Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość gość

GDZIE JEDZIECIE NA WAKACJE?

Polecane posty

Gość lulu guinness
Korzystałam z jednego z tych serwisów wymienionych przez ciebie mała mi! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mi mała brązowa
juz dawno dalam sobie spokoj z Bałtykiem. drogo, klimat kiepski I tak srednio urokliwie... lubie, owszem, ale bardziej na 7-dniowy rejs na Bornholm I z powrotem. ja lubie slonce, palmy, krystaliczna wode I porządne żeglowanie w sloncu :) w zwiazku z czym jak dla mnie wygrywaja greckie wyspy (albo wlasnie cypr), sardynia, sycylia, korsyka itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mi mała brązowa
lulu - gdzie najlepiej znalezc sprawdzone domki na filipinach, mozesz cos polecic? I skad latasz, z przesiadka czy bezposrednio?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama dwóch dziewczynek
Tylko jak się za to zabrać? jak poszłam bo biura to mi wyliczyła 11tyś. a to już drogo za 2 tygodnie... Ja nad Bałtyk jeżdżę w sumie ze względu na klimat, córka ma astmę. Najczęściej jeździmy na Litwę, czasami w Polsce. Zdecydowanie wolę polskie góry, aktywne wakacje, w tym roku właśnie takie zaplanowałam z wyjazdem na kilka dni na Słowację /baseny termalne/ i zwiedzaniem ciekawych miejsc w Polsce, m.in. Wieliczka, Ojców. Już w tym roku może nie, ale na ferie chętnie poleciałabym gdzieś z rodziną. Jak najkorzystniej to załatwić i dokąd ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Truskawkowa wyspa
Na truskawki do Niemiec :-P Będę się opalać całymi dniami , nosem ryjąc po krzaczkach truskawek. Normalnie bajka. Polecam!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
prawda jest taka, że mając malutkie dziecko to hotel jest najlepszy bo z dzieckiem się nie zwiedza, nic w zasadzie nie robi atrakcyjnego a w hotelu bezpiecznie, wszystko jest na miejscu, no i tanio bo hotel gratuit i przelot też :) ze starszymi dziećmi lepiej jechać gdzieś w fajne miejsce i coś już zobaczyć, ale wtedy koszty rosną bo przeloty są już drogie na 4 osoby :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lulu guinness
No my w tym roku spadamy do Azerbejdżanu pod koniec lata (Nabran + kilka dni w Baku), bo taniej niż na południu Europy. Dla wielu ludzi hardcore, ale to wynika tylko z ich niewiedzy. Podobał nam się jeszcze Turkmenistan, ale stwierdziliśmy, że cena dotarcia na miejsce z Polski jest trochę zbyt kosmiczna. Może za rok spróbujemy i zrobi się wcześniej rezerwacje to będzie w miarę przystępnie, ale w tym roku odpada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mi mała brązowa
no ja mam takich znajomych, ktorzy żegluja po morzu srodziemnym I oceanie atlantyckim z rocznym dzieckiem, dziecko w chuscie przypiete a oni pływaja po kanarach np....;) wg mnie dzieci nie ograniczaja. zawsze mozna tez na tydz zostawic z dziadkami, a potem sie zrewanzowac fundujac tymze dziadkom fajny pobyt gdzies w cieplym miejscu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mi mała brązowa
a koniecznie mam w planach wybrac sie na mała karaibska wyspe st. lucie - drogie przeloty cholera, ale szukam I kombinuje:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lulu guinness
