Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Ewa 13443

HIRUDOTERAPIA Leczenie Pijawką Lekarską

Polecane posty

Gość Bashmi
Do zarzutu przenoszenia chorób przez pijawki z pacjenta na pacjenta się nie odniosę, bo ładnie wyjaśniono to wyżej. Witki mi opadły czytając takie bzdury. Rozpowszechnianie ich świadczy o braku wiedzy i nieznajomości procedur.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bashmi
"Jak to jest z leczeniem martwicy kończyn dolnych? Bo niby nie można wtedy stawiać pijawek ponieważ bakteria bytująca na pijawce powoduję że rany po pijawkach nie chcą się goić a nawet robią się coraz większe i podobno też tak jest ze stopą cukrzycową. Wszędzie pisze się że stopa cukrzycowa i martwica ładnie leczy się pijawkami a mojej cioci już w kilku gabinetach powiedzieli że nie można stawiać. Jaka w końcu jest prawda?" Prawda wygląda następująco: Te informacje o bakteriach to wierutne bzdury i proszę ich dalej nie powtarzać. Martwica martwicy nierówna. Do każdego przypadku należy podejść indywidualnie. Nie każdy proces martwiczy da się zatrzymać i odwrócić. Wpływa na to wiele czynników: wiek i ogólny stan pacjenta, choroba podstawowa i choroby współistniejące, stopień zaawansowania tych chorób, przyjmowane leki. koinfekcje, dieta, warunki bytowe i styl życia, praca, niedobory mineralne i witaminowe, stan psychiczny... Miażdżyca kończyn dolnych i zespół stopy cukrzycowej są wskazaniami do hirudoterapii. Odmowa wykonania zabiegów wiąże się najprawdopodobniej z brakiem doświadczenia terapeutów do których trafiła ciocia. Natomiast prawdą jest, że w przypadkach tych chorób unikamy stawiania pijawek bezpośrednio na nogi. Wiąże się to z poważnymi zaburzeniami gojenia się ran w dystalnych częściach ciała, które tym chorobom towarzyszą. Tzn., że ranka po pijawce, otarciu, skaleczeniu, a nawet zwykłym zadrapaniu mogłaby się nie zagoić, tylko wywołać owrzodzenie. W takich sytuacjach podczas terapii zwykle nie schodzimy poniżej stawów kolanowych, a czasami trzymamy się wyłącznie tułowia. Takie zabiegi również są bardzo skuteczne. Ważne, aby ciocia trafiła do terapeuty, który ma doświadczenie w pracy z tak obciążonymi pacjentami. Najlepiej, gdyby terapeuta miał wykształcenie medyczne bądź pokrewne, oraz umiejętność obiektywnej oceny sytuacji zdrowotnej pacjenta wraz z wykluczeniem przeciwwskazań i znajomością korelacji hirudozwiązków z przyjmowanymi przez pacjenta lekami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kochani. Jestem po raku brodawkowatym tarczycy czy mogę leczyc sie pijawkami?blagam pomozcie? Biore mase leków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bashmi
Sama choroba nowotworowa nie jest przeciwwskazaniem do zabiegu, ale takie przypadki wymagają od terapeuty wiedzy i doświadczenia. Kwalifikując pacjenta do zabiegu trzeba umieć interpretować wyniki badań i znać interakcje hirudozwiązków z przyjmowanymi lekami, wykluczyć przeciwwskazania. Mając tak szczątkowe informacje na temat stanu Twojego zdrowia nie da się tu i teraz odpowiedzieć na pytanie, czy możesz skorzystać z terapii pijawkowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćgośc
Bashmi bardzo dziękuję za odpowiedź. Teraz WZJG jest w stanie remisji, niestety bardzo nasiliły się problemy z prostatą, na którą lekarze leczą mnie tylko antybiotykami, których nie jestem w stanie już brać bo boje się nawrotu WZJG. Niestety nikt nie potrafi spojrzeć na mój przypadek całościowo twierdzą, że inaczej się nie da tylko antybiotyk - który i tak nie przynosi efektów bo po 2-3 tyg jest nawrót dolegliwości...Co Pani sądzi o pijawkach na stany zapalne prostaty, czy jest szansa na zmniejszenie bólu i normalne funkcjonowanie dzięki takim zabiegom? Jestem już wykończony fizycznie i chyba bardziej psychicznie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pijawki stosuje sie jako obnizenie ilosci krwi w obiegu i dostarczenie organizmowi tylko lokalnie w miejscu wczepienia sie pijawki hirudyny, skladnika obnizajacego krzepliwosc krwi. Pozytywne efekty przystawiania pijawek sa ograniczone do chorob krazenia, kiedys z braku lekow na nadcisnienie stosowano pijawki. Na wrzodziejace podudzia wiekszy efekt od pijawek maja kolanowki czy ponczochy uciskowe. W innych schorzeniach nie ma pozytywnych efektow przystawiania pijawek, to sa tylko zwierzeta a nie cudowny lek na wszystko. Nie robcie sobie nadziei tam, gdzie jej nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bashmi
No cóż, powyższa wypowiedź nie świadczy najlepiej o autorze, który w swej edukacji zatrzymał się na średniowieczu i upustach krwi, podczas gdy jest już dostępna literatura, oraz publikacje naukowe, potwierdzające szerokie zastosowanie pijawki lekarskiej. Na tej podstawie w 2004 roku World Health Organization (WHO) in. Światowa Organizacja Zdrowia uznała hirudoterapię za pełnoprawną procedurę medyczną z wpisem do ICD 9 - International Classification of Diseases (Międzynarodowej Klasyfikacji Procedur Medycznych), pod numerem 99.991. Gruczoły ślinowe pijawki lekarskiej produkują poza hirudyną około 200 bioaktywnych substancji. Poza antykoagulantami są tam substancje o działaniu przeciwzapalnym, przeciwbólowym, antybiotycznym, endorfiny, hormony, neurotransmitery... Owszem, pijawka nie leczy wszystkich chorób tego świata. Nie leczy też braków w edukacji, ale poprzez duży wpływ na nasz układ nerwowy sprzyja procesom myślowym u osób uczących się. Dlatego z całego serca polecam autorowi powyższego wpisu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bashmi
gośćgośc, w Twoim przypadku proces leczenia i zdrowienia wymaga oparcia się na kilku czynnikach. Chore jelita wymagają specjalistycznej diety (polecam dietę jelitową SCD), przyjmowania pro- i prebiotyków. Prostata zwykle bardzo dobrze poddaje się zabiegom pijawkowym, ale należałoby również sprawdzić czy przyczyną stanu zapalnego nie jest niedobór jodu. Jeśli tak, trzeba go uzupełnić. Koniecznie uzupełnić niedobory witamin i minerałów. Bez tego nasz układ immunologiczny jest bezradny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćgośc

Od kilku lat jestem na diecie, co prawda nie tak restrykcyjnej jak SDC, ale postaram się zastosować do tamtych zaleceń. Co do pro i prebiotyków to czy ma Pani na myśli jakieś konkretne, borę probiotyki ogólnodostępne w aptekach typu Lacidofil, ale może mogłaby Pani polecić coś bardziej odpowiedniego? Przyznam, że o jodzie nigdy nie słyszałem trzeba będzie zbadać...Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bashmi

Polecam płynne probiotyki produkcji firmy ProBiotics Polska i samodzielnie robione kiszonki - zakwas buraczany, ogórki, kapusta i in. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość santanar

Gabinet Moksa Katowice DRAMAT!!! Nie polecam, omijać szerokim łukiem. Kto tej pani dał zezwolenie na wykonywanie zabiegów pijawkami? Kompletnie nad nimi nie panuje, widać ze się ich boi albo brzydzi a wiedza znikoma to ja czytając tylko w internecie albo to forum wiem więcej. Prawdziwa tragedia będzie wtedy gdy komuś zrobi krzywdę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Stefania Kowalski

Santanar idź na pijawki do Anny Wilk do Chorzowa. Tam nie będziesz zawiedziona. Ja tam chodze na pijawki i nie zamieniłabym tej pani na inną. Ta kobieta leczy pijawkami 9 lat już i z wykształcenie ma troche medyczne bo jest mgr pielęgniarką i dietetykiem klinicznym po śląskim uniwersytecie medycznym i o ciele ludzkim i chorobach wie duzo. W gabinet czyściutko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mewa

Witam. Czy któraś z Pań wyleczyła pijawkami duże MIĘŚNIAKI? Mam dużego 8cm i boję się operacji, proszę o info z informacjami. Pozdr. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość T2

Ja zaczęłam leczyć mięśniaki dwukrotnie byłam jednak musiałam na razie przerwać z uwagi na inną jednostkę chorobową. W czerwcu miałam USG i powtórnie w grudniu lekarka powiedziała, że wszystko pozostaje tak jak przy USG czerwcowym. Teraz mam czas do lipca i dalej podejmę od lutego walkę. Mam nadzieję że w końcu wygraną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Katarzyna

