Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość żabie-oczko

4 miesiące do porodu -T.P.09.13

Polecane posty

O kurczę jak to bakterie w mięsie? Przecież się nie je surowego a w przerobionym nie powinno już ich być. Coraz gorsza ta dzisiejsza żywność.. Hmm cesarkę będziesz mieć? a ustalili Ci termin już? Czy muszą być objawy takie jak do porodu? Pozdrawiam cieplutko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zabie oczko mam planowana na pn o 8 mam sie stawic w szpitalu....tez bylam zszokowana tymi bakteriami w sumie to w nd robilam kotlety mielone z zamrozonego miesa jestem w szoku od jutra zaczynamy odrobaczanie tzn maz i corcia ja nie moge w przyszlym tygodniu bede zazywala ten plyn...mieso przesmazone i takie cyrki.... co do cc gdyby pojawily sie wczesniej bole i skurcze to tez by mi zrobili uparlam sie i nie chce juz naturalnie rodzic.Pierwszy porod mialam wywolywany po 13 dniach wody plodowe zielone skurcze okropne i po kilku godzinach tylko 3 cm rozwarcia lekarz uzyl proznociagu i mnie niezle musial pociac pozniej na tylku nie moglam ladnych pare tyg usiasc nie chce juz tego horroru dlatego zdecydowalam sie na cc..........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:-o :-o :-o O mamo ciężarówka ale miałaś pierwszy poród....Powiem Ci że jak czytam takie coś ,lub słyszę co lekarze wyprawiają to mam ochotę im jajka też tak pociąć.....Często słyszy się o jakiś dziwnych przypadkach podczas porodu.. Jakiś czas temu oglądałam program Tomasza Lisa i był w nim taki facet który opisywał jak jego żona rodziła... Otóż mieli już jedno dziecko , dziewczynkę , która miała chyba ponad 4 kg wagi i ta kobieta długo się męczyła żeby wydać maleńką na świat , lekarze też musieli użyć tego próżnociągu żeby jakoś wyciągnąć maleństwo. Więc gdy ta kobieta zaszła w drugą ciąże od razu chciała cesarkę , ale lekarz nie chciał się zgodzić. Tydzień przed porodem podczas Usg stwierdzili ze dziecko nie jest duże, że ma co najwyżej 3800 i kazali jej rodzić naturalnie, oczywiście poród trwał ileś tam godzin , dziecko zmarło, niestety udusiło się w kanale rodnym bo kobieta nie miała już siły przeć a synek miał ponad 5 kilo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie rozumiem jak lekarze mogli się pomylić z wagą dziecka aż o 2 kg i to tylko tydzień przed porodem...Chyba nie nadrobiło 2 kilo w ciągu tygodnia??? Czasem sobie myślę że powinni każdą ciążę kończyć cc, Przynajmniej zawsze byłaby pewność że dzidziuś urodzi się cały... Ja nie boję się naturalnego porodu jednak gdy słyszę że czasem są jakieś komplikacje to wydaje mi się że cc byłoby najbezpieczniejsze..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przecież taki lekarz gdy widzi że kobieta nie ma rozwarcia to powinien od razu robić cc? Po co narażać dziecko? albo w jakiś drastyczny sposób pociąć kobietę bo przecież dziecko trzeba jak najszybciej uwolnić.... Niektóre przypadki przerażają...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczynki jak dobrze że coś się ruszyło na kafe . Ja ostatnio nie zaglądałam bo nie czuję się najlepiej . Byłam ostatnio na targach Mother & Baby i byłam na takim krutkim usg . Malutka była ułożona poprzecznie i nie chciała potwierdzić że jest dziewczynką zapadła się w brzuchu :-) Po za tym jestem jakaś osowiała i rozdrażniona , dzisiaj mam jakieś lekkie skurcze i boję się wziąć no spę . Jeżeli chodzi o wyprawkę do szpitala to jeszcze nie myślałam ale pewnie to co wy . Ja też będę miała usg w 32 tyg wiec zobaczymy co mi lekarz