Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

o-gryzek

nowa ustawa śmieciowa, czyli ile będziecie płacić za śmieci?

Polecane posty

jestem podłamana kosztami śmieci na mc i zastanawiam się czy u ans tak drogo czy ogólnie wszędzie tak ceny skoczą według nowych przepisów do tej pory płaciłam 32zł na mc teraz będę płacić 52 przy segregacji lub 72 bez segregacji na (Kce) napiszcie proszę jak się rozkładają ceny w innych miastach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość podlaskie 90zł
bez segregacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zamiast
u nas 7 zł od osoby za segregowane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam ogromną prośbeęęę
ja pomorze zachodnie 12zł za osobe za segregacje za nie segregacje 20zł za osobe. juz mam podwyzke za czynsz z 255zł na 280zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chujowa ta ustawa
u mnie miescie z 5zł na 9zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fasia
U nas 4,5zł od domownika za segregowane lub 9 zł bez segregacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zxzx
13zł /osoba -segregacja, 18zł/osoba -bez segregacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kleopatra,,,.
Strasznie duza rozbierznosc cenowa. U nas 32zl za gospodarstwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kleopatra,,,.
A u was kazdy ma wlasny kosz jak placicie od osoby?? Pytam z ciekawosci bo u nas w jednym koszu cala rodzina sie nie miesci i dodatkowych workow nie chca zabierac. Wiec tak czy siak nie mamy co robic z nadmiarem smieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie 25 zł/osobę, ale nie wiem czy segregowane czy nie. Problem w tym, ze segregacja w bloku nie wypali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam ogromną prośbeęęę
a jak to bedzie kiedy beda smieci nie posegregowane. BO NP. U MNIE jest blok 20 mieszkan i wszystcy solidarnie bedziemy placic wiecej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pod warszawą
8 zł za os. Segregowane a 10 niesegregowane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam ogromną prośbeęęę
a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w przypadku blokow za brak segregacji będą nakładane kary i w takim wypadku pewnie będzie to rozdzielone przez ilość mieszkańców, na stronie mojego miasta tak piszą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja nawet nie wiem ile będzie do zapłaty. Jeszcze zadnych informacji spółdzielnia nie przekazała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam ogromną prośbeęęę
ale miasto musi zapemnic odpowiednie kontenery. narazie stoja 2.1 na plastik 2 na smieci ogolne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurczę ogromna różnica :/ płacić 5 czy 9zł a 18 to ogromna różnica przy 4 osobach :( na to wychodzi że u nas są jedne z wyższych stawek niestety na razie w urzędzie nikt nie wie jak w praktyce będzie to funkcjonowało, o ile w blokach umiem to sobie wyobrazić to w domkach nie :/ mam duże wątpliwości co do tego czy będzie różnica w ilości śmieci na osobę, bo czym będzie się odbiór śmieci z posesji 1os od tej z 4 os? podobno nie ma być koszy tylko worki co jest okrutnie uciążliwe, bo gdzie ja mam przez 1-2tyg trzymać te śmieci? podobno mam te śmieci gdzieś zawozić co ogólnie wydaje się być chore... ehh zobaczymy niemniej ta cena mnie przeraża bo 32zł było dużo a teraz przy najtańszej wersji ponad 50 mnie wyjdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mnie sa pojemniki do segregacji( na szklo, plastik i papier) oraz 4 pojemniki ogolne, ale z tego co widzę mało kto segreguje śmieci, ludzie wrzucają wszystko do ogólnych, az wysypuje się z nich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ljhlo;
U Nas opłata jest od gospodarstwa" Chyba to jest tak jednoosobowe-12 zł 2, 3, 4 osoby-17 zł 5 i więcej -24 zł Podkielecka gmina