Ja leczyłam mięśniaki. Pijawki 8 zabiegów+ zioła+homeopatia. Po pół roku mięśniak 7,5-4,7 zmniejszył się do 1,3-0,8. Teraz juz na pijawki nie chodzę, mam przerwę, piję dalej zalecaną mieszankę ziołową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mewa

Bardzo dziękuję za informacje, czyli jest szansa że i mnie się zmniejszy dopiero jestem po 2 razach z pijawkami. Napisze za jakiś czas jaki efekt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Janusz

Witam, chcę ostrzec przed totalną niekompetencją Pani Gabrieli Paszek z Katowic, która podaję się za hirudoterapeutkę. Kobieta ta stawiała pijawki mojej siostrze oraz mnie. Mojej siostrze postawiła pijawki w zaawansowanej niskopłytkowości oraz anemii (5 pijawek) na skutek czego wystąpiło krawienie które nie dało się zatamować i skończyło się na pogotowiu i zastrzykiem, oraz mnie 10 sztuk pijawek po których niestety było intensywne krwawienie oraz pozostały ranki które się nie goją!!!! Konsultowałem to dziś z innym terapeutą, panem doktorem który stwierdził, że w chorobie mojej siostry pijawki nie powinny być stawiane definitywnie a jak dla mnie 10 sztuk pijawek na pierwszy raz to za dużo. Kobieta ta nazwała się najlepiej wykwalifikowaną terapeutką od pijawek. Bardzo dużo mówiła, dużo dawała "rad" które nijak sie miały jak się okazało do terapii. Uważam że ta kobieta żeruje na ludzkiej naiwności i ze wszsytkich sił stara się "wcisnąć" jak największą ilość pijawek by koszta zabiegu były wysokie. ODRADZAM!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mewa
Dnia 27.12.2018 o 11:50, Gość Katarzyna napisał:

Ja leczyłam mięśniaki. Pijawki 8 zabiegów+ zioła+homeopatia. Po pół roku mięśniak 7,5-4,7 zmniejszył się do 1,3-0,8. Teraz juz na pijawki nie chodzę, mam przerwę, piję dalej zalecaną mieszankę ziołową.

Witam Pani Kasiu a jaką mieszankę ziołową Pani piła? Pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zofia

Witam. Odradzam gabinet domowy Gabrieli Paszek w Katowicach. Pani dużo mówi nie na temat bo o pijawkach nie bardzo chce rozmawiać zmieniając temat rozmowy ewentualnie czyta z książki (chyba to podręcznik do nauki o pijawkach) i pokazuje obrazki. To był mój 4 zabieg pijawkami, pierwszy u pani Paszek ponieważ osoba u której korzystałam wcześniej z zabiegów nie mogła przyjąć mnie z dnia na dzień bo nie miała wolnego miejsca a ja w Polsce byłam tylko dwa dni. Jestem totalnie rozczarowana. Pijawki stawiane miałam na podbrzuszu. Po zabiegu nie dostałam opatrunku tylko pampersa dla dorosłych!!!! Krawiąca wracałam do domu komunikacją miejską gdzie w okolicy pachwin wyciekała mi krew! Byłam cała przemoczona az do butów. Pani Paszek nie stosuje opatrunków jak się okazało. Acha, bezpośrednio na ranki położyła mi waciki kosmetyczne. Zero zasad jakiejkolwiek sterylności. Niestety odradzam. I jeszcze jedno, po zabiegu dostałam stanu zapalnego. Pani Paszek podczas rozmowy tel. stwierdziła że to moja wina ponieważ tamowałam krwawienie i toksyny i zanieczyszczona krew nie mogła ujść i została stwarzając stan zapalny. Nigdy wcześniej nie miałam takiej sytuacji. Nie polecam i ostrzegam przed tą terapeutką. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Alicja

Leczyłam pijawkami mięśniaki macicy u małżonki pana dr.Paruzela. Niestety bezskutecznie. Sporo zabiegów było a nie wyleczone. Jednocześnie podczas zabiegu obok mnie miała stawiane na mięśniaki pijawki inna pani i jej pijawki na mięśniaki pomogły bo się bardzo mocno opkurczyły. Od czego to zależy że na jednych działa a na innych nie?W tv w Pytaniu na Śniadanie jakaś pani dr wypowiadała się że pijawki to najlepsza metoda na mięśniaki. U mnie niestety nie pomogło 😞 Pani Bashmi jak to jest u pani? leczy pani mięśniaki pijawkami? Może u mnie były źle stawiane? (kość ogonowa i podbrzusze)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magdalena

