Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość carolinen

chcę zajść w ciążę (dla nowych dziewczyn)

Polecane posty

Gość motynka
Oczywiście ŁOSOSIA dałam do tarty, nie łosia. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JovankaJo
Podsumowując - baaaaaaaaardzo chcę już swoje maleństwo, ale koniec z liczeniem, planowaniem, testowaniem bez wyraźnej przyczyny i popadaniem w paranoję. Zajmuję się teraz Świętami, prezentami i planowaniem co pysznego wtedy ugotuję.:):):) _nessaja_ - czy z Tobą już wszystko ok? Czytałam Was cały czas i bardzo się martwiłam:* Giubelli - na co Ty czekasz z tym lekarzem? :) Pędź i mów jak dzidzia:):):) MaćkowaŻona - gdzieś jest znowu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JovankaJo
Pisałam Wam już zapewne, że miałam wizytę u gina zaplanowaną na 18 listopada. Ale wczoraj wpadlam na pomysł, że zadzwonię do niej i spytam czy przypadkiem nie zwolniło jej się jakieś miejsce wcześniej, a ona na to, że owszem - mogę wpaść na 19:00:) No to ja w te pędy pod prysznic, prawie wyników badań zapomniałam i migiem do auta. Oczywiście z M. Na wszystko miałam 12 min, ale na szczęście babeczka ma gabinet po drugiej stronie ulicy. USG wyszło w porząsiu, wyniki cytologii będą za tydzień, moje wyniki badań oceniła jako bardzo dobre, ale powiedziała, że kwas foliowy to za mało i przepisała jeszcze jakieś witaminy.Ponadto w skrócie Wam napiszę co nam powiedziała (potem zawołała M., który był tak wystraszony, że miałam go ochotę przytulić:) ): 1. wszelkie kroki "inwazyjne" (udrożnianie jajowodów, farmakologia, stymulowanie owulacji) podjęte przed upływem roku starań są wręcz szkodliwe 2. naprawdę nie ma reguły - kobiety z za niską lub za wysoką prolaktyną bez problemu zachodzą w ciążę, a te z prawidłową miewają problemy; mężczyźni z najlepszą jakością nasienia nie mogą zapłodnić kobiety, a ci, którzy mają nasienie lichutkie od razu zostają ojcami 3. tylko regularne współżycie 2-3 RAZY W TYGODNIU NIEZALEŻNIE OD ETAPU CYKLU!!! powinno w ciągu 12 m-cy doprowadzić do ciąży, jeśli współżyjemy rzadziej ten czas automatycznie się wydłuża 4. można mieć śluz płodny, a nie przechodzić owulacji 5. testy owulacyjne mogą pokazywać owulację, której w rzeczywistości nie ma 6. teraz uwaga: w ciągu roku najbardziej zdrowa i płodna para ma tylko 4 (statystycznie) szanse na zajście w ciążę 7. to co wszystkie już wiemy doskonale - myślenie w kółko o ciąży jest świetną antykoncepcją

