Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość żabie-oczko

4 miesiące do porodu -T.P.09.13

Polecane posty

Jaka tutaj cisza...... no ale w sumie mamy weekend więc pewnie mile spędzacie czas..;) Ja się nudzę w łóżku , lekarz zabronił mi nawet przyjmowania gości... a mężuś niestety często pracuje weekendami...więc całymi dniami jestem sama....Ale jeszcze godzinka i mój luby wróci :) Z nudów czytam sobie różne pierdołki, znalazłam fajną poradę dotyczącą porodu, mianowicie w pierwszej fazie kiedy to ma się skurcze , powinno się dużo chodzić , jak najwięcej, pomimo silnych skurczy i bólu. Podobno im więcej się chodzi tym szybciej szyjka się otwiera i poród przebiega krócej. Najgorzej jest podczas skurczy położyć się plackiem i czekać...Ciekawa jestem jak to będzie u mnie przebiegało...jeśli teraz muszę leżeć żeby nie wywołać przedwczesnego porodu to chyba gdy przyjdzie już odpowiedni czas to powinno mi pójść dosyć szybko....Fajnie by było hi hi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej:-) na szczęście już mi przeszło... Jeju już się przestraszymam, bo naczytałam się w internecie głupot... Dziś jest już dobrze, nic mnie nie boli i nic nie dokucza... No ale leżenie wykańcza okropnie... Nuda, nuda, nuda nic więcej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurcze zabie-oczko współczuję, że nawet gości nie możesz przyjmować... Można świra dostać... A jeszcze ten internet, czytasz i czytasz i głowę sobie nabijasz:-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej :) Miałyscie robione miedzy 28-32 tygodniem USG ? Mnie kolezanka wystraszyła ze lekarz powinien sprawdzic czy mała nie jest owinieta :( I najgorzej ze od kilku dni strasznie mało się rusza p;/ Wczesniej była bardzo aktywna a teraz kilka ruchów w ciągu dnia;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sandra522
Baloniki21 ja jestem w 31 tygodniu i na usg jestem umówiona pojutrze bo lekarz mowil że to już czas więc chyba masz rację .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nick........................wiek...................T. P.................Płeć.... Sandra522..................20..................24.08 .13.............Córka Anulka*_*...................28..................30 .08.13... ............???? żabie-oczko...............28..................02.09 .13.............syn??? Mel-wa ......................???.................04.09.13 .............Córka Baloniki21..................21..................05.0 9.13..............Córka niespokojnawawa........30.................05-07.09.13 ...........Córka Renata25..................25...................11.09. 13.............. Córka falbanka27.................26..................16. 09.13.................syn madziiuniiia............... ???...................20.09.13................??? Deretinka.................???.....................21.09. 1 3................??? Aneliese.....................29..................29.09.1 3 ...........niespodz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Renata25
Hey Ja też będę mieć robione usg w 32 tygodniu. I zastanawiam się jaka jest szansa aby dziecko się odwróciło ? Bo na ostatnim usg było ułożenie pośladkowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sandra522