Ja chodziłam na pijawki do Pani Irenki Paruzel bo miałam duży problem z bólem kolana bo miałam stany zwyrodnieniowe. Moja siostra ma mięśniaka macicy 6 cm. Pani Irenka bardzo polecała pijawki, podobno to bardzo skuteczna metoda. Poza tym bardzo polecam gabinet Parmed z całego serca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bashmi

Pijawki są bardzo skuteczne w leczeniu chorób kobiecych, w tym mięśniaków. Jeżeli w jakimś przypadku pełna i przeprowadzona prawidłowo terapia nie była skuteczna, może się to wiązać z niedoborami w organizmie niektórych witamin i/lub minerałów, a także z niedoborem pewnych pierwiastków, głównie jodu  i selenu, które należałoby suplementować według tak zwanego protokołu suplementacyjnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia

Pani Bashmi moja koleżanka do Pani się wybiera na pijawki na kolano bo w maju przylatuje do Polski i będzie na dolnym śląsku. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia

Ja stosuję protokuł jodowy na tarczyce niedoczynnosc. Cały protokuł rozpisał mi pan naturopata. 3 miesiące i czuję się zdecydowanie lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luba S.

Hirudoterapia 12 zabiegów po 4-6 pijawek jednorazowo w ciągu 4 miesięcy. Mięśniak 7 centymetrów. W 5 miesiącu powtórka usg, mięśniak 2 cm pozostawiony do obserwacji. Zabiegi w Warszawie. Oprócz tego minął ból pleców. Niestety ślady po ugryzieniach nadal widoczne, podobno znikną po kilku miesiącach. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ola

A ja niestety naleze do tej grupy kobiet gdzie pijawki nie zadziałały na mięśniaka wcale. Mimo 9 zabiegów efektów nie ma 😞 😞 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mewa

I u mnie też pijawki nic nie pomogły. Mięśniak ani drgnął 8cm dalej. Więc nie zawsze te pijawki pomagają niestety a przystawiane miałam dobrze. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamil Hirudoterapeuta

Stawiam pijawki o 6 lat.  Mam sporo zadowolonych pacjentek z terapii pijawkami przy mięśniaku macicy. (8-15 zabiegów) Niestety 1-2 na 15 pacjentek nie dostrzega efektów hirudoterapii. Tak na prawdę nie wiemy od czego to zależy ale najprawdopodobniej od tego o czym wyżej wspominała Bashmi, czyli niedobory. Proponuję oczyścić organizm- porządny detox (spirulina, chlorella, odrobaczenie) plus można spróbować protokołu jodowego ale zaznaczam, ze to powinno być poprowadzone przez terapeutę mającego wiedzę w tym temacie lub lekarza. Nie robić tego samemu w ciemno bo można sobie zrobić krzywdę. Mozna też próbować okładów z oleju rycynowego, można poczytać w internecie o tym- tutaj też muszę przyznać że słyszałem wiele dobrego, ale ważna jest systematyczność oraz czas ( 3-5 miesięcy) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bożena

mi 10  zabiegów pijawkami pomogło zmniejszyć mięśniaka z 11cm na 5 cm. teraz będę dalej stawiać po miesiacu przerwy. pijakwi stawiane w warszawie w medzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jan

Wizyta domowa hirudoterapeutki z Katowic - pijawki stawiane do rany. Niektóre nie chciały się przyssać, inne już ssały. Pijawki które nie chciały się przyssać miały styczność z raną oraz z krwią z ran od których pijawki odpadły najedzone. Hirudoterapeutka odkładała je do pojemniczka mówiąc że w domu je oczyści-zdezynfekuje. Te najedzone były utylizowane. Czy to ok?jak dezynfekuje się pijawki? Nie pomyślałem o tym dopiero potem na spokojnie nie dało mi to spokoju. Zadzwoniłem w dniu następnym a hirudoterapeutka bardzo się zdenerwowała twierdząc że ona je zdezynfekowała i ze mam niepowazać jej kompetencji i konkretnych informacji nie otrzymałem. Czy mogę być spokojny? Czy pijawki da się zdezynfekować?bardzo proszę o rzetelne informacje w tym temacie ponieważ mam obawy że pijawki mnie stawiane mogły już być na innym człowieku z raną i mogły czymś mnie zarazić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×