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JovankaJo
To wszystko co pamiętam. Dziewczyny - ta wizyta była cudowna. Niby to wszystko wiedziałam, ale tak jakoś inaczej zabrzmiało to w ustach weteranki, do której uderzają kobiety z całego śląskiego i która znana jest z tego, że uratowała wiele ciąż, które przez innych lekarzy skazane były na usunięcie z powodu wad i zagrożeń (rzekomych albo do wyleczenia). Wyszłam stamtąd spokojna, wyluzowana, a M. mnie mocno przytulił i powiedział: "A nie mówiłem Kicia? Niepotrzebnie tak często o tym myślisz. Zobaczysz, też będziemy mieć takie bobo jak na zdjęciu w poczekalni, ale musimy poczekać.A teraz chodź, zabieram cię na hamburgery." Kocham go nad życie.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JovankaJo
Dziewczynki - powyżej znajdziecie moje 3 wpisy. Czytajcie w takiej kolejności - najpierw drugi, potem trzeci, na końcu pierwszy:) Parę razy chciało mi uznać jako spam, więc (dość bezmyślnie) podzieliłam tekst:) Buziaki i dobrej nocki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hahahahahaha :) Jovanka :) szaleńcze :) za późno, przeczytałam od końca a i tak wszystko zakapowałam ;) powiem Ci że dużo się zgadza teorii Twojej lekarki z tym co mi mój gin mówił. Też tak miałam w ten miesiąc, bardzo chciałam dziecko urodzić między kwietniem a lipcem. No więc skoro dostałam @ w ostatnim cyklu, to teraz tym bardziej....trudno, w jesieni i na zimę też będzie. Jeszcze wesele, remonty, nie myślałam o dziecku. A tu masz ! Wtedy co zaszłam kochaliśmy się 3 razy w tyg. więc może to to poskutkowało ? :) ty już prezenty kupujesz ? My zawsze losujemy, ale nie wiem czy teraz nie zrobimy tak, że prezenty mają być ręcznie robione :) co rok prezenty, kasy na to idzie, a może takie prezenty od serca ? Tylko nie każdy ma czas i talent do takiech rzeczy....ehh...zobaczymy jeszcze. 🌼 kasia, poczekaj chwilę, jeszcze nie rób. Poczytaj kiedy najwcześniej można bo sama nie wiem.... 🌼 nessaja - dziś będę przekładać wizytę :) bożeeee, nie mogę się doczekać a z drugiej str. mówię sobie że znów za wcześnie to nie będzie za wiele widać.... nie wiem sama. Daj znać jak tam Ty po wizycie będziesz :) 🌼 taka oto ja - kciukolce trzymamy jak nic !! 🌼 motynka - kurcze, nie robiłam nigdy tarty ! Wiem o co kaman ;) ale muszę spróbować bo z takich rzeczy to lasagne robiłam, a tarty niet. No myślę, że łoś nie byłby smaczny :P hahahahaha :D Zobaczysz, że tym razem testowanie pokaże II krechy jak nic !! Ja w to wierzę !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eska 22
Czesc dziewczyny jak starnia. O mnie to wg nikt nie pamieta :( ale mimo wszystko ponarzucam Wam sie troche. Jutro ide do gin zobaczymy co tam w podwoziu sama jestem ciekawa...fajnie dziewczyny macie ze juz jestescie w dwupakach naprawde Wam zazdroszcze. Ale taka jest sprawiedliwosc znajomi sa dopiero po slubie nie chcieli narazie dzieci a prawdopodobnie jest w ciazy a u nas tyle czasu ah tam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eska, Ty pipko ! Daję sobie łeb uciąć przy samej d u p i e :P że pytałam o Ciebie :) czasem nie sposób wszystkie zapamiętać....pisz pisz pisz jak najczęściej ! Ponawiam tabelkę, proszę pozmieniać co poniektóre fakty :) np załamana :) i terminy @. Ja się dopiszę do ciążówek OBY OBY ! po 22gim bo wtedy mam wizytę :) Wpiszcie też o które dzieciątko się staracie majowa ................27...............1cs........................ .. :) Fiona................... 25............ .3cs............................ :) rozusPL................21..............4cs............... ............. :) taka oto ja.............24...............2cs............................ :) smerfetka9............19...............1cs............... .................@ 16.10. Angelusdominus ...23 ..............3cs............... 4 dz.......... @ 31.11. _nessaja_.............21...............2cs............... 1 dz...........@ 23.10 Giubelli.................27..............9cs..................1 dz..........@ 25.10. paulinka121989......24..............6cs.................1dz ...........@ 30.11. JovankaJo.............29...............3cs............. 1 dz..............@ 11.11. eska 22................22...............12cs................................@ 14.11. MaćkowaŻona.......27.............10 cs................................ @ 16.11. PauliśC.................22..............15cs............ 1 dz.............@ 18.11. bejbe27.................27...............18cs...............................@ 4.11. Kajakaja12345......25................26cs.............1dz ............@26.10 załamana_k..........31................27cs...............................@ 05.11