Dziewczyny a co zabierzecię do szpitala dla siebie i dziecka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renatko szanse zawsze jakieś są , musisz cierpliwie czekać na USG i sie dowiesz , chociaż pewnie spędza Ci to sen z powiek :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja biore dla siebie : - Podkłady poporodowe:P -3 koszule -majtki jednorazowe -kosmetyki -2 ręczniki -wkładki laktacyjne Dla dziecka -2 pieluszki tetrowe -6 kaftaników -2 bodziaki -2 pajace -cieplejszą bluze -kocyk lub becik - 3 czapeczki -2 pary niedrapków -pampersy i to chyba wszystko co mi potrzebne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W końcu dziewczynki do nas wróciły :) Już się za Wami stęskniłam...:) hi hi Falbanko ja za dużo to nie czytam bo idzie hopla dostać od tych sprzecznych informacji...Baloniki na pewno w 32 tyg powinno się mieć usg by sprawdzić czy się dziecko już odwróciło główką w dół. Ja miałam usg w 29 tyg i dziecko ułożone jest pośladkowo , następną wizyte mam w szpitalu w 31 tyg, więc zobaczymy... U mnie jeszcze jest ten problem że mój dzidziuś jest bardzo nisko, siedzi praktycznie pod pępkiem i d*pkę wkłada albo d*pką wpada do kanału rodnego a co za tym idzie automatycznie mój brzuch twardnieje. Tak więc dostałam luteinę dopochwową. A tak normalnie z tego co słyszałam to dziecko już odwrócone główką w dół znajduje się tak gdzieś na wysokości pępka i przez te 8 tyg powoli schodzi w dół , opada kobietom brzuszek itd..Mi chyba nic nie opadnie bo nie ma co..hi hi Ciężaróweczko trzymamy kciuki za szybki i gładki poród.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Renata25
Jak tam u was z wyprawkom ?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie, Żabie-oczko to sam dzidziuś nie będzie chciał wyjść jak jest tak ułożony... Jeszcze ma czas na zmianę pozycji :) oby mu się udało :) Ja jestem przed tym USG będę mieć 2 lipca i to będzie początek 30 tygodnia :) ostatnio miałam w 26 jak byłam w szpitalu i mały był ułożony główkowo, ale wiadomo zmienia pozycje jeszcze... No, ale też czuje go strasznie nisko ( zawsze max koło pępka )... Co do wyprawki to jeszcze nie wiem co tam zabiorę :) jeszcze nie mam rzeczy dla siebie kupionych :( typu majtki jednorazowe, podpaski te duże, podkłady i pidżamy... Ciężarówka zazdrościć tylko, że tylko tydzień Ci został :) na pewno wszystko pójdzie według planu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja wyprawkę mam już skompletowaną, dobrze że coś mnie podkusiło po kupić wcześniej wszystko.. Dzisiaj mężuś dokupił mi te wielkie podkłady po porodowe..bo tylko tego nie kupiłam a myślałam że mam jeszcze masę czasu na zakupy... Teraz tylko musi wyprać mężuś rzeczy dla dzidzi , zapakować i będzie gotowe... Ja zabieram do szpitala: Dla siebie 2 ręczniki, mały i duży 3 koszule szlafrok pantofle klapki pod prysznic kosmetyki wkłady po porodowe wkładki laktacyjne majtki jednorazowe dla dziecka recznik 1 niedrapki 2 czapeczki 5 body 5 pajacyków 1 wyjsciowe ubranko kocyk pampersy chyba tyle.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zabie-oczko to bierzemy praktycznie to samo :P Zapomniałam dopisac własnie klapek :) A macie już wszystko dla dziecka czy jeszcze zwlekacie z kupnem ? Ja już mam łózeczko, wózek, ubranka (skarpetki muszę kupić jeszcze) , wanienke, butelki dwie na wszelki wielki :P Kocyk i ręcznik :) Zostały do kupienia kosmetyki tylko dla dziecka , koperek, termometr i pampersy :) I będe miała już z głowy :) Cieszcie się ze Wasze dzieci są tak nisko, mnie od dwóch tygodni tak boli w zebrach ze głowa mała :( Codziennie mnie tam kopie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi tylko wanienki brakuje, a ostatnio w tesco były superowe zestawy dla dziecka z gruszką do nosa , termometrem ,szczotką do włosów ,maleką szczoteczka do zębów i obcinaczem do paznokci z firmy Tommee tippee..:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przełom września
