Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość żabie-oczko

4 miesiące do porodu -T.P.09.13

Polecane posty

Gość ZabieOczko
baloniki pewnie już jest po wszystkim :) Dziewczyny bierzcie z niej przykład i dopadajcie w nocy mężów hi hi hi Ciekawe ile jej córeczka będzie teraz ważyć jeśli miesiąc temu miała 2 kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No będziemy, będziemy pracować intensywnie nocą :D To w którym tygodniu Balonik w końcu urodziła, wiadomo??? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sandra522
No skoro pierwszy termin miala na 5 września to miesiac szybciej ciekawe czy wszystko dobrze z malutka Maja :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ZabieOczko
Ja się już pogubiłam z tymi terminami balonika hi hi Jeśli prawdziwy termin miała na 5 września to urodziła w 35 tyg, bo ja teraz kończę 35 a termin mam na 2 czyli podobnie...Ale jeśli termin miała na 21 sierpnia to urodziła końcem 37 tyg. Podejrzewam że ten drugi termin mógł być prawdziwy... A Wy jak się czujecie? Obniżyły się już Wam brzuszki? Z tego co pamiętam to baloniki pisała że jej się obniżył jakoś 2 tyg temu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Dziewczyny ;) Pisze z telefonu ;) Maja urodziła się wczoraj o godzinie 15:15 w 35 tygodniu z waga 3 kg ;) wczoraj widziałam ja tylko prze 2 minuty, i do końca dnia juz nie. Zabrali malutka do inkubatora i tam takze jest dziś , byłam dwa razy przystawić ja do piersi ;) Nie moge z nią siedzieć i tak mi przykro troche ale może juz jutro bd mogła być ze mną na sali ;) Tak jak mówiłam po 4 rano odeszły mi wody, a do szpitala tego bliżej pojechaliśmy dopiero przed 12 , dostałam opieprz , ze powinnam być tu odrazu po odejściu wód . Także wsadzili mnie w karetkę i na sygnale zawisło 40 km dalej gdzie mogłam urodzić wcześniaka, o 14:20 byłam przyjęta na porodowke z 6 palcami rozwarcia, podlaczyli mi kroplówkę z przyspieszaczem koło 15, i był mój Maz przy mnie , Maz wyszedł kiedy juz krzyczałam z bólu, i po kilku minutach przyszła na świat Majeczka :* Poród był szybki i sprawny , za 4 parciem mala wyszła ;) Poród nie był najgorszy, najgorsze bylo zszywanie które strasznie mi dokucza do tej pory :( Ciągle jestem na środkach przeciwbólowych :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama Małej Mai
Baloniku, ale z maleńką wszystko jest dobrze, tak? ten inkubator to tylko profilaktycznie, nic się nie dzieje mama nadzieję?? Jak to wszystko opisujesz, to wydaje się takie łatwe, lekkie i przyjemne, żeby poród każdej z nas tak wyglądał hihi :D Cieszę się, że wszystko dobrze. A problem z tymi szwami też zniknie, za chwilę dojdziesz do siebie, bądź twarda! :) Żabie oczko - ja też mam termin na 5!! :) Idziemy więc łeb w łeb! Mnie się brzuch obniżył ale minimalnie. W zasadzie widzę to pod piersiami, mam tu więcej miejsca, ale żeby brzuch już leżał niemal na samym dole - no to niestety nie :) Tak mi się już dłuży, chciałabym też przywitać maleńką na świecie.. Ale trzeba jeszcze poczekać :) Od wczoraj dokuczają mi pachwiny i kłucie w okolicach krocza, ale nei w samym kroczu. Czasem zdarzy się też jakiś skurcz, ale nie są duże (choć całkiem długie, bo trzymają mnie ok minuty).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ZabieOczko
Baloniki czyli jednak prawdziwy termin miałaś na 5 , fajnie że poród tak szybko Ci poszedł no i super że masz już to za sobą :) Mała waży 3 kg , więc spokojnie sobie poradzi , wszystkie dzieci które rodzą się przed 37 tyg są wkładane do inkubatora na obserwacje , podobno jeśli ciąża kończy się przed 37 tyg to jest niedonoszona. Muszą posprawdzać czy płuca się już dostatecznie rozwinęły i czy maleństwo radzi sobie samo po za łonem mamy :) Ale mała na pewno jest silna i za niedługo wypuszczą Was do domu :) A opieprz dostałaś zapewne dlatego że byłaś w 35 tyg , gdybyś była w 38 czy później to już by nie było problemu..No ale sami lekarze wprowadzili Cię w błąd bo myślałaś że to już jest 37 tydzień. Najważniejsze że już jesteś po i z małą wszystko w porządku.. :) Odpoczywajcie i szybko wracajcie do formy dziewczynki :) Mamo małej Mai mnie już od dawna w pachwinach boli i to tak że ledwo chodzę , zastanawiam się czy to normalne??? i również kuje mnie w kroczu , ale brzuch nawet mi nie drgnął...skurczy nie mam , oprócz twardnienia brzuszka....ale to raczej jest bezbolesne , gorzej jak mi mały zacznie uciskać lub kopać jakiś nerw , boli i prąduje tak z boku kręgosłupa..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anulka08080088
