Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość carolinen

chcę zajść w ciążę (dla nowych dziewczyn)

Polecane posty

Hejo :) Xxxx Zoneczka nagadalas mi o tym gotowaniu na parze i dziś stalam i robilam. Piers z kuraka doprawilam, ziemniaczki male ze skorkami przyprawilam, broniła, marchew, fasolke szparagów a doprawilam i wszystko do parowaru :) 45 minut leżenia i obiad gotowy :) A jak mi smakowal :) mniammm :) Xxxxx Mackowa to ja mam mandarynki co dziennie w tesco i na dodatek cały rok :) Zapewne nie są tak pyszne jak polskie, bo niby tez klementynka ale smak inny. Tak samo jak brzoskwinie. Jak w wakacje byliśmy w Polsce to w biedrze mieli tak pyszne brzoskwinie ze ja po 4 dziennie zjadalam, a tu takich dobrych brzoskwiń to ja jeszcze nie znalazłam :( Xxxxx Stymulowana bardzo się cieszę ze z Olisiem i jego serduszkiem wszystko jest dobrze :) Super :) Teraz możesz spać spokojnie :) Xxx Paola super ze się na wizytę umowilas :) Jak przyjedziesz to trzymam Cie za słowo :) Xxxxx Kurcze tak piszecie o tym pomelo i chyba muszę sobie jutro zakupić jak będziemy na zakupach ;) Xxx Alaa superancko ze z małym wszystko dobrze :) Mam nadzieje ze po lekach szybko wytepisz te leukocyty :) Xxxx Usia u mnie po racuchach juz śladu ni ma :) Pozarte zostały wszystkie :) Ale następnym razem jakby co to zapraszam na racuchy:) Usia cieszy mnie ze jest male prawdopodobienstwo choroby i na pewno tak będzie :) Wszystko z dzidzia jest w porządku i rośnie sobie tam zdrowa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no dopiero na polowkowym dowiem sie czy w 100% dziecko ma cały kregoslup by dostatecznie to ocenic, dziecko musi byc odpowiednio duze:) Ale mam nadzieje ze jest cale i zdrowe, bo jakos ostatnio mamie robi na zlosc i uwielbia sobie spac na moim pecherzu... Alaaa dawkowanie furaginy moze byc rozne nawet do 6 tabletek dziennie, jednak to twoj lekarz musi o tym zadecydowac:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MaćkowaŻona
Usiu ciezko okreslic smak pomelo. Jak dla mnie jest pyszny :-) tylko musisz trafic na taki juz w miare dojrzaly. Najlepiej wybrac taki zoltawy ale jeszcze z dodatkiem zieleni na skorce. Owoc sam w sobie jest taki miesisty, ma bardzo gruba skore. Ta biala skorka, w srodku jest gorzka paskudnie ale sam miazsz jest slodki :-) smakuje inaczej niz mandarynka, inaczej niz grejfrut. Musisz sprobowac koniecznie zeby sie dowiedziec o co dokladnie chodzi :-) A powiedz czy w zwiazku z Tym ze Ty masz rozszczep kregoslupa jest duzo wieksza szansa ze Twoje dziecko tez sie urodzi chore? Mam nadzieje ze mimo wszystko dzieciatko jest zdrowe :-) &&&&&& Alaa co do glukozy to wszystko od laboratorium zalezy. Ja zaplacilam 27 zl i po godzinie 15 byl juz wynik :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Usia tylko chodzi mi o to jak długo można ją przyjmować no kurde cal ciążę nie będę jadła... A to nie tak tragicznie mackowa chyba najdroższe badania za nami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MaćkowaŻona
Alaa miejmy nadzieje... :-) a jak pojdziesz robic ta glukoze to wez ze soba cytryne :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olala2013
Dziewczyny mam problem... od dwoch dni brakuje mi tchu w pozycji lezacej :( tzn leze, probuje zasnac ale brak tchu mi to uniemozliwia. Przy wydechu czuje jakbym miala sie udusic przy czym glowa niemal mi eksploduje.. od razu jest duszno.. nie wiem jak udalo mi sie wczoraj zasnac. Dzisiaj nie moge przelezec nawet dwoch minut.. :/ wizyte mam dopiero za tydzien. Zastanawiam sie czy nie jechac jutro do rodzinnego (?)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbadala mi szyjkę zamknięta brzunio miękki patryczek się wyginal. O i juz 21tc kolejna wizyta i będzie 25 Jezus jak to leci laski szok!!!! Ewelkaa jak u ciebie??? Jovanka żyjesz??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ala ja nie placilam za glukoze bo mialam skierowanie od lekarki. placilam tylko za sam proszek bo nie mialam swojego. dalam za niego 5zl w labolatorium. a cytryne ci wciskaja zeby nie odczuwac tak tego slodkiego. bo bez cytryny moze byc bardzo slodkie i nie nadawac sie do wypicia. najwazniejsze nie zwrocic tego bo trzeba pic znowu. kasiaa12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
olala mozesz jechac do lekarza jak cie to uspokoi. ale podejrzewam ze powie ci ze w ciazy tak sie zdarza. dziecko jest coraz wieksze i uciska ci na narzady i to dlatego tak sie dzieje jak lezysz na plecach. lepiej spac na boku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Od poczatku ciazy spie na lewym boku.. i cholera od przedwczoraj spie na wpolsiedzaco. Nie wiem jak dlugo moj kark wytrzyma taka ilosc poduszek :/ obudzilam sie sztywna i zastanawialam sie czy zyje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olala współczuję..... Każdej coś dolega i to takie rzeczy ze jakbyśmy nie były w ciąży pewnie by się nie przytrafily... Kupowalyscie może pasy uciskowe na brzuch po porodzie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość goscdarka
