Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość pani_puchatkowa1

Cilest wycofany - co robić??

Polecane posty

Gość gość
A ktoś może wie, kiedy Cilest powróci do sprzedaży, tak +/-... ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam.Ja też zażywam cilest już dobrych parę lat i teraz klapa nie ma w aptekchDzwoniłam do mojego ginekologa i zapytałam co teraz...Miałam rezerwowe 4 tabletki cilestu które wzięłam i na dziś juz nie mam.Powiedział że mam kupić KONTRACEPT i brać dalej...Na pytanie czy jak cilest pojawi się znowu czy mogę wrócić do cilest odpowiedział że tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mam opakowanie z serią, która podobno jest ok - kupiłam przedwczoraj, mieszkam w Warszawie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość numero uno
ale jaja ja tez mam cilest :) zrobiłam zapas na 3 m-cen :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość numero uno
biore cały czas z wadliwej serii!!masakra jakaś! i zostało mi 2,5 blistra! co robić!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
http://www.janssen.pl/node/679 Poczytajcie sobie ten artykuł od producenta Cilestu. Dzwoniłam na ich infolinię i powiedzieli mi, że nie ma zagrożenia ciążą, substancja czynna wchłania się wolniej, ale nie tak wolno, żeby nie zadziałać.. Mam nadzieję, że będzie ok i nie zostaniemy matkami wcześniej, niż byśmy tego chciały:) Serię dopuszczoną do sprzedaży maja na Powstańców Śląskich 45 w Hibiskusie (Warszawa) - wiem, bo kupowałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurcze dziewczyny ja zaczęłam trzecie opakowanie z wadliwej serii!! SZOK!!!! Co teraz robić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cileścianka przestraszona
Mama297-w tym miesiącu nie zauważyłam,żeby tabletki zle działały. Natomiast w poprzednim miesiącu byłam trochę zaskoczona,pomnieważ; 1)miałam sporo wydzieliny z pochwy a nie taką ,,suszę" jak zwykle przy braniu tabsów 2)krwawienie pojawiło się bardzo szybko i było obfite.Zwykle ostatnią tabletkę z blistra biorę w niedzielę a krwawienie z odstawienia rozpoczyna się około środy.W zeszłym miesiącu już w poniedziałek krwawiłam.Ostatnią tabletkę wzięłam o 20 wieczorem.A krwawienie już było następnego dnia rano.Więc poziom hormonów nie powinien tak spadac prędko. Tłumaczyłam sobie to wszystko reakcją organizmu na przyjście wiosny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cileścianka przestraszona
2 blistry z wadliwej serii wzięłam na pewno.W domu mam jeszcze 4. W ciąży nie jestem-mam krwawienie z odstawienia.W poniedziałek powinnam zacząc nowe opakowanie.Mój ginekolog przyjmuje dopiero we wtorek więc nie mam szans by w poniedziałek przyjąc inną pigułkę niż Cilest. We wtorek zadzwonię i zapytam co zrobic. Chyba jednak od poniedziałku dalej będę brała tabletki z wadliwej serii.Nie chcę rozregulowania hormonów.Najwyżej w tym miesiącu będzie post lub dodatkowo prezerwatywa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja tez biore cilest od kilku lat i o wycofaniu dowiedziaam sie w pracy od kolezanki. cale szczescie opakowanie ktore teraz "jem" nie jest z wadliwej serii. do tego udalo mi sie kupic 2 opakowania ktore rowniez nie sa wadliwe. ostatnich 6 opakowan ostalo sie w gliwicach na ul. gornych walow. apteka cito...na pewno niedlugo lek pojawi sie ponownie, bo producent nie moze sobie pozwolic na taka przerwe...dla nich to strata pieniedzy...ekonomia sie klania :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Cześć Wam wszystkim pogrążonych w niepokoju tak jak i ja :P ja mam taki sam problem, tyle że chyba jeszcze większy... aczkolwiek nie chodzi o samą antykoncepcje i to czy się dobrze po nich czuję czy głowa mnie nie boli itd... ale ja od