baloniki moje wielkie gratulacje !!! daj nam znać co tam jeszcze u Ciebie .no dziewczyny jeszcze trochę i my będziemy tu widać o naszych porodach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ZabieOczko
Jak już będziemy PO to możemy nawijać ile się da hi hi A słyszałyście o czymś takim że dziewczynki lubią się rodzić parę tyg przed terminem?? A chłopcy podobno lubią po terminie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość balonik21
Hej dziewczyny;) Dziś pozwolili mi karmić Maje 3 razy w ciągu dnia, nadal jest w inkubatorze ze względu na to ze ma nie równy oddech i tak czasem się zanosi. Ma duży obrzęk narządów wenetrznych i zewnętrzne. Ale lekarz mówił ze to normalne i ze trzeba czekać aż ona to wysoką. Ma kroplówkę podłączona i ciągle się grzeje. Wróciłam z karmienia to godzinę trzymała pierś w buzi ,i co usnela i chciałam zabrać to znów ciągnęła jak by swiadomie nie chciała bym odeszła :( Szybko raczej nie wyjdziemy , mamy podwyższony CPR , tłumacząc na polski rozum ze w czasie ciąży byłam leczona i doszło to do malej i ma zakażenie ale jest to nie groźne podobno i z dnia na dzien spada. Ja dostałam do zylnie trzy mega strzykawki antybiotyku i małej też dają po przez kroplówkę. Leży ze mną na sali dziewczyna która dziś rodziła 20 godzin i w porównaniu z moimi 8 minutami to jest nic, bo ja po prostu mala wyplulam a ona się tyle meczyla :( aż mi jej szkoda, i swoja córkę ma przy sobie i musi się nią zajmować :( a ledwo mówi wiec jej współczuję :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ZabieOczko
Baloniki ja nawet nie wiem co to jest to CRP teraz sprawdzałam w internecie... Pisze że jeśli się je ma podwyższone to grozi przedwczesnym porodem... Ale skąd u Ciebie zapalenie? Miewałaś gorączkę w ciąży lub jakieś przeziębienia? Z porodem faktycznie Ci się udało że tylko 8 minut parłaś, teraz tak sobie pomyślałam że Twoja mała teraz ma 3 kg to gdybyś donosiła ciąże do 40 tyg to mogłaby ważyć ponad 4kg a wtedy to chyba nie tak łatwo by Ci było j a wydać na ten świat . Życzę Wam szybkiego powrotu do zdrowia :) Trzymajcie się dzielnie 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Dziewczyny!Balonik Gratuluję!!Zobaczysz wszystko będzie dobrze !ja też już po wszystkim. 25.07 o 7 odeszły mi wody-byłam kompletnie nie przygotowana-spakowaliśmy torbę i o 9 byłam na izbie w szpitalu-zbadali nie i kolejny szok-cesarka(miałam już 5 cm. rozwarcia), ale synek wystawił rączkę za głowę i dlatego ta cesarka.Oczywiście wcześniak bo urodzony w 33 tyg., był na obserwacji przez dobę, ale był na tyle silny że nie leżał w inkubatorze i sam oddychał.Ważył 2770g i miał 54 cm.Ma na imię Michałek.Leżeliśmy w szpitalu jeszcze tydzień, bo Michasia badali pediatrzy,dopiero, gdy upewnili się ze wszystko ok to nas wypuścili.a dla mnie sama cesarka nie była zła, gorzej było po-cięzko wstać i wszystko boli.Teraz jest już ok. Zabie-oczko w pierwszej ciaży też musiałam lezec..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ZabieOczko
Itka moje gratulacje kochana :) .. no to mamy pierwszego synka w naszej rodzince (Ciężarówka i baloniki mają córeczki) Chyba nie pominęłam nikogo Itka a dlaczego musiałaś leżeć w pierwszej ciąży? a w drugiej już normalnie funkcjonowałaś? Oj to mnie teraz bardzo ale to bardzo pocieszyłaś dziękuje Ci :) Ja wróciłam niedawno ze szpitala bo zauważyłam u siebie na wkładce bardzo dużo śluzu zielonkawo-żółtego wystraszyłam się że co to takiego...Normalny śluz powinien być biały lub przeźroczysty a ten co ja miałam to wszędzie w internecie pisze że taki kolor oznacza infekcje lub zapalenie i że grozi dzidziusiowi. Jeszcze siostra mnie nastraszyła że może to wody mi się sączą. Tak więc pojechałam do szpitala bo wiadomo lepiej dmuchać na zimne niż potem płakać. 2 godziny mnie trzymali , miałam ktg, bobaskowi serduszko bije idealnie jest silny i zdrowy. Zrobili mi badanie szyjki i pobrali wymaz na wszelki wypadek gdybym jednak miała jakąś infekcje. Upewniłam się i wiem że mogę teraz spać spokojnie :) Następna wizyta za tydzień , zobaczymy położenie dzidka , dzisiaj nie robili mi usg. Bardzo bym chciała żeby się odwrócił, wolałabym naturalnie urodzić niż mieć cc..no i może w końcu poznam płeć.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ZabieOczko
