Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość carolinen

chcę zajść w ciążę (dla nowych dziewczyn)

Polecane posty

Wybaczcie troszke literek zjadłam:) a to dlatego ze wlasnie wróciłam z pracy głodna jak wilk)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem dlaczego niektorzy ludzie tak sie czepiaja niektorych. To ze ktos malo wazy nie znaczy ze musi miec od razu anoreksje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Smerfetka nie przejmuj sie:) Ci co sie czepiają to pewnie z nutką zazdrosci:):):) Głowy do góry bedzie dobrze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paulinka121989
Smerfetka olej goscia. Nie warto sie przejmowc takimi komentami. Trz nie rozumiem ludzi ktorzy wchodza na fora i obczerniaja innych a przeciez nikt nie jest idealny! Witaj truskaweczko:) swoim nickiem narobilas mi smaka;) mackowa no wlasnie, ktos kto ma juz jedno bejbi inaczej podchodzi do sprawy bo jest pewny ze moze miec dzidzi a my starajac sie o pierwsze myslimy o najgorszym.no ale wczesniej pewnie kobitki przezywaly to co my teraz:) ja mezusia wyslalam w delegacje. Ma wrocic w pt oj bedziemy sie witac dluuugo;) juz nie moge sie doczekac;) odwiedzam was non stop choc moje planowanie odlozylam na bok:/ co ma byc to bedzie:) choc i tak w glowie mysli sa ze moze sie uda;) buziaki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beatka26
czesc dziewczynki dolacze sie tez staram sie o dziecko zmezem narazie 3 cykl jestem przy 3 cyklu z clo zobaczymy to moj 14 dc i mega bola mnie od wczoraj jajniki wiec dzialam z mezem codziennie i zobaczymy modle sie o cud i prezent gwiazdkowy w jednym:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malutka truskaweczka
Ewelka.:) to podobna sytuacja a kiedy mialas okres i jaki cykl? Tez bym zjadla truskawki :) Nowa kolezanko ja tez chce taki prezent gwiazdkowy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
noo witajcie!! :) jestescie jak lekarstwo :) dzis w pracy zaczal pobolewac mnie zab, nie mocno ale wiem ze moze byc z tego bolesna przygoda skonczona stresem u dentysty jak jakos nie zaradze na to, wiem ze znieczulenie w ciazy nie bardzo a ja straaaaasznie panikuje u dentysty, gorzej jak dziecko :P no i co? wchodze tu, czytam was i mniej az boli :P piszcie wiecej to moze przestanie calkiem :) co prawda jak narazie tylko mży ale mam przeczucie ze bedzie z tego cos wiecej PaulisC to jest lepsze niz rutynowe kochanie sie :P na sama mysl o tym weekendzie powinnas juz myslec jak sie wyszykujesz hihi :P jak ja bym chciala tez zaszalec :P ale odkad wiemy ze bedzie dzidzius jakas cisza.. on sie boi zeby sie nic nie stalo a mi slinka cieknie na mysl :P Giubelli kochana ja mam wizyte 21 :) jedna wiadomosc za druga bedzie hihi :) ja mimo tego ze bylam u lekarza juz tez czuje stresik dalej bo dopiero na tej wizycie dowiem sie wiecej, porobi badania itp. A co do spania, wlasnie godz temu obudzilam sie z poloudniowej "drzemki" :P ponad dwie godz spalam, nie wiem co ja bede robic w nocy :P i ja tez mecze sie szybciej, czasem musze sobie usiasc bo mam wrazenie ze zaraz padne. Meczy mnie stanie, chwile postoje i juz szukam krzesla, najgorsze ze w pracy stoje cala zmiane, ale u mnie to sie rozklada bo duzo sie przemieszczam, czasem sie nachyle albo kucne to tez inaczej, a czasem kompletnie spokojna zmiane ze stoje w sumie wiekszosc czasu w miejscu ale specjalnie tego nie odczuwam bo sie podpieram o blat robiac swoje a i nawet czasu czasem nie ma zeby o tym pomyslec. Ale lubie swoja prace i to ze stoje nie jest dla mnie w tym czasie uciazliwe, czasem bola stopy ale to juz na koncowce :) Motynka piersi bolaly i brzuch tez, ale nie zwrocilam uwagi czy sutki byly gorace :) staralam sie o tym nie myslec, a czulas takie ciagniecia w brzuchu? wczoraj bylam u kolezanki z pracy, jeden syn od niej ktory mial 3 latka byl taki slodki ze myslalam ze zamiast tej karpatki zjem jego, kochany do granic mozliwosci! a przejety tym