Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Ewa 13443

HIRUDOTERAPIA Leczenie Pijawką Lekarską

Polecane posty

Gość Aniela Janik
czy zabieg larwoterapii jest bolesny ? proszę o informacje na ten temat, zastanawiam się czy się nie poddać takiemu zabiegowi, mam cukrzycę i owrzodzenie podudzia nie odpowiadające na leczenie , lekarz powiedział że prowadzi to do amputacji gdyż leczenie trwa pół roku i jest co raz gorzej. pozdrawiam .aniela

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marzena Kraw
Niestety opatrunki z larwami moga być bolesne,wszystko zalezy od rany , mnie bolało . Mam pytanie , mój terapeuta powiedział że opatrunki ze srebrem nie mogą być stosowane przed leczeniem larwami gdyż srebro zabija larwy/ Czy to prawda? przez to że założyłam aquacel ag mam przesuniety kolejny zabieg. Jak inni terapeuci do tego podchodzą? proszę o opinie. Marzena K.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No własnie ,bo srebro jest bardzo dobrym antybiotykiem zabija wirusy grzyby i bakterie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Etam srebro to placebo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Takie jak ty placebo ha ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś Masz racje Adasiu!A gdzie Apended zareklamuz nanosreberkiem w kubku magnetycznym!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Związki w ślinie pijawki mają właściwości rozrzedzające krew, zakrzepy, złogi. Czy jest możliwość, że taki oderwany zakrzep po zabiegu może dostać się do serca lub płuc i być groźny dla życia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bashmi
Aniela Janik 2014.07.01 czy zabieg larwoterapii jest bolesny ? proszę o informacje na ten temat, zastanawiam się czy się nie poddać takiemu zabiegowi, mam cukrzycę i owrzodzenie podudzia nie odpowiadające na leczenie , lekarz powiedział że prowadzi to do amputacji gdyż leczenie trwa pół roku i jest co raz gorzej. pozdrawiam .aniela ***Zabieg bywa bolesny, ale do wytrzymania. Faktycznie zależy to od rany, ale też od ilości larw, których ilość należy określić dość precyzyjnie. Larwy mogą zacząć dokuczać tak od końca drugiej doby od chwili założenia opatrunku. Dobrze jest wcześniej zaopatrzyć się w środki p/bólowe i p/gorączkowe. Najlepsze efekty w przypadku owrzodzenia w przebiegu cukrzycy przynosi terapia łączona, tzn. larwy i pijawki jednocześnie. Larwy oczyszczają ranę, ale pijawki wspomagając ukrwienie stymulują proces gojenia. Warunkiem powodzenia jest rozpoczęcie terapii zanim dojdzie do nieodwracalnych zmian w tkankach. Marzena Kraw 2014.07.15 Niestety opatrunki z larwami moga być bolesne,wszystko zalezy od rany , mnie bolało . Mam pytanie , mój terapeuta powiedział że opatrunki ze srebrem nie mogą być stosowane przed leczeniem larwami gdyż srebro zabija larwy/ Czy to prawda? przez to że założyłam aquacel ag mam przesuniety kolejny zabieg. Jak inni terapeuci do tego podchodzą? proszę o opinie. Marzena K. ***Srebro - owszem, ale po larwach. Zmienia się pH rany i może to spowodować osłabienie lub śmierć larw, a tym samym zmniejsza szansę powodzenia terapii. gość 2014.07.20 Związki w ślinie pijawki mają właściwości rozrzedzające krew, zakrzepy, złogi. Czy jest możliwość, że taki oderwany zakrzep po zabiegu może dostać się do serca lub płuc i być groźny dla życia? ***Takie niebezpieczeństwo teoretycznie istnieje w niektórych przypadkach zakrzepowego zapalenia naczyń głębokich. Doświadczony hirudoterapeuta potrafi to ocenić, a w razie wątpliwości zaleca konsultację lekarską. Dlatego lepiej korzystać z usług sprawdzonych gabinetów, gdzie bezpieczeństwo i zdrowie pacjenta są priorytetem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W jaki sposób, nawet doświadczony hirudoterapeuta, może ocenić w trakcie wywiadu i poprzez oględziny pacjenta, że problem istnieje właśnie w naczyniach głębokich i w związku z tym może wystąpić zagrożenie pacjenta zatorem skrzepliny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bashmi
