Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość godnie odejść.....

CZEMU EUTANAZJA W POLSCE NEST ZABRONIONA??

Polecane posty

Gość fytyftft
katolik uwłacza mej godności Tak, tak ja wszystko rozumiem :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fytyftft
Dobra dzieci, ja juz powiedzialem to co mialem do powiedzenia. Szkoda mi czasu na siedzenie caly dzien przed komputerem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fytyftft
Bye, bye :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ale popieram
jak nie można sie z kimś porozumieć, to jak sie dowiedzieć, że ten ktoś nie chce żyć? A może chce i to bardzo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja już swoje urodziłam i niestety na więcej mnie nie stać bo od państwa dostanę 100 zł. A to za mało na wychowanie dziecka. Niestety nie dane mi było zatrudnienie na stałą umowę i nadal się tułam pracując na śmieciówkach, więc o większej ilości dzieci mogę zapomnieć. W momencie kiedy planowałam drugie dziecko podziękowano mi po paru latach sumiennej pracy bo znajoma " króliczka " pilnie potrzebowała etatu, a moja umowa była na czas określony. W tym państwie ani żyć godnie ani umrzeć nie można.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ale popieram
no, chyba, że ktoś ma to na piśmie np. "gdybym był długo nieprzytomny to mnie zabijcie"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Imć
"W tym państwie ani żyć godnie ani umrzeć nie można." I dzięki Bogu, że jeszcze tak nie ma, że wszyscy mają wszystko zapewnione od państwa. Ja tam nie mam postawy roszczeniowej, bo liczę tylko na siebie, a nie na dystrybucję podatków przez państwo, które ściąga z pracujących obywateli. Masz męża? Nie zarabia dużo? Licz na męża, a nie na państwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Generalnie nie jestem za eutanazją, ale za fachową opieką i godną starością z dostępem do środków przeciwbólowych. Ale gdyby państwo takowej opieki nie zapewniało to już wolę żeby była eutanazja. Niestety faktem jest, że można by było naginać prawo i nieuczciwi ludzie, którzy są wszędzie mogli by wykorzystać i zrobiło by się z tego jakieś morderstwo ludzi starych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja popiera Annikas , i inne
popieram Annikas Krzywa pokrzywqę i inne mądre inteligentne osoby a pani wielką przemądrzałą allium założę się że nie miałą abytnio do czynienia ze starymi chorymi ludźmi którzy są opuszczeni lub nawet maja kochające rodziny a marzą żeby umrzeć bo straszne choroby uniemożliwiają im '' radość z życia '' pewnei pani allium ma bogatego meża i sama ma dobrze płątną poisadkę siedzi w ciapełku z pięknym kontem a banku a sama tryską zdrowiem i nie wie co to straszna choroba i nigdy nie zmieniałą pampersów staruszkom którzy w napadzie agresji bo mają zanik mózgu wysmarują ją kałem ! nawet nie wie że takie rzeczy mogą się zdarzać w szpitalach , domach opieki ZOLach [ Zakład Opieki Leczniczej ] oraz w hospicjach ....i innych umieralniach oraz w domach - czasem takie osoby przebywają w domach rodzinnych pod warunkiem że rodzina dysponuje odpowienimi finansami aby zatrudnić opiekunki i inne potrzebne osoby .... tak tak tak wiemy że wszystkim należy się godne życie i wogóle i takie tam BLE BLE BLE/.... ALE RZECZYWISTOŚĆ WYGLĄDA CZĘSTO ZNACZNIE INACZEJ NIŻ CZCZE GADANIE TAKIE JAKIM JEST TWOJE ALIUMN Z ty to chyba żyjesz na ksieżycu ...... bo dziwne że jesteś tak doświadczona życiuowo 50 latka i nadal nic nie rozumiesz z życia lub być może bierzesz jakieś leki psychotropowe i dorwałaś się do netu opisując swe schizofreniczne wizje swiata