co mowil ze mu az tchu brakowalo :P zadowolony ze sluchacza znalazl hihi. Dzis kolezanka przychodzi mnie zmienic i opowiada jak Aleksik pytal gdzie pani ciocia ktora tu siedziala i pokazal miejsce gdzie siedzialam :P no zakochalam sie normalnie w tym malym :) i wiem dla kogo oszaleje za niecale 9 miesiecy i wiem ze i wy za niedlugo bedziecie cieszyc sie ze oszalejecie i ze swiat przewroci wam sie na do gory nogami z milosci :) i witam nowe kobietki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A niech sobie pisze.. Dziewczynki to juz pewne..jade do Ukochanego :) bilet kupiony na czwartek. Przez caly weekend bede zajeta bo ide do tej pracy na probe.Dowiem sie tez moze co z mieszkaniem. Byc moze czeka mnie jeszcze przeprowadzka przed swietami :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Smerfetko nie mysl juz o tym gosciu, zlosc pieknosci szkodzi ;) ciesze sie w takim razie! bedziesz wkoncu bardziej pozytywnie nastawiona ja mysle, ukochany przy boku to i usmiech na twarzy :) powodzenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JovankaJo
Paulinka121989 - o ile pamiętam Twoje przeczucia sprawdziły się w przypadku Giubelli i bardzo bym chciała, żebyś i w moim przypadku okazała się prorocza, ale szczerze mówiąc, wątpię, że to akurat To:) Nadzieję oczywiście mam (taką cichutką), ale staram się nie nakręcać. Moje cykle nie są idealnie regularne (maj-31 dni, czerwiec-34 dni, lipiec-35 dni, sierpień-32 dni, wrzesień-34 dni i październik-28 dni), a i obecny obliczyłam jedynie według ostatniego, więc muszę czekać i tyle. Dziś mam 30-ty dzień, zobaczymy co dalej.:) Obiecałam sobie, że nawet nie spojrzę na test do 37-go dnia. Brzuch mnie nie boli, czasem czuję delikatne kłucie w jajnikach, spać mi się chce tyle co zawsze (czyli duuuuuuuuużo:) ), jeść też, trochę mnie tylko w krzyżu łupie, ale to nawet nie łupanie, a łupanko:) No i oznak żadnych. Piersi tkliwe, ale w życiu bolały mnie już na tyle różnych sposobów, że nie umiem na ten temat nic powiedzieć.:) Eweelka - ja też niebawem zacznę 4-ty cykl. Może zdrowa rywalizacja zmotywowałaby nasze podwozia leniwe?:P Angelusdominus - daj dziecku melisę na dobry sen i do dzieła:P :):):) Bejbe27 - jak tam @? Czyżby...?:) _nessaja_ - ja Ci powiem, że u mnie chęć posiadania dzidziusia odgania wszelkie straszne myśli o porodzie:) I chciałabym mieć już takie zmartwienie:) Ale pewnie jak przyjdzie co do czego to zaczęłabym wymiękać:P PauliśC - toż Ty też drobniutka:) Eska 22 - ja tak miewam od czasu do czasu, tak raz na kilka miesięcy. Ale na wszelki wypadek idź na USG, bo to też może być torbiel (może być, nie musi - podkreślam!). Wiesz, lepiej wszyściutko sprawdzić:* Giubelli - specjalnie dla Ciebie przepisior: piersi z kurczaka kroisz w paski i smażysz najpierw na dużym, potem na małym ogniu. Suszone grzyby moon (w markecie kosztują 6 zeta, więc luz nawet) moczysz 15 min w gorącej wodzie, a potem gotujesz je 10 min z grzybową kostką rosołową. Następnie kroisz je w cieniusieńkie paseczki i smażysz z kiełkami bambusa (do kupienia w markecie - w puszce, w zalewie) na wolnym ogniu. Łączysz wszystkie składniki i dusisz z : kurkumą, ociupinką cynamonu, cebulą pokrojoną w piórka, ociupinką mielonego kminku, pieprzem, suszonym czosnkiem, mieloną słodką papryką i suszoną jarzynką. Podlewasz odrobiną wody, żeby wytworzył się bajeczny sosik i podajesz z ryżem lub - w wersji hardcore - z frytami:P My tak jemy:) Smacznego:) Motynka - trzymam kciuki, żeby @ nie przylazła:) MaćkowaŻona - Ty mnie zrostami nie strasz, bo ja miałam wyrostek wycinany 18 lat temu... Jezu kochany... Gościu1325, Malutka truskaweczko, Beatko26 - witajcie:) Kajakaja12345 - nie odłączaj się, czasem jest tu tyle wpisów, że nie sposób na wszystkie odpisać... Jeśli o mnie chodzi to też nic nie słyszałam o takim leczeniu. Wracaj do nas i foch*j:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć dziewczyny no to i ja nabazgram coś przed snem