Szczęśliwe mamusie :) :) :) :) :) Nick............................D.P.................Płeć.... Ciężarówka.................05.07.13..........córeczka ❤️ Itka86.........................25.07.13..........synek 🌻 Baloniki21..................02.08.13...........córeczka ❤️ Oczekujące mamusie :P :P :P Nick...................................T.P........................Płeć..... Sandra522..........................20.08 .13....................Córka Anulka*_*...........................30 .08.13... ..................???? żabie-oczko........................02.09 .13.....................??? Mel-wa ...............................04.09.13 .....................Córka niespokojnawawa.................05.09.13 .....................Córka MamaMalejMai....................06.09.13...... ..............Córka Renata25............................11.09. 13................... Córka madziiuniiia.........................20.09.13......................??? Deretinka............................21.09.1 3.....................??? młoda_mama_wrzesień ......24.09.13......................Córka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ZabieOczko
Szczęśliwe mamusie :) :) :) :) :) Nick............................D.P.................Płeć.... Ciężarówka.................05.07.13..........córeczka ❤️ Itka86.........................25.07.13..........synek 🌻 Baloniki21..................02.08.13...........córeczka ❤️ Oczekujące mamusie :P :P :P Nick...................................T.P.............................Płeć..... Sandra522..........................20.08 .13....................Córka Anulka*_*...........................30 .08.13... ..................???? żabie-oczko........................02.09 .13.....................??? Mel-wa ...............................04.09.13 .....................Córka niespokojnawawa.................05.09.13 .....................Córka MamaMalejMai....................06.09.13...... ..............Córka Renata25............................11.09. 13................... Córka madziiuniiia.........................20.09.13......................??? Deretinka............................21.09.1 3.....................??? młoda_mama_wrzesień ......24.09.13......................Córka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Dziewczyny ;) Itka ja również Ci gratuluję :-) Jak tam Twój synek? I jak sobie radzisz? Ja urodziłam ale nawet nie poczułam się matką :( Moja dziewczynka dalej w inkubatorze , schodzą jej z kroplówki i dziś jeszcze beda ja naświetlać bo żółtaczka się zwiększa :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny... Baloniki i itka GRATULACJE, bardzo się cieszę, że Wasze maleństwa już są na świecie... Troszkę za wcześnie, ale pewnie są w dobrych rękach i niedługo będziecie się cieszyć razem w domu... Oby tak dalej i czekam na następne rozpakowujące się mamusie :) :) No, a u Nas jutro rocznica... Jak szybko ten czas leci :( :( na szczęście będę ją spędzać u synka... Trzymajcie się :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Szczęśliwe mamusie :) :) :) :) :) Nick............................D.P.................Płeć.... Ciężarówka.................05.07.13..........córeczka ❤️ Itka86.........................25.07.13..........synek 🌻 Baloniki21..................02.08.13...........córeczka ❤️ Oczekujące mamusie :P :P :P Nick...................................T.P........................Płeć..... Sandra522..........................20.08 .13....................Córka Anulka*_*...........................30 .08.13... ..................???? żabie-oczko........................02.09 .13.....................??? Mel-wa ...............................04.09.13 .....................Córka niespokojnawawa.................05.09.13 .....................Córka MamaMalejMai....................06.09.13...... ..............Córka Renata25............................11.09. 13................... Córka madziiuniiia.........................20.09.13......................??? Deretinka............................21.09.1 3.....................??? młoda_mama_wrzesień ......24.09.13......................Córka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Szczesliwe mamusie :) :) :) :) :) Nick............................D.P.................Płeć.... Ciezarowka.................05.07.13..........coreczka ❤️ Itka86.........................25.07.13..........synek 🌻 Baloniki21..................02.08.13...........coreczka ❤️ Oczekujace mamusie :P :P :P Nick...................................T.P........................Płec..... Sandra522..........................20.08 .13....................Corka Anulka...............................30 .08.13... ..................???? ZabieOczko........................02.09 .13.....................??? Melwa ...............................04.09.13 .....................Corka niespokojnawawa.................05.09.13 .....................Corka MamaMalejMai....................06.09.13...... ..............Corka Renata25............................11.09. 