Mi: latamy najczęściej z przesiadkami, bo wtedy bilety są tańsze, ale zdarzają się też bezpośrednie rejsy (zależy od destynacji, bo do niektórych nie ma bezpośrednich połączeń z Polski). Na Filipiny lecąc z Polski nie masz bezpośrednich lotów (1-2 przesiadki). Z UK nie wiem, ale pewnie są bezpośrednie. Baza hotelowa jest w necie w wielu źródłach. Recenzje możesz znaleźć na Lonely Planet + wiele cennych uwag. Dalej to zależy gdzie masz zamiar najdłużej zostać. My np. wybraliśmy jedną z wysp i ona ma str. internetową z bazą noclegową, ale to nie jest kompletna oferta, więc najlepiej powstrzymać się z rezerwacją i na miejscu na własną rękę pójść w 3-4 miejsca (zazwyczaj są jedno przy drugim i wybrać te gdzie wytargujesz najlepszą cenę, bo oni tam mają specyficzną kulturę cenową i w tanich miejscach nie ma czegoś takiego jak stały cennik, tylko liczą ci ceny z sufitu bo jesteś turystą więc musisz się targować. To samo na targach, w niektórych przydrożnych knajpach, taksówkach itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lulu guinness
Nie wiem kto twierdzi, że małe dzieci muszą być koniecznie w hotelu i nie można z nimi zwiedzać? :D Można! Nawet z 3-4 małych dzieci jest to do zrobienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
lulu nie wyobrażam sobie zwiedzania z roczniakiem, sorry ale dla mnie to męka a nie przyjemność, co mi po wejściu do muzeum, czy zwiedzaniu jakiś zabytków, jak dziecko musi w dzień mieć drzemkę, co chwilę chce pić, a to kupa, a to jest zmęczone, znudzone, płaczliwe, jest mu gorąco, dzięki ale to nie dla mnie, podróż kilkanaście godzin to także nie dla mnie z roczniakiem, czy nawet z 2latkiem, szybciej bym się wybrała z 6mies dzieckiem, poza tym jadę na wakacje dla dziecka, a nie na zwiedzanie, jaka przyjemność dla takiego dzieciaczka łażenie po mieście w porównaniu z siedzeniem na plaży, kąpaniem się w baseniku, czy chodzeniu po falach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mi mała brązowa
ja nie jezdze w najwieksze upaly, bo to zadna przyjemnosc. zwykle przed sezonem (czysto, idealnie wprost), czyli kwiecien/ maj, albo calkiem pozna jesienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
poza tym moje dzieci jadąc w ciepły klimat pierwsze dwa dni mają atrakcje żołądkowe, biegunki itp. nie potrafią spać w obcym miejscu, nie wyobrażam sobie z nimi objazdówki robić, no i te wszystkie wysypki od wody itp.. to jest totalne ograniczenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mi mała brązowa
gosc- na wakacje jedziesz tylko dla dziecka? a gdzie ty w tym wszystkim jestes I twoje marzenia? no chyba, ze oprocz takich rodzinnych wakacji latasz tez osobno, czy z partnerem, to ok :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
i zazdroszczę roczniaka siedzącego spokojnie w chuście :) mój nie wytrzyma 5 min w 1 miejscu musi biegać, skakać, bawić się inaczej jest ryk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja już miałam marzenia i wakacje, 10 lat latałam gdzie chciałam :) teraz tylko jeżdżę dla dzieci, z dziećmi też mogę odpocząć na plaży, jak będą miały naście lat znów sobie polatam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lulu guinness
Oj sorry, recenzje nie są na Lonely Planet tylko na Trip Advisor, Travel Pod i innych, ale na Lonely Planet jest kupę użytecznych informacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość W tym roku....
