Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość carolinen

chcę zajść w ciążę (dla nowych dziewczyn)

Polecane posty

WIECZÓR: Będą nam potrzebne: - płyn do kąpieli (albo już z szamponikiem – 2w1, albo szamponik osobno) - okrycie kąpielowe - filiżanka z przegotowaną wodą lub zaparzonym rumiankiem - prostokątny płatek kosmetyczny (większy) - zwykły płatek kosmetyczny (100% bawełna, bez żadnych dodatków) lub jałowy gazik - sól fizjologiczna - aspirator do noska - roztwór soli morskiej (tzw. izotoniczny) dla niemowląt (!) - miękka szczoteczka do włosków - zasypka (puder pielęgnacyjny) - balsam nawilżający lub oliwka - chusteczki nawilżone do pupy - krem do pielęgnacji pupy - pieluszka jednorazowa - ubranko na noc - krem do buźki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rozbieramy i kąpiemy dzidziusia:). Do wanienki nalewamy około 5-10 cm wody na głębokość. Woda powinna mieć 37-38 stopni. Sprawdzamy to za pomocą termometru albo zanurzając w niej łokieć – jeśli odczuwamy przyjemne ciepło, możemy spokojnie kąpać maluszka. Podczas kąpieli nie zapominamy o dokładnym myciu główki – w ten sposób łatwiej uniknąć ciemieniuszki. Myjemy także miejsca za uszkami, rączki (dłonie), przestrzenie między paluszkami u stópek no i oczywiście całe ciałko – omijamy buźkę. Umytego niemowlaczka kładziemy na rozłożone wcześniej na łóżku okrycie kąpielowe i owijamy dość szczelnie, nie zapominając o nakryciu kapturkiem od okrycia główki. UWAGA! Nigdy nie pocieramy ręcznikiem ciałka dziecka – jego skóra jest zbyt delikatna! Owinięte szczelnie w okrycie kąpielowe w dużym stopniu „samo” się osuszy;). Przy odkrywaniu ręczniczka sprawdzamy tylko czy nie ma gdzieś jeszcze wilgotnych miejsc (za uszami, pod pachami, w zgięciu łokci, pod kolanami, pupa i przestrzenie między paluszkami u stópek) i osuszamy je, delikatnie dociskając ręczniczek. Dziecko nadal może leżeć okryte – odkrywamy tylko te miejsca, które aktualnie są nam potrzebne;). Pielęgnacja wygląda prawie tak samo jak rano (pomijamy aplikowanie witamin oraz czyszczenie uszków, ale dochodzi kwestia zasypki i czesania łepka), czyli: BUŹKA OCZKA PĘPUSZEK – tylko do momentu całkowitego zagojenia (potem już tylko rano) NOSEK WŁOSKI – mięciutką szczoteczką przesuwamy po całej główce malucha, również „pod włos” - poprawiamy w ten sposób ukrwienie skóry! (Taka uwaga – do „czesania” niepotrzebne są włoski, tu bardziej chodzi o masaż i zapobieganie ciemieniuszce.) ZASYPKA/PUDER PIELĘGNACYJNY – ma on za zadanie zapobiegać odparzeniom (szczególnie po kąpieli, kiedy ciałko jest wilgotne i nawet dobrze osuszone potrafi zareagować zmianami skórnymi). Zasypki używamy na następujące miejsca: w zagięciach łokci, pod paszkami, pod kolankami, we wszelkich fałdkach przy pupie i nóziach. NAWILŻANIE – balsamem nawilżającym lub oliwką PIELUSZKA + ODPOWIEDNIE UBRANKO BUŹKA JESZCZE RAZ Dobranoc...;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze odnośnie tej pielęgnacji: te, które mają możliwość niech lukną sobie na mail, bo tam jest to wszystko o wiele bardziej czytelne - wszystko pogrupowałam, zróżnicowałam czcionkę, robiłam odstępy, dzięki czemu tekst nie jest zlany. Na forum przy kopiowaniu się tak nie dało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
agniesia88 Jovanka jesteś boska! Wydrukuję sobie Twoje porady:D A mam pytanie do dziewczyn, które brały żelazo... Doktorka mi przepisała Tardyferon-Fol i on w swoim składzie zawiera 0.35 mg kwasu foliowego. I teraz się zastanawiam, bo zapomniałam zapytać, czy dalej mam przyjmować poranny kwas foliowy?? Biorę jedną tabletkę kwasu foliowego i mam jeszcze brać dwa razy dziennie żelazo. Co myślicie? NIe za dużo będzie tego kwasu foliowego??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