roku truję się hormonami ponieważ mam torbiel na jajniku ;/ i już testowałam Sylvie 20, Femodan i od końca stycznia zaczęłam zażywać Cilest... i po 4 skonsumowanych opakowaniach dopiero widać rezultaty mojej kuracji farmakologicznej :) cysta się zmniejszyła, a nie jak do tej pory - wzrastała. :P a planowo powinnam jutro zażyć pierwszą tabletkę nowej paczki... a do swojego ginekologa mogę pójść dipoeri w pon.. jak z resztą u większości... a nie chcę też robić miesięcznej przerwy i przerywać kuracji Cilestem ani też później po tej przerwie przy nowej paczce znowu krwawić przez miesiąc ;/ myślicie, że można by zastąpić Cilest jakimś zamiennikiem i zacząć go brać o dwa dni później? czy to raczej spowoduje, że kompletnie jajniki mi się rozstroją... :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość P. Tomasz
Witam Panie. Podaję serię i datę ważności CILESTU który nie jest z wadliwej serii, udało nam się kupić kilka opakowań w jednej z aptek w naszym mieście, może wam też się jeszcze uda. Nr. serii : CHS5B02 termin 08, 2015r to jest opakowanie 21 sztuk z angielskim opisem dni tygodnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Basia.ros
czy ten KONTRACEPT jest na recepte ?ja tez wzielam 2 tabletki z nowego opakowania i okazalo sie ze wycofali cilest wydaje mi sie ze poprzednie opakowanie mialam z tej samej serii ,a okres dostalam tak jak zawsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam nie chce was straszyc ale moja znajoma wlasnie jest w ciazy biorac od lat regularnie cílest i síe zastanawiala jak mogla zajsc w ciaze ale jak dowiedziala sie w aptece ze one sa wadliwe to juz znala odpowiedz,brak slów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja sjhdfsdfsdfa
znalazlam opakowanie po cilescie z przed paru miesiecy i tez jest z wycofanej serii. zyje ,ciazy brak, czuje sie swietnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość farm
Oczywiście, że możecie Kochane zacząć brać nowe opakowanie, tylko że nie ma w tym żadnego sensu. Kontracept jest TYLKO na receptę i żaden farmaceuta nie wyda go bez (ze względu na ryzyko ciąży po Cilest). Jak najszybciej do ginekologa, tabletki można zacząć brać poźniej, oczywiście tydzień trzeba będzie zabezpieczać sie dodatkowo. Będe jutro w pracy to dowiem sie jak najwięcej i dam znać. Wg mnie nie powinien wrócić do obrotu! Jeżeli producent robi lek w taki niechlujny sposób powienien mieć oprócz wycofania serii brak dezycji o pozwolenie! Spokojnie, jest mnóstwo możliwości, Cilest nie jest jedyny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marcelina1989
Witam jakie serie są wadliwe ? W poniedziałek powinnam zacząć kolejny blister i nie wiem co robić znajoma spróbuje mi załatwić Cilest z importu który podobno nie jest w tej wadliwej serii. Trochę się boje bo nie wiem czy jest to pewne czy będzie działać jak należy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yyy-uuuuuu
Też mam problem z dostaniem Cilestu :-/ w internetowych aptekach nie ma w całym mieście nie ma , na jednej stronie zobaczyłam że mają ale cena za 63 tabl 150 zł , jutro powinnam rano zażyć tabletkę . Powiem tylko że ja nie przyjmuję Cilestu tylko jako zabezpieczenie ale muszę go brać bo inaczej robia mi się cysty na jajnikach , ciekawe kto mi zrekompensuje brak leku w aptekach :-/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marcelina1989
Mam nadzieje że piszą prawdę bo nie chce zostać mamusią za szybko http://www.janssen.pl/node/679 "poziom ryzyka dla pacjentów należy uznać za bardzo niewielki ze względu na brak wpływu na bezpieczeństwo i skuteczność produktu. Naszym nadrzędnym celem jest przywrócenie produktu leczniczego Cilest® na rynek tak szybko jak to możliwe. "