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja popiera Annikas , i inne
popieram Annikas Krzywa pokrzywqę i inne mądre inteligentne osoby a pani wielką przemądrzałą allium założę się że nie miałą abytnio do czynienia ze starymi chorymi ludźmi którzy są opuszczeni lub nawet maja kochające rodziny a marzą żeby umrzeć bo straszne choroby uniemożliwiają im '' radość z życia '' pewnei pani allium ma bogatego meża i sama ma dobrze płątną poisadkę siedzi w ciapełku z pięknym kontem a banku a sama tryską zdrowiem i nie wie co to straszna choroba i nigdy nie zmieniałą pampersów staruszkom którzy w napadzie agresji bo mają zanik mózgu wysmarują ją kałem ! nawet nie wie że takie rzeczy mogą się zdarzać w szpitalach , domach opieki ZOLach [ Zakład Opieki Leczniczej ] oraz w hospicjach ....i innych umieralniach oraz w domach - czasem takie osoby przebywają w domach rodzinnych pod warunkiem że rodzina dysponuje odpowienimi finansami aby zatrudnić opiekunki i inne potrzebne osoby .... tak tak tak wiemy że wszystkim należy się godne życie i wogóle i takie tam BLE BLE BLE/.... ALE RZECZYWISTOŚĆ WYGLĄDA CZĘSTO ZNACZNIE INACZEJ NIŻ CZCZE GADANIE TAKIE JAKIM JEST TWOJE ALIUMN Z ty to chyba żyjesz na ksieżycu ...... bo dziwne że jesteś tak doświadczona życiuowo 50 latka i nadal nic nie rozumiesz z życia lub być może bierzesz jakieś leki psychotropowe i dorwałaś się do netu opisując swe schizofreniczne wizje swiata

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja popiera Annikas , i inne
tak naprawde to państwo nie zapewni ci niczego jak nie masz pieniążków na doktorków pielęgniarki i inne ...leki itp.,.to na państwo niestety na starość nie liczcie !!!!! katlicki kraj a jakże ...ale nikt niestety chorym starym niczego nei zapewni nawet do domu starców nie wezmą jak masz za niską emeryturę !!!! niestety ale znam te sprawy i widzę to na co dzień

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wielbiciele pieniędzy
zawsze wszystko potrafią przeliczyć na forsę .Nawet śmierć bliskich , fuuj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przeciwnicy eutanazji to dla mnie cholerni egoisci, tacy sami jak przeciwnicy aborcji na zyczenie. Sami nie skorzystamy, ale ty też nie skorzystasz, bo przecież my uważamy, że to złe! A to, że ktoś inny nie chciałby leżeć np. 5-10-20 lat podtrzymywany tylko dzieki aparaturze, to juz nie ma dla nich znaczenia! Oni nie chca= ty na pewno też nie chcesz. Dlaczego jakieś coś ma decydować o mnie? Ja chce sama zdecydować o sobie w razie czego. Więc drodzy przeciwnicy- nikt was nie uśmierci siłą. Chcecie leżeć np. 10 lat przybici do łózka, z odleżynami, karmieni przez rurke, kazdy dzien taki sam, ból i ogladanie sufitu? Okej. Ale uszanujcie też wybór kogoś innego. Są ludzie, którzy nie chcą wegetować. I ktoś tu słusznie zauważył- psa sie usypia bo cierpi, bo nie ma dla niego ratunku, a człowieka trzyma siłą przy zyciu, montuje rurki w jego ciele, żeby tylko mógł oddychać, jeść i wydalać, Robi sie z niego rośline. I tak przy dobrym układzie można przeleżeć kilkadziesiat lat... Żeby nie było, rozumiem osoby ktore sa pod aparatura po operacji, albo przed operacja i ich stan jest ciezki i tu nie mozna jasno powiedzieć, czy taka osoba przezyje, czy nie. Jaki bedzie jej los, roznie bywa, w ciagu kilku miesiecy moze nastapic poprawa. Ale jak ktoś już rok-20 lat lezy plackiem pod kablami, sparalizowany, z zanikiem miesni, z innym ciezkim schorzeniem, to raczej magicznie nie wstanie. Nie znam nikogo takiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chora chora chora
