Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Ewa 13443

HIRUDOTERAPIA Leczenie Pijawką Lekarską

Polecane posty

Gość gość
Bashimi- bardzo dziekuje za odpowiedz o krwiakach po terapii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Małgorzattaee
Ja mam mieszane uczucia co do pana Andrzeja. Byłam raz i więcej nie skorzystałam. Waciki kosnetyczne jak dla mnie na rane to coś nie okey. No ale to tylko moje zdanie. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nika160
Witam ! Mam od dwóch lat problem z kolanem, cały czas zbiera się płyn i nic nie pomaga. Już nie mogę chodzić. Zdecydowałam się na terapię z użyciem pijawek i stąd moja prośba - czy możecie polecić mi dobry gabinet we Wrocławiu lub okolicy ? Przeczytałam wiele wypowiedzi na ten temat i zauważyłam, że różnie można trafić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A Kłodzko za daleko? Tam pani Bashmi przyjmuje i jej możesz zaufać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bashmi
gość wczoraj , bardzo dziękuję za polecenie mojego gabinetu i zaufanie. Oczywiście wszystkich zainteresowanych zapraszam do Kłodzka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam, trzy miesiące temu wybiłam palec serdeczny i uszkodziłam torebkę stawowa, skutkiem czego było wylanie płynu z torebki stawowej. Palec po upływie 3 miesięcy nadal jest opuchniety, a ortopeda stwierdził że już taki zostanie, ponieważ płyn który się wylał stwardniał i powstała chrząstka, która się nie wchłonie. Czy w moim przypadku hirudoterapia przyniosłaby jakikolwiek efekt i palec wróciłyby to stanu z przed urazu? Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
PrzenoszĄ różne choroby w tym HIV