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tutaj tylko
4.90/os za segregowanie 15/os za niesegregowaane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maliniakromek
może się nie znam,ale parę lat temu był taki minister ,nazywał się Szyszko i on podpisał z UE umowę,że dostaniemy kasę na składowiska i spalarnie.Kasa napłynęła ,ale warunkiem było ,aby śmieci były posegregowane.Oczywiście zapewniono UE ,że tak będzie,segregacja miała być na poziomie zdaje się ok 75 % całości odpadów,gdzie nie mięliśmy kultury segregowania i nasza "sprawność" wynosiła ok 15 %,każdy rozumny wiedział ,że nie jesteśmy wstanie osiągnąć tych 75%.Ale rząd ówczesny miał możliwośc pochwalić się ile to kasy wycyganił od UE,teraz my za to płacimy.To samo czeka nas w transporcie,pojazdy sa dotowane przez UE,ale dostacja się skończy i utrzymanie będzie na naszej kieszeni,a już widzimy jak pięknie sie podpisuje umowy na np PENDOLINO,gdzie unia dała kase na torowiska dostosowane do pudeł wychylnych ,a wyszło ,że kupiliśmy pociągi bez wahadła-co powoduje ,że zarządają od nas zwrotu kasy ,itd itd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Głupi temat, ja się nudzę
Śmieszne, że o tym piszecie, bo ja zauważyłam coś jeszcze ciekawszego: Założeniem ustawy było wyeliminowanie dzikich wysypisk śmieci, zaśmiecania pól i lasów, oraz wyrzucania domowych odpadów do publicznych małych koszy na ulicach. Jednak jak wszystko w Polsce żadna ustawa nie może być jasna i klarowna, więc i ta została napisana przeintelektualizowanym językiem niezrozumiałym dla prostych ludzi, z których wielu zrozumiało ją tak, że mogą wybrać oszczędną opcję obejmującą segregację odpadów, tyle że przy segregacji nie ma wzmianki o normalnym wywozie odpadów organicznych i propozycji zamówienia kontenera na ten cel, co dla człowieka inteligentnego jest raczej jasne. Jak myślicie na jaki pomysł pozbywania się odpadów organicznych wpadli prości ludzie? :D Wywóz w torbach do lasu lub na pole!!! I kółko się zamyka. Ustawodawca jak zwykle zapomniał, że umowy trzeba pisać zwięźle, krótko i jasno jak chłop krowie na rowie, bo ja nie widzę perspektyw na żadne poprawy. Czemu u licha Polacy kochają kompilować każdą jedną informację?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pomijając kwestię polityki rządu, nie uważacie że to nie fair, że ceny są aż tak zróżnicowane? że jedni płacą 5zł a inni 20zł za to samo? rozumiem odchylenia o 10-20% ale kilkaset %? mnie najbardziej wnerwia to, ze ustawę potrafili uchwalić i wprowadzić w życie, ale przemyśleć jej realizację wykonanie to już nie i teraz nikt nic nie wie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość polkijuhygtfr
lop

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Głupi temat, ja się nudzę nie zgodzę się, że organiczne odpady nie wchodzą w skład segregacji, bo przynajmniej u mnie tak nie jest, oprócz kontenerów segregacyjnych pozostaje kosz na pozostałe co wchodzi w cenę odbioru odpadów, nie trzeba żadnych dodatkowych umów nota bene do tej pory też byłą segregacja ale 1 raz w mcu i tylko po 1 worku wiec to za mało było i większość odpadów było wyrzucane brutalnie do zwykłego kosza, ja zauważam zdecydowanie większy problem w obszarze śmieci wielkogabarytowych bo co zrobić ze starym krzesłem, kanapą, meblem? jedyne co mi polecono to zamówienie kontenera co jest bardzo kosztowne i efekt jest taki że muszę podrzucać takowe śmieci innym na osiedlach, a pewno są i tacy co wywożą do lasu, w nowych przepisach również nic nie ma mowy o tychże śmieciach co mnie martwi bo na działce mam stertę takich śmieci, z którymi nie mam co zrobić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ona3333
województwo podlaski, dom rodzinny za osobę- segregowanie 12zł; niesegregowanie 22zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W segregację nie wierzę. U mnie są normalne kosze na śmieci, obok stoi pojemnik na plastkiowe butelki po napojach i widzę, że dla wielu osób to za trudne, aby wrzucić tam butelkę, tylko wrzucają do normalnych pojemników. A co dopiero mówić o męczacej segregacji, gdzie trzeba dzielić śmieci na 5-6 rodzajów? Koło mnie są ogródki działkowe i połowa ich śmieci ląduje w naszych pojemnikach. Juz widzę, jak im będzie się chciało segregować śmieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×