"no, chyba, że ktoś ma to na piśmie np. "gdybym był długo nieprzytomny to mnie zabijcie"" Wlasnie tak było ze mna, zanim to się stało, cierpiałam i pewnie bym taka zgode podpisala, jednak kiedy dusza opusila moje ciało, a ja widziałam wszystko co dzieje się ze mna, widziałam bliskich, pragnienie by zyc było ogromne, dzięki temu moja dusza wrocila do ciala i moge cieszyc się życiem.To co się stało, bardzo zmienilo moje podejście do zycia, do ludzi, do moich bliskich.Teraz ciesze się każdym dniem spędzonym razem z bliskimi. Gdyby eutanazja była legalna, pewnie tej szansy bym nie miała. Mimo iż nie mamy łatwego zycia z powodow finansowych, choroba wyssala nasze konto, wszystkie oszczednosci, kredyt, to ja bardzo ciesze się zżyciem. Choroba pokazala mi, jak bardzo zaslepiona bylam, nie widziałam tego wszystkiego co widze teraz, kazdeo dnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chora chora chora - cóz, róznica miedzy toba a ludźmi bez szans jest ta, ze ty zyjesz czyli nie bylaś przypadkiem bez nadziei. a ile jest takich, kiedy śmierć to czysto kwestia czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mxslqm
dusza wrocila do ciala:o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wielbiciele pieniędzy
śmierć to tylko kwestia czasu dla każdego . Dlaczego uzurpujemy sobie prawo do określania kiedy ona ma nastąpić ? jak chesz sie zabić to przecież nikt ci nie zabroni , dlaczego jednak ma być to obowiązujacym prawem ? bo ty tak chcesz ? Bo szkoda ci forsy na opiekę dla umierającej matki ? lewacka swołocz .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja popieram - świetnie to ujęłaś :) bo starość potrafi być straszna, już nie mówię o osobie chorej, która się męczy, często nieświadomie zupełnie. Ale i opiekunowie ( dzieci ) często wymagają opieki psychologa. Dobrze jeśli staruszek tylko leży i jest to zmiana pampersów, podanie lekarstw itp. Niestety jest wiele przypadków chorób takich jak alzheimer, demencja starcza i wiele innych gdzie ludzie są agresywni, i rozbijają rzeczy w domu, wrzeszczą , smarują kałem siebie i ściany. Wiem z opowieści znajomych, którzy opiekowali się swoimi rodzicami. Strarość nie udała się Panu Bogu :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wielbiciele pieniędzy
żadnych wartości ,ządnej moralnośći ,ządego przywiażania do rodziny , do bliskich . Jak sie udało tym komuchom was zmanipulować ,ze iwerzycie że śmierć jest lepsza od pomocy .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chora chora chora
Tylko, ze ja uważam, ze każdy ma taka szanse, ale to tez kwestia wiary, kiedyś bylam osoba wierzaca, ale tylko w slowie "wierze w Boga" jednak nie zylam zgodnie z wiara, nie doceniałam tego co mam, nie widziałam tego piekna które widze teraz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wielbiciele pieniędzy
no pewnie , powystrzelać tych aldzaimetem czy demencją , tych ze stomią i innymi obrzydliwymi chorobami żebyście wy p iekni i mlodiz mogli sie pieprzyć bez poczucia odpowidzialności .... kto was wychowywał ? wilczyca w lesie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wielbiciele pieniędzy