W przyszłym tygodniu wyjazd Korsyka i Sardynia (plus trochę kontynentalnych Włoch, kilka miejsc w których jeszcze nie byliśmy). W lipcu Wiedeń, Budapeszt i Bratysława. Wszystko z maluchem, mam nadzieję, że będzie ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lulu guinness
Gościu, nasze odhaczają drzemki w parasolkach i chustach/nosidłach (głównie w porze naszych postojów na posiłek, w komunikacji publicznej, aucie, ale nie tylko) - to w trakcie modułu w mieście; natomiast nad wodą, gdzie nie mamy żadnego specjalnego programu to śpią na plaży (my też, na zmianę) lub jak jest mega upał, to idziemy na 2 godz. do domku lub do knajpy w większy cień niż parasolowo namiotowy. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no widocznie trzeba mieć odpowiednie dzieci do takich podróży, moje się nie nadają :) jak byli mali to tylko hotel, teraz namioty ale tylko stacjonarnie 7dni i tylko nad morzem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lulu guinness
Hartuj. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie do przejścia :D taki typ, mimo że usiłowałam, bo my w zasadzie co 2-3 tyg na weekend wyjeżdżamy i zwykle w trudne warunki typu namiot, bez campingu itp. ale nie da rady z nimi, teraz już łatwiej bo nie są tacy delikatni, rzadziej wymioty, biegunki ale to męczarnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lulu guinness
U mnie jedynym problemem są miejsca gdzie nie ma placów zabaw w odległości gdzie można dojść spacerem, albo gdzie jest nudna plaża, ale i na to są sposoby: własne zabawki (często również tani badziew nabyty na lokalnym bazarze, którego nie szkoda zgubić ani się nie płacze jak ktoś zwinie) + lokalne dzieci i dzieci turystów. :) Odradzam tylko kupowanie zabawek od chodzących po plaży vendorów, bo mają pozażywane ceny, a towar ten sam ci na bazarze kika minut drogi dalej. Jak nie ma zabawek i innych dzieci to przydaje się wyobraźnia (zmyślone bajki związany z danym miejscem np. z własnymi dziećmi w roli główniej, gra w kamienie, gra w klasy dopóki fala nie zmyje podziałki, krzesanie ognia, zakopywanie w piachu, pisanie i rysowanie na piachu.. i takie tam)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mi mała brązowa
lulu, to w jakim ty wieku masz dzieci?:) ja wlasnie walizki rozpakowalam po ostatnim wypadzie... ufff. szczerze nienawidze rozpakowywania, bo pakowanie juz lubie:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
na tureckiej riverze jest taniej niż nad naszym bałtykiem doba all inclusive czyli spanie, jedzenie, picie , drinki itp kosztuje 10 euro od osoby, wszystko sie załatwia na miejscu bo hoteli wolnych nie brakuje tylko samolot trzeba liczyć około 500 zł w jedna stronę no i pogoda murowana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
moi się doskonale bawią na plaży, w lesie, na basenie, a nawet na łące, wtedy ja odpoczywam bo mam ich z głowy ale miasto, muzeum, zabytki to NIE dla nich :( od razu jest nuda, płacz, a to nogi bolą,a to głowa, a to coś tam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lulu guinness
Naprawdę małe. Najstarsze ma dopiero 5 lat (no 5,5 powiedzmy). :) Ja też nie lubię rozładunków po powrocie. Podróżując z dziećmi nie mogę wyjść z prania przez co najmniej miesiąc, a pakowanie jest chyba jeszcze gorsze (siadanie na walizce żeby się dopiąć i modlenie, żeby nie policzono za nadbagaż). :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lulu guinness
Nasze w niektórych muzeach też się nudzą - zazwyczaj tych, które są atrakcyjne dla nas dorosłych i jesteśmy zazwyczaj zmuszeni zwiedzać w przyśpieszonym tempie, za to w wielu muzeach i zabytkach są dziś atrakcje zaplanowane z myślą o dzieciach (szczególnie na zachodzie). Jedno z dzieci jest dość "dzikie" z natury (i nie jest to klasyczny bunt dwulatka, tylko taki ma charakter) i potrafi uprzykrzać zwiedzającym czas np. latając jak opętany po sali z eksponatami drąc się na całe gardło, dlatego najczęściej celujemy w takie miejsca kiedy wypada pora jego drzemki :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama dwóch dziewczynek
lulu - podziwiam ;-) ja mam jedną córkę starszą - 11 lat i z nią od początku mogłam pójść do muzeum, bo to spokojne, ugodowe dziecko. Za to moja zbuntowana 2-latka blokuje mi wiele już na etapie planowania. Ja jestem wygodna, nie nadaję się na camping, gotowanie, itp. Jadę na wakacje odpoczywać i lubię mieć komfortowe warunki. Nie muszę mieć luksusów, ale wygodne łóżko, łazienkę, internet, przynajmniej śniadania w hotelu... nie piorę i nie prasuję na wakacjach, nie gotuję, nie robię zakupów... odpoczywam od tego, co w domu mnie już męczy. Podziwiam Ciebie i Twojego męża, ja z 2 nie wyobrażam sobie w tym momencie wyjazdu innego niż własnych samochodem z garażu /załadowanym po dach ;-)/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×