ala super ze synus ma sie dobrze i lal ten czas na serio szybko leci... ja po porodzie nosilam majtki i podkoszulke z tych mocno uciskajacych a co do glukozy to chyba ok 30 zl & olala niestety z tym brakiem tchu to juz tak jest wlasnie na powiekszajace sie malenstwo i wiem nie pociesze cie lecz bedzie coraz gorzej... oczywiscie dla spokoju ducha mozesz isc do rodzinnego.... & a nam dziewczyny alanek zrobil psikusa od wieczora dosc regularne i mocne skurcze, tak do polowy nocy... my juz w gotowosci i stresie czy jechac do szpitala czy nie lecz ja twardo ze nie no i nadal jestesmy w dwupaku... ciekawe jak dzis bedzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jestem u lekarza. glukoza fatalna. wszystko za wysokie. czeka mnie szpital chyba... kasiaa12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Olala dzidzius coraz większy, przepona idzie do gory co bardzo utrudnia oddychanie:/ mu tez sie to juz zdarza, wtedy siedzę, sapie i myśle ze sie uduszę, tchu brak i takie tam. Podobno w 9 miesiącu przechodzi jak juz brzuch opada:) Stymulowana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ŻoneczkaKrk
Ala jak dostaniesz skierowanie to nic nie płacisz, a jak sama sobie robisz to glukoza kosztuje niecałe 30 zl. Ooooo Stymulowana super ze serduszko jest ok. Będziesz spokojniejsza i nie będziesz tyle myslala. :-) to są najlepsze informacje mammamusi, że z dzieciątkiem jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka :) my wczoraj właśnie zaliczyliśmy fałszywy alarm i wylądowaliśmy na Ip na porodówce :) Zuzka od kilki dni rusza się jakoś inaczej, wczoraj w nocy zaczoł mnie boleć brzuch, pół nocy nie przespane, robiłam wszystko zmieniałam pozycje, brałam ciepłe prysznice, 0 poprawy, cały czas uczucie wilgoci, więc pomyślałam sobie że może to wody, ale żeby nie robic paniki twardo wytrzymałam aż do południa. Tak więc jak dalej nie przechodziło już wystraszeni totalnie udaliśmy się na pordówkę, przebadali mnie z góry na dół i na szczęście to jeszcze nie to :) bóle będę mieć już do końca bo niektóre kobiety skurcze przepowiadające mają dosyć mocno bolące i ja tak właśnie mam,a te moje skurcze jeszcze słabiutkie i bardzo nie regularne, a mała nie jest jeszcze w kanale więc w najbliższym czasie nic się dziać nie powinno. Najgorsze jest to że od kilku dni tak mnie strasznie boli krocze, że to już tragedia się robi, wczoraj przy badaniu myslałam że zejdę normalnie, a to tylko szyjka się rozpulchnia :D według lekarza po wczorajszej wizycie teraz już na pewno będę widziała że To to TO :D jedyne nad czym czuwać to odejście wód, bo mam paciorkowca i przy pęknięciu może dostać się do małej więc jakby cos pociekło to od razu wracać :D generalnie najzwyczajniej w świecie nie trzymam moczu i ciągle chodzę we wkładkach, chodź jako że wkładka nie była żółta to myślałam że to wody a nie mocz, no cóz jednak siuski się mnie nie trzymają :) generalnie jestem tak duża i obolała że cięzko robić cokolwiek, założenie butów to już jest wyczyn ( sama rzadko już wychodzę więc mi Kamil zakłada :D ) robi się coraz śmieszniej i atmosfera się zagęszcza :D xx Usia za kształt i rozmiar brzucha geny raczej niezbyt odpowiadają, wszystko zależy od tego jak maluch ułożony jest :) xx Alaa ja przed ciążą brałam gastrotus właśnie, i wtedy mi pomagał, nie chcę Cię straszyć ale jak już zacznie ci się zgaga tak mocna to chyba nic już nie daje efektów. Ja tez mam refluks i przez jakis czas na początku 2 trym brałam takie tabletki Helicid, dosyć mocne, ale teraz jestem już na takim etapie że nic nie daje ukojenia i zgaga mi towarzyszy prawie cały czas :( na czas połogu te pasy nie są wskazane, bo macica sama się obkurcza, i pas ją zbyt mocno uciska, można dostać od tego krwotoku. Więc dopólki się nie oczyścisz lepiej nie ryzykować, ale już później można. Są też takie pasy dla kobiet po cesarce, pomagają trzymac sztywno bliznę, ale to też lepiej nie dłużej niż godzinę nosić,bo można zrobić sobie krzywdę. Słowa położnej ze szkoły rodzenia :) xx Iza to już w niedzielę zobaczysz swojego okruszka :) super :) xx Ola teraz coraz częściej tak będziesz miała i to nic niepokojącego bo macica idzie do góry i prawdopodobnie uciska ci na płuca już :) pocieszę cię że ok 36 tygodnia kiedy brzuch się obniża to obniża się też macica i schodzi w dół tak więc żeby unikac bezdechów staraj się oddychac nosem a wypuszczać ustami, to jest tez sposób na ból porodowy więc się od razu wprawisz. Nie wiem co prowda czy przynosi ulge przy porodzie ale przy uczuciu braku powietrza przynosi :) xx gośćdarka to już niedługo i będziesz tulic kruszynkę do siebie :) ale fajnie :D xx Stymulowana super wieści :) mam nadzieję że wada całkowicie zaniknie, ale najważniejsze że się nie pogłębia. Teraz zostaje już tylko czekać :D xx Maćkowa rany jakbym zobaczyła (poczuła) nie rozpuszczoną glukozę to bym chyba pawia im puściła. Mi jak czekałam te 2 godziny to cofała się okropnie ta glukoza i łykałam z powrotem to co mi się odbijało :O tragedia :) a bóle pleców odpuściły troszkę ? możesz pocieszyć się ciążą chodź parę dni bez wymiotów i bóli ? :D xx

