Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość carolinen

chcę zajść w ciążę (dla nowych dziewczyn)

Polecane posty

Gość Goofcia
Izulinko serce mi sie kraje na sama mysl o tym co spotkalo to malenstwo.Nie jestem w stanie wyobrazic czegos takiego :( lekarz dran i partacz Slow nie mam.Wydaje mi sie ze nie powinno byc zadnych krzywych spojrzen jezeli chodzi o chec powiekszenia rodzinki, choc kazdy jest inny i nie moge sie nawet stawiac w ich i Waszej sytuacji i w obliczu tragedii jaka spotkala Wasza rodzine.Sprawa jest to bardzo delikatna i indywidualna. Kieruj sie sercem. Malenka dziekuje Ci bardzo...tez mam taka nadzieje :) Dobrej nocki Dziewuszki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ŻoneczkaKrk
Hej. Tak Was czytam i postanowiłam się włączyć do dyskusji. Mam 25 lat i od kilku miesięcy zapał na dzidziusia. Po pierwszej próbie poszłam do ginekologa na badanie cytologiczne, lecz lekarka mi nie zrobiła badana, bo stwierdziła, że coś mi sinieje (ale od razu powiedziała, że to może być przed okresem i nie nastawiała mnie, lecz wolała nie robić tego badania, wiedząc że się zaczełam starać).. i oczywiście euforia z mężem, łzy szczęścia. Myślenie jak to będzie, gdzie łóżeczko itp. Ale przysięgliśmy sobie że nikomu nie powiemy dopóki nie będzie pewne. Zrobiłam test w dniu spodziewanej miesiączki i.. jedna kreskasmutas.gif zawód. A okres dostałam dzień po zrobionym teście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ŻoneczkaKrk
Druga próba, seks co drugi dzień w okolicy owulacji.. i czekanie. Mówię Wam jak zawsze szybko mi leciało od okresu do okresu, to teraz tak mi się to dłuży. Co patrzę na kalendarz to myślę: "raaany jeszcze tyle do okresu" Zaczełam czytać na necie, fora, linki, wywiady, porody itd. Oczywiście zażywam folik i jodid i w okolicach zbliżającego się okresu, nie piję ani pół łyczka alkoholu, nie siedzę z palaczami, nie jem surowych mięs typu tatar sushi. Zaczęły mnie pobolewać piersi, a dokładnie sutki. Myślałam że to już napewno to.. Wariowałam, mąż mnie uspakajał, że powinniśmy czekać do testu. A ja czytałam i czytałam i szukałam u siebie objawów. Dzień okresu robię test.. mąż chciał wejść ze mną do łazienki żeby być przy tej chwili. I możecie nieuwieżyć, ale w momencie robienia testu, już podczas podcierania widziałam, że dostałam okres... smutas.gif no ale patrzę i patrzę .. i nic - jedna krecha. Zawód

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ŻoneczkaKrk
Trzecia próba. Seks codziennie w okolicach owulacji. Odpuściłam szukania na siłe pierwszych oznak ciąży. Ale podczas tej próby, po każdym stosunku miałam uniesione nogi w górze przez 20 minut. Mąż mnie do tego zachęcałusmiech.gif bardzo mi imponuje jego zdrowe podejście, ale jednak niesamowicie zaangażowane. Ogólnie trzecia próba trwa nadal... usmiech.gif ponieważ jestem w 15 dniu cyklu. (mój cykl jest bardzo krótki -25 czasami 26 dni) w 8 dniu cyklu zachorowałam za napalenie zatok, byłam na L4, lecz lekarka mi przepisała już leki, jak dla kobiety w ciąży, ponieważ ją poinformowałam, że się staram. Już jestem zdrowa i jest wszystko ok. i CZEKAM.. usmiech.gif i ogólnie zastanawiam się kiedy mogłabym już zrobić test, wcześniej niż dzień okresu? Okres mam dostać 5/6 grudnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolaa24
