Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość żabie-oczko

4 miesiące do porodu -T.P.09.13

Polecane posty

Dziewczyny co tu tak cicho? Co słychać? Jak dzieci? Moja mała super już waży 8kg i przesypia całe noce więc jestem wypoczeta :-):-):-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej ! U nas nie ciekawie :( Majeczka budzi sie w nocy z płaczem, ma biegunkę, gorączkuję, i wcale praktycznie nie śpi w dzień , i od 3 dni także mało w nocy. Objawy jak na ząbkowanie no ale dziąsła nie są spuchnięte . Zaopatrzyłam się już w czopki przeciwbólowe , Calgel , i węgiel w syropie i będę obserwować . Był u nas lekarz i Maja przeziębiona i mówił by kupić inhalator elektryczny i inhalować więc tak też zrobiłam i zamówiłam i czekam już i będę działać . Czy Wasze maluchy śmieją się tak już z wydawaniem głośnego i długiego dźwięku ? Ja jak usłyszałam jej śmiech to aż się wzruszyłam , piękna chwila i balsam dla uszu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak moja też tak sie śmieje :-)to cudowne. I my też mamy dwa tyg inhalacji za sobą ale już mała zdrowa :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Baloniki jeszcze nie wiem jaką kaszkę będę wprowadzać...mój je mleko Nan , Dzieciom na stucznym mleku można zacząć kaszkę wprowadzać gdy skończą 4 miesiące , a Twoja mała jeśli jest karmiona piersią to chyba dopiero gdy będzie miała 5 i pół miesiąca, tak przynajmniej mówił pediatra. Mój synuś też się śmieje i to prawie na okrągło i też wydaje dzwięki...Kiedyś jak zasnął mi o 20 tak spał do 4 nad ranem...ale to było tylko raz ale za to jak ja się wyspałam hi hi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Imie....................wiek...................wzrost....... ...............waga... Tomcio..............14,tyg...................62cm....... ................ 6.700kg Kornelia .... .......6tyg......................62cm....................... 6.300kg Maja..................14 tyg...................66cm........................6.550kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Imie....................wiek...................wzrost....... ...............waga... Tomcio..............16,tyg...................62cm....... ................ 6.920kg Kornelia .... .......6tyg......................62cm....................... 6.300kg Maja..................14 tyg...................66cm........................6.550kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny co tutaj tak cicho? Jak tam Wasze pociechy? Mój powoli zaczyna się już śmiać, coraz częściej wydaje takie śmieszne głośne odgłosy , tylko czekam kiedy się w końcu roześmieje na całego... Chwyta już zabawki w rączki i je ogląda po czym natychmiast wpycha je sobie do buzi...Odkąd skończył 3 miesiące potwornie się ślini...Mam takie magnesy na lodówce z pomidorami , były kiedyś razem z ketchupami z kotlina..Mój mały uwielbia te magnesy , codziennie podchodzę z nim do lodówki a On gdy tylko je wypatrzy zaraz zaczyna się śmiać i energicznie wymachiwać rączkami i nóżkami.. Uwielbia też kąpiel..a tak chlapie że cała jestem mokra ha ha ha Pozdrawiam...P.S. nie mogę się doczekać Świąt i jego reakcji na choinkę...bańki już widział i bardzo jest nimi zainteresowany...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Renata25
Moja Gabi waży już 5700 ma już 12 tygodni od miesiąca rączkę pcha do buzi a ślinotok ma ogromny ;P uwielbia kolorowe obrazki .Skupia się bardzo na kolorowych i migających przedmiotach. I okazało się, że ma uczulenie na mleko krowie i pije specjalne mleko co śmierdzi okrutnie;P a jej to smakuje . W przyszłym tygodniu kupuje nową choinkę i od razu ją ubiorę :) Gabrysia będzie śmiała się do choinki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Renata25
Moja Gabi waży już 5700 ma już 12 tygodni od miesiąca rączkę pcha do buzi a ślinotok ma ogromny ;P uwielbia kolorowe obrazki .Skupia się bardzo na kolorowych i migających przedmiotach. I okazało się, że ma uczulenie na mleko krowie i pije specjalne mleko co śmierdzi okrutnie;P a jej to smakuje . W przyszłym tygodniu kupuje nową choinkę i od razu ją ubiorę :) Gabrysia będzie śmiała się do choinki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zabie oczko
Też mam ochotę już ubrać choinkę....ale jeszcze się troszkę wstrzymam..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zabie oczko
Renata a ile wzrostu ma Twoja Gabi? Ja mojemu wczoraj dałam parę łyżeczek kaszki , dzisiaj też już jadł..ładnie otwiera buzie tylko jeszcze nie umie wszystkiego połknąć , połowa wylatuje mu z buzi..ale chce jeść ............................................................... ......................................................................................................................................................................................................................................................................................................... Imie....................wiek...................wzrost....... ...............waga... Tomcio..............17tyg...................70cm....... ................7.200kg Kornelia .... .......6tyg......................62cm....................... 6.300kg Maja..................14 tyg...................66cm........................6.550kg Gabi..................12tyg.....................????.........................5.700kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Renata25
Około 68 cm. Mojej nie mogę wprowadzać w styczniu jedzenia przez problemy z ''Kupcią'' .Jest na mleku modyfikowanym pepti 1 czekamy na poprawę:) ale już widzę jak będzie pluła jedzeniem:).To mleko dla alergików tak niemiłosiernie śmierdzi i ma okropny smak a Gabi je uwielbia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zabie oczko
Imie....................wiek...................wzrost.... ... ...............waga... Tomcio..............17tyg...................70cm....... ................7.200kg Kornelia .... .......6tyg......................62cm....................... 6.300kg Maja..................14 tyg...................66cm........................6.550kg Gabi..................12tyg....................68cm........ .................5.700kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zabie oczko
Coś baloniki nam ucichła , mam nadzieję że wszystko u niej w porządku... Jak śpią Wasze dziec**przez dzień? Bo mój śpi mi tak co 2 godzinki... czasem śpi 3 godziny a czasem ledwie 30 minut ale pobawi się 2 godzinki i znów mu się oczka kleją... A taki z niego łasuch tylko by jadł...coraz ciężejszy się robi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zabie oczko
Hej to znów ja , mam pytanie co robią Wasze dziec**przez dzień? Bawią się same np leżąc? Bo mój tylko by na rękach siedział i żeby go nosić. Na kolanach nawet na chwilkę nie posiedzi tylko żeby go nosić po całym mieszkaniu. Normalnie ręce opadają , muszę go jakoś tego oduczyć , ale to tak ciężko...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Imie....................wiek...................wzrost.... ... ...............waga... Tomcio..............17tyg...................70cm....... ................7.200kg Kornelia .... .......6tyg......................62cm....................... 6.300kg Maja..................17 tyg...................72 cm........................7.550kg Gabi..................12tyg....................68cm........ .................5.700kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny :) Nie odzywałam się bo brakło mi czasu ale u nas wszystko okej :) U mnie Maja śpi róznie, czasem potrafi cały dzień nie spać, w tym czasie siedzi trochę na kolanach, większość czasu spędza w bujaczku, od kilku dni wsadzam ją do chodzika i kąłdę tam zabawki i próbuję się nimi bawić a przynajmniej bardzo ją interesują :) Maja zjada rano cyca o 11 je jabłuszko z marchewką, potem znów cycem zapije, po bawi się i sama czasem zasypia w bujaczku. O 14-15 zjada pół słoiczka marchewki i zapije mlekiem, potem znów leży w bujaczku lub ze mna na podłodzę. O 19 wlewam całą wanne wody i wpuszczam Majkę i sobie pływa :) Nie sama oczywiście, zakupiłam na Allegro koło dla niemowląt i to jest super rozwiązanie dla niej. Kosztowało koło 60 zł ale warto było, ma tyle radości i tak sobie pływa z pół godziny . Koło 20-21 zasypia przy piersi, w nocy też się budzi 2-3 razy , już nie pamiętam kiedy spałam całą noc. Jak przygotowania do pierwszych wspólnych Świąt ? U mnie w tym roku nic nie po sprzątane, nie mam takiej możliwości, ciągle jestem sama, a kiedy maż wraca wieczorem to padam z nóg po calym dniu. CIężko się za coś wziąść i za 15 minut zostawić to wszystko i lecieć do dziecka. Ale przyjedzie przyjaciółka na dwa dni więć bd sprzątniete :) Jak u Was jest z obiadami ? ze sprzątaniem ? Ogarniacie to wszystko ? Codziennie gotujecie obiad ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
do chodzika?? takie małe niemowlę, poczytaj troche o chodzikach, bo dzieciaczka szkoda :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
CHodzik nie słuzy do jeżdzenia a do siedzenia w tym przypadku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ponawiam prośbę po powyższej odpowiedzi... poczytaj o chodzikach i o tym jak niemowlę powinno "siedzieć" ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"Oczywiście dzieci używające chodzików, będą chodzić, jednak może to nastąpić dużo później, mogą pojawić się problemy w postaci wady stóp, wady postawy ( szczególnie, gdy maluch został włożony do chodzika zanim osiągnął umiejętność stabilnego siadu). "

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie boisz sie ze ma jeszcze za slaby kregoslupek na to zeby siedziec w tym chodziku? Ja bym sie bala ze te za bardzo obciaza stawy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Widzę , ze rozpętalam gorącą dyskusję :) Powiem tak , jedni piszą tak inni tak, jedni myślą tak inni tak. Nie zostawiam dziecka na pół dnia w chodziku tylko 5-10 minut , i nie sądzę aby było coś w tym złego, obkładam poduszką i kocykiem i dla mojej córki jest wygodnie. Moja córka siedzi w chodziku tak samo jak bym trzymała ją na kolanach. Zaznaczam że Majka już samodzielnie siedzi!!! Mój lekarz pediatra też nie widzi w tym nic złego, nie zrobiła bym nic bez konsultacji z nim. A teraz przykład: Moja szwagierka ma dwójkę dzieci. Córka zaczęła chodzić jak miała 1,4 miesiąca (była wkładana do chodzika) , wszyscy mówili a bo Ty wkładałaś do chodzika dlatego tak poźno itp. itd. Ma też syna który nie kozustał z chodzika i tu Suprise też zaczął chodzić w wieku 1,4 m. Więc nie spierajmy się która z nas robi dziecku krzywdę czy tez nie. Każdy ma swoje dziecko i wychowuję je wg.swoich zasad,upodoban i jeszcze innych tam . Pozdrawiam Was mamy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A tak na Wasze rozumowanie to tak samo nie powinnam wkładać dziecka do krzesełka kiedy karmie ? Przecież też tam siedzi :) Tak samo jak w chodziku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to ja ta która pierwsza napisa
ła, że chodzik to samo zło ;) masz rację, że każdy wychowuje dziecko według swoich zasad i ja też nie znoszę jak ktoś wtrąca się w moje wychowywanie dziecka, ale ja znam chodzik z jak najgorszej strony, moja koleżanka jest rehabilitantką małych dzieci i to co od niej słyszałam o chodziku to masakra :( ja uważam, że skoro chcesz, żeby Twoja córka korzystała z chodzika, to powinnaś poprosić jakiegoś rehabilitanta o pomoc we właściwym ustawieniu, bo to jest najważniejsze ps. o to właśnie chodzi, że w chodziku dziecko nie siedzi :) no i nie stoi :) również pozdrawiam i podziwiam, że jako jedna z niewielu na kaffe odpowiedziałaś spokojnie na "zarzuty chodzikowe", a nie wyskoczyłaś z tzw. "ryjem" ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Renata25
Chyba znów jestem w ciąży jutro idę zrobić test z krwi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×