Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Ewa 13443

HIRUDOTERAPIA Leczenie Pijawką Lekarską

Polecane posty

Gość Celina Opiszowiecka
Szanowna Pani Bashmi. Jak to jest w Polsce? Pytam Panią ponieważ czytając to forum widzę iż ma Pani sporą wiedzę na temat terapii pijawkowych. Zapytać chciałam Panią jak to jest , otóż , chciałam poddać się terapii pijawkami. Mieszkam na Śląsku w Katowicach. Ze względu na to iż mam problem z poruszaniem się poza Katowicami i najwygodniej dla mnie jest zaprosić terapeutę/tkę do domu postanowiłam kogoś takiego poszukać w internecie. Znalałam stronkę : http://pijawki.slask.pl/ , pani ta przyjeżdża na zabiegi do domu, nie prowadzi gabinetu. Zapytałam o wszystko , o ceny dojazdu itd . Zanim jednak umówiłam się na spotkanie postanowiłam sprawdzić tą panią w rejestrze działalności gospodarczych i katowickim sanepidzie . I tutaj szok. Mając znajomą w sanepidzie , sprawdziłam ponieważ obawiałam sie pijawek "po kimś "i okazało się , że ta pani nigdy nie zgłosiła się do sanepidu. Przeraziło mnie to. Następnie . W rejestrze widniej informacja że pani ta ma działalność zawieszoną bodajże w czerwcu a mamy koniec października :O hm... Jak to jest ? czy jeżdżąc do domu należy prowadzić działalność ? no bo utylizacja pijawek to chyba rzecz oczywista ?? a działalność w sanepidzie nie zgłoszona to w takim razie jak z utylizacją??? Pani Bashmi proszę o słowo na ten temat. Aha cały listopad będę w Warszawie. Czytałam dobre opinie o poradni Meda. Czy może pani zna? ewentualnie kogoś innego z Warszawy godnego polecenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chata wója tomma
w sanepidzie nie utylizuje sie pijawek!!! pijawki zabiera firma utylizacyjna. nie wiem jak jest z pijawkową działalnoscia ale jednoosobowej firmy nie trzeba zgłaszać do sanepidu. tutaj widze jeden uchybek -brak prowadzenia działalności gospodarczej, kobieta zawiesila dzialalnosc a nadal ja prowadzi. nie fajnie ze zostala podana jej strona bo konsekfencje moga byc powazne a ludzie sa rozni i ktos moze podkablowac. co do utylizacji to pijawy po zabiegu wrzuca sie do pojemnika na odpady medyczne wypenionego alkoholem i one tam zdychają i tego trzeba dopilnowac zeby po zabiegu pijawki tak trafily. gabinety tego przestrzegaja ale te domowe terapeutki to mozna sie domyslac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bashmi
Celina Opiszowiecka, nawet działalność wyjazdową tego typu należy zgłosić do sanepidu, to pierwsza sprawa. Po drugie, jeżeli owa pani nie prowadzi obecnie działalności gosp., to nie poniesie odpowiedzialności w przypadku wystąpienia ewentualnych powikłań pozabiegowych, chyba ze ma wykupione specjalne ubezpieczenie oc, w co szczerze wątpię. Nie jestem w stanie ocenić kwalifikacji tej pani. W tej kwestii mogą się wyrazić jedynie jej byli pacjenci. We wcześniejszych postach znajdzie się kilka z takich opinii. To prawda, że gabinet Meda ma bardzo dobrą opinię. Pani która go prowadzi ma wysokie kwalifikacje i duże doświadczenie. W Warszawie jest jeszcze kilka gabinetów hirudoterapii, ale niestety nie potrafię nic o nich powiedzieć. Może inni użytkownicy Kafeterii zechcą pomóc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bashmi
Oczywiście, że nie. Rozumiem nawet terapeutkę ze Śląska, bo wiem jak ZUSy, czynsze za lokal i inne niezbędne wydatki potrafią wykończyć małego przedsiębiorcę. Tylko, że nie mówimy tu o malowaniu paznokci czy kładzeniu tapet, gdzie fuszerka kończy się niezadowoleniem klienta i odmową zapłaty za usługę. Hirudoterapia to zabiegi, które nieumiejętnie wykonane mogą skończyć się poważnymi konsekwencjami zdrowotnymi dla pacjenta i prawnymi dla terapeuty. Co do domowych "stawiaczy" pijawek, to znam kilku fantastycznych fachowców :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bashmi
Sylwek LL, doświadczam dokładnie tego, o czym napisałeś...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hirudoterapeutka
Pytajcie kochani o hirudoterapię a ja i Bashmi odpowiemy na każde pytanie :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czy jeśli chodzi o mięśniaki macicy, to pijawki mogą coś pomóc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hirudoterapeutka