Hej dziewczyny. Dołączam się do tego wątku. Z mężem staramy się już jakieś 3 lata i nic. Ale jeszcze nie tracę nadziei. izulinka7 strasznie mi przykro z powodu twojej bratanicy. Dziewczyny a jak po castagnusie? Pomaga Wam? Albo olejek z wiesiołka w kapsułkach? Pozdrowionka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie Kobietki, w ten okropny pochmurny dzień. Przynajmniej u mnie za oknem. Dodatkowo ten zimny wiatr. Ale dziś sprzątanie kuchni mnie czeka, a wieczorem wizyta u lekarza z Synkiem. Trochę się stresuje... Znów dziś rano czuje się dziwnie. Żołądek "kręci" jestem osłabiona, zapachy przeszkadzają... Pewnie znów wyszukuje moja podświadomość oznak. Do miesiączki jeszcze ponad tydzień... taka oto ja Bardzo mi przykro z powodu Twojej Bratanicy. :( A co tyczy się Twojego Synka to trzymam mocno za Niego kciuki !! Wiem jak to jest jak się martwię o mojego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kobietki, jakie macie plany na dziś. W którym jesteście dziś dniu cyklu i na co czekacie w tym momencie ? Ja jestem w 22 dcyklu. Termin następnej miesiączki mam na ok. 5 grudnia więc jeszcze muszę czekać czekać czekać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jezuuuu ! Ale się Was namnożyło! Witam nowe kobity, wkręćcie się w nasz temat a będzie Wam raźniej ;) Nie sposób jest wszystkim odpisać.... 🌼 taka oto ja - właśnie wczoraj myślałam kładąc się spać o Tobie ! Że dawno nie pisałaś, ale nie włączam ostatnio kompa w domu bo mam go po całym dniu w pracy serdecznie dość. Buziaczki dla chorowitka, same debile w tych szpitalach....dziwić się że ludzie wolą doktora g o o g l e niż ich.... 🌼 bejbe - ale szalejesz z buźkami :P super ❤️ :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🌼 pauliś - no i co postanowiłaś ? kiedy idziesz ? wiesz, zasada jest taka, pójdziesz - nie zobaczysz za wiele ale będziesz spokojniejsza, pójdziesz znów jak ja w 8 tyg. i zobaczysz już bijące serducho - ale decyzja należy do Ciebie :) 🌼 Jovanka !!!!!! No gratulachy !!!!!!! Widzę, że M. wziął się za Ciebie :P Ty, a dobrze pamiętam że Ty byłaś już zamężna ? Czy miałaś tylko faceta ? W każdym bądź razie nie wydaje mi się że rozstanie było z Twojej strony boś Ty dobra kobita jest tak mi się wydaje :P Super, będziemy mieć i zapłodnienia na forum, i wesela, i chrzciny hohohoho !! :) 🌼 Maćkowa - też nie lubię tego ścisku świątecznego.... a u Ciebie jak starania ?!?! Bo nic nie piszesz. 🌼 izulinka- Boże....coś okropnego :( mam 8 siostrzenic i bratanków i jakby któremuś coś się stało to przysięgam że zabiłabym własnymi rękoma. Co musieliście przejść..... współczuję Ci bardzo. Co do tej pracy to nie wiem sama, ale wydaje mi się że muszą C**przedłużyć wtedy, a ty korzystaj z macierzyńskiego i wychowawczego ! (Miałam staż w OPS i wiem jak kobiety korzystały z tego) i tak zostaniesz pewnie zwolniona więc bierz od Państwa co się da. No chyba że przedłużą Ci jednak skoro dają Ci 70 % szans więc na umowie nieokreślonej w ciążę możesz zachodzić spokojnie :) 🌼 żoneczkaKrk - widzę że u Was szał :) my też przez to przechodziłyśmy, a zachodziłyśmy jak tylko każda odpuściła, jak myślałyśmy o remontach, o wakacjach.... także luz i może testy owulacyjne skoro nie wiesz kiedy masz owulkę ? Kupisz je na all.... 🌼 Hej Krolaa24 🖐️ wiesiołek pomaga, co do cast. to nie wiem :) 🌼 MaleńkaQ - ja to nawet jak się popsikam perfumami to mam dość, więc może może.... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Helołłłłłłłłłłłłłłł :) Ależ mam czytania z rana hehe:) Maleńka Q ja miałam robione HCG no nie wspominam tego za dobrze, ale czego się nie zrobi, aby w końcu się udało:) bejbe ale się rozszalałaś z tymi obrazkami hehe Jovanka Jo gratulacjeeeeeeee :* bejbe MaćkowaZona Eweelka ja ciągle z wami i chyba jeszcze długo tak zostanie, bo postawnowiłam, że jak ta stymulacja nic nie da to robię przerwę. Po Świętach jedziemy w góry na sylwestra więc mam zamiar pojeździć na desce, a w czasie stymulki nie mogę się w ogóle męczyć ani wysilać, więc bezie przerwa!:) Witam wszytskie nowe Panie staraczki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MaćkowaŻona
Tako oto ja kochana pamietamy, ja nawet ostatnio tabelke przegladajac myslalam o Tobie :) kurcze wspolczuje z powodu synka, ale tak to niestety jest. Mnie kiedys kolega z pracy na pogotowie zawiezli bo tak mnie gardlo bolalo, nawet sliny nie dalam rady przelykac, nie mowiac juz o tym ze glos stracilam. I co pan doktor powiedzial? "Nic tu nie ma, po co mi pani takimi p*****lami glowe zawraca" nastepnego dnia lekarka rodzinna stwierdzila ze to angina jak stodola. Domyslam sie co Twoje malenstwo przechodzilo bo ja wtedy tez noce mialam bardzo ciezkie. Dowodem na to jest pobity samochod meza ktory stal tam gdzie zawsze a ja nieprzytomna wyjezdzajac swoim po prostu go nie zauwazylam i w niego wjechalam ... Izulka o matko az sie lezka w oku zakrecila :( wyrazy wspolczucia z powodu bratanicy. Co do tego przedluzania umowy to az tak sie nie znam ale gdzies cos mi sie o oczy obilo ze po 3 miesiacu ciazy jest okres ochronny i nie moga Cie zwolnic. Cos takiego ale najlepiej poczytaj w kodeksie pracy bo nie chce w blad wprowadzic :) ja mam podobny problem. Umowa do stycznia 2015 i nie wiem co dalej, pewnie przedluza ale jak bym zaszla w ciaze to roznie to moze byc. Przy czym moze to troche malo odpowiedzialne podejscie ale tak pragne miec dziecko ze moga mnie i wylac. Jakos se damy rade ;) ... ZoneczkaKrk witaj :) od ktorej strony nas czytasz? Bo na wczesniejszycgph stronach dziewczyny pisaly ze nie mozna sie tak bardzo nakrecac, kobieto wyluzuj troche, serio Ci mowie bo sie zablokujesz :) .... Dzien dobry Malenka u mnie dzis slonce, przesylam Ci troche promieni :) za chwile ruszam na kawunie z kolezanka a pozniej jakies sprzatanko i obiadek :) u mnie dzis 15 dc, apka mowi ze to idealny dzien na poczecie dziecka. Zobaczymy ;) ... Karolaa24 witaj :) o wiesiolku poki co nic Ci nie powiem bo biore dopiero pierwszy cykl ale probuj, co Ci szkodzi. 3 lata to dlugo, robiliscie jakies badania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej hej dziołszki nasze kochane.... jezus Maria izulinka tak strasznie mi przykro przecież to maleństwo tylko 1 mc młodsze od mojego skarba. ja bym normalnie gołymi rękoma zamordowała no nie do opisania poprostu co się w tym naszym kraju dzieje. 3mać się kochana twardo i nie odpuścić niech skurczybyk dostanie za swoje............. myślę że jeśli chodzi o starania w tym czasie to nie powinnaś zwlekać przecież to co się stało nie było z waszej winy brat napewno zrozumie że i ty p[ragniesz już swojej pociechy......a poza tym jak widać nie zawsze za pierwszym razem się udaje. jeśli chodzi o Twoją umowe to tym bardziej się staraj i to migiem. pracodawca MUSI !!!!!!!!!!!!!!!!!!!! przedłużyć ci umowę do dnia porodu a potem należy ci się macieżyński rok,,,,wychowawczy płatny a potem jeśli n a kuroniówkę ........i tutaj jestem 100% pewna tego co piszę............. na szczęście u nas już pomału wszystko do normy wraca.... bejbe 27 ty pytasz czy widać brzuszek????? najpierw brzuszek potem mnie. przytyłam te 3 kg ale patrząc na mnie widać że schudłam a tylko brzuchol rośnie. kopie już masakrycznie :-) (milusio) oj coś czuje że to będzie taki drugi mały rojbos :-).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ŻoneczkaKrk
no muszę wyluzować, bo tak to się nie da żyć. kupię testy owulacyjne na przyszły miesiąc (gdyby się nie udało). Ale same mi powiedzcie jak tu można luzować jak to taka poważna i wielka decyzja w życiu:) Człowiek się decyduje na to żeby innej istocie pokazywać świat:) mmmm wspaniałości. ogólnie chcielibyśmy z mężem 3 dzieci. (jak zdrowie pozwoli) ileż czekania przede mną :) a powiem szczerze, że testu to mi się nie chce robić, (troche się boję) ponieważ nie wierzę, że się udało. Ogólnie nic nie czuje, żadnych zmian w organizmie. Więc się totalnie nie napalam. A powiedzcie mi, jak to jest, że w wieku 17 lat połowa moich koleżanek powpadała (pierwszy stosunek i jedyny w cyklu) i bach dzidzi odrazu. Wiadomo, że najlepiej mieć planowane, wypragnione.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czesc dziewczyny siedze wlasnie w pracy i z nudow postanowilam was odwiedzic;) Ja sie staram od bardzo dawna o dzidziusia i jak natazie nic ;( @ mam miec za 2 dni myslalam ze sie udalo w pewnym momencie ale chyba sobie wmowilam ... trzymam za was kciuki i jak znajde czas to sie zarejstruje tu u was - pozdtawiam Marta .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zoneczka ja tez majac 17 lat wpadlam i moj synek ma juz 10 lat a teraz chce znoeu i lipa jest od dluuuugiego czasu;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ŻoneczkaKrk
Marta trzymam kciuki!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🌼Stymulowana a ja mam przeczucie że uda się Tobie w tym cyklu!! pisałaś że masz teraz końską dawke w lekach, wydaje mi się że zaciążysz jak nic! ;-) 🌼 🌼taka oto ja ahh ❤️ brzuszki są po prostu cudowne ❤️ uwielbiam je ❤️❤️❤️ izulinka7 tego się nie da wyrazić słowami.. to co się stało :( 🌼 🌼Mówicie dziewczynki że szaleję z emotkami xD no może troszeczkę heh :P ale co ja poradzę lubię jak jest kolorowo :) 🌼 🌼 Witam nowe dziewczynki nasze 'stado' jest coraz dorodniejsze hihi ^^ 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ŻoneczkaKrk
a wszyscy mówią że okolice 26 lat to idealny czas na poczęcie dziecka, a tu jednak z roku na rok jest chyba coraz gorzej. :) gość nie poddawajmy się, informuj jak u Ciebie wygląda sytuacja:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mam cykl 29 ... za 2 dni powinna byc @ Jak narazie nie mam objawow przed @ a zawsze byly... Wczoraj strasxnie bolal mnie lewy jajnik / szyjke mam twarda a le za to w srodku jest pulchniutko wiec chyba @ przyjdzie a tak chciala bym zeby nie juz sama nie wiem co myslec uroje sobie niedlugo i wyladuje w psycjiatryku :/ - Marta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Goofcia
Dziendoberek Dziewuszki :) u mnie 35 dzien cyklu...i wyczekiwanie...albo w te albo we wte ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ok kobitki juz sie do was dolaczylam jesli Moge oczywiscie... Ja staram sie juz od paru lat ( ok.6) bez skutkow jak wam juz pisalam cykl mam 29 moze wasze forum przyniesie mi sxczescie ;) do niechcianej @ jescze 2 dni... pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejooo:) no właśnie mój brat też mówi że nie będzie ich to bolało, a nawet że będą się cieszyć, bo będą mieli kogo kochać znowu, ale to wiecie jest tak, że słowa jedno a serce drugie - no ale decyzja została podjęta więc działamy :) w tym miesiącu jestem już po owulacji, ale we właściwym czasie odpowiednie rzeczy miały miejsce :D takaotoja a to przez sąd załatwiane by było ?? kurcze tyle ludzi tu jest już że ciężko się połapać :P a forum niedługo zamienić trzeba będzie na ciążowe :D miłego dzionka dziewczynki :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bejbe ja też lubię jak jest kolorowo więc dawaj tego ile wlezie:):) Goofcia i marta86100 trzymam kciuki żeby @ nie przyszła:) Jest taka jedna baba w moim otoczeniu, która jest w ciąży, której udało się zajść w pierwszym cyklu starań....wie że ja z M. mamy problemy i ciągle mi mówi " bo wy panikujecie, nie możecie o tym myśleć, to jest takie proste ble ble ble" wrrrrrr jak ktoś kto nie ma pojęcia o staraniu się o dziecko( bo od razu się udało), nie wie jaka to ciężka droga, ile czekania, ile smutku,łez może mówić takie rzeczy wr wr wrrrrrrrrrr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majowa ................27...............1cs........................ .. usmiech.gif Fiona................... 25............ .3cs............................ usmiech.gif rozusPL................21..............4cs.............. . ............. usmiech.gif taka oto ja.............24...............2cs......................... .. usmiech.gif Giubelli.................27..............9cs...........1 dz........... usmiech.gif smerfetka9............19...............1cs.............. . .................@16.10. _nessaja_.............21...............2cs.............. . 1 dz............@ 23.10 Kajakaja12345......25................26cs..............1 d ............@26.10 bejbe27.................27...............18cs........... . ..................@ 09.12. JovankaJo.............29...............3cs.............. . 1 dz..........@ 11.11. eska 22................22...............12cs..................... ........@ 14.11. PauliśC.................22..............15cs........... . ...1 dz........@ 18.11. motynka.............24.................2cs.............. . .................@18.11 paulinka121989......24..............6cs................. 1 dz .......@ 30.11. Angelusdominus ...23 ..............3cs............... 4 dz.........@ 31.11. Eweelka...............31................5cs............. . 2dz............@ 03.12 izulinka7...............23...............8cs.................1dz............@ 06.12. MaćkowaŻona.......27..............11 cs............................. @ 13.12. Stymulowana........27...............13cs................ . .............@ 20.12. Maleńka Q............26...............15cs.......................... ..... hm wpisałam się do tabelki, z tym że ilość cykli starań zsumowałam, i odjęłam od tego cykle bez starań :D mam nadzieję że nie namieszałam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Poprawiam się :) majowa ................27...............1cs........................ .. :) Fiona................... 25............ .3cs............................ :) rozusPL................21..............4cs.............. . ............. :) taka oto ja.............24...............2cs......................... .. :) Giubelli.................27..............9cs...........1 dz........... :) smerfetka9............19...............1cs.............. . .................@16.10. _nessaja_.............21...............2cs.............. . 1 dz............@ 23.10 Kajakaja12345......25................26cs..............1 d ............