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Również chcialam zapytac o P.Andrzeja z Brzeszcz k/Oświęcimia - bo mam blisko Ktoś z leczonych osób? albo kogoś blisko Pszczyny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
bardzo proszę czym wspomagać organizm jeśli ma się słabe naczynia krwionośne tzw. pajączki oraz rumień na twarzy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do MAŁGORZATTAEE Czy oprócz tych wacików ma Pani jeszcze jakieś uwagi do P.Andrzeja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bashmi
Gość z wybitym palcem Jest duża szansa na przywrócenie Twojego palca do normalnego stanu. Pijawki zlikwidują obrzęk i stan zapalny. Podziałają przeciwbólowo. Mają również zdolność rozmiękczania zrostów i zwłóknień, dlatego moim zdaniem nie ma się nad czym zastanawiać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bashmi
Gość od HIV Pijawki lekarskie używane w profesjonalnej terapii pochodzą ze ściśle kontrolowanych hodowli laboratoryjnych i są absolutnie czyste pod względem epidemiologicznym. Potwierdzeniem tego faktu są stosowne certyfikaty. Zużyte pijawki po zabiegu podlegają natychmiastowej utylizacji w obecności pacjenta, więc nie istnieje jakiekolwiek ryzyko zarażenia go HIV, lub HCV. Oczywiście takiej gwarancji nie da Ci pijawka kupiona za 3,- zł na bazarku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czy pijawki na zakrzepice zył głębokich są okey?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bashmi
Pijawki skutecznie wspomagają leczenie wszelkiego typu zakrzepic, należy jednak pamiętać, że zakrzepica naczyń głębokich jest obarczona ryzykiem wystąpienia zatoru. Niektórzy uznają to schorzenie za przeciwwskazanie do zastosowania pijawek i większość terapeutów nie podejmuje się w tym wypadku terapii. Istnieją jednak gabinety prowadzone przez osoby z wykształceniem medycznym, lub pokrewnym, gdzie można poddać się zabiegom pijawkowym również z zakrzepicą naczyń głębokich. Taka terapię należy wówczas prowadzić szczególnie ostrożnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziękuję za informacje. Tak tez myslalam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Fajne to forum bo mozna tu wiele się dowiedzieć. Co powiecie na to. Moj ojciec wybrał się do gainetu hirudoterapetycznego w swoim mieście w Rudzie Sl. Poszedł co prawda bez umówienia wizyty ponieważ gabinet znajduje się ulicę dalej. Z gabinetu wyszedł terapeuta. Mój ojciec chciał zasięgnąć informacji czy jego schorzenie można leczyć pijawkami i mniej więcej ile zabiegów. Pan terapeuta wyglądający na zaspanego dał tacie dwie ulotki i powiedział zeby poczytał w internecie na stronie ze tam wszystkie informacje są podane. Nie chciał rozmawiać wytłumaczyć. Zero szacunku do klienta. Nie dość ze terapia kosztuje nie mało to takie podejście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paren
Do Bashimi Dzien dobry Pani. Szanowna Pani mam pytanie czy na niedrozna zyle udowa oraz zylaki wystajace juz w okolicach lydek przy niskim cisnieniu 96/68 mozna zastosowac pijawki? Mam 40 lat i od jakiegos czasu ten problem po usg zyl uslyszalam od lekarza ze kwalifikuje sie do operacji zamkniecia/usuniecia tej zyly, ale boje sie efektu tej operacji, jak organizm w przyszlosci sobie poradzi z brakiem tej zyly przy tak niskim cisnieniu. Bardzo dziekuje za odp. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bashmi
Niestety temat żylaków i problemów naczyniowych w ogóle jest tak rozległy i wpływa na niego tak wiele czynników, że trudno to zamknąć w kilku zdaniach. Przede wszystkim trudno mi cokolwiek radzić mając tak szczątkowe informacje. Nie napisała Pani na jakim tle wystąpiła niedrożność (zakrzepica, miażdżyca naczyń?), nie znam wyników morfologii, poziomu homocysteiny, poziomu wit, D3, E i B12... Nie wiem, jaki styl życia Pani prowadzi, jaką pracę wykonuje, jak się odżywia, ile wody pije w ciągu doby... To wszystko ma ogromny wpływ na nasz układ naczyniowy. Dodatkowym utrudnieniem w Pani przypadku jest tak niskie ciśnienie krwi, które może być przeciwwskazaniem do zastosowania pijawek. Z tych wszystkich powodów nie ośmielę się sugerować Pani, jak powinna Pani postąpić i jaki sposób leczenia byłby dla Pani najbardziej odpowiedni i bezpieczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paren
Pani Bashimi bardzo dziekuje za odpowiedz. Otoz co jest przyczyna mojej choroby? do konca nie wiem-hmm lekarz mi nie powiedzial-wspomnial tylko cos o slabych zastawkach...? Prowadze siedzacy tryb zycia, staram sie pic duzo wody, zdrowo odzywiac, ale zaden lekarz, ktory diagnozowal mnie nie wspomnial o bardziej szczegolowych badaniach, o ktore Pani pyta...? Tylko po usg od razu wyrokowali o potrzebie operacji..(bylo ich dwoch) rozumiem ze najpierw jeszcze powinna wykonac badania o ktorych Pani wspomnia? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćgośc
witam!!czy ktoś korzystał z hirudoterapii w Białymstoku lub okolicy??? Chodzi o przewlekłe zapalenie prostaty, długotrwałe leczenie antybiotykami doprowadziło do problemów z żołądkiem i wrzodziejącego zapalenia jelita grubego :-( czy pijawki poradziłyby sobie z takimi chorobami, bo już sił brakuje na dalsze leczenie :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bashmi
Każdy z Twoich problemów wymaga osobnego podejścia i wszechstronnej, wielostopniowej terapii. Pijawki, to tylko jedna ze składowych. Koniecznie należy wdrożyć dietę jelitową, najlepiej SCD, probiotyki, prebiotyki, uzupełnić niedobory mineralne i witaminowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak to jest z leczeniem martwicy kończyn dolnych? Bo niby nie można wtedy stawiać pijawek ponieważ bakteria bytująca na pijawce powoduję że rany po pijawkach nie chcą się goić a nawet robią się coraz większe i podobno też tak jest ze stopą cukrzycową. Wszędzie pisze się że stopa cukrzycowa i martwica ładnie leczy się pijawkami a mojej cioci już w kilku gabinetach powiedzieli że nie można stawiać. Jaka w końcu jest prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam chciałabym się dowiedzieć czy w przypadku alergii na świnkę morską która przeszła w astmę pomocne będą pijawki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam pisałem wcześniej w sprawie lekkiego obrzęku kolana który nie chce się całkowicie ochłonąć i raz jest mniejszy a czasami prawie nie ma. Byłem na 3 wizytach na pijawkach po 3 na kolano na wizycie kolano powiedzmy że trochę lepsze ale żeby powiedzieć że opuchlizna całkiem zeszła to słabo i przy tym ciśnienie lekko mi wzrosło czy tak może być ? Za mało zabiegów czy po prostu u niektórych to nie działa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Był na ten temat program.Trzeba bardzo uważać ,bo pijawki maja kontakt z krwia i przenoszenie z jednego pacjenta na drugiego,moze źle się skonczyc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja lecze miażdżyce kończyn pijawkami. Moja terapeutka mówi ze to nie chodzi o bakterie z którą pijawka żyje w symbiozie tylko o ograniczone gojenie ran przy cukrzycy, miażdżycy i innych niedokrwiennych. Dlatego pijawki nie stawia sie od razu na nogach. U mnie pijawki byly stawiane juz 5 razy na kosci ogonowej, wątrobie. I czuje sie lepiej. Poczàtkowo przejscie 500 metrów sprawiało mi ogromny problem teraz już po tych 4 tygodniavh przechodzę 1,5 kilometra bez bolu. Uważam że trafiłas na niedoświadczonych terapetuow z małą wiedzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A powiedz mi jak niby pijawka ma przenieść choroby z krwi z jednego pacjenta na drugiego???? Co ty za bzdury tu piszesz i po co straszysz ludzi? Pijawki po zabiegu od razu sa utylizowane. Nikt nie przystawia pijawek które piły krew po raz drugi. Zanim kolejny raz nspiszesz taką bzdurę to doinformuj się bo przez takie jak ty ludzie boją się hirudoterapii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bashmi
Pijawki mogą złagodzić objawy alergii, ale jej nie wyleczą. Radzę pożegnać się z pupilem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bashmi
A'propos obrzęku kolana - na kolano co najmniej 4-6 pijawek i co najmniej 4-6 zabiegów. Zmniejszenie obrzęku to dobry znak, ale należy uzbroić się w cierpliwość. Zdrowienie jest procesem, który wymaga czasu. Uwaga! Podczas terapii kolana nie wolno forsować!!! Jest wówczas bardziej wrażliwe i narażone na urazy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×