może ktoś nie może spać tak jak ja jeszcze 23 nie ma a ja już wiem że to będzie długa noc........cały czas myślę o jutrzejszym dniu....chłopiec ??? dziewczynka????? tylko to chodzi mi po głowie...:-). smerfetka oby wszystko się powiodłao my 3mamy kciuki. nie przejmuj się gościem jesli tobie zarzuca anoreksje to ja jestem otyłym prosiaczkiem hehe a się nie czuje pamiętam że ja też miałam sutki takie gorące teraz też niekiedy tak mam. chciałam wam każdej z osobna opisać ale skupić się nie mogę....maleństwo kopie.....:-) pierwszy raz tak wyraźnie je poczułam.chyba daje znać że jest głodne???głodna???:-). talk czy inaczej ide zrobić sobie zapiekankę... a i witam nowe dziewczynki:-).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczynki nie pisałam dość długo ponieważ komputer nam padł i dziś dopiero przyszedł kolega i go uratował :D nareszcie jest połączenie ze światem :P ;-) no więc @ przyszedł w sobotę niestety.. tak że kolejny miesiąc starań przede mną... Smerfecia gościem się nie przejmuj powodzenia z nową pracą i przeprowadzką oby wszystko potoczyło się zgodnie z planem;-) Witam nowe staraczki ;-) No to tak mniej więcej przeczytałam wszystko i starałam się nadrobić :P heh A w ogóle dziś pojechałam odwiedzić moją koleżankę która urodziła 2 tyg temu córeczkę... jejciu jaka kochana mała kruszynka!! <3 zakochałam się w niej!! ahh kochane maleństwo <3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MaćkowaŻona
Jovanka serio mówie z tymi zrostami, mojej lekarki siostre leczyli na raka niby, jak już była bliska śmierci wylądowała na stole operacyjnym, okazało się że nie ma raka tylko zrosty po jakimś drobnym zabiegu. Nikomu do głowy nie przyszło żeby sprawdzić że to właśnie to zdrowie i życie jej odbiera. Taka oto ja zapiekane? Uuu zapiekanka na kolacje? to na bank maleństwo głodne ;) ja trzymam kciuki żeby maleństwo było zdrowe. Daj znać jak wrócisz od lekarza co Ci tam powiedział :) Nessaja no no dentysty sie boisz? Ale sie urządziłaś, a w ciąży wizyty obowiązkowe ;) hehe mam nadzieje że ząb przestał boleć :) nogi Ci nie puchna od stania w pracy? Długo tak w ogóle masz zamiar pracować? Planujesz jakieś zwolnienie wcześniejsze czy masz zamiar chodzić do pracy dopóki będziesz dała rade? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MackowaZono zab niestety nie przestal bolec, dzis po pracy z nim pojde poki jeszcze mocniej nie boli, ale chyba mi sie ropa zbiera wiec wiem ze bedzie bolalo :( a nogi mi nie puchna, czasem tylko mnie rwa od kolan w dol ale to rzadko rzadko, ale to i przed ciaza mialam. Nie jest to dla mnie uciazliwe te stanie jak narazie, moze dlatego ze wlasnie lubie swoja prace :) na urlop sie zastanawiam kiedy isc, jak narazie chce jeszcze pracowac, dobrze sie czuje, zadnych mdlosci ( i oby tak zostalo) wiec poki co nie mysle o wolnym, poza tym ja mam tylko pol etatu, mam tak godziny ustawione ze jestem dluzej bo powinnam po 4 pracowac a pracuje po 8 a w weekendy po 9, wiec mam tyle wolnego ze zdaze spokojnie odpoczac :) i jestem zadowolona ze pol etatu jak narazie mam bo jak wroce z macierzynskiego to nie bede miala problemu z praca bo duzo wolnego mam i bede miec czas na malucha :) w listopadzie na poczatku mialam 10 dni pracujacych a 20 wolnych :P ale jedna poszla na urlop i wlasnie dlatego teraz nie spie tylko szykuje sie do pracy bo sie grafik zmienil wiec zycze wam zebyscie sie wyspaly i milego dnia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość motynka
Wiem, że obiecywałam sobie, że nie zrobię testu wcześniej niż przed terminem @ (czyli 18.11), ale nie wytrzymałam... I jest druga kreseczka! Cieniutka i jaśniutka, ale jest. :) Staram się nie nakręcać, bo różnie może być z ciążą na tak wczesnym etapie. Ale jak tu się nie nakręcać, skoro w głowie pojawiła się myśl, że mam w brzuszku maleńkie stworzonko? :) nessaja, brzuch mnie pobolewa jak na okres. Ja też mam stojącą pracę. I tak sobie myślę, że jeśli jestem w ciąży, to w grudniu będę chciała już iść na zwolnienie. Czasem jest tak, że mamy zmiany po 12 h, musimy przenosić bardzo ciężkie regały, albo wspinać się na drabinki. A teraz, przed świętami będzie mnóstwo roboty... Nawet kobieta od szkolenia BHP powiedziała, że jak tylko dowiemy się o ciąży to na zwolnienie, bo takie jest nasze prawo. smerfetka, powodzenia w pracy i z mieszkaniem! :) Jovanka, ja też myślałam, że to raczej nie ciąża. Nawet piwo piłam na spotkaniu ze znajomymi. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paulinka121989
Motynka to ja juz gratuluje! Bo to napewno ciaza;) jejku boje sie ze kazda z was zaciazy i mnie zostawicie sama!;p ja sie dzis zle czuje. Od rana mi nie dobrze, chyba zjadlam cos co mi nie spasowalo. A do tego jajniki mnie wczoraj kuly:/ nie wiem czemu:/ za tydzien wypadaja mi dni plodne, mezusia nie bedzie wiec dupa blada. Ale juz oswoilam sie z ta mysla. W tym roku nam nie wyjdzie. Ale 2014 musi byc szczesliwy;) milego dzionka dziewczynki, a dla motynki buziak szczesciaro!;*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PauliśC
Witam dziewczynki!! Jovanka no rzeczywiście jestem drobniutka a w porównaniu z moim śmiesznie wyglądam, on waży 95 kg i ma ok 190 cm hi hi :) ale u mnie w rodzince nikt zbyt wysoki nie był :) nessaja co prawda to prawda lubimy się witać po tygodniu rozstania :) ale też strasznie nie lubię siedzieć cały tydzień sama w domu :( dobrze że chociaż póki co mam prace to się trochę wyrwę do ludzi :) motynka!! Gratulacje a nie mówiłam? nie mówiłam? że każdej z nas się wkońcu uda, widzę że jesienna aura nam sprzyja! oby dla każdej z nas tak zadziałała!! paulinka nie mów hop póki nie przeskoczysz! może się uda?? .. Trzymam mocno kciuki za nas wszystkie!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jezu dziopki, tak fatalnie ta pogoda na mnie wpływa, że nawet pisać mi się nie chce. Dzięki Jovanka za przepis :* witam truskawkę i beatkę! - dopiszcie się do tabeli. Kaja, nie słyszałyśmy o takim leczeniu więc żadna się nie odezwała. Też nie zawsze uzyskujemy odp na pytania ale nikt się nie focha, więc wróć do nas. Razem raźniej, a może w innych wątkach coś będzie o tym pisało, bo pierwsze słyszę o czymś takim. Co do pracy to będę chciała pracować jak najdłużej, bo to prywatna firma znajomego, jestem pracownikiem tzw. "od wszystkiego" bo zatrudnili mnie rok temu. Źle tu nie mam choć muszę czasem iść na produkcję, więc jak Bozia da ;) to do końca maja chcę tu być, choć nie powiem - stresy tu mam. No i potem te korki które mnie trochę wykańczają ale też je skrócę do maja i niech się dzieci na wakacje szykują a nie....angielskiego się uczyć....wiecie co...! ;) nessaja - ani nawet bym się nie zastanawiała tylko szła na zwolnienie. taka oto ja - czuję dziewczynę w powietrzu !!! :) maćkowa - ale jaja z tą dziewczyną... jak to ważne trafić na dobrego lekarza... motynka ! - ale super ! mi wyszły też blade kreski, ale czułam w przeddzień te ataki gorąca, duszność, senność no i temp. 37'. Już to mi dało do myślenia. Człowiek jednak czuje że inaczej organizm reaguje. Taki już nasz babski instynkt. Trzymam kciuki żeby krecha zciemniała :) Paulinka i Pauliś - teraz Wasza kolej na zachodzenie więc przesyłam fluidy ! A jeśli chodzi o mnie i moje potomstwo, to jest dobrze, budzę się w nocy tylko do sikania, mam małe sensacje żołądkowe, wzdęcia....bleeee.... no i boli jak na @. Postanowiłam, że nie będę oglądać programów informacyjnych i innych stesujących rzeczy bo jestem typem przejmującej się wszystkim i każda z rzeczy typu pochody warszawskie, biedny dziadzio nie mający za co żyć, czy umierająca na raka dziewczynka wywołują we mnie takie emocje, że dostaję mini skurczy - więc od teraz oglądam tylko national georgafic i podwodny świat z Krysią Czubówną w tle :) Ściskam mocno stare i nowe babulce !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taka oto ją
hej dziewczyny czekam właśnie w poczekalni i za chwilę się wszystkiego dowiem. jej jaka ja jestem ciekawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Stymulowana
Cześć dziewczyny:) Jestem tu nowa i również staramy się o dziecko. Trwa to już ponad rok;/ Ostatnie 4 cykle stymulowane, 3 z clo (niestety mój organizm słabo na to reagował), w tym cyklu lekarz dał mi Aromek i za tydzień mam dostać @, mam nadzieję, że w końcu jej nie będzie......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i znowu dobre wieści motynka serdecznie gratuluje!;-) U mnie kolejny miesiąc starań.. czym dłużej to wszystko trwa człowiek coraz bardziej wątpi..każdy tylko mówi nie martw się na pewno się uda a co miesiąc i tak to samo.. i tak miesiąc za miesiącem. I tak niedługo 2 lata pykną:( i dopadły mnie chwile zwątpienia;( już mi się normalnie nic nie chce;(((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
taka oto ją no to czekamy na niusy! wal od razu jak tylko wyjdziesz, obstawiam dziewczynkę;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj Stymulowana 3mam kciuki za pozytywny wynik testu;-) opowiedz jak wygląda takie stymulowanie bo się za bardzo nie orientuję o co kaman w tym wszystkim:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Stymulowana
Stymulacja polega na przyjmowaniu leków i zastrzyków w odpowiednich dniach cyklu dzięki którym zostaje wyprodukowana większa ilość pęcherzyków co za tym idzie większe prawdopodobieństwo zajścia w ciążę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stymulowana oo no to może uda się od razu bliźniaki hihi rozmawiałam ostatnio przy wizycie z lekarzem że mógł by mi podawać leki na lepszą owulację właśnie, ale na razie mówił że nie ma sensu żebym je brała dopóki mężowi nie poprawi się jakość nasienia- bo bierze lek, mówi nie ma na razie sensu żebym je brała jak on to powiedział że musi być dobre nasienie bo cóż mi z tego że będą ładne owulacje jak z takim nasieniem znikome szanse:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Stymulowana
Bejbe27 u nas było tak samo, musieliśmy czekać aż nasienie się odpowiednio poprawi dopiero wtedy lekarza zalecił stymulacje. Leczenie nasienia trwało prawie 5 miesięcy, a u Was długo już???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Stymulowana ! Też trzymam kciuki nawet za trojaczki !! :) Bejbe, ale bierze mąż selen oprócz tego ? Powiem Ci, że mój zaczął chwilę temu brać, potem był sezon na orzechy - żarł je jak głupi, że potem nie mógł się ruszyć ;) i nie wiem czy ma to związek i wpływ ale właśnie w październiku zaszliśmy :) Niech je też rzeczy na poprawę nasienia - zawsze może to coś da. Próbować trzeba ze wszystkim. Czytałam dziewczyny o kiwi, że jest jednym z najzdrowszych owoców z mnóstwem witamin - wpitalać zatem przyszłe i obecne mamuśki bo jesień i zima nie rozpieszcza! Dziś wyciągnęłam kurtawkę zimową.... :-/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u nas było tak ze w tamtym roku po 3 miesiacach kuracji zaszłam w ciąże niestety straciłam ja, teraz mąż bierze już 2,5 miesiąca ma brać 3miesiące i potem zrobić badanie czy jest jakaś poprawa, tak że okaże się co będzie i czy faktycznie to skutkuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Giubelli dziękuję za informacje bo selenu nie bierze, selen jest w tabletkach? jakaś konkretna nazwa to podaj to też wypróbujemy ach próbujemy wszystkiego od zdrowszej diety dużo owoców(tupu różne koktajle robię dzień w dzień),nawet piłam olej lniany przez jakiś czas, ostatni cykl też łykałam olej z wiesiołka podobno dobrze robi na śluz...łapię się już wszystkiego, tak że jak macie dziewczynki sprawdzone inne sposoby to proszę o rady ;-) o kiwi to ja uwielbiam mniam. ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o widzisz Giubelli teraz sprawdziłam męża tabletki jest dość spora ilość selenu ;-) boshe selen co to takiego :P kojarzy mi się kosmicznie jak by miał po tym w nocy świecić hehe :P:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×