Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Ewa 13443

HIRUDOTERAPIA Leczenie Pijawką Lekarską

Polecane posty

Gość Bashmi
Nie do końca się zgodzę z tym "ciemnogrodem". Wiedza na ten temat systematycznie wzrasta. Polska hirudoterapia jest na światowym poziomie. Mamy świetnych specjalistów w tej dziedzinie i mało kto wie, że mamy w kraju jednego z trzech światowych konsultantów do spraw hirudoterapii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam, dużo tu czytałem o pijawkach i już prawie się zdecydowałem ale mam jedno pytanie. Czy przy zakrzepicy zył głębokich też pomagają? W żylakach podskórnych ,to rozumiem ale jak mają trafić tak głęboko? No i czy nie ma niebezpieczeństwa , że zakrzep się oderwie i popłynie nie tam , gdzie trzeba?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bashmi
Zakrzepica naczyń głębokich jest p/wskazaniem do zabiegu właśnie z powodu niebezpieczeństwa wystąpienia zatoru płucnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Taak mozna sobie kupic pijawki ze specjalnych chodowli i sobie postawic,nie ma problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bashmi
Oczywiście, że można wszystko. Pytanie, czy to rozsądne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Oczywiscie ze rozsadne a dlaczego nie???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jezeli ze sprawdzonych zródeł to jak najbardziej rozsadne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
pewnie , postaw sobie sam pijawki :)) hehh i właśnie między innymi taki ciemnogród mam na myśli a oprócz takiego tych wszystkich którzy uwazają że pijawka wypija " zepsutą" krew dobrą zostawiając i tych którzy uważają , że pijawka nie leczy , ze to wielki kit i ściema , wieć droga bashmi troszkę źle mnie zrozumiałaś , bo wiem że co raz większe środowisko lekarzy poleca zabiegi hirudoterapii ... niestety podejście potencjalnego polaka w tym temacie to niestety ciemnogród.... i do zmiany zdania nikt mnie nie przekona.. stawiam pijawki już 5-ty rok .. mam wykształcenie medyczne ..proszę mi wierzyć , że to co czasem słyszę przyprawia mnie o zawrót głowy... tyle w tym temacie .pozdrawiam. l.j