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ola ja tez mam brak tchu, jak sobie siade to biorę spokojnie oddech i powoli sie klade, Spie mam wysoko głowę. Bo inaczej jest mi bardzo nieprzyjemnie, tak jakbym gule miała w gardle. Ale lekarka uprzrdzala mnie ze tak będzie, ze dziecko na lezaco naciska na przepone. I płuca nie rozwijają sie w pełni przy braniu oddechu. I dlatego kobieta w ciazy oddycha szybko i płytko. Ale nic ci nie będzie kochana spokojnie. :-) jak ci sie bedzie zle oddychac to pomysł ah Żoneczka tez zle oddycha. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasiaa jak to fatalne jakie masz wyniki. Może nie odrazu szpital a dieta. Tak jak u mnie przewidywaly kobiety. Szpital jest tylko przy bardzo bardzo złych wynikach gdzie w grę wchodzi insulina. A jak wszystko jest lekko podwyższone to wystarczy dieta. I badanie glukometrem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej kobitki :) Już dziś piąteczek :) Ale super :) Jutro śpię do której dam radę, albo do której Kuba pozwoli :) Xxxx Olala tak jak pisała Stymulowana. Niunia coraz większa i zaczynaja sie problemy z przepona :) Choć powiem Wam ze jak ja byłam z Kuba w ciąży to od początku brzuch miałam dość nisko i nie miałam problemów z oddychaniem. Ale sapalam jak lokomotywa jak Wlazlam na 4 piętro do teściowej :) Xxxx Darka regularne skurcze :) O matko przecież to już bliziutko :) Ale mam banana na gębie :) Niedługo ciociami będziemy :) Ty nam tu pisz jak będziesz miała do szpitala jechać :) Koniecznie :) Xxxxx Kasia12 szkoda ze wyniki tak słabe, ale z drugiej strony lepiej jak położą Cię do szpitala, to bedą w stanie nad nimi zapanować :) Wiem ze szpital złe sie kojarzy, ale jednak zdrowie wasze jest najważniejsze :) A pomysl sobie - jak będziesz leżała w szpitalu to nic nie będziesz musiała robić :) Żadnego obiadu czy sprzątania. Będziesz wstawała tylko na siusiu :) Obiadek (może nie do końca pyszny) przyniosą pod nosek :) Będziesz mogła leżeć, czytać, oglądać i nie wiem co jeszcze :) :) Normalnie miodzio :) Xxxx Izulinka kurczę ale numer. Teraz z Darka nam sie tu do szpitali rozjedziecie :) a my będziemy kciuki zaciskali :) Ty tez jak tylko będziesz sie zbierać do szpitala to pisz nam tu szybko :) Izulinka No ja już w niedziele (pierwszy raz :) ) zobaczę mojego okruszka :) Powiem Wam ze już sie doczekać nie mogę ale jednak gdzieś tam w środku siedzi ten paskudny strach ze coś tam może byc nie tak :( Jednak jak na matkę przystało :) odpycham te złe myśli i wiem ze wszystko jest dobrze. Okruszek jest zdrowy i serduszko bije jak dzwon :) :) IZA85

