Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

o-gryzek

nowa ustawa śmieciowa, czyli ile będziecie płacić za śmieci?

Polecane posty

Gość Głupi temat, ja się nudzę
o-gryzek ja nie piszę o blokowiczach, tylko ludzi mieszkających w domach, którzy całe życie kombinowali ze śmieciami na dziko i nigdy nie mieli na podwórku żadnego kontenera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no ja też piszę o domkach, w blokach to nawet nie wiem jak jest dokładnie, jak mieszkałam w bloku to wcale nie było segregacji, aktualnie nie znam w okolicy domu który nie miałby śmietnika, ale w Sosnowcu owszem, tam to było normalne że śmieci lądują w krzakach, w lesie itd.. na całej ulicy zaledwie kilka domków miało tylko umowy z odbiorcą odpadów, a wytłumaczenie : a po co płacić:/ to był koszmar :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agatanogozamiata
moim sąsiedzi tez nigdy nie mieli i nie maja kontenera, zasuwają przez pol osiedla z workami albo samochodem podwoza do blokowego śmietnika, co ciekawe nie sa to biedni ludzi a koszt kontenetra nie jest az taki duzy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wątpię by nowa ustawa zlikwidowała wysypiska dzikie i przyczyniła się do segregacji ale cóż... wkurza mnie tylko brak jakiegokolwiek planu jak ma to być zorganizowane, czuję że będą ludzie kombinować i płacić jak najmniej a wyrzucać jak najwięcej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Głupi temat, ja się nudzę
Nie wiem, czy wiecie co robią ludzie mieszkający w małych miastach w domach, którym szkoda kasy na umowy z prywatnymi firmami utylizacji odpadów (przed ustawą): A. palą nimi w piecu C/O B. palą nimi w kominkach C. wynoszą je wieczorem do koszów np. przy przystankach autobusowych D. wywalają na nieogrodzone posesje gdzie trwa budowa, ale nikt jeszcze nie mieszka E. wywożą wieczorem do lasu lub na łąkę/pole F. jeśli mieszkają niedaleko bloków, to wywalają na krzywy ryj do zsypów przy blokach, za które płacą mieszkańcy osiedli :o Biorąc pod uwagę, że jak w każdym kraju dominują ludzie prości i mało pojętni, wielu ludzi nie rozumie założeń nowej ustawy i nie rozumieją, że płacą tak czy srak za wszystkie odpady, więc nie ukrócą sowich cwaniaczych praktyk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Głupi temat, ja się nudzę
Z innym argumentem z jakim się spotkałam, było takie coś: "A gdzie ja będę trzymać tą folię z obierkami i mięsem? W piwnicy? Nie bo będzie smród i szczury. Na podwórku? Też nie, bo będą szczury i kupę końskich much. Kontener? Na pewno kosztuje kilka stów a ja nie będę na to płacić. A tak to sobie raz dwa wywiozę na bieżąco torebkę do lasu i z głowy. Czysto w domu i bez smrodu."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no jeśli chodzi o problem magazynowania śmieci to faktycznie jest spory :/ ja do tej pory trzymałam w piwnicy i tak też będzie dalej ale to zajmuje mnóstwo miejsca i co innego trzymać plastik czy szkło a co innego organiczne odpady, mnie przeraża nieco segregacja na poziomie domu bo przecież nie będę lecieć do piwnicy z jednym odpadem :/ worki przyznam że były uciążliwe, ale na dłuższą metę może kupię plastikowe kontenery, wtedy można je na podwórku postawić, bo worki to szarpią koty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uhjjiljio
U nas narazie jest 8zł za nie segregowane czyli tak jak było do tej pory, ale podobno mają wzrosnąć ceny do 12zł. A rozbieżność cenowa jest dlatego, że każda spółdzielnia/wspólnota mieszkaniowa sama szuka firmy z którą podpisze umowę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aguteczek
U nas w gminie segregacja ma być na frakcję mokrą i suchą, więc tylko 2 kosze. Jednak wątpię, że ktokolwiek u nas będzie się bawił w to. Cena odbioru segregowanych odpadów 9,80 zł a niesegregowanych 10 zł na osobę. :O Za 20 gr na osobie szkoda zachodu :O Dodam, że teraz sami segregujemy by było taniej, ale jak będą odbierać wszystko niezależnie od ilości za tą samą cenę to wątpię, że ludzie na wsi będą segregować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uryjyujukj
No tak i oczywiscie segregowalne odpay maja byc czytse to kto za wode zwróci?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a co mi tam!
11 zł za osobę za segregowane, 17 za niesegregowane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agatanogozamiata
jakie kilka stow kontener:D 120l kosztuje 120zł, 240l, około 160zł wiec bez przesady, poza tym jak bierzesz kontener od firmy, z która ma się podpisana umowę, bierzesz go na zasadzie kaucji, rezygnujesz z umowy, zabierają kontener zwracają kasę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tyle, ze do segregacji
musisz mieć kilka kontenerów to masz kilkaset zł na raz do wydania :( od nikogo nie wydzierżawisz skoro firma zapewnia worki tylko lub wcale według nowych zasad