Po bardzo typowych objawach, które nie zawsze są oczywiste dla osoby z mniejsza praktyką. Nie mogę na tym forum zdradzać całego swojego warsztatu. W razie wątpliwości trzeba obowiązkowo odesłać pacjenta do lekarza. Zakrzepica naczyń głębokich i bez pijawek może zakończyć się zatorem płucnym i zgonem. Jeśli jesteś terapeutą, to zarejestruj się na forum hirudoterapii i tam sobie porozmawiamy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam. Zapisałam się na zabieg pijawkami ze względu na zespół cieśni nadgarstka. Za miesiąc mam mieć operację, której bym chętnie uniknęła, więc próbuję wszystkiego. Jednak przeczytałam tutaj, że i tak w przyszłości mnie raczej czeka? Czy jest szansa, że po pijawkach jednak mi przejdzie? Zaznaczę, że drętwienie mam od pół roku a od miesiąca ból w ręce jest nie do zniesienia, szczególnie w nocy :-( Martwi mnie także, że lekarz nie przeprowadził ze mną żadnego wywiadu: jakie lekarstwa zażywam, czy na coś choruję? Nie wiem jakie to ma znaczenie, ale chyba są jakieś przeciwwskazania do poddania się takiemu zabiegowi. Bardzo proszę o poradę. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 1pawel1
Dzień dobry. Jestem w trakcie leczenia żylaków, a właściwie jednego długiego od kostki do kolana. Grubego jak palec. Miałem już cztery wizyty. Pierwsza 4 pijawki, następne po 6. Teraz mam mieć przerwę 3 miesiące. Mam trzy pytania. 1.Czemu taka długa przerwa? 2. zylak minimalnie się zmniejszył ale nie ma szału jak tu państwo piszecie. Jaka tego przyczyna? 3. Po czwartym stawianiu miałem rumień na pół łydki, napuchnięty i swędzący, podobno reakcja alergiczna pojawia się ,jeżeli już to za pierwszym razem. Będę wdzięczny za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
do Bashmi Możesz podać adres forum?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaja92
Miałam zespół cieśni nadgarstka i leczyłam pijawkami, miałam 4 zabiegi i juz po pierwszym ból ustał a dretwienie po 2 zabiegu . Zabiegi miałam z Meda w Warszawie. Teraz chcę się poddać zabiegom tzn maseczki z krwi pijawek. Moze ktoś się podzieli opinią ? czy rzeczywiście to działa tak bardzo ujędrniająco i przeciwzmarszczkowo? Czekam na opinie :)Kaja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bashmi
gość 2014.08.08 Witam. Zapisałam się na zabieg pijawkami ze względu na zespół cieśni nadgarstka. Za miesiąc mam mieć operację, której bym chętnie uniknęła, więc próbuję wszystkiego. Jednak przeczytałam tutaj, że i tak w przyszłości mnie raczej czeka? Czy jest szansa, że po pijawkach jednak mi przejdzie? *** Każdy organizm reaguje inaczej. Dużo zależy od stopnia zaawansowania choroby, a szansa jest zawsze. Martwi mnie także, że lekarz nie przeprowadził ze mną żadnego wywiadu: jakie lekarstwa zażywam, czy na coś choruję? Nie wiem jakie to ma znaczenie, ale chyba są jakieś przeciwwskazania do poddania się takiemu zabiegowi. ***Myślę, że staranny wywiad przeprowadzą z Tobą przed samym zabiegiem. To obowiązek anestezjologa. Pamiętaj, że nawet rutynowy zabieg chirurgiczny powinien być wykonany przez najlepszego fachowca w swojej dziedzinie, a takiego masz prawo wybrać sobie sama. W tym wypadku najlepsi są chirurdzy ze specjalizacją "chirurgia ręki". 