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No pewnie i stawiam sobie sam pijawki a ty co taki zdziwiony???świeci garnków nie lecza,a dzis trzeba byc samodzielny bo juz na nikogo liczyc nie mozna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bashmi
No pewnie, że można samemu. Jeżeli posiadasz pozwolenia na zakup, przetrzymywanie i utylizację pijawek z Ministerstwa Ochrony Środowiska oraz podpisaną umowę z firmą utylizującą odpady medyczne, to ja jestem "za". ...bo rozumiem, że posiadasz te ustawowo wymagane dokumenty skoro się tym chwalisz. W Polsce przetrzymywanie zwierząt będących pod ścisłą ochroną gatunkową bez stosownych pozwoleń jest surowo karane!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To teraz musimy ukarac wszystkich bo kazdy z nas przetrzymuje jakies zwierze w swoim organizmie,i nie masz sie czym chwalić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Http://j.gs/4Xlw tyle w temacie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Terrapy
Bashmi , ja nie dawno miałam pacjentkę , która też kupiła sobie pijawki ( nie będę pisała gdzie ponieważ uważam , że to nie istotne ) Kupiła ponieważ ma żylaki. Gdzieś wyczytała , że pijawki "leczą żylaki " . No i postawiła sobie 7 pijawek ... na żyłę !! Nie muszę chyba pisać jak się skończyło ?.. Całe szczęście , że w porę zorientowała się , że coś jest nie tak , że chyba jednak pijawki nie miały "wgryźć w żyłę " .. Syn zawiózł ją do szpitala . Taja jest niestety świadomość wielu osób decydujących się na samodzielną hirudoterapię. Dodam , że to nie pierwszy przypadek źle postawionych pijawek. Kilka razy słyszałam takie opowieści z ust moich pacjentów . Można opowiadać i opowiadać .. Co do pozwolenia to większość z nich nie ma pojęcia , że pijawki znajdują się pod ścisłą ochroną oraz że potrzebne jest zezwolenie nie tylko na przechowywanie ale także na utylizację itd. Jestem ciekawa co te osoby robią z pijawką po "terapii " ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Terrapy
Gościu , nie "jakieś zwierzę " typu : pies , kot , chomik , królik , które nie są pod ochroną tylko PIJAWKĘ LEKARSKĄ , która jest pod ścisłą ochroną .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moze ktos wie czy masc z pijawki moge kupic w aptece,lub Herbapolu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Terrapy 2014.10.06 No dobrze załozono ,ze pijawka lekarska bedzie pod scisłą ochrona,i co z tego???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bashmi
Pijawka lekarska Hirudo medicinalis znajduje się pod ścisłą ochroną gatunkową na terenie Polski i Europy. Szkoda, że gościowi tak trudno to zrozumieć. Sprzedaż preparatów z wyciągiem z pijawek też wymaga specjalnych pozwoleń z MOŚ i nie każda apteka takie posiada. Najprościej znaleźć kogoś takiego w necie. W tego typu artykułach specjalizują się przede wszystkim gabinety terapii naturalnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Halszka00
Witam. Prześledziłam całe forum i mam pytania: czy na samą cukrzycę też pomagają pijawki czy tylko na stopę cukrzycową?? a na stłuszczenie wątroby??? interesuje mnie zwłaszcza sm. Pozdrawiam Halszka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bashmi
Cukrzyca to problem złożony. Pijawki nie wyleczą cukrzycy, ale kapitalnie zapobiegają powikłaniom charakterystycznym dla tej choroby, a poprzez silną stymulację układu immunologicznego działają wspomagająco na regulację poziomu cukru we krwi. Wspomagają też pracę wątroby i innych narządów odpowiedzialnych za procesy przemiany materii zachodzące w organizmie. W obu tych przypadkach duże znaczenie ma dieta i aktywność fizyczna. Miałam tylko jedną pacjentkę z zaawansowanym sm i efekty terapii były bardzo obiecujące. Po czterech zabiegach ustąpiły zawroty głowy i zaburzenia mowy, jednak chora nie była zadowolona z efektów i przerwała terapię. Jeśli interesuje Cię ten temat, to mogę bardziej wyczerpująco odpowiedzieć na Twoje pytania, ale muszę znać więcej szczegółów, na temat chorych o których pytasz; a może problem dotyczy jednej osoby? Musze znać wiek, stan ogólny pacjenta, stopień zaawansowania choroby, jakie leki przyjmuje itd. Sporo tego, ale to wszystko jest ważne. Może inni terapeuci przyłączą się do rozmowy? ...bo wiem, że tu zaglądają :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Halszka00
Bashm - bardzo dziękuję za odpowiedź :)))). Jestem chora na cukrzycę , hiperlipidemię , mam otłuszczoną wątrobę, problem z zatokami i jeszcze kilka innych dolegliwości. Na szczęście sm mnie nie dotyczy - to znajoma w Niemczech jest chora. W czym mogą mi pomóc pijawki???? Halszka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To nie jest stłuszczenie wątoby,tylko śluż TAN

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Halszka00 wczoraj Ale cukrzyce mozna wyleczyc innymi metodami,i to bardzo prostymi,wystarczy spożywac chrom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Halszka00
Chrom???? jem, jem.....ale może za mało??? lekarze w ogóle nic nie mówili o chromie...sama dowiedziałam się o tym. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bo lekarze nie wiedza ze chrom leczy cukrzyce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bashmi
Halszka00, podaj mi swój adres email. Prześlę Ci kilka ciekawych linków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Halszka00
Chrom ponoć w większych ilościach jest toksyczny. Gościu drogi...czy wiesz jaka dawka jest bezpieczna???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Halszka00
Droga Bashmi.....w jaki sposób podać Ci adres, żeby nie widział go "cały świat" ????? Pozdrawiam Halszka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bashmi
"Wygoogluj" pijawki kłodzko. Znajdziesz mnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bashmi
Strach pomyśleć, że większość przemycanego "towaru" trafia jednak do pseudoterapeutów, będąc potencjalnym zagrożeniem dla nieświadomych niebezpieczeństwa pacjentów. Korzystając z dobrodziejstw hirudoterapii zawsze proście o przedstawienie świadectwa pochodzenia pijawek!!! http://m.onet.pl/wiedza-swiat/nauka,ptbl4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marta mara
dokładnie takie swiadectwo pochodzenia pijawek to podstawa i powinno byc klientowi na jego prosbe przedstawione.ja byłam w gabinecie hirudo na śląsku i coś takiego na moją prośbę mi pokazała -natomiast dzwoniłam do innej terapeutki tez na śląsku i czegoś takiego tamta pani nie miała :/ nie skorzystałam -proste, zreszta ona nawet gabinetu nie miała -tylko działalność wyjazdową..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×