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bjus nuc
juz widze jak ludzie mieszkajacy razem z dziecmi w malych mieszkaniach po 36 metrowow beda segregowac smieci pol malej kuchni zagospodaruja kublami z odpadkami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tyle, ze do segregacji
no dokladnie :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ghghghghghg
ja tam na klatce będę segregować, mieszkam na ostatnim piętrze, nikt nie będzie się czepial:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość u nas za segregacje
10,50 za niesegregowane 14,50.Wypowiedzenie juz zlozone firmie ktora do tej pory zajmowala sie wywozem smieci.W smietnik musimy zaopatrzyc sie sami.Worki do segregacji na razie mamy za darmo.Nie wiem jak bedzie po 1 lipca.Do 30 kwietnia nalezy zlozyc deklaracje na podstawie ktorej beda naliczac odpady.Smieszy mnie to bo do tej pory placilismy kwartalnie 94zl,teraz oplaty beda naliczane miesiecznie(4 os domek jednorodzinny)Od 10 lat mamy 120l pojemnik,ktory w zupelnosci nam wystarcza.I co nagle po 1 lipca bede "produkowala wiecej smieci":O zeby tyle kasy bulic CO MIESIAC.PARANOJA I TYLE.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wyjaśnię kilka kwestii
W domkach gmina dostarczy BEZPŁATNIE worki. Można sobie we własnym zakresie kupić stojaki i macie kosze. W wyznaczonym terminie firma która zostanie wyłoniona w przetargu będzie odbierać śmieci-BEZ WZGLĘDU NA ICH ILOŚĆ! W bloku Będą specjalne pojemniki,ale nie ma możliwości weryfikacji kto tak naprawdę segreguje,a kto nie. I co ze zsypami w wieżowcach? Tutaj niestety będzie to jeden wielki niewypał. o o o U nas są stawki 13zł za osobę za segregowane 20zł za niesegregowane A w 3 okolicznych gminach jest dużo taniej, kolejno segregowane i niesegregowane: 8 i 15 7 i 14 9 i 16 Także rozbieżności są ogromne nawet w miejscowościach graniczących ze sobą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wyjaśnię kilka kwestii
To nie spółdzielnia szuka odbiorcy :O Tak było do tej pory,a obecnie Urząd Miasta lub Gminy stawki uchwala uchwałą Rady Miasta lub Gminy,a następnie rozpisuje przetarg i kto wygra ten odbiera. PRZYPOMINAM RÓWNIEŻ O OBOWIĄZKU WYPOWIEDZENIA W MAJU UMOWY U OBECNEJ FIRMY ZAJMUJĄCEJ SIĘ WYWOZEM NIECZYSTOŚCI-dotyczy mieszkańców domów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bu budu buc
zsypy są niezgodne z przepisami przeciwpożarowymi i powoli je zamykają ale to prawda - ta super ustawa chroniąca środowisko uderzy w niezamożne rodziny jak ktoś ma super chatę, duże podwórko i miejsce na kontenery to niekoniecznie będzie mu się chciało segregować - za grosze dla niego a ktoś, kto ciśnie się w bloku i nawet 5 zł robi mu różnicę nie ma warunków do segregacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wyjaśnię kilka kwestii
120l to nie kontener!!!! :O To zwykły pojemnik za który płaci się ok. 20-30zł. Kontenery mają po ok 1000l a koszt takiego kontenera to ok 300zł za kilka dni. 240l to większy pojemnik-kosztuje ok 50zł na miesiąc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wyjaśnię kilka kwestii
Dobrze to ujęłaś/ująłeś-są powoli likwidowane,baaardzo powoli i na bank wszystkie do lipca nie znikną. Biedne osoby w wielu gminach mogą starać się o bonifikaty-dotąd tego nie było. Ale niestety nie wszyscy o tym pomyśleli. Generalnie uderza to w duże rodziny,bo jednak znakomita większość przyjęła za kryterium liczbę zameldowanych osób. Dużo lepiej jest z tego co czytałam w Warszawie-przyjęli za kryterium powierzchnię nieruchomości. Są też gminy gdzie opłaty będą naliczane na podstawie zużycia wody.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tyle, ze do segregacji
ale tu było pisane kontener w kontekście zakupu plastikowego pojemnika na odpady do przechowywania śmieci i to jest koło 100zł za taki kosz :/ sama taki kupiłam a teraz będę musiała dokupić jeszcze 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wyjaśnię kilka kwestii
To było w takim razie źle użyte sformułowanie. Kontener to nie to samo co pojemnik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ode mnie smieci wywozi ta firma www.recyklingtworzywsztucznych.pl bo mam co miesiac duzo tworzyw sztucznych i nie chce tego wyrzucac byle gdzie... ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to i tak masz dobre podejście, a nie do lasu, jak wiekszość ;/ straszne to jest. Ja tez oddaję do punktu odbioru odpadów - http://www.pgrproeko.pl - bez problemu wszystko organizują i utylizują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Myślę, że podstawą na przykłąd w bloku jest porządek. Moja spółdzielnia zakupiła nowoczesne pojemniki do segregacji śmieci w http://www.zbiorniki.szczecin.pl/index.php/gospodarka-komunalna/kingspan/pojemniki-do-selektywnej-zbiorki-odpadow - zlikwidowano też ogólny śmietnik, a przy kontenerach zamotnowano kamerę. Po miesiącu nagle zrobiło się przyjemnie, nic się nie wala, nie wysypuje. Jednak można.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ceny zwykłych śmieci uzależnione są od miejsca zamieszkania, to normalne, ale ja mam np. problem z pozbywaniem się elektrośmieci i takich, których nie można wyrzucić do normalnego śmietnika. Ostatnio na szczescie udało mi się znaleźć jeden taki skup na terenie warszawy http://elektrosmieci.warszawa.pl/co-odbieramy/ ale troche zachodu z tym jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A nie lepiej zatrudnić firmę tym się zajmującą? U mnie zrobiła to firma olto i śmietnik wygląda estetycznie, współgra z podwórkiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×