1pawel1 wczoraj Dzień dobry. Jestem w trakcie leczenia żylaków, a właściwie jednego długiego od kostki do kolana. Grubego jak palec. Miałem już cztery wizyty. Pierwsza 4 pijawki, następne po 6. Teraz mam mieć przerwę 3 miesiące. Mam trzy pytania. 1.Czemu taka długa przerwa? ***Nie mam pojęcia. To stara szkoła, która głosi, że nie należy stawiać w jednej serii więcej niż x pijawek. Jednak powodem może być wystąpienie odczynu alergicznego. Pamiętaj, że hirudozwiązki działają jeszcze przez kilka tygodni po zakończeniu terapii. 2. zylak minimalnie się zmniejszył ale nie ma szału jak tu państwo piszecie. Jaka tego przyczyna? ***Poddając przewlekłą niewydolność żylną terapii pijawkami (żylaki są jednym z jej objawów) trzeba skupić się raczej na efekcie medycznym niż kosmetycznym, który często jest niepewny. Wszystko zależy od przyczyny wystąpienia dolegliwości, obciążenia genetycznego i oczywiście zaawansowania zmian oraz osobniczej wrażliwości pacjenta na hirudozwiązki. To, że żylak nie znika, nie świadczy o niepowodzeniu. Ważne, czy znikają dolegliwości takie jak drętwienie nóg, ból, obrzęki, rwanie, drętwienie, zasinienie i inne. Pijawki w kapitalny sposób zapobiegają powikłaniom tej poważnej choroby. 3. Po czwartym stawianiu miałem rumień na pół łydki, napuchnięty i swędzący, podobno reakcja alergiczna pojawia się ,jeżeli już to za pierwszym razem. Będę wdzięczny za odpowiedź. ***Niestety, reakcje alergiczne mogą wystąpić nawet po "nastym" zabiegu z kolei i zdarzają się dość powszechnie. Jeżeli nie przysparzają dolegliwości trudnych do wytrzymania (miejscowy obrzęk i świąd) i samoistnie ustępują po 3 -4 dniach, terapię można kontynuować. Ostateczną decyzję podejmuje terapeuta w porozumieniu z pacjentem. W tym czasie można przyjmować doustne środki p/alergiczne, a obrzęki smarować środkami na ukąszenia. gość wczoraj do Bashmi Możesz podać adres forum? *** Forum dla hirudoterapeutow: http://www.parmed-forum.pl/ kaja92 wczoraj Teraz chcę się poddać zabiegom tzn maseczki z krwi pijawek. Moze ktoś się podzieli opinią ? czy rzeczywiście to działa tak bardzo ujędrniająco i przeciwzmarszczkowo? Czekam na opinie usmiech.gif Kaja ***Działa, ale niestety jak to bywa ze wszystkimi zabiegami kosmetycznymi, najlepszy efekt uzyskuje się stosując zabiegi regularnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mam pytanie czy leczył się ktoś pijawkami na mięśniaki macicy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A dlaczego na miesnie macicy???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie na mięśnie tylko na mięśniaki macicy !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jano71
Witam czy można stawiać pijawki po 3 tyg?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bashmi
Po trzech tygodniach od czego? Proszę o opis przypadku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość helena opicz
jak ktos szuka dobrego hirudoterapeuty na śląsku to mogę polecić panią anie w centrum terapi naturalnych w bedzinie . wyleczyla mi pijawkami duży stan zapalny który nie szło wyleczyć antybiotykami. ja mam jeszcze jeden zabieg umówiony po jutrze mimo ze po ostatnim 5 dni temu ktory byl stan zapalny znikł całkiem. na prawdę polecam! helena opicz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Berenika Gz
DO PANI BASHMI. Mam chorobę nowotworową jelita - choruję juz 8 lat. Czy w związku z tym mogę poddać się zabiegowi hirudoterapii ? Pijawkami chciałam "leczyć" ranę na nodze ( po ugryzieniu psa) rana nie goi sie wcale , mimo że od ugryzienia minęło 3 miesiace.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Freszshka