powie . ciezarowka31 kiedy ty miałaś ustalony termin cesarki ? i w którym tyg ona będzie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niespokojnawawa w sb koncze 39 tydzien w pn mam ciecie od samego poczatku szykowalam sie na cc ale konkretny termin padl 31 maja w 34 tygodniu ciazy pozostlo 4 dni:P:P:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niespokojnawawa mój bąbel też siedzi w poprzek i tak się ukrył że nie było szans potwierdzić płeć...a już się nastawiłam na chłopca...nawet się pokusiłam o kupno niebieskiego kocyka , ręczniczka i parę ubranek.. Mam nadzieję że nie wywinie nam numeru i nie okaże się dziewczynką ha ha ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie:-) niespokojna jak czujesz skurcze to nie wahaj się i weź nospe, dla pocieszenia ja biorę 6 na dobę... Ona nie szkodzi dzidziusiom:-) Och ale o strasznych rzeczach pisałyście, aż mi ciarki po plecach przeszły... Też mam trochę pietra przed porodem czy to takim czy taki ale przecież nie jestem jedyną która ma rodzic... Jakoś kobiety dają radę, to dam i ja:-):-):-) He he oj ale by się działo jakby u mnie była dziewczynka... Mam nadzieję, że pokaże nam we wtorek i upewnie się:-):-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie dziewczyny jak tam Wasze brzuszki? Ja sobie dzisiaj swój zmierzyłam tak z ciekawości i mam już 105 cm w obwodzie..:) Dzidzia rośnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anulka*-*
Witajcie dziewczyny! Dłuuugo nie pisałam....ale podczytuje Was regularnie. Cięzarówka zazdroszczę - też bym chciała już urodzić a to dopiero 32 tc. W brzuchu mam 102 cm-trochę się u mnie uspokoiło z wagą bo wcześniej tyłam na potęgę a teraz zjadam na sniadanie pół arbuza, objadam się czereśniami i jest git;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj Anulka :) Ja od tego leżenia chyba straciłam apetyt. Waga stoi w miejscu od 2 tyg a nawet mam wrażenie że spadł mi kilogram, mężuś chyba chce mnie podtuczyć bo ciągle przynosi mi jakieś łakocie, ale jakoś nie mam ochoty na nie... Za to uwielbiam winogrona , czereśnie i wszelkie inne owoce...mniam :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Dziewczyny :) Już się przeprowadziłam, 4 dni wielkiego zamieszania i jeżdzenie w kółko 130 km w tą i z powrotem :) Ale mamy już wszystko za sobą, dzieci są u biologicznych rodziców na wakacjach więc mam czas dla siebie i czas by wszystko ogarnąć :) Nie wyobrażacie jakie to uczucie móc sie wyspać, spać dłużej , nikomu nie prasować i nie prac i nie robić posiłków :) Ojej jak mi dobrze :) Ciężarówka zazdroszczę Ci , ile ja bym dała by za kilka dni urodzić, a wizja tych dwóch jeszcze miesięcy mnie przeraża z tyloma obowiązkami :P Właśnie też się zmierzyłam i mam w brzuszku 118 :P To chyba dużo :) Się śmieje że wszystkie zamiast tyć to spadamy z wagi a to wszystko dzięki temu że jemy praktycznie same owoce, czeresnie i arbuzy no i czasami truskawki :) Mało jem normalnych posiłków czy pieczywa wolę własnie zjesc sobie owoce :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
www.kinderswiat.pl Witam wszystkie obecne oraz przyszłe mamy! Serdecznie zapraszam do odwiedzenia naszego sklepu internetowego z artykułami dla Waszej Pociechy! www_kinderswiat_pl -podkreślniki oczywiście zmieniamy na kropki:) Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