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Makarena1234
Wiesz, co ja Ci mogę wysłać ten Cilest w poniedziałek. Zrobiłam sobievprzerwę od pigułek na kilka miesięcy i jak znowu zacznę brać to nie wiem czy te czy inne. Chcesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam ten sam problem, jutro powinnam wziąść pigułkę. Weszłam na jakąś stornę euroClinix gdzie można zamówic w ciągu 24-48 godzin, ale nie wiadomo jaką mają partię leku. No i oczywiście są o wiele droźsze. Zastanawiam się co mam zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marcelina1989
Na razie czekam na wiadomość od koleżanki czy mi załatwi Cilest ten z importu czy nie. Trochę się boje ale zapewnia mnie że to ten sam lek i jest farmaceutą to chyba się zna. Poczekam do jutra co mi powie. Dziękuje bardzo za propozycje:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A w ogóle jaka moze być przerwa i czy cały cykl trzeba czekać, czy jak się pojawią tabletki to mozna je wziąść od razu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
o matko :-(. biorę cilest od 19 lat, z przerwą na urodzenie dwójki dzieci :-). właśnie dziś zjadłam 16 tabletkę z wadliwej serii :-(. chyba zejdę na zawał. pocieszam się tym, że w drugim dniu brania tabletek miałam grypę jelitową i od tego czasu używamy dodatkowo prezerwatywy. ogólnie dziwnie się czuję, od zeszłego tygodnia bez przerwy bolą mnie jajniki. tzn. pobolewają, bo nie jest to jakiś wielki ból. okres mam dostać we wtorek za 1,5 tygodnia. nie wiem jak dotrwam do tego czasu ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama297
gość nie bój się, ja właśnie skończyłam wadliwe opakowanie do 17 tabletki o tym nie wiedząc. Okresu się spodziewam w czwartek, zobaczymy co bedzie. PS. też mam dwoje dzieci i nie planuję powiększania rodziny, ale heca!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
o skuteczność się nie martwcie, brałam cały miesiąc opakowanie z wadliwej serii, krwawienie przyszło wczoraj, zgodnie z planem ;) chociaż też odkąd się dowiedziałam, strasznie się bałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej, to znowu ja... pisałam 31 maja o 19:21 :) Więc tak, byłam dzisiaj u mojego ginekologa i mówił, że sam nie wiedział o wycofaniu tabletek... i przepisał mi Sylvie 30 :) kiedyś brałam Sylwie 20 i były całkiem ok :) samopoczucie bardzo dobre :) Powiedział mi także, że mam je zacząć brać od dzisiaj i normalnie jechać te 21 tabletek (planowo miałam wziąć pierwszą tabletkę 2 dni temu). W domu sprawdziłam serie blistra Cilestu, który skończyłam brać 24 maja i okazało się że też należy do tych wadliwych, a mimo to krwawienie wystapiło tak jak zawsze 3 dni po ostatniej tabletce :) Więc wydaje mi się, że nie wszystkie tabsy z tych serii muszą być wadliwe. Podejrzewam, że mogło być tak ze po prostu u niektórych kobiet po Cilescie jajniki pracowały tak jak by nie zazywaly tabletek.. i po kilku takich zgłoszeniach woleli wycofać na jakiś czas Cilest z aptek, żeby sprawdzić dokładnie co nie gra z tymi tabletkami ;) Głowa do góry dziewczyny :) nie ma co się stresować. Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dominika rasz
Witam!!!! ja właśnie dowiedziałam się o Cileście wczoraj wzięłam 19 tabletkę z wadliwej serii,już mam nerwówkę jak to się kończy,brałąm cilest już prawie 4 lata najlepiej po tych tabletkach się czuję,mam nadzieję że będzie oki.pozdrawiam Was koleżanki!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja również dzwoniłam z tym problemem do swojego ginekologa i kazał mi przyjść. Wypisał mi nowe tabletki Artizia biorę je od 31.05 bardzo dobrze się po nich czuję i co ważne kupiłam w niższej cenie niż Cilest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
he!j ja też w strