Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

tymianek111

Przyszłe mamy - planujące dziecko Z ROCZNIKA 2014

Polecane posty

odnośnie cen - ja to jestem na siebie zła jeszcze za karmę dla psa, bo kupiliśmy jej royal canin dla yorków junior w brico marche opakowanie 0,5 kg 26 zł, a w sklepie zoologicznym cena za 1 kg tej samej karmy to 24 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lulika, bądź twarda!;))) Ja też w pierwszą ciążę zaszłam od tyłu;PPP ale ja nie zwracam uwagi na pozycję, nie leżę z nogami do góry ani nic...Tak nas natura stworzyła,że jak mamy zajść w ciążę to i na stojąco zajdziemy;P A jak nie to nie;) Zmęczona, ja mogę Ci napisać odnośnie wyprawki, jak to było u mnie i jak będzie przy drugim dziecku:żadnych śpioszków i kaftaników oraz żadnych niefirmowych rzeczy...Dlka mnie najwygodniejsze były pajacyki, a pod to body na długi rękaw i skarpeteczki...I teraz tylko w takie rzeczy się zaopatrzę...A dlaczego firmówki?Bo piorę i piorę, a nic się nie dzieje...A te wszystkie tanie rzeczy to zaraz się szmaciły...Obecnie kupuję w sieciówkach typu H&M, C&A, Smyk itp. A jeansy czy swetry zdarza mi się używki na Allegro, bo wiem,że takich rzeczy często się nie ubiera i dziecko nie niszczy...I tyle u mnie:) Ale każdy ma inne doświadczenia, no i inny budżet;) A wózek, łóżeczko, mam po Franku, bo kupowaliśmy neutralne i dobrej firmy z myślą o drugim;) A gondola nieużywana, bo moje dziecko nienawidziło wózka do 7 miesiąca!KOSZMAR! Efie, bądź twarda i testuj najwcześniej w sob!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
STARACZKI: NICK...................WIEK......STARANIA OD......STARANIA O.......TERMIN @ milllllenka...............24............... 2 cykl.................2 dziecko...............27.05 dziki-dzik...............26................4 cykl.................1 dziecko...............11.06 kambel .................22................3 cykl..................1 dziecko...............13 06 lulika...................30/31 .............2 cykl..................2 dziecko........ ..ok13.06 kicccia..................24................1 cykl.................. 2 dziecko..............16.06 RybkaPlum ...........29 ...............2 cykl .................2 dziecko .............17.06. antenka36 ............36 ...............2 cykl................. 3 dziecko.......... 18/20.06 zmęczona26..........26...............dawna............ .... 1 dziecko...........18/20.06 makatka03............32................9 cykl..................1 dziecko...........15-21.06 Klasyka. ............ .26.................2 cykl.................1 dziecko...............22.06 niulek x ............ . .22................1 cykl..................1 dziecko...............22.06 jaskółka87............26..................6 cykl..................1 dziecko..............23.06 oczekuje...............21.................8 cykl.................1 dziecko...............26.06 stempelek1983......30.................4cykl............. .....1 dziecko..............30.06 pasikonik88...........25................................ ...........2 dziecko..............03.07 Dagietka30 ............30................2 cykl.................1 dziecko...............04.07 mi-fa-so.................31................5 cykl...................2 dziecko..............09.07 roxien21................27................3 cykl..................1 dziecko...............10.07 W CIĄŻY: NICK.....................WIEK........CYKL..........DZIEC KO.....TERMIN PORODU inez10.....................37..............1............ ...3 dziecko............31.01.2014 slodka cytryna100....32.......od dawna...........1 dziecko........... titi..........................................1 cykl............2 dziecko........... tymianek111............28............2 cykl............2 dziecko.............02.2014 aneczka0124...........21............1 cykl............1 dziecko........... Zmieniłam sobie datę miesiączki na tą jak najbardziej późną i wtedy zamierzam testować.Zresztą weekend spędzamy u Teściów, więc nawet nie będzie jak, gdyby mnie kusiło;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rybko---> nie będę miała nawet jak testować w piątek. Właśnie się dowiedziałam, że jutro w nocy wyjeżdżamy z mężem do Niemiec, co prawda tylko na jeden dzień, ale wrócimy w sobotę nad ranem więc chciał nie chciał najwcześniej wyjdzie w sobotę :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
powiem wam dziewczyny, ze ja to żeby się nie wkurzać czasami to po zakupie czegos gdzies tam już nawt nie porównuje cen zeby się nie denerwowac, chyba, że akurat konczy mi się ta rzezcz to wtedy patrze czy gdzieś nie jest taniej... ale jak kupie cos większego np. pralke, telewizor, to potem omijam szerokim łukiem sklepy RTV i AGD zeby sobe ciśnienia nie podnosić.. i tak juz zakupu nie cofne a tylko nerwy, które nic nie dadza :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
* co do pozycji to u nas różnie, ja wolę od przodu, mąż od tyłu, więc musimy się jakoś zgodzić. Też mi się zdarzyło podkładać poduszkę pod pupę po stosunku :) staram się zawsze poleżeć ok. 20 min., bo jak wstanę od razu to wszystko mi wycieka * nie wiem tak do końca jak to jest z tymi cenami, ale nie tylko w aptekach ceny są różne stacjonarnie i internetowo. Ja m.in. kupowałam przez internet w RTV Euro Agd i w MixElectronics z opcją odbioru w sklepie stacjonarnym właśnie z tego samego powodu – cena była niższa. Rozumiem istotę sklepu typowo internetowego, wiadomo odpadają koszty transportu do salonów, zatrudniania obsługi itp., ale jeśli sklep działa już stacjonarnie, to nie wiem o co chodzi * zmęczona – ja jestem ubezpieczona grupowo w pracy, mąż też, ale jeśli chodzi o twoją sytuację, to nie wiem czy można korzystać z kilku ubezpieczeń naraz, czy potem niezależnie od ilości miejsc, w których się opłaca składki można odebrać tylko 1 świadczenie… wiem, że jest tak np. w sytuacji odszkodowań np. po powodzi, że można odebrać tylko 1 i nie ma sensu się ubezpieczać w kilku firmach. Były nawet takie przypadki (ale to już chyba bezprawne), że ubezpieczalnia nie chciała wypłacić, bo ktoś już wziął odszkodowanie z gminy * co do oszczędności – staramy się zawsze mieć coś w zanadrzu na różne cele, teraz 1 z tych celi (celów?) jest m.in. wykończenie pokoju dziecięcego i wyprawka, jak już będzie dla kogo, więc jakichś specjalnych oszczędności tylko na ten cel nie będziemy robić, po prostu oszczędzamy tak ogólnie na różne przypadki. Planujemy za to założyć dla dziecka konto oszczędnościowe, na które będziemy co miesiąc wpłacać określoną kwotę i np. pieniądze z prezentów, żeby móc dać na „18-tkę”, albo jakąś inną znaczącą okazję :) Nie mam jakiegoś „fioła” na punkcie metek, bardziej będę patrzeć na jakość, bo czasem coś jest tańsze a dobre, nie mam też żadnych oporów przed rzeczami używanymi * roxien21 – przykro mi, następny cykl będzie należał do ciebie ! :) * lulika - większość rzeczy do remontu kupowałam przez internet, oszczędności ogromne nawet doliczając koszt przesyłki. Czasem byłam w jakimś markecie i zapamiętałam nazwę czegoś co mi się podoba, w domu sprawdzałam na allegro - różnica 50 zł - wybór był prosty :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Dziewczynki! Rybko dziękuję za słowa wsparcia :)))Ja też juz z doświadczenia wiem że jeżeli finanse pozwalają to firmowe ubranka najlepiej kupować a szczególnie jeśli planujemy kolejne bo te tanie to prawie jednorazowe a jeszcze jak się ma syncia takiego jak ja to wierzcie mi tylko porządne rzeczy. Dziś byłam do lekarza i jestem zadowolona, babka równiez powiedziała że raczej nie ma powodów do niepokoju, ale dla mojego spokoju i nie tylko zapisała mnie na scan, scan mam w piątek o 11:45, więc jak tylko wrócę to napiszę Wam co i jak.trzymajcie kciuki zeby wszystko było dobrze z maleństwem. póki co nic się nie dzieje, nie mam plamień i nic nie zaczęło boleć. Zmęczona, bardzo Ci współczuję z sąsiadami coś o tym wiem i mimo że byłam wtedy nastolatką i mieszkalam z mamą to pamiętam ten koszmar z debilami, jak tylko mozecie nie czekajcie i sprzedawajcie bo bardzo szkoda waszego zdrowia. Trzymam kciuki aby szybko wasza sytuacja mieszkaniowa zmieniła się na lepsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziś dostałam @... Mówiłam że przyjdzie wcześniej bo owu była wcześniej:-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiciiia - dziś jakiś pechowy dzień @ i ty i roxien21...nic tylko trzeba działać dalej inez - fajnie, że cię umówiła na USG, bo w UK podobno niełatwo na początku o zainteresowanie ciążą, przynajmniej będziesz spokojniejsza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiccca... jedyny plus w tej sytuacji to to, że przynajmniej nie robiła ci nadzieji spóźniając się Trzymam kciuki za nowy cykl :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Makatka, ja też się bardzo cieszę że bez żadnego problemu moja pani doktor dała mi skierowanie na skan, nawet nie musialam napominać, może to też zależy gdzie się mieszka , w jakim regionie, ja na prawdę byłam bardzo zadowolona z prowadzenia poprzedniej ciąży i przebiegu porodu, bardzo mile wszystko wspominam!Oby teraz było podobnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Inez, bardzo się cieszę,że wszystko okey:)))) Daj znać po scanie koniecznie:) Ja też mam Synka, którego do teraz przebieram ze 2 razy dziennie...Pralka "chodzi" co 2 dni;) A czasami częściej;P Kiciiia, Roxien, :((( To jakiś pech normalnie! Przykro mi bardzo:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lulika to prawda. Tylko martwi mnie że cykl mi się rozregulowuje... Ostatnio 32 a teraz 24dni:-( my mamy ubezpieczenie w pzu i dają chyba po 1200zl Wyprawka... Nie miałam dużo firmowych rzeczy bardziej teraz kupuje więcej firmowych... Uważam że przy małym dziecku firmowki sa nie potrzebne bo maluszek bardzo szybko wyrasta i nie jest wstanie nawet tych tanich rzeczy zniszczyć... Dopiero po roku się zaczyna:-) A pozatym teraz już mam łatwiej bo mamy prawie wszystko i nic nie zniszczone... Luzeczko, wózek, posciele, kocyki, ubranka, wanienke, fotelik itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
*makatka03 wiesz jakoś nie jestem tak bardzo rozczarowana, spodziewałam się że @ będzie punktualnie. Teraz z perspektywy czasu mogą powiedzieć, że to właśnie 1 cykl był najgorszy pod wpływem czekania na @, no a później żalu że się nie udało. *RybkaPlum właśnie, a zdawałoby się, że 13 jest dopiero dziś. Normalnie marzyłam, żeby wczorajszy dzień się skończył, a dziś ranek zaczął się nie lepiej. Najpierw koszmary senne, a teraz leżę w łóżku z ogromnym bólem brzucha ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katagw
Witam witam :) Mam 21 lat i za 3tyg biorę ślub cywilny :) od 2miesięcy staramy się o dzidzię, jednak mój partner nie zawsze może być "o czasie" ponieważ on pracuje w Niemczech (ma tam dobra posadę w zawodzie) a ja w Polsce. Narzeczony zjeżdża co tydzień/ co drugi tydzień. Chciałam brać slub będa już w ciązy, no ale to się jeszcze okaze czy się nam uda bo to ostatni cykl przed ślubem :P jak się nie uda to po ślubie, gdy zamieszkamy juz razem oboje w Niemczech będziemy kontynuowac starania już z większą częstotliwościa haha Jak myślicie, jakie mam czansę aby zajść w ciążę w biezącym miesiącu ? od 8 czerwca mam okres. Zazwyczaj trwa 7dni. Cykle mam różne. wahają sie od 28 do 33 dni. kilka razy w swoim zyciu mialam dluższe, po 35 a nawet 39 dni. Narzeczony zjezdża do Polski 27 czerwca. Troche późno... chyba sama siebie oszukuję, że jest szansa :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczynki.. u mnie od rana ból brzucha typowo na @ i piersi tez na @ więc nic tylko czekam za ile pojawi się @.. wszystkie znaki na ziemi i na niebie na nią wskazuja.. eh A odnośnie upezpieczeń, wiecie u mojego męża w firmie było pare osob które się zapisałay do 2 towarzystw i z 2 towarzytw upezpieczeniowych dostały potem za urodzenie dziecka :-) warunek był tylko taki, ze trzeba było opłacac składki przez conajmnie 9 miesięcy... tez się zastanawiałam czy coś nie pokombinowac zeby mąż mnie ubezpieczył dodatkowo u siebie albo sam siebie 2 razy ale po przemysleniach stwierdziłąm , że chytry (w tym wypadku pazerny) dwa razy traci, bo po pierwsze jak widac trudno sie wstrzelić zeby akurat te 9 miesięcy było... zawsze może wyjśc mniej- szybszy poród, albo dużej i w tedy z miesiąca na miesiąc coraz mniej nam się to kalkuluje .. Tak więc ja mam ubezpieczenie u siebie, maz u siebie i tyle. Dodatkowo to zawsze jakieś tam becikowe wpadnie... a prawdą jest że przy drugim dziecku to już sporo można zaoszczedzić zostają do kupienia tylko pieluch i mleko :-) A ciuszki .. hm aj bym chciała drugą dziewczynke, bo nie mam prawie nic co bedzie dobre na chłopca... wszystko albo rózowe, a jak niebieskie to w kwiatuszki, jak zielone to w motylki ;-) itd.. wiecie o co chodzi.. do tego masa sukieneczek których obecna córa nawet nie zdążyła założyć, bo wyrosła.. więc szkoda mni bedzie... no ale coż bedzie chłopak to jeszcze ubranka dojdą ale to nie jest az tak koszmarny wydatek tym bardziej jeśli się go rozłoży w czasie. My przy pierwszzym dziecku... łózeczko kupiliśmy wczesniej , posciel tez , wózek kupilismy za becikowe, a za PZU jakieś pieluch, ubranka, wanienke, podgrzewacz i inne te pierdoły :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katagw- szansa to jest zawsze, jak ci sie owulacja troche przesunie to nic straconego A prawda jest taka, ze co bedzie miało być to bedzie... jedni kochaja sie raz i to wydawałoby sie w okresie niepłodnym i okazuje się , że wpadli... inni kochają się codzienie, co drugi dzień i staraja się o dziecko pare miesięcy... nie ma reguły

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katagw
dzięki lulika :* bardzo chciałabym zajść wkońcu w ciążę :( normalnie się modle, żebym miala teraz jeden z dłuższych cykli - tak 33-34dniowy przynajmniej heh wtedy byłaby większa szansa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny, wczoraj nie miałam czasu nic pisać, bo w pracy nie było jak a po pracy byłam na zebraniu organizacyjnym w przedszkolu, moja córcia idzie od września. Nie wiem jak ja to przeżyję :) millllenko - przykro mi z powodu @ zdrówka dla córci i udanego wypoczynku, bo zdaje się, że dziś wylatujesz :) ach tymianku111 ja ja Ci "zazdroszczę" tych mdłości:) jeśli chodzi o czułość testów to ja nawet do tej pory nie zwracałam uwagi na to jakie kupuję, teraz zamawiając na allegro to też nawet nie wiem jakie zamówiłam, dopiero jak przyjdą będę się wczytywać zmeczona26 - my wystawiliśmy mieszkanie na sprzedać w marcu, i od tej pory było parę osób oglądać, no ale się nie decydują, u nas w mieście sporo bloków nowych pobudowali, sporo domków i jest zastój na rynku wtórnym, kto miał chyba kopić, to kupił nowe, sama nie wiem. - Co do problemu z udami, to niestety nie pomogę, pomyślałam właśnie o zasypce, ale piszesz, ze próbowałaś i nic nie dało. - Ja w poprzednim cyklu podkładałam poduszkę pod pupę i leżałam tak z 20 min, ale bez rezultatu, niestety. - ja jestem ubezpieczona u siebie w pracy, a mąż u siebie, przy pierwszym dziecku dostaliśmy z tych dwóch ubezpieczeń 2400 zł, plus 1000 zł becikowego, akurat zwróciło nam się to wszystko co wydaliśmy na wózek, łóżeczko, ciuszki itp. - u mnie z wyprawko było tak, że sporo ciuszków miałam od siostry, więc nie musiałam kupować zbyt dużo, ale to co sama kupowałam, to nie zwracałam uwagi czy to firmowe czy nie, bardziej gatunkowo, żeby było dobre. Zdarzało się, że z ciuszków z pepko byłam równie zadowolona. Moja mała strasznie ulewała przez pierwsze 6 m-cy, wiec przebierałam ją ze 3-4 razy dziennie, musiałam mieć sporo ciuszków, to była jesień - zima, więc pranie nie schło tak szybko;/ rybkaplum - ja tam samo najchętniej ubierałam małą w body i na to pajacyk, najwygodniej tak mi było:) dzikidzik, roxien21, kiccia - przykro mi z powodu @ makatko03 - pierwsze słyszę o tym castagnusie, poczytałam sobie trochę na ten temat i może też sprobuje w kolejnym cyklu. Trzymam kciuki, żeby te wszystkie objawy o których piszesz, okazały się ciążą:) lulika - ja pierwszej ciąży miałam to samo, udało się bardzo szybko, i byłam przekonana, że z drugą ciążą pójdzie identycznie, a tu się okazuje, że nie. Ciuszki też mam same dziewczęce, więc liczę po ciuchutku na drugą córcię, a mąż liczy na syna, no zobaczymy:) efie - trzymam kciuki za pozytywne testowanie:) miałam wiele razy podobną sytuację z aptekami doz, przez internet o wiele taniej, niż w tej samej aptece jak się kupi na miejscu. Inez10 - to dobrze, że lekarz nie widzi powodów do niepokoju, trzymam kciuki, żeby piątkowe usg to potwierdziło:) u mnie dziś dopiero 6 dc, więc wszystko jeszcze przed sami w tym miesiącu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wczoraj nie miałam netu w domu, a ten w telefonie jak na złość strasznie mulił. U mnie wszystkie bóle zapowiadające @ przeszły. Aż się zdziwiłam rano jak wstałam i czułam się strasznie lekko, że nawet pobiegać z psem się wybrałam. Ale się nie nastawiam, przynajmniej staram się ;-) mi-fa-so---> no to trzymamy kciuki!!! Ja jestem ubezpieczona w pracy, mąż ma indywidualne prywatne ubezpieczenie, nie wiem jak to jest jak rodzi się dziecko, nigdy się tym nie interesowałam. A becikowe to jeszcze istnieje??? Co do ciuszków i wyprawki to ja nie mam po kim dziedziczyć więc wszystko od a do z trzeba będzie kupić ... ale przynajmniej będzie takie jakie chcę, a nie takie jakie dostanę. A ja jestem niestety strasznie wybredna ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Efie - nie wierzę...chyba odbieramy te same fluidy :) wstałam dziś rano i myślę coś jest nie tak...nic mnie nie boli, napięcie z podbrzusza zeszło, czuję się tak lekko :) tylko przy tym naszym analizowaniu objawów, to wcale nie wiem czy to dobrze czy źle :) teraz znów mnie jajnik kłuje, ale czasami mam wrażenie, że to od długiego siedzenia się nasila (paca biurowa)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
makatko---> :-) miło, że ktoś ma tak jak ja, a jajnik też mnie troszkę kuje i pewnie też od siedzenie przy biurku ...całe 8 godzin, chociaż staram się co jakiś czas przejść po firmie. Tak sobie dzisiaj rano pomyślałam, że następny cykl jak teraz @ się pojawi to będzie tylko spontan. Bez testów lh, bez liczenia, bez sprawdzania śluzu, napinania się i analizowania ... jedziemy na kilka dni urlopu, chcę się wyluzować, nie myśleć o niczym tylko odpoczywać i cieszyć się słońcem i mężem :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Efie - w czasie ewentualnego następnego cyklu też wyjeżdżamy na urlop i też postanowiłam odpuścić, bo przecież nie będę tam z termometrem latać :D poza tym zmiana klimatu i te sprawy, więc wszelkie obserwacje i tak mogą być zaburzone. A święty spokój i słońce też mogą zdziałać cuda :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Efie, makatka03 - bardzo często tak właśnie jest, że jak ktoś opuszcza to wtedy się udaje, tego Wam życzę:) o ile nie uda Wam się w tym cyklu. Pamiątka z wakacji w postaci małej fasolki, czegoż chcieć więcej;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
makatko---> to by było jakbyśmy się jeszcze na urlopie spotkały ;-) no zrządzenie losu :-) mi-fa-so---> zobaczymy :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć dziewczyny, jejku nadrobić Was jest po prostu cięzko, chwila nieobecności i tyle wpisów Antenka bardzo mi przykro, nawet nie wiem co napisac, wyobrażam sobie co przezywasz;/;/;/ Kurczę jakie to niesprawiedliwe że jedni pójdą raz na imprezie, bo ich poniesie i już jest ciąża, na dodatek nie chciana. A jak człowiek chce to takie sytuacje się dzieją;/;/;/ Millenka również mi przykro, trzymaj się:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć dziewczyny, jejku nadrobić Was jest po prostu cięzko, chwila nieobecności i tyle wpisów Antenka bardzo mi przykro, nawet nie wiem co napisac, wyobrażam sobie co przezywasz;/;/;/ Kurczę jakie to niesprawiedliwe że jedni pójdą raz na imprezie, bo ich poniesie i już jest ciąża, na dodatek nie chciana. A jak człowiek chce to takie sytuacje się dzieją;/;/;/ Millenka również mi przykro, trzymaj się:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×