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wrocilam wlasnie od lekarza, pyta sie mnie kiedy ostatnia @ i stwierdzil ze ok. 8 tydzien. Ale na badaniu powiedzial ze jeszcze bardzo mala macica, zrobil usg i pecherzyk jest, wyszlo ze 5 tydzien. Czyli co.. od zaplodnienia to liczyc czy od @? bo juz sama nie wiem.. mowi ze albo do zaplodnienia doszlo pozniej albo moze byc taka mozliwosc ze ciaza rozwijac sie bedzie nieprawidlowo, ale zebym sie nie martwila i mam przyjsc za 2 tygodnie - 21.11. Nie wiem co mam myslec.. chyba jestem zawiedziona, bo serduszka nie bylo jeszcze widac.. To jak to liczyc dziewczyny? bo juz zglupialam..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nessaja, najczesciej od @ licza.Ale to od lekarza zalezy. A ja mam dziewczyny problemy sercowe..Nie wiem czy to wszystko nie sypnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przyszły testy!! i teraz nie wiem czy testować dziś, czy poczekać do jutra rano hm jak myślicie? _nessaja_ może owulacja była opóźniona i dlatego 5 tydzień, nie martw się na zapas, moja koleżanka też była zmartwiona bo sam pęcherzyk był i to samo lekarz mówił a myślała że już będzie serduszko, stresowała się, testowała dodatkowo czy wszystko ok, przy następnej wizycie pięknie już biło, nerwy były niepotrzebne ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Teraz juz ok, juz nie jestem zawiedziona :P ciesze sie ze je zobaczylam wogole :P :) od owulacji by sie zgadzalo ze 5, a od ostatniej @ to tak jak mowil ze kolo 8. Nie wiem jak mam mowic, czy 5 czy 8..? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bejbe, moze jak uda Ci sie wytrzymac to poczekaj do jutra ;) ale jak Cie ciekawosc zezre to rob, bo mnie predzej zezre :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hm.. właśnie nie wiem, bo liczy się ciążę od dnia ost @, bo jak wychodzi 10 to odejmuje się 2 tyg że niby 8 czy jakoś tak, nie wiem może na podstawie badania usg jaki duży dzidziuś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak jest ciąża to powinno teraz chyba już z każdych siusków pokazac że tak powiem :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nessaja a pamietasz jak pisałam że mi też sie wiek dzieciątka nie zgadza???? według obliczeń 20 tc według usg 19 tc według tego że nie czuć jeszcze ruchu może być nawet połowa 18 tc bo jestem przecież w drugiej ciąży to powinnam czuć szybciej jak tyo położna stwierdziła a poza tym pamietam jak kiedys narzekalam tutaj na forum ze nie wyszło ze pewnie dostane @ bo mi owu testy nie pokjazywały no a jak 3 dni przed terminem @ pokazało że mam owulacje to juz wogóle zgłupiałam. no i testy ciążowe byly negatywne a @ brak tak mi sie wszystko przestawilo. no wiec uszka do góry napewno wszystko bedzie ok. poza tym jak u ciebie by byl 5 tc bo np mialas owu przesuniete to dla tego macica jeszcze mala byla ja bylam z synkiem tez w 6 tc to mi powiedzial no ciaza jest CHYBA. ale ja sie w tedy wkurzylam i wlasnie w tedy lekarza zmienilam i kolejny mi powiedzial ze potwierdza ciaze ale macica dopiero zaczyna sie przygotowywac i nie mam sie martwic i dbac o siebie. ufff ok lece pa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość motynka
bejbe, gdybym była na Twoim miejscu, miała test pod ręką, to na pewno nie wytrzymałabym do jutra. Ale ja straszny niecierpliwiec jestem. :) Ostatnio w czasie pracy wyskoczyłam do Rossmanna po teścik z myślą, że zrobię następnego dnia rano. Ale tak mnie skręcało, że w pracy zrobiłam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość motynka
I ja się dopiszę do tabelki :) majowa ................27...............1cs........................ .. usmiech.gif Fiona................... 25............ .3cs............................ usmiech.gif rozusPL................21..............4cs............... ............. usmiech.gif taka oto ja.............24...............2cs......................... ... usmiech.gif smerfetka9............19...............1cs............... .................@ 16.10. Angelusdominus ...23 ..............3cs............... 4 dz.......... @ 31.11. _nessaja_.............21...............2cs............... 1 dz...........@ 23.10 Giubelli.................27..............9cs............. .....1 dz..........@ 25.10. paulinka121989......24..............6cs.................1 dz ...........@ 30.11. JovankaJo.............29...............3cs............. 1 dz..............@ 11.11. eska 22................22...............12cs..................... ...........@ 14.11. MaćkowaŻona.......27.............10 cs................................ @ 16.11. PauliśC.................22..............15cs............ 1 dz.............@ 18.11. bejbe27.................27...............18cs............ ...................@ 4.11. Kajakaja12345......25................26cs.............1dz ............@26.10 załamana_k..........31................27cs.............. .................@ 05.11 motynka.................24.................2cs.................................@18.11

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny zrobiłam, 1 kreska tak że dupa :( tylko się humor s********ł ;(;(;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bejbe :* nie martw sie, a moze jeszcze za wczesnie? powtorz test za kilka dni i glowa do gory :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość motynka
bejbe, a może jeszcze za wcześnie na test... Może wypiłaś coś rano i mocz jest rozrzedzony. Jest zimno, więc mało się pocimy i cała woda idzie w siuśki. Może jednak spróbuj rano...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc wszystkim;) bejbe kiedy mialas ostatnia @? mi test wyszedl pozytywnie (z blada kreska ale widoczna) 10 dni przed okresem! wiem, ze to brzmi niewiarygodnie ale tak bylo. Mialam okresy nieregularne, liczylam tak co 37dni. wiecie, malenstwo coraz czesciej szaleje, moj Ł ostatnio w koncu poczul ruchy (chyba) małej :) no 3 lekarzy powiedzialo, ze dziewczynka, ale czekam do 19 listopada, to juz bede bardziej pewna;) no ale sa i gorsze wiadomosci, robilam krzywa cukrowa, niestety mam wynik po obciazeniu troche zawyzony (norma 140, ja mam 145). W czwartek mam lekarza, pewnie zleci diete, a ja juz sie ograniczam, wylaczylam calkiem cukier i slodycze. No niestety, czego sie nie robi dla malenstwa. Oby obylo sie bez insuliny. Ale ciekawe, ze ta glukoze na czczo mialam lekko zanizona (66, norma 70), a ta druga zawyzona. Ciekawe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziękuję za wsparcie dziewczynki:* wydaje mi sie że lipton będzie, mogę z rana powtórzyć test tylko 1,40 :P więc co mi szkodzi, ale nadzieje raczej znikome. Fiona ost @ był 5 lpaździernika, w poprzedniej ciąży też mi testy wychodziły pozytywnie już kilka dni przed terminem chyba w 27dc. Teraz we wtorek był 32dc wyszła mi bardzo słabiutka kreseczka był to poranny sikacz.. mogła nie wychodzić! tylko człowiek nie potrzebie nadziji sobie robi..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×