13................... Corka madziiuniiia.........................20.09.13......................??? Deretinka............................21.09.1 3.....................??? MłodaMamaWrzesień .........24.09.13......................Corka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ZabieOczko
Szczęśliwe mamusie :) :) :) :) :) Nick............................D.P.................Płeć.... Ciężarówka.................05.07.13..........córeczka ❤️ Itka86.........................25.07.13..........synek 🌻 Baloniki21..................02.08.13...........córeczka ❤️ Oczekujące mamusie :P :P :P Nick...................................T.P........................Płeć..... Sandra522..........................20.08 .13....................Córka Anulka*_*...........................30 .08.13... ..................???? żabie-oczko........................02.09 .13.....................??? Mel-wa ...............................04.09.13 .....................Córka niespokojnawawa.................05.09.13 .....................Córka MamaMalejMai....................06.09.13...... ..............Córka Renata25............................11.09. 13................... Córka madziiuniiia.........................20.09.13......................??? Deretinka............................21.09.1 3.....................??? młoda_mama_wrzesień ......24.09.13......................Córka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ZabieOczko
Chciałam tylko uaktualnić tabelkę ale nie da się jej wkleić ale kicha....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Renata25
Przez te upały depresji się nabawię. Wszystko mnie męczy. Coraz bardziej jestem już zmęczona tym wszystkim. Już się doczekać Gabrysi nie mogę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sandra522
ta pogoda nas wykończy kochane a mi jeszcze zostało 14dni do tp :-(:-( już Chcialabym mieć moja myszkę w domu . a wy jak się czujecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny cieszcie się ze nie rodzicie !!! W domu możecie pozwolić sobie jeszcze na chłodzenie siebie a w salach szpitalnych tak gorąco i nie ma czym oddychać, i nawet sali nie można wywietrzyc by wspolokatorce dziecka nie przeziebic. U nas 4 doba minela , dla malej żółtaczka wzrasta i ciągle ja naswietlaja w tym inkubatorze :( Dziś widziałam pierwszy jej uśmiech i się wzruszyłam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sandra522
oj baloniki wierz mi ze juz bym chciala urodzic i miec to za soba . a tak to w domu mam remont wszedzie biało od pylu dobrze ze moj pomaga w ogarnieciu tego bo ja sie zupelnie nie nadaje w takim stanie do sprzatania :-(:-(:-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej dziewczyny baloniki21 , itka86 GRATULACJE !!! Fajnie że już macie wszystko za sobą a dzieciaczki już na świecie. Mordercze upały dają się we znaki . Wczoraj byłam u lekarza i dowiedziałam się że jak nie urodzę sama do 9 września to w ten dzień mam stawić się na cesarkę . Ale u mnie po za skurczami nic się nie dzieje wszystko pozamykane . Za dwa tyg. KTG i kolejna wizyta . Może się cos ruszy. Jak dajecie radę w te upały ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sandra522
ja dziś miałam wizytę i powiedział mi że szyjka zamknięta ale ma 1.5cm a dziecko główką bardzo nisko. czy to znaczy że niedlugo urodze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Renata25
Ja padnę przez te upały. Ja mam nadzieje,że urodzę w sierpniu. Wizytę i KTG będę mieć w środę i modle się, że lekarz mi powie, że szybciej urodzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Dziewczyny!Współczuję Wam w te upały...Balonik trzymaj się!Ja byłam z Michałkiem tydzień w szpitalu!Wiem że jest Ci trudno, ale ja wychodziłam z założenia,że lepiej pobyć trochę dłużej żeby dzidzia była zdrowa niż by mieli Cię wypisać i potem musiałabyś szukać jakiś szpitali...Także głowa do góry!Wszystko będzie ok..A pomyśl sobie, że te lampy to pierwsze solarium Twojej Córeczki!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×