Oczywiście! Najlepiej udać sie na zabieg odkąd są stwierdzone mięśniaki a nie 2 dni przed operacją bo też miałam takie przypadki... Efekty są super ale oczywiście nie po pierwszym zabiegu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marta l93
moja szwagierka uniknęła operacji mięśniaków właśnie dzięki pijawkom. ja z kolei zastanawiam się nad zabiegami na żylaki bo tez grozi mi operacja- jestem uczulona na jad pszczoly i chcialam zapytac czy pijawki są dla mnie bezpieczne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hirudoterapeutka
W jaki sposób uczulona? Wstrząs? Odczyny masz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bashmi
klaraj, jeżeli to był wylew krwotoczny, to postawienie pijawek może Twojemu mężowi dodatkowo zaszkodzić. Nie jestem w stanie jednoznacznie odpowiedzieć, nie mając przed sobą kart informacyjnych leczenia szpitalnego i wyników badań. Jesteś pewna, że to był wylew, a nie udar niedokrwienny? Obie te jednostki dają podobne objawy i często się je myli. Pacjenci poudarowi bardzo dobrze poddają się terapii. Hirudozwiązki w znacznym stopniu łagodzą skutki niedokrwienia mózgu. Kwalifikację do zabiegu, jak i same zbiegi powinien przeprowadzać ktoś doświadczony, ponieważ tacy pacjenci zwykle przyjmują leki antykoagulacyjne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To był wylew krwotoczny, miał dwa zabiegi na neurochirurgii, stan był bardzo ciężki i teraz też nie jest dobrze. Szukam wszelkich możliwości aby jakoś to poprawić.Dzięki za odpowiedź :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bashmi
Nawet w takim przypadku hirudoterapia może przynieść pozytywne efekty, ale należy działać szczególnie ostrożnie i w oparciu o dokumentację medyczną. Hirudozwiązki mają niespotykaną zdolność stymulowania komórek nerwowych do częściowej regeneracji. Ten mechanizm zaobserwowano poddając terapii pijawkowej ludzi cierpiących na mózgowe porażenie mdziecięce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zzttuu72
bashmi polecam tutaj tylko swoje kolezanki i swoich kolegów których poznaje na zjazdach czy też naz.inaczej kongresach czyli dla mnie spotkaniach integracyjnych :) bashmi nie jest niestety wszechwiedząca i najmądrzejsza hirudoterapeutką choć wiem że za taką się uważa i taką chciałaby byc. jest wielu bardzo dobrych specjalistow których bashmi ci nie poleci a dlaczego? dlatego ze w tym samym miescie badz poblizu ma gabinet koleżanka z kongresu- jest to sprawdzone i wielu terapeutów ma do niej o to żal. kolejna spraw : PO WYLEWIE KRWI DO MÓZGU pijawki nie są zalecane , wręcz wielu odpowiedzialnych , doświadczonych terapeutów w życiu nie postawi pijawek osobie po wylewie. enzymy zawarte w gruczołach slinowych pijawki zawierają związki rozrzedzające krew- jeśli chcesz aby wylew się powtórzył poddaj męża terapii pijawkami !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zzttuu72
klaraj skontaktuj się z prof Dynowskim ( w googlach znajdziesz nr tel) on jest absolutnym przeciwnikiem stawiania pijawek po wylewach !!!!!!! był nawet przypadek terapeuty na pomorzu który postawił pijawki sparaliżowanej 82 letniej kobiecie , która była po wylewie krwi do mózgu co skończyło się kolejnym wylewem , kobieta zmarła. ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do zzttuu72 Bardzo dziękuję,że chciałaś/łeś zabrać głos w tej sprawie. Jest to cenna dla mnie informacja. Na tym zamykam swój wątek na tym forum i rzeczywiście postaram się zasięgnąć opinii autorytetów w tej dziedzinie. A jeśli chodzi o prof. Dynowskiego to znalazłam tylko specjalistę w zakresie ginekologi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A jeśli chodzi o BASHMI to napisała wczoraj ostrzeżnie, że przy wylewie krwotocznym przystawianie pijawek jest niebezpieczne. Nie mogę więc podważać jej profesjonalności, przynajmniej na podstawie tego co napisała na forum. A, że poleca znajomych to chyba naturalne bo o nich po prostu coś wie Dziękuję Bashmi :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hirudoterapeutka