co do wkładek laktacyjnych to polecam tylko lansinoh. przy pierwszym dziecku przetestowalam wiele - babyono, bella, babydream etc i tylko lansinoh mi się sprawdziły. minus, że trudno dostępne w sklepach stacjonarnych. a co sądzicie o gotowych wyprawkach do porodu np. http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=28616181? polecacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka :) ciężarówka jesteśmy z Tobą... Dziś się wybiorę chyba na małe zakupy... Jak się czujecie przyszłe mamuśki??? Ja troszkę osłabiona i ciągle mi gorąco, a nie jest przecież dziś tak ciepło...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciężarówka- chciałabym też już móc tak odliczać...:) Falbanka a Ty możesz chodzić na zakupy? Mi nawet po schodach nie wolno...W przyszły poniedziałek mam wizytę w szpitalu, ciekawe co ze mną zrobią.... Od tego leżenia czuję się jak na haju,ha ha Już zapowiedziałam mężowi że jak tylko urodzę to będę biegać jak szalona tam i z powrotem ha ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka :) och jaka dziś fantastyczna pogoda w Warszawie... Żabie-oczko nie bardzo mogę właśnie,ale mus... nikt za mnie tego zrobić nie może, a no i do urzędu też musiałam iść... Mój M pracuje codziennie od 6 do 19 i nie ma kiedy, a jak weźmie urlop to mu za niego nie zapłacą :( nie było tak źle, samochód i pod samiutkie drzwi ;) troszkę mi brzunio stwardniał, ale to się zdarza i ciągnął do dołu mały też, przeszło jak tylko się położyłam :) Będzie na pewno dobrze jeszcze parę tygodni wytrzymasz... Ja leżakuje od 21 tygodnia i praktycznie zero ruchu, no chyba że trzeba...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Renata25
U mnie pada i pada masakra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O ciężarówka się dzisiaj nie zameldowała , może już siedzi na porodówce.... Falbanka masz termin 2 tyg po mnie..teraz spojrzałam na tabelkę... Ciekawe jak to będzie wyglądało w realu...:) Mi przez parę ostatnich dni często brzuch się napinał, dlatego dostałam luteinę. Lekarz kazał mi brać rano i na noc jeśli zauważę że mi się spina... Więc biorę grzecznie.. W poniedziałek jadę do szpitala , to będzie 31 tydzień, obawiam się że mnie tam zostawią...:( Z jednej strony byłabym pod stałą opieką i nie musiałabym sobie zawracać głowy tym że np co będzie jeśli akcja porodowa się zacznie a ja będę sama w domu...ale z drugiej strony dom to dom... Zobaczymy , oby tylko maluszek był zdrowy :) Coraz częściej zaczynam się zastanawiać czy przy ewentualnej drugiej ciąży czeka mnie to samo? Jeśli tak to chyba nie dam się już dotknąć mężowi hi hi Marzy mi się parka dzieciaczków, ale wizja ponownego leżenia mnie przeraża...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:) ciekawe ciekawe, ja mam wizytę we wtorek... Luteinę od początku biorę i tak na zmianę ( powc*pnie i pod język ) brzuszek mam cały czas prawie twardy, ale widocznie taki mój urok w ciąży... Masować go nie mogę, a najlepiej to też nie dotykać... Zabie-oczko już bliżej jak dalej... w sumie to chyba wolałabym szpital jak będzie gorzej... Nie jest tak źle i jest się pewnym, że tam się Tobą zajmą... Też bym chciała dwoje przynajmniej... i nawet się nie zastanawiam, będę próbować mimo tego wszystkiego co przeszłam do tej pory...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zabie oczko melduje sie nie mialam dzis czasu bo od rana bylam w szpitalu na badaniach przed cc. okazalo sie,ze nie ma mojego rozmiaru skerpet antyzakrzepowych mam nadzieje,ze je zalatwia do pn bo mam szczuplutkie nozki i byly same duze rozmiary:) pozniej wrocilam do domu i moja dwulatka mowi do mnie mama kupka i okazalo sie,ze ma glizde jakas w sobie,ktora z niej wyszla rozplakalam sie zadzwonilam do meza i biegiem do lekarza,ktory stwierdzil,ze musiala byc bakteria w jakims miesie jakie osttnio jedlismy. dostalismy krople na rodzinne odrobaczanie ma to trwac trzy dni ja moge sie odrobaczyc w przyszlym tygodniu po cc takze zostalo 5 dni:)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×