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No i strona przeskakuje bo mojego postu ni ma :( IZA85

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc laski jak tam? U mnie dzis mrozno, stymulowana fajnie ze z okruszkiem wszystko ok. mackowa dobrze ze wyniki dobre. Zoneczka tez u Ciebie ok to najwazniejsze. Juz sie martwie ta waga moze cos jest nie tak u mnie kurde. Ja tez mam smaka na mandarynki i wcinam je caly czas. Dziewczyny jak jest u Was z ******* bo odkad wrocilam do pracy to siedze te 7 godzin i maly slabo mi sie rusza, tzn czuje ogolnie bo kopnie pare razy ale mniej jest aktywny jak zawsze dzis rano tez go zmusilam ale troche tylko sie poruszal i znow cisza moze ja powinnam jechac do lekarza? Ale bylam w poniedzialek bylo ok wszystko juz sama nie wiem co robic wariuje normalnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc Dziewczyny :) w koncu po paru miesiacach starania jestem w ciazy :D Ostatnio niestety nie moglam sie ruszyc bo mnie tak brzuch bolal i krzyz.. no ale :) mam termin na Poczatek maja :) i juz sie nie moge doczekac :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olala2013
Czyli pocieszające jest to, że za kilkatygodni mi przejdzie.. Super :) xxxx Goscdarka wychodzi na to, że jesteście na podobnym etapie co Izulinka :) każda z ns zostanie podwójną ciocią :) xxxx Zoneczka codziennie wieczorem pomyśle sobie o Tobie :)pomyśle,że nie jestem sama w bólu.. xxxx kasiaa12 Zoneczka ma racje, jeśli wyniki są troche ponad norme wystarczy tylko dieta. Daj znać co lekarz powiedział

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wiec wynik przed glukoya 87.po godz 226 a po dwoch .165. dala mi skierowanie do szpitala. jade do domu spaknwac sie i jade. moze mnie zatrzymaja a moze nie. to sie okaze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ten gosc to ja kasiaa12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Izulinka tyle ze ja zgagi nie mam... Jedynie jak mi się odbije to piecze a tak to nie. Dziś znów bliżej lewego boku boli pod piersią.. No nic będę brała ten gastrotuss ale mam przeczucia ze to nie to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Iza i darka Nie będę was męczyć , ale fajnie by bylo jakbyście pokazały Choc troszke brzuszka tuż przed porodem. Chciałabym zobaczyć mniejwiecej czego Moge sie spodziewać. Jak dużego :-) tak ze jakbyście miały Choc trochę siły to poproszę o fotki. Super zE u was juz tuż tuż. Alez to zlecialo.... Dopiero co bylyscie na początku ciazy. <3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aha ! Darka i iza oczywiscie nie musze wam przypominać o tym ze obowiązkowy opis porodu , Choc w paru zdaniach jest wskazany. To czekamy wszyscy z niecierpliwoscia. <3<3<3<3 to dziewczyny powodzenia , trzymam kciuki, bądźcie dzielne i myślami jestem z wami. :-):-):-):-):-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×