@26.10 bejbe27.................27...............18cs........... . ..................@ 09.12. JovankaJo.............29...............3cs.............. . 1 dz..........@ 11.11. eska 22................22...............12cs..................... ........@ 14.11. PauliśC.................22..............15cs........... . ...1 dz........@ 18.11. motynka.............24.................2cs.............. . .................@18.11 paulinka121989......24..............6cs................. 1 dz .......@ 30.11. Angelusdominus ...23 ..............3cs............... 4 dz.........@ 31.11. Eweelka...............31................5cs............. . 2dz............@ 03.12 izulinka7...............23...............8cs............. ....1dz............@ 06.12. MaćkowaŻona.......27..............11 cs............................. @ 13.12. Stymulowana........27...............14cs................1 dz . ......@ 21.12. Maleńka Q............26...............15cs.......................... .....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej! Naprawdę relaksuje się na zakupach :) Uwielbiam je :) Trochę zmęczona po nich jestem, ale i tak je lubię :) Giubelli właśnie zdecyduje się na wizytę za ok 2 tyg, bo jak narazie i tak zbyt dużo się nie dowiem, a ja już chcę być pewna :) Tyle wytrzymałam ze zrobieniem testu że i wytrzymam z wizytą :) izulinka bardzo mi przykro :( Jak czytałam to aż łezka się w oku zakręciła :( Też bym gościa udusiła!! Przez takie właśnie przypadki przestaję wierzyć w naszą służbę zdrowia, i wydaję mi się że co niektórzy "lekarze" wybierają ten zawód badziej z chęci większych zarobków, niż powołania. Tyle teraz mi się na głowę zwaliło że nie wiem jak to wszystko ogarnąć :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🌼Stymulowana dokładnie zgadzam się z Tobą nie zwracaj uwagi na gadania że tak powiem 'głupiej baby' bo ona zamiast podnieść na duchu to takim gadaniem tylko nerwów daje, a że tak powiem g***o na ten temat wie :P zbulwersowałam się a co! :P 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kobitki zapomnialam wam napisac ze od tygodnia mam parcie na siusianie...ale to chyba Nie powod by sie nakrecac na ciaze chyba za wczesnie co ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To tak jak ta moja koleżaneczka. Ile razy do mnie pisała to pytała się - grzecznie jej odpowiadałam i przechodziłyśmy do innych rzeczy. Ale jak się dowiedziałam że za moimi plecami komentuje że ja muszę mieć problem i pewno jestem na coś chora "bo 2 lata i bez dzieci? - to jest bardzo dziwne" to już nie wytrzymałam. Obraziła się. A ja mam spokój. Wyślę jej życzenia na święta i zakomunikuję że wtedy kiedy się dopytywała byłam już w ciąży dla jej wiadomości i mam nadzieję, że się odchrzani raz na zawsze. Wśc**scy wredni ludzie.... 🌼 raz czytałam, jak na jakiś imieninach "ciocie" i "wujkowie" śmiali się że pokażą pewnej parze, która się starała jak się dzieci robi, że złe pozycje widocznie stosują i inne prymitywne rzeczy im doradzali. W końcu ona wstała, i powiedziała, że mają problem z zajściem w ciążę i ani ona ani jej mąż ich macicami i penisami się nie zajmują to i oni też nie powinni. Miny podobno mieli boskie, zamknęli się na amen po tym jej wybuchu, bo już laska nie mogła znieść tych komentarzy. Także dziewczyny, głowy do góry, ściskam Was wszystkie, każda z nas musi przejść czasem przez miłe a czasem przez przykre sytuacje, ale zobaczycie że wszystkim nam, Wam, się uda :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×