Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Ewa 13443

HIRUDOTERAPIA Leczenie Pijawką Lekarską

Polecane posty

Gość Gosia876
Deara, wTrójmieście z czystym sumieniem mogę polecić nowy gabinet Revita Oliva, koło pętli tramwajowej w Gdańsku Oliwie. Proszę sobie poszukać strony albo na facebooku. Pani Gosia (imienniczka! ;)) jest pielęgniarką i bardzo ciepłą osobą. Ja chodziłam do niej na żylaki i pomogło mi już od pierwszego razu. Z innych gabinetów nie korzystałam na razie, ale tam byłam bardzo zadowolona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zniknely ci zylaki po jednym razue?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosia876
No niestety chyba trudno o „zniknięcie” żylaków po 1 zabiegu, ale już poczułam po nim dużo lżejsze nogi i wyraźną ulgę. Żylaki przechodziły mi stopniowo, a zniknęły na dobre dopiero po 6 zabiegach (pani Gosia mówiła, że czasami potrzeba 8). Mam tylko nadzieję, że efekt się utrzyma! Na razie (5 mcy po ostatniej wizycie) jest nadal super.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam Pytałem wcześniej o likwidację obrzęku po acl , bo utrzymuje mi się od czasu do czasu po zabiegu czy pijawki mi w tym pomogą? Ktoś to stosował?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bashmi
Jest duża szansa, że ten obrzęk zniknie. Pijawki stosuje się po kontuzjach i operacjach ortopedycznych. Znacznie skracają czas rekonwalescencji. Nawet przewlekłe urazy ładnie poddają się pijawkom, ale wymagają dłuższej terapii i więcej cierpliwości ze strony terapeuty, jak i pacjenta. Z terapii pijawkowej korzystają m.in. zawodnicy Śląska Wrocław i Jagiellonii Białystok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dzięki za odpowiedż wahał się dlatego szukam czy ktoś to zastosował i jakie były efekty. Ile trzeba wykonać zabiegów żeby był efekt i w jakim odstępie? I inne pytanie po ilu zabiegach stwierdzić że raczej nic z tego? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Róża
Witam chciałabym dowiedzieć się o postępowaniu z pijawkami przy mięśniakach macicy. Czy pomagają w tym schorzeniu, ile potrzebnych jest sesji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Róża
Proszę o konkretną odpowiedź a nie zdawkową i wskazanie linku do ankiety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Minika N
To chyba indywidualna sprawa przy mięśniakach. Nie oczekuj że ktoś ci poda konkretną ilość zabiegów i trafi w 100%. Ja miałam mięśniaki leczone pijawkami + homeopatią. 5 zabiegów po 4-6 pijawek w odstępach tygodniowych i 2 mieś. terapii homeopatycznej. Po mięśniakach ani śladu. Natomiast znajoma z pracy miała 8 zabiegów po 4 pijawki zajęło jej leczenie 2 miesiące i w tym czasie mięśniaki zmniejszyły się o jakieś 80%. Obecnie nadal kontynuuje hirudoterapię. Co do ankiety to nie mam pojęcia o jaką ankietę ci chodzi. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Róża
Dzięki, że się odezwałaś. A dlaczego jeszcze kontynuujesz terapię, czy związane jest to z mięśniakami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Minika N
Róża przeczytaj raz jeszcze mój post. Ja zakończyłam już terapię. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Róża
Tak rzeczywiście terapia Twoja zakończona a na szybko przeczytałam, że kontynuujesz jeszcze a chodzi o koleżankę. Ja jestem po pierwszym razie pijawek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dzika55
Witam. Gdzie można zgłosić pana hirudoterapetuę który nie zachowuje zasad higieny w trakcie zabiegu? Zabieg odbył się na Śląsku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ktory gabinet na slasku? To jest z krwią zabieg. To musi być higiena