co za głupki ,tiu chyba tylko dizeciaki zasmarkane piszą bo przecież nie dorośli ludzie , k tórzy weeidzą , ze życie jest różnei róznie ise układa . Ale jak ktos tylko pudelki czyta , i innr fakty to nie dizwota ,ze ma takie a nie inne poglady .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"jak chesz sie zabić to przecież nikt ci nie zabroni , dlaczego jednak ma być to obowiązujacym prawem ? bo ty tak chcesz ?" x A jak mogę sie zabić, jeśli nie mam możliwości wstać z łóżka? Ruszyć jakąkolwiek konczyną? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja uważam, że w pewnych przypadkach eutanazja powinna być dopuszczona, gdy nie ma ratunku a cierpienie nie pozwala normalnie żyć i chory z wyżartym przez raka organizmem błaga o śmierć. ( taki przykład ). Ja rozumiem wszystkie kwestie moralne, bo człowiek zawsze się będzie nad tym zastanawiał. Ale też skoro aborcja jest dozwolona w pewnych przypadkach ( gwałt) a jest to też moralnie naganne ( dziecko niczemu winne, można oddać do adopcji ) to opcja wprowadzenia eutanazji też może się pojawić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chora chora chora
Ale żaden człowiek nie wie ile ma zyc, nawet najgorsza choroba nie oznacza tego, ze możemy zadecydować o jego śmierci"bo się meczy"a zastanawialiście się nad tym czy meka takiego człowieka po śmierci się skończy?skoro ktoś sam na zyczenie pozwolil na eutanzje, skad może wiecie, ze cierpienie jego po śmierci się skończy,? Ja tego nie wiem, wiem, ze Bog o tym zadecyduje, wiem ze takie zachowanie może sprawić, ze cierpienie będzie trwalo wieki takiego człowieka, jednak wiem tez ze Bog jest laskawy , wiele znosi i wybacza przez swoja milosc do nas, ale czy wybaczy nam przerwanie zycia które nam dal?tego nie wiem, ale wole nie igrac z ogniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chora chora chora Tylko, ze ja uważam, ze każdy ma taka szanse xx taaaak, kazdy???? to czemu tylu ludzi umiera??? skoro wystarczy wierzyć... poza tym nie mieszaj tu wiary w tego waszego boga bo to sprawa indywidualna i nie kazdy dal sie tym oglupić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chora chora chora
Kiedys, kiedy bylam zdrowa, tez mowilam podbnie"jesli eutanazja będzie legalna, a ja będę stara schorowana babcia, przerwijcie moje zycie" Teraz uważam zupełnie inaczej, moi bliscy wiedza o tym jak bardzo jestem im wdzieczna za opieke, za modlitwy, za to ze byli przy mnie, mówili do mnie i mimo ze bylam w spiaczce wierzyli, ze slysze ich prośby, trzymali za reke i prosli bym z nimi została.To mój maz i syn sprawili, ze nadal zyje i ciesze się z nimi każdym danym mi dniem i nawet jeśli kiedyś będę staruszka, chora, lezaca...chce by byli przy mnie az do ostatniego tchu, a ja zamierzam być przy nich. Wiekszosc pisze tu o pieniądzach, a nie zdaje sobie sprawy ile milosc może zdzialac i jak bardzo pomaga choremu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chora chora chora
Tak, każdy ma taka szanse, ale czy ja dostanie o tym zadecyduje nasz Stworzyciel.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zocha.
NASZE ZAPYZIAŁE, KONSERWATYWNE SPOŁECZEŃSTWO. NIE DLA ABORCJI, NIE DLA EUTANAZJI, NIE DLA ZWIĄZKÓW HOMOSEKSUALNYCH. POJE­BAŁO WAS??? PYTAM SIĘ, DO CHU­JA PANA, KTO WAM DAJE PRAWO DECYDOWANIA O ŻYCIU INNYCH LUDZI? NO PYTAM SIĘ, KTO. JEŻELI JESTEM CHORY I CHCĘ ODEJŚĆ Z TEGO ŚWIATA - DLACZEGO ZABRANIACIE MI TEGO? JEŻELI JESTEM GEJEM I CHCĘ BYĆ Z CHŁOPAKIEM - DLACZEGO ZABRANIE MI TEGO? NO PYTAM SIĘ. PRZESTAŃCIE SIĘ WPIER­DALAĆ W CUDZE ŻYCIE, TYLE.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja właśnie ciągle się zastanawiam nad cierpieniem i naszym bardzo agresywnym światem ( wystarczy spojrzeć na zwierzęta polujące na ofiarę ) czy Pan Bóg o ile istnieje bo wiara to wiara a nie pewnik, w ogóle może coś zdziałać w materii? Myślę, że jeśli już to tylko duchowo. Wszystko co żyje na tym świecie cierpi, my ludzie też jesteśmy okropni bo jemy naszych braci mniejszych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×