Hej , z tego co się orientuję nie wolno stawiać pijawek osobom chorym na nowotwory ! moja mama była z babcią która miala nowotwór piersi i chcieli ją poddać terapii i terapeutka odmówiła a terapeutką była sama pani Irena Paruzel więc nie byle kto ! Ja mam natomiast pytanie z innej beczki , konkretnie , czy pijawki stawiane na głowę przy silnym wypadaniu włosów rzeczywiście wzmacniają cebulki i włosy przestają wypadać i szybciej rosną ? No i jak to jest jeśli chodzi o łysienie u mężczyzn ?czy takie terapie są skuteczne i ile trzeba zabiegów? z góry dziękuję za informacje. M.P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bashmi
Berenika Gz 2014.08.29 , wiele zależy od tego, czy choroba jest w fazie ostrej. Ostateczną decyzję w sprawie możliwości wykonania u Ciebie zabiegów pijawkowych powinien podjąć prowadzący onkolog. W swojej praktyce miałam przypadek mężczyzny z chorobą nowotworową płuc, cierpiącego jednocześnie z powodu stopy cukrzycowej. Za wiedzą i zgodą onkologa wykonałam u niego kilka zabiegów, które zakończyły się powodzeniem. Tylko lekarz może obiektywnie ocenić stopień ryzyka i rokowanie w takiej terapii. Freszshka 2014.08.30 , hirudozwiązki istotnie bardzo dobrze poprawiają ukrwienie, a przez to odżywienie i wzmocnienie cebulki włosa, ale jeśli przyczyną problemu są np. zaburzenia hormonalne, to efekt terapii będzie mizerny lub żaden. Radzę udać się do dermatologa i znaleźć przyczynę tego stanu, a potem można myśleć o pijawkach. Co do ilości zabiegów, to do każdego przypadku trzeba podejść indywidualnie. Nie ma i nie będzie gotowego przepisu na terapię służącą każdemu pacjentowi. Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
do Bashmi Możesz podać adres forum? *** Forum dla hirudoterapeutow: http://www.parmed-forum.pl/ Witam Kilkakrotnie próbowałem wejść i strona tylko się ładuje. Nie otwiera. Jakieś problemy techniczne, czy to tylko u mnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bashmi
U mnie otwiera się bez problemu. Porozmawiam z Adminem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bashmi
Rozmawiałam z Adminem. Nie ma żadnych problemów technicznych. Nie wiem dlaczego Ci się nie otwiera :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bashmi
Nie bardzo rozumiem, co masz na myśli pisząc o tradycyjnych metodach leczenia, bo jeśli mowa tu o medycynie tzw. akademickiej, to z całą pewnością nie jest to medycyna tradycyjna. Już dawno wyleczyłam się z przekonywania kogokolwiek do dobrodziejstw terapii pijawkowej (nie zapominajmy, że uznanej przez NFZ i posiadającej nr w katalogu procedur medycznych ICD9). Istnieje tak wiele naukowych dowodów potwierdzających działanie pijawek, że wystarczy na ten temat poczytać, nie trzeba nikomu wierzyć "na słowo". Absolutnie, nie krytykuję medycyny akademickiej, przeciwnie, bardzo mnie satysfakcjonuje współpraca z lekarzami, możliwość wymiany praktycznych doświadczeń i uzupełniania się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
niestety w polsce jest jeszcze ciemnogród.. ludzie wypowiadają się na temat np pijawek , akupunktury nie mając o tym pojęcia , często słyszy się teksty typu : pijawki wypijają tą złą krew.. kurcze i tacy nie dadzą sobie wytłumaczyć ze w terapiach pijawkami nie chodzi o wypicie złej czy chorej krwi no bo na zdrowy rozum , jak pijawka odrózniałaby czy wypijałaby tą złą krew. ludzie często nie mają pojęcia o co chodzi w hirudoterapii wypowiadają się na jej temat , szkoda ,bo wystarczy poczytac ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×