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dzika55
Jestem straszona przez tego pana ze jak napiszę na forum to mnie pozwie ze RODO itd. Widocznie zagląda na to forum a mój nik pochodzi od mojego nazwiska i się zorientował i wczoraj otrzymałam bardzo niemiły telefon.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Może Pani napisać przynajmniej w jakim mieście ? co ma RODO do tego jak się nie podaje danych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dzika55
Dziś idę do prawnika. Dowiem się o swoje prawa i wtedy napisze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bashmi
gość 2018.08.18 W Twoim przypadku co najmniej 4 zabiegi po 4-8 pijawek w tygodniowych odstępach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bashmi
Efekty w leczeniu mięśniaków będą szybsze, jeśli uzupełnimy terapię o tzw. protokół jodowy, ponieważ to schorzenie wiąże się zwykle z niedoborem jodu i selenu w organizmie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dzis miałam drugi zabieg na kości ognowej (4 pijawki) Mam problemy z krążeniem i żylakami. Nogi już nie bolą, kurczy łydek brak ale za to powiększyły się i bolą węzły chłonne w pachwinach. Czy to powód do zmartwień?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bashmi
Powiększenie węzłów chłonnych po zabiegach pijawkowych to normalna reakcja i nie jest powikłaniem, ani powodem do niepokoju. Niestety, taki stan może się utrzymać nawet kilka tygodni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziękuję. Byłam dziś u lekarza i mnie nastraszył ze to zakażenie po pijawkach i przepisał antybiotyk. Czyli nie brać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Absolutnie nie brać, zniweczy Pani działanie hirudozwiązków. Proszę być cierpliwym. Objawy powiększenia węzłów chłonnych ustąpią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bashmi
W żadnym wypadku nie przyjmować antybiotyku. Reakcja jest typowa i świadczy o zwiększeniu aktywności układu immunologicznego. To wstyd dla lekarza, że nie ma pojęcia o terapii pijawkowej, pomimo wpisania jej przez WHO w 2004 roku do ICD 9, Międzynarodowej Klasyfikacji Procedur Medycznych. Dodam jeszcze, że wszystkie wątpliwości powinien rozwiać terapeuta, który prowadzi pacjenta bezpośrednio. Pacjent powinien pytać i wymagać informacji, oraz wysokiego standardu usługi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No właśnie pan który stawiał mi pijawki w żaden sposób nie potrafił wytłumaczyć dlaczego węzły się powiększyły. Stwierdził że tak może być. Ale dlaczego?? Tego dowiedziałam się tutaj i bardzo dziękuję za to. Antybiotyku nie przyjęłam. A lekarz faktycznie zero pojecia i jeszcze mnie nastraszył.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bashmi
Cieszę się, że mogłam pomóc. Pozdrawiam serdecznie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
bashmi,czy zna pani gabinet Andrzej C. w Brzeszczach koło Oświęcimia, może ktoś zna , mam zamiar skorzystać .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam wszystkich na forum, mam pytanie na ktore nie znalazlam odpowiedzi przegladajac forum, co jest przyczyna powstawania dzuych przekrwien siniakow na okolo miejsca przystawienia pijawek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bashmi
gość wczoraj Wiem, że jest po dobrych szkoleniach, ale trudno mi powiedzieć coś więcej. Myślę, że warto zapytać o opinię jego pacjentów. To najbardziej wiarygodne źródło informacji o terapeucie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bashmi
gość dziś Występowanie krwiaków/siniaków po zabiegu jest częste, zwłaszcza u osób z tzw. kruchością naczyń. Wynika to z faktu, iż pijawka po przecięciu naszej skóry wypija krew ssąc, a więc pod ciśnieniem. Na skutek tego słabsze, drobne naczynia włosowate mogą ulec uszkodzeniu. Wystąpienie krwiaków zależy również od miejsca przyłożenia pijawki i nie jest powikłaniem zabiegu. Takie zmiany, nawet bardzo rozległe, zwykle wchłaniają się w ciągu kilku dni. Jest to jednak sygnał dla terapeuty i pacjenta, że terapię watrto by było wspomóc suplementacją w celu wyrównania niedoborów mineralnych i witaminowych, oraz poprawy elastyczności ścian naczyń krwionoścnych i ich uszczelnienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×