baloniki odpoczywaj sobie ile tylko możesz, wykorzystaj ten czas dla siebie i maluszka :) Ja już leżę plackiem od 10 dni, śpię do oporu, żeby szybciej zleciał mi dzień. Ostatnie wieczory i próby zaśnięcia stają się prawdziwą męką, już nie wiem w jakiej pozycji mam się ułożyć żeby było mi wygodnie.. Co ja bym dała by czuć się świetnie i móc całą ciążę normalnie funkcjonować, no ale cóż, dla dobra maluszka mogę jeszcze prze-leżakować te 9 tygodni...:) Oby szybciutko zleciały, już się nie mogę doczekać mojego maleństwa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciężaróweczko jutro Twój wielki dzień? Zdenerwowana? podekscytowana? czy wszystko razem? hi hi Ja jutro też mam wizytę w szpitalu i oby mnie tam nie zostawili, czekają mnie 2 bolesne zastrzyki w pupę ze sterydami. Jeśli jutro dostanę jedną dawkę to pewnie we wtorek każą mi przyjechać drugi raz bo nie można takiej dawki podać za jednym razem. Wszystko się okaże jutro :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sandra522
Baloniki21 z tego co wiem to jak nie ma komplikacji to koło tygodnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejo i jestem już po dwóch dawkach sterydów, na szczęście mogę leżeć w domciu a nie w szpitalu ;) Lekarz mi powiedział że dzidziuś jest zdrowy i na tyle duży że w razie wcześniejszego porodu da sobie już radę :) Strasznie mnie to cieszy że to największe ryzyko już minęło... Uczucie po zastrzykach koszmarne , duszności w oddychaniu...jakby Wam jakiś słoń usiadł na klatce piersiowej, mdłości i całkowita bezsenność. Po wczorajszym zastrzyku , całą noc nie spałam , dzisiaj dostałam drugi...będę jak Zombi hi hi hi Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To się dowiemy dopiero za tydzień co u cięzarówki :) żabie-oczko - a dlaczego dostajesz sterydy ? W czym mają pomóc? Ja spie jak opętana , całe dnie albo jem albo spie albo siedze na laptopie i taki tryb życia mi odpowiada :) Jak sobie pomyśle że od Września zacznę maraton znów to mi aż źle się robi a jak jeszcze dojdzie opieka nad noworodkiem to uuuuu:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam a u was w którym miesiącu pępek się uwypuklił?Mój narazie się rozciągnął i zrobił troche płytszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sandra522
Sterydy przyspieszają rozwój płuc dziecka podaje się kiedy jest ryzyko wczesnego porodu :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość itka86
hej dziewczyny!jestem nowa mogę się dołączyć?trochę o sobie :jestem w ciąży z drugiem dzieckiem- mój pierwszy łobuziaczek ma już 3 latka.jestem w 30 tygodniu ciąży i podobnie jak ciężarówka i falbanka muszę leżeć: miękka, krótka szyjka, troszkę rozwarcia, a ostatnio dowiedziałam się że mały(będzie drugi chłopczyk) owinął sie pępowiną :( na razie luźno.ciężarówka-też dostałam sterydy na rożwój płuc bo grozi mi przedwczesny poród.ale staram się myśleć pozytywnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość itka86
hej dziewczyny!jestem nowa mogę się dołączyć?trochę o sobie :jestem w ciąży z drugiem dzieckiem- mój pierwszy łobuziaczek ma już 3 latka.jestem w 30 tygodniu ciąży i podobnie jak żabie-oczko i falbanka muszę leżeć: miękka, krótka szyjka, troszkę rozwarcia, a ostatnio dowiedziałam się że mały(będzie drugi chłopczyk) owinął sie pępowiną :( na razie luźno.żabie-oczko-też dostałam sterydy na rożwój płuc bo grozi mi przedwczesny poród.ale staram się myśleć pozytywnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Itka :) trochę Ci się na mieszało :) ALe tak : Cięzarówka to miała w Poniedziałek Cesarke, a Zabie-oczko jak i Falbanka leża plackiem tak jak Ty :) Witam i gratuluję :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×