Kolego który obsmarowałes Bashmi na forum: widze że masz jej kompleks i zapewne do stóp jej nie sięgasz! Szkoda że bezpodstawnie szkalujesz osobę która w tym kraju należy do ścisłej czołówki osób które naprawde znają sie na medycznej hirudoterapii a nie na naciąganiu pacjentów i opowiadaniu bajek. Hirudoterapia to nie zabawa, tu naprawde potrzebna jest wiedza medyczna i doświadczenie! I nie promuj na sile żadnego prof dynowskiego bo takiej osoby Nie Ma!!!!! Jedynym autorytetem w Polsce w tej dziedzinie jest lek med Maciej Paruzel ktory wie wszystko o pijawkach jest lekarzem, praktykiem z ogromnym doświadczeniem. Nie opowiada bzdur ale mówi o zagrozeniach i nieodpowiedzialnosci takich świrów jak np Ty! Nasze towarzystwo dziala i ma sie super i zrzesza terapeutow ktorzy na takich kursach jak twoje niczego nie mogą sie dowiedziec. Przyjezdzają na kongres i dopiero dr Paruzel uczy ich co i jak. Zastanów sie czy warto z nami pogrywać na tym forum...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hirudoterapeutka
Odnośnie przeciwwskazań względnych: Dokażdego pacjenta należy podejść INDYWIDUALNIE a nie schematem. Wywiad środowiskowy jest wiążący, badania, leki, historia choroby.... wszystko! na tym trzeba sie znać a nie szufladkować: kto tak a kto nie. W tym fachu potrzebne są osoby z wykształceniem medycznym a nie fanatycy! Widzisz kolego zzttuu72: ukończenie jakiegoś kursu nie czyni cie specjalistą z tej dziedziny....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Co to znaczy, że kogoś takiego jak doktor Dynowski "Nie MA". Co to za oszołom pod pseudo " Hirudoterapeutka" szkaluje osobę, która jest bezwzględnym autorytetem w dziedzinie hirudoterapii. Nic absolutnie nie ujmuję doktorowy Paruzelowi, ale w taki sposób wypowiadania się o kimkolwiek jest wredne. Wypowiadanie się o kompetencjach tych dwóch najwybitniejszych autorytetów jest nie na miejscu. Na tym forum powinno się dyskutować na zgoła bardziej przydatne dla ludzi chorych tematy. Jad, jaki bije od niektórych ludzi jest porażający. Mam tylko nadzieję, że takie osobniki nie mają bezpośredniego kontaktu z pacjentami, bo nie chciałbym się znaleźć pod opieką takiej np."Hirudoterapeutki"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hirudoterapeutka
Widzi Pan/i - nawet ze zrozumieniem czytać Pan/i nie potrafi! Napisałam PROF DYNOWSKI - że taka osoba nie istnieje! Chyba że nie rozróżnia Pan/i tytułów naukowych....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hirudoterapeutka
Odnośnie jadu - proszę przeczytać swoją wypowiedź odnośnie kompetencji Bashmi. Naprawde ma Pan problem z rozumieniem tego o czym osobiście Pan pisze i rozumieniu tego o czym piszą inni. Radzę najpierw wyleczyć się z kompleksów a dopiero wtedy zajmować głos. Nic Pan nie napisał wiążącego na tym forum - jedynie próbuje na siłę promować dr dynowskiego i wszystkich do niego przekonywać. Dlaczego????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Co to za rozhisteryzowana paniusia, która wszędzie widzi spisek i zakompleksionych ludzi. Przyłóż sobie kilka pijawek. Pamiętasz pewnie, że w ślinie znajdują się m.in. endorfiny. Przydadzą Ci się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Spisek? Panowie dziwnie się wypowiadacie na tym forum. Sami je atakujecie a teraz tekst o histerii. Oj a może andropauza puka do drzwi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bashmi
Ostudźmy emocje. Trudno się dziwić, że Hirudoterapeutka zareagowała tak gwałtownie, bo kilka postów wcześniej ktoś poprzez moją osobę po raz kolejny zaatakował całe środowisko hirudoterapeutów i hirudologów skupione wokół Polskiego Towarzystwa Hirudologicznego. Po pierwsze, ocenę moich kompetencji pozostawiam moim nauczycielom - panu M. Paruzelowi, panu Z. Dynowskiemu, oraz kilku innym autorytetom w tej dziedzinie, ale przede wszystkim moim pacjentom. Nikt poza nimi nie ma podstaw do wypowiadania obiektywnych opinii na ten temat. Po drugie, to nieprawda, że polecam tylko terapeutów, których znam, bo jest jeszcze gorzej. Polecam wyłącznie tych, których znam i wiem, że cieszą się uznaniem pacjentów. Dziękuję klaraj za zrozumienie. Po trzecie, każdy ma prawo przyjechać na kongres by czegoś się nauczyć, wymienić doświadczenia i zaprezentować swoje sukcesy, by nie być dla środowiska osobą anonimową. Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszam. Kolejne spotkanie już we wrześniu 2015.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czy pijawki pomogą osobie z chorą watroba?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×