agniesia88 a i jeszcze to żelazo to przed posiłkiem, po posiłku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny pomozcie.. :( Weszlam na pufe żeby zebrac kurze z regalu z szafy i mi się pufa przewrocila. Podtrzymalam się rekami o gore i strasznie naciagnelam brzuch. Boję się że coś się stalo:( myślicie zeby jechac do swojego lekarza sprawdzic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zdesperowanamama
ola!zglupialas bylo męża poprosić!! Eh nie panikuj jak cię nic nie boli to może nic się nie stało :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZDESPEROWANAMAMA- Kochana, nie mam i nigdy nie miałam jakiś zaburzeń hormonalnych, zaburzeń miesiączkowania- nic takiego. Jedyne co mam to momentami zawroty głowy. JOVANKAJO- powolutku wszystko ogarniam :P Tak, kochana- robiłam tylko jeden test. No właśnie jako takich książkowych objawów nie mam. Tak jak wspomniałam wcześniej, jedynie momentami zawroty głowy. Beta jest u mnie dosyć droga, bo 35 zł. Chyba kupię znowu test i zobaczę co tam wyjdzie a wizyty u lekarza nie przyspieczę...a wiadomo...to najpewniejsze źródło informacji :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W pracy jest. Staralam sie uwazac.. mala sie rusza ale brzuch mnie boli po prawej stronie. Pewnie przez to naciagniecie.. wiem wiem ze panikuje ale nie darowalabym sobie gdyby cos sie stalo..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ola spokojnie, ja Mysle ze raczej ci sie nic nie stało ani małej. Ilez razy ja sie musiałam trzymać , nawet z 2 dni temu , bylam przerażona , siadlam ale poczułam małego jak kopie i spokojnie chodziłam juz Caly Dzien. Nie kwrawilan ani nic to czyli nic sie nie stało. Ah my biedne takie niezdary. Zobacz czy mala normalnie sie wierci. I czy przy siusianiu jak sie podcierasz nie ma podbarwionej wydzielinki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jovanko naprawde Ci sie podoba Milejdi? wczoraj nie moglam zasnac i weszlam na znaczenie imion i byly tam zdrobnienia, z niektorych usmialam sie jak glupia, np Mielonka ;) ale Milejdi zapadla mi w pamiec :) no i maz nie ma nic do gadania, musi zgodzic sie na Mielonke :P :P & Kasia12 jak znajdziesz chwilke poprosimy rowniez o zdjecia malego :) & Agniesia no teraz wlasnie zdalam sobie sprawe z tego jak sie wkopalismy haha, bo ja tych monsterhajow wszystkich tez nie lubie, z picia godzine udawanej kawy z lalkami itd :D aaach co tam :D bedzie zabawa :) & Jovanko zapisuje rady ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olala spokojnie, a moze on po prostu boli Cie juz ze stresu ze cos moglo sie stac? mysle ze jesli Lenka bedzie sie ruszac, Ty sie uspokoisz, polezysz to powinno wszystko wrocic do normy i brzuszek przestanie bolec :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
agniesia88 Ufff! Znalazłam ją;) MAMUSIE serduszko.gif Majowa*************27*********18.01.2014********Marcelink a Fiona88************ 25*********07.03.2014******** Wiktoria Taka oto ja*********24*********24.03.2014********Dominik Giubelli ************27 *********25.06.2014********Antonina motynka ***********24*********12.07.2014******** Miłosz JovankaJo *********29 *********16.07.2014********Kacper Angelusdominus ***24 ********17.07.2014********Zuzia PauliśC************* 23 ********18.07.2014******** Mikołaj bejbe27 *******27 ******18cs*******1dz***** Izulinka7***********24*********12.11.2014********Zuzia goscdarka *********25*********14.11.2014********Alan CIĘŻARÓWKI serduszko.gif kasiaa12*******23**********?cs********1dz******** tp 18.12.2014 Kaasik89*******25**********4cs*******1dz********* tp 22.12.2014 Stymulowana**28*********18cs********1dz******** tp 02.01.2015 olala2013*******24**********5cs*********1dz*******tp 15.01.2015 brzoskwinka14**21********14cs********1dz******** tp 21.01.2015 MaćkowaŻona***28********16cs********1dz********tp 24.01.2015 Eska 22**********23********17cs********1dz********tp 27.01.2015 karciaaa*********24*********2cs********1dz********tp 28.01.2015 ŻoneczkaKrk*****26*********1cs********1dz****** *tp 04.02.2015 Alaaa66**********28********14cs********1dz******* tp 10.03.2015 Usia1993*********21** *******1cs********1dz*******tp 05.04.2015 mamaniemama*******23*******2cs********2dz*******tp 28.04.2015 Nessaja**********22**********5cs********1dz*******tp 26.05.2015 Agniesia88*******26**********9cs********1dz*******tp 31.05.2015 IZA85**********29**********4cs********2dz*******tp 31.05.2015 STARACZKI 2014/2015 kwiatek.gif asik81____________33______1cs______________@ 27.08.2014 paulinka121989____25______14cs______1dz_____@ 19.11.2014 Sara__ ___________33______41cs______2dz_____@24.12.2014 kasik_85__________29______21cs_______2dz____@11.12.2014 Nemezis626_______22_______29cs_______1dz____@02.12.2014 Pita82____________32______3cs_______1dz_____ @26.12.2014 Eweelka_________32______7cs________ 2dz_____@02.01.2015 Paola1801________22_______12cs______1dz_____@ 04.01.2015

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale mi się nudzi :) kurcze myślę o tej @ nie wiem, jak ma przyjść to niech przychodzi, z drugiej strony pisałam wam kilka dni temu że bardzo mocno zaklul mnie jajnik jak wstawalam z krzesła tak mocno że od razu siadlam i się skulilam... innych objawów nie mam żeby myśleć o ciazy, no (.)(.) to i na @ mogą boleć.mam ochotę zrobić test ale nie mam:-p jak się nie pojawi @ to zrobię, tylko że się teraz boję i jednej kreski i gdy pojawią się dwie bo to już nasz 12 cykl starań i trudno było by mi uwierzyć że udalo się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wiolcia1611
Witam Was drogie mamy I te starajace sie..... postanowilismy z przyszlym mezem, ze zaczniemy starac sie o dzidziusia takze chcialabym do Was doloczyc :) przeczytalam prawie wszystkie posty! Mam 22 lata i to moj pierwszy cykl starania sie... @ powinna przyjsc 31.12. Dni plodne mam wlasnie teraz a przynajmniej tak mi wychodzi z kalkulatora... @ mam w miare regularne nieraz jeden dwa dni roznicy... test owulacyjny pokazuje dwie kreski ale ta co ma byc wyrazna jest jakas taka blada wiec owulacja niby jeszcze nie ale mnie boli w podbrzuszu i mam wodnisty sluz wiec wyglada na to ze sie zbliza... przytulanko bylo wczoraj i przedwczoraj a teraz planujemy jeszcze jutro zeby nie tak codziennie :) ale bym sie cieszyla jakby sie udalo za 1 razem! Trzymajcie kciuki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wiolcia1611
Nie no ja jestem calkowicie wyluzowana :) wiem ze to sie rzadko zdaza zeby od razu sie udalo... mam jednak cien nadziei :) w sumie takie staranie sie przynosi mi duzo radosci :) jakas taka nowa jakosc w zwiazku :) a co myslicie o tych testach owulacyjnych ? Bo czuje sie jakbym miala owulacje a test negatywny...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeny. Im dalej tym gorzej. Szczerze? Nie wyobrażam sobie kolejnych 10 tygodni!!!! Niby mam 7kg na + a czuje się nie powiem jak. Chociaż i tak w dalszym ciągu doskieraja mi zebra które promieniuja (a przynajmniej tak mi się zdaje) między łopatki :( mam tego dosyć już kurde tylko ja tak marudze???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olala myślę że nic Ci nie jest może coś naciągnelas ale jak mała się rusza to wszystko jest ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wiolcia1611
Ala glowa do gory! Mysl o tym ze to sie w koncu skonczy i o tym jaka wspaniala istote nosisz pod sercem :) chcialabym byc na Twoim miejscu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość goscdarka
ala kochana nie tylko ty tak marudzisz... oj pamietam siebie i te zale :-P & olala i jak tam? uwazaj ns siebie!!! & kasia12 :-* :-* ja w dniu wypisu dzwonilam do poloznej ze wychodzimy i nastepnego dnia przyjechala... i do teraz przychodzi 2x w tygodniu & kasik85 to juz jutro <3 & iza twoj kuba przypomina mi mojego kacpra za czasow brzuszka a uwierz on pewnie dopiero sie rozkreca z pytaniami i jeszcze nie raz cie zaskoczy :-* & jovanka tu gdzie mieszkam bioderka sa niestety tylko prywatnie. dostalam dzis krople od jutra zastosuje a herbatek jeszcze nie wprowadzilam :-* & dziewczyny ale jrstem zla na siebie :-( dopiero dzis zobaczylam ze w miejscu szczepienia co bylo w szpitalu alanowi wyszla taka kola z ropa :-( pewnie nie obejdzie sie bez chirurga i nacinania :-( wylam pol dnia no bo jak ja moglam tego nie widziec no i polozna orzeciez tez go dwa razy w tyg bada i cooo... no i jak to w ogole powstalo :-( Oprocz tego jutro kacper ma przedstawienie w przedszkolu, z malym zostanie moja kolezanka a ja pojde i jest mi strasznie smutno ze M nie bedzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
sprawdzam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Sprawdzam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jovanko mam pytanko do ciebie. Juz twój mały trochę ma waga wróciła do normy a powiedz jak tam brzuch?? Nosiłas pas uciskowy??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darka no wiem ze dużo osób chciałoby być ma moim miejscu ale naprawdę jest to uciążliwe :( Może jakimś cudem ropa zniknie? Wiem że. Uciazam i się żale ale od czego mam was. Niby się wydaje ze ciaza szybko leci a z drugiej strony się ciągnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ala lala ja tez sie wynarzekalam ze hoho i teraz dalej narzekam bo jak nie urok to sraczka. Kregoslup odpuścił to wątroba sie popsuła. Z tego co pamietam jovanka nie nosiła pasa ze względu na upały. A ja sie ciagle nad nim zastanawiam i kupie go:) Olala jak czujesz malutka, nie krwawisz, wody nie leca to jest Oki:) Jovanko jestes niezastąpiona:* Wiecie co kupiłam? Cos przed czym sie wystrzegalam, a mianowicie baldachim. A to dlatego ze moja kocica czasem spi w łóżeczku i wskakuje do niego prosto z podłogi i na rozne długości łóżeczka, rozumiecie mnie? Dlatego dam baldachim do połowy łóżeczka, tej połowy w ktorj bedzie spał Oliś i w taki sposob kocica wskakując do łóżeczka nie skoczy na niego, skoczy obok, jego pewnie wąchnie i tyle:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stymulowana dobre rozwiązanie. A Tobie co kochana z wątroba??? Chciałabym bardzo żeby te zebra juz dały spokój ale widzę ze czym dalej tym gorzej a jak mój przekochany łąk jakby scisnie mnie jakby chciał zlaczyc mi zebra to ulga jest niesamowita :)!! Ja ten pas myślę że też zakupie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×