Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość carolinen

chcę zajść w ciążę (dla nowych dziewczyn)

Polecane posty

* pałeczki higieniczne do czyszczenia zewnętrznych części uszu (wnętrza ucha nie czyścimy) i przemywania pępka * jałowe gaziki lub waciki * pieluchy tetrowe – spokojnie 15 szt. * 2 miękkie ręczniki kąpielowe – szukajcie tych z kapturkiem * termometr do mierzenia temperatury wody

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
* wanienka – nie najmniejsza * proszek do prania ubranek niemowlęcych (np. Jelp) * płyn do płukania ubranek dla niemowląt – nie płukamy ubranek dla niemowląt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WYPRAWKA DO SZPITALA DOKUMENTY: * dowód osobisty * badanie grupy krwi - oryginał - (jeśli ujemne RH badanie na obecność przeciwciał antyRH), * aktualne badania * karta ciąży * badanie na HIV * NIP pracodawcy (lub własny, jeśli prowadzisz działalność gospodarczą)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UBRANIA: * koszula nocna dla mam karmiących (po prostu wygodniejsza)- 3 szt. (po porodzie będziecie się fizjologicznie bardzo pocić, więc warto mieć zapas koszul, a nie czekać upocona i śmierdząca na męża, który przywiezie po pracy…) * biustonosz dla karmiących matek - 2 szt. * majtki siatkowe jednorazowe – 5 szt. ( nie z fizeliny!) * szlafrok * kapcie (+klapki do porodu, ale nie z materiału, bo jak poleci na nie krew albo chlusną wody płodowe to nie macie jak ich umyć) * klapki pod prysznic (ja miałam te same co do porodu) * skarpety 3 pary * zapasowa gumka do włosów (mnie pękła i nie miałam czym związać włosów podczas porodu…)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HIGIENA: * podpaski duże (np.Bella, byle bez wkładu absorbującego! bawełniane, zwykłe) oraz podkłady higieniczne poporodowe (ja zużyłam podczas porodu i po nim 2 op. dużych – 100x60 chyba i 1 op. małych – 60x60 (?)) * płyn do higieny intymnej (jest taki fajny z Ziaji – do higieny po porodzie typowo) * ręczniki – 2 małe i 2 duże * pasta do zębów i szczoteczka * przybory toaletowe (z tym że żel pod prysznic kupcie sobie do szpitala i na pierwsze dni w domu jakiś o neutralnym zapachu, żeby maluszek nie musiał przytulać się do Was mocno pachnących jakimś super wypasionym żelem co to ma przywołać wspomnienia wakacji na Hawajach albo innych Antypodach)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DLA DZIECKA: * paczka najmniejszych pieluch jednorazowych (będę się upierała przy tych z wycięciem na pępuszek ) * pieluchy tetrowe 5 szt. (do wytarcia buźki, pod pupę podczas przewijania i dla gości, którzy będą brali maleństwo na ręce – nie ma potrzeby, żeby dziecko upajało się z bliska Panią Walewską bijącą z żakietu naszej babci…) * body 3 szt. z długim rękawkiem plus jakieś spodenki na to 2-3 szt. * pajacyk 3 szt. * czapeczki 2 szt. * skarpetki, rękawiczki niedrapki po 2 szt. * chusteczki nawilżone * miękka szczotka do włosów * krem do pupy * ubranko na wyście * rożek (?) * kocyk (nie super gruby – na noworodkowym jest bardzo ciepło)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
INNE: * leki które przyjmujemy * pieniądze - na wszelki wypadek * sztućce i kubek * herbatka laktacyjna * woda mineralna niegazowana! (ja podczas samego porodu wypiłam ponad 2l…) * laktator * osłonki na piersi (koniecznie! Mnie mały tak pożarł, że po dwóch dniach z sutków sączyła mi się krew, a pęknięcia miałam jak Kanion Kolorado…) *sucharki *kompot z jabłek *małe mydło (ja miałam antybakteryjne) do rąk – dla nas i dla gości, którzy zanim trafią do naszej sali, dotkną po drodze uchwytów poręczy i klamek szpitalnych z: prątkami gruźlizy, grzybami, wirusami i Bóg wie czym jeszcze… *ręczniki papierowe – do wycierania rąk dla gości (nie dawajcie im do tego celu swojego ręcznika!) *mały płyn do naczyń – czymś te szcztućce i kubek trzeba myć;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Angelus, kochana, trzymaj się dzielnie:* A mała oprócz biegunki ma jeszcze jakieś dolegliwości?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jovanko lista zapisana :) ale powiedz mi tylko, po co kompot z jablek? ;) bo tylko tego nie skumalam :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zapisałam i ja i po mału będę kompletować, bo wózio i łóżeczko mam no i ubranek troszkę:) Dzięki Jovanka;*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość goscdarka
usia ja mialam robione lozeczko na urzad u stolarza , mamy male mieszkanko i zeby weszlo lozeczko to trzeba bylo sie pozbyc szafy i dlatego ono jest z drzewa sosnowego, boki pelne no i dwie duze pojemne szuflady ktore beda sluzyc do ciuszkow malego i wielu innych d**erelkow :-P & angelus kacper zdrowieje dzis juz bez temperatury wiec w pon raczej do przedszkola a co za tym idzie :-) w tygodniu sie spotykamy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jovanka spokojnie nie musisz o wszystkim pamiętać...ale trochę się przestraszyłam bo si dowiedziałam że rota można mieć kilka razy... Goscdarka ciesze się że z młodym już lepiej.. Mam nadzieję że nic więcej się nie wydarzy;);)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jovanka spokojnie nie musisz o wszystkim pamiętać...ale trochę się przestraszyłam bo si dowiedziałam że rota można mieć kilka razy... Goscdarka ciesze się że z młodym już lepiej.. Mam nadzieję że nic więcej się nie wydarzy;);)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jovanka spokojnie nie musisz o wszystkim pamiętać...ale trochę się przestraszyłam bo si dowiedziałam że rota można mieć kilka razy... Goscdarka ciesze się że z młodym już lepiej.. Mam nadzieję że nic więcej się nie wydarzy;);) co za cafe masakra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pita82
Witam! Może po raz ostatni. Bo myślę się wypisać z tego forum, Staraczek zostało już tylko 4. Zauważyłam, że o staraczkach nikt nie pomyśli, nawet nie wspomni. To nie jest tylko moje odczucie, ale jeszcze jednej staraczki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam! Może po raz ostatni. Bo myślę się wypisać z tego forum, Staraczek zostało już tylko 4. Zauważyłam, że o staraczkach nikt nie pomyśli, nawet nie wspomni. To nie jest tylko moje odczucie, ale jeszcze jednej staraczki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aaa chyba ze tak Jovanko :) a tak sie sklada ze uwieeelbiam kompoty ;) a tesciowa z pewnoscia mi ugotuje i przyniesie do szpitala :) dba o mnie strasznie, byli dzis na kawie i przyniesli mi.. jajecznice z grzybami :) uwielbiam, pokroila ciasto, umyla blache a ja w tym czasie jadlam owa pyszna jajecznice :D mam do niej dzwonic jak bede miala jakies prasowanie, mycie naczyn czy cokolwiek a ja mam lezec i odpoczywac :) no cud kobieta, a zaznacze ze ma 62 lata i nieraz juz sie slabo czuje a mimo to nieba by mi uchylila zebym teraz nic nie robila tylko dbala o siebie :P & Pita co Ty gadasz? :( ja kibicuje wam z calego serca ale jesli odczucia wasze sa takie ze nie pamietamy juz o was to przepraszam z mojej strony, ale nie do konca sie zgodze bo nie raz dziewczyny tez pytaja. Zrobisz jak zechcesz ale pamietaj ze u nas zawsze jest dla was miejsce. Nie zapominaj ze do nie dawna tez bylam staraczka tak jak Ty. Zdaje sobie z tego sprawe ze to moze byc frustrujace ze tyle jest ciezarowek i dziewczny pisza o lozeczkach, wozkach, spioszkach itd. Bo do nie dawna tez tylko czytalam tak jak Ty a nie uczesticzylam w tym. Przemysl to jeszcze, kazda z nas jest czescia tego forum i zawsze jest przykro jak ktoras zdecyduje sie juz nie odzywac na forum :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Alaa66
Oj pita tez miałam takie odczucia wielokrotnie jak zachodzila jedna za druga... Zrobusz jak uważasz ale zawsze mozna pisac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nessaja przechodzi to dziadostwo??? Teściowie juz wiedzą???jaka reakcja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej kochane. Z rana mnie nie było a Wy tu tyle przy sobocie napisalyście :) Czego się nie spodziewałam w sobotę :) xxxx Jovanka dziękuję za listę :) Dłuuggaa ale przydatna :) xxx Pita kochana przecież nie raz o Was wspominamy :) Ja zreszta w zeszłym tygodniu jeszcze też byłam staraczką :) Też nie w każdym poście ktoś o mnie wspominał ale ja sama z siebie coś piszę :) Nie raz było tak że mój post był pominięty i zero komentarza na jego temat, a jednak nadal pisze. xxxxx Wczoraj była u mnie moja znajoma. Weszłyśmy do domu, zaczęłam robić herbatę a ona do mnie: "Ty w ciąży nie jesteś? Bo mi się śniło 2 dni temu że w ciąży jesteś". Mieliśmy nikomu nie mówić ale mimowolnie zaczęłam się uśmiechać i już wiedziała że jestem :) Zaczęła prawie skakać z radość (wie o moim poronieniu w kwietniu), zaczęła mnie przytulać, rozbeczała się z tej radości a ja razem z nią :) :) Nie mogła uwierzyć :) :) Idę ja kurczę dziewczyny do łóżka czopeczka zażyć :) Do jutra :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alaa nie :/ trzyma dalej, nic a nic nie schodzi, nie odlatuje. Smaruje na nowo, brode i za uchem juz tez. Sporadycznie troche zaboli, najczesciej wieczorem ale tak to swedzi jeszcze czasami. Zapytam w pon gina jeszcze czy cos moge na to jeszcze poradzic.. ale cos czuje ze w tym tygodniu tez mi to jeszcze nie odleci... a juz chcialabym sie w koncu porzadnie wyspac na prawym boku a nie ciagle tylko lewy i lewy, na wznak mnie boli krzyz a na prawym nie da rady calkowicie wygodnie zeby to polozyc na poduszce bo boli.. A tesciowie dowiedzieli sie od razu :) tesciowa sie poplakala ;) a tesc wypil drinka a rzadko kiedy pije ;) & Iza a Ty jak sie czujesz? Agniesia a Ty? tez macie taki apetyt?? & Kasik85 jak sytaucja z mezem? Paola a wy juz pogodzeni? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×