym zdaniu, wiec koncze rozmowe, nie ma sensu t toba ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aushilfe to pomocnik pomocnica a od Hauswirtschaft jest Hauswirtschafterin bo Tu mozna i taki zawod zdobyc...to na Tyle pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niezaprzeczam sama sobie a ty niepotrafisz podac Linka Do waszej strony tylko lapiesz mnie za za slowka ,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dokladnie bo u Mine pielegniarka pracuje jako pielegniarka a nie sprzataczka czy kucharka od tego jest Hauswirtschafterin ...a to Co wkleilas to chodzilo o to ze niby pracownicy na moja rodzine pracuje....i nie odwracaj kota ogonem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja jakos potrafie podac strone i podac konkrete a ty tylko lapiesz zat slowka i kontra dajesz , masz racje nie ma sensku rozmawiac z kims ale z tym kims kto nie potrafi podac adresu strony z jego oferta a tylko Po innych jezdzi ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość helga37
pachnie---dziekuje... po mimo ,ze mnie nie znasz zalezy Ci abym nie trafila zle...wlasnie rozłąki sie boje..imtesknoty..ale tutaj nie ma przyszłości...wegetacja:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Helga , Co Do Agencji to Tobie nie pomoge bo niezatrudniamy przez agencje pracownikow , ale moze podpytaj w agencji jakie to domy gdzie Co i jak i moze masz kogos znajomego z znajomoscia jezyka niemieckiego kto moze na niemieckich stronach poszperac i mozna z tego mied dodatkowe Info to taki moj pomysl bo agencje i domy starcow rozne bywaja Tu chodzi mi o warunki. Co Do zycia to jesli jestes nastawiona na Staly pobyt tutaj to idzie sie przyzwyczaic , najwazniejsze znalesc grono znajomych i czlowiek juz nie taki samotny. Kindergeld - rodzinne to 184 na miesiac, mieszkania zalezy jaki metraz jakie miasto jaki rejon jakbys chciala.pojsc na swoje , badz Co badz prace wykfalifikowanej pielegniarki znajdziesz tutaj wszedzie bo pracy w tym zawodzie pod dostatkiem zalezy tylko gdzie sie trafi na jakich warunkach i w jakich warunkach als zawsze mozna sobie polepszyc i zmienic pracodawce.opieka medyczna tez jest calkiem dobra tymbardziej jak ma sie dzieci Plus za dzieci nieplaci sie za leki na Rezepte.wiec jesli tylko masz mozliwosc to przemecz sie nawet przez agencje pierwszy rok a potem na wlasna reke szukaj. Nie jest latwo i rozowo ale jest przyszlosc tutaj...pozdrawiam oczywiscie jesli chcesz zawsze mozesz sie odezwac na naszej stronie internetowej mozna Do NAS wyslac Mail lub zadzwonic....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pachnie
Kindergeld dostanie osoba przy ktorej jest dziecko, w koncu to pienadze na dziecko a nie na podreperowanie budzetu. Mieszkanie 1, do 2 pokoi kosztuje okolo 450 euro + oplaty za prad wode tel. juz odchodzi 600 leciutko. Wyzywienie - skromnie ok 50 tygodniowo jesli nie pali papierosow. Odchodzi 800 z penssi a gdzie srodki czystosci, kosmetyczne, ubrania ? Czyli z 1200 odchodzi 800 najmniej bo nie licze ciuchow, i kosmetykow. Zostaje 400, bez wyjsc do restauracji, do kina, czy sie zabawic. Policz Helga czy tu sa takie kokosy, z mezem tak, bo zarobia tez, ale samotnej kobiecie jest baaardzo ciezko, tu tez nie licz na wiecej jak wegetacje, tak to mniej wiecej wyglada :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pachnie
No i jesli dostaje na dziecko rodzinne w Polsce, nie dostanie ani grosza, dzisiaj urzedy to sprawdzahja zeby nie brac podwojnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przez agencje dostanie 1200. Pozatym mieszkania Sa rozne ceny w zaleznosci od rejonu a Kindergeld nawet jakby ojciec czy babcia w Polsce miala dostac to jest wiecej to jak w polsce, a jak Prace bez agencji znajdzie. To i wynagrodzenie wyzsze i tak warunki lepsze jak w Polsce jesli o zycie chodzi nawet dla samotnej matki , ..glowa Do gory Helga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jako pielegniarka juz ze znajomoscia jezyka moze sie dalej ksztalcic i kursy Robic Toc dziecko tez rosnie i moze Helga sie rozwijac pozatym przedszkole tez za darmo chyba ze dziecko na caly dzien to sie za posilki tylko placi.jesli nawet ma sie male zarobki mozna sie starac o pomoc.wiec warunki lepsze jak w polsce bo zycie w pl w porownaniu. Do tutaj jest drozsze no chyba ze Tu zarobic tam wydac jak to opiekunk.Robia...jak sie ma silna wole to wszystko mozna trzeba tylko chciec i wiadomo na Poczatku trzeba sie poswiecic czy to rozlaka czy to integracja w innym kraju, itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W pl srednia na reke ile wynosi 1500-1800? Niech ktos napisze a klitka 40m2 ile kosztuje i oplaty ile? No wiec nie wiem czy mozna porownac....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość widzę, że witamina
szuka frajerów do czarnej roboty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Do witaminy
Ja za klitkę 35 m2 w Warszawie płacę 350 zł czynszu miesięcznie. Klitka w nowym osiedlu. Zarabiam 7500 brutto zł i odkładam na...Nie muszę mieć nudnego męża Niemca, którego nawet Wanda nie chciała. Gratuluje małej niemieckiej mieściny i ambicji na miarę starczego Alhbecku. Dzieci twoje jeszcze mówią po polsku czy szwargocą ni to po niemiecku ni to po śląsku jak ty? Jeśli twój rocznik w nicku to twój rok urodzenia to ile twój stary helmut ma lat? Sprzedałaś się kiedyś za marki, teraz chcesz za merkelowe euro oszfabić uczciwe Polki. Spadaj zdziro!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kocham Polki
Witamino gdybyś była facetem powiedziałbym tobie że jesteś KUTASEM. Nie naciągaj polskich kobiet w trudnej sytuacji, z dziećmi. Zhakujemy twoją stronę i tego starego niemieckiego alfonsa który dyma ciebie na koszt niemieckich podatników. Swoją starą matkę zostawiłaś w Polsce. Żyje w biedzie bez opieki. Taka z ciebie opiekunka i pielęgniarka. Młoda dziwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hyftf
"Wlosymi sie jeza na glowie jak czytam m.innymi o "ciagnieciu pod pachami". Jest to ogromny blad i tak nie wolno!! Ale wlasnie na tym polega roznica miedzy dobrze wyksztalconym personelem a laikami." oo to ciekawe,czyli Niemcy nie są kompletnie za murzynami;) a ja głupia dyskutowałam z jakąś idiotką, chamską do tego "nienormalna jestes, bierze sie pod pachy, ja dziecko, dziecko tez swoje za rece podnosilas do gory ? to wspolczuje wylamanych stawow." hehehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ..//..
a ja głupia dyskutowałam z jakąś idiotką, chamską do tego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ..//..
dobrze trafilam, w sama dziesiatke, do dzis cie trzesie :) Pomasuj sobie stawy pod pachami a dziadka podnos za wlosy. Tepaczko, nie rozumiesz ze rece wkladamy pod pachy a ciagnac pod pachy to roznica to idz do Tworek sama na "opieke" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cale szczescie ze mieszkam w cywilizowanym Kraju gdzie bezpodstawne posadzanie i oskarzanie ludzi oraz obrazanie jest karalne... jesli ze Mnie oszustka to nie widze problemu aby zglosic moja firme Do odpowiednich instytucji , tylko miejcie na Tyle odwagi zeby podac swoje dane i zeby podac dowody czy argumenty ktorymi sie kierujecie bo jak narazie to jedyny Argument ktorym sie kierujecie to to ze polka jestem i mam firme w niemczech a no i ze maz niemiec ...smiechu warci jestescie...kazdy mierzy ludzi podog siebie wiec juz widze jacy z was machloje... Takie piekne realia w polsce ze polki matki i zony wykszatlcone kobiety musza Do opieki jezdzic aby na rachunki zarobic bo nie maja perspektyw w kraju... Helga tobie radze zarejestruj sie na jakims Forum dla pielegniarek lub na jakims Forum polonijnych i ram zadaj pytanie bo Tu to tylko obelg sie na czytasz..i wybierz Forum najlepiej gdzie rejestracja jest wymagana bo beda znowu tacy jak tutaj pisac . A Co Do zycia tutaj to dentysci Sa drodzy bo mozna i na kase zeby sobie robic ale w praktyce wyglada to tak ze kasa pokrywa czesc kosztow leczenia zalezy Co sie "robi" no i dentysci przyjmuja bez problemu nie trzeba z bolem prywatnie Do dentysty leciec jak to w pl bywa.a i Do lekarzy specjalistow nie trzeba miesiacami na termin czekac...pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hyfthht
Jak wypowiadam sie na jakis temat to chyba normalne ze pozniej zajrze aby zobaczyc co kto napisal. Wiesz,ludzie zawsze mnie interesowali,szczegolnie ich zachowania. A takiego prymitywa jak ty juz daawno nie spotkalam:) Wyrazilam swoje zdanie nie piszac absolutnie do ciebie a ty zaczelas mnie obrazac nazywajac mnie podcieraczka dup itp (kiedy sama robilas to samo!nie znam pielegniarki ktora by tego nie robila wczesniej a wiec na tobie to "pietno" tez ciazy). Jestem dla ciebie smieciem? To ciekawe.Ja pracowalam z ludzmi bezdomnymi,natkomanami i nidgy tak o nikim mawet nie pomyslalam.Dobrze ze zmienilas prace bo praca z ludzmi nie jest dla ciebie.Wiesz co to szacukek do czlowieka,nawet bedac anonimowym? Czy takie wartosci przekazujesz corce:o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ..//..
hyfthht smiec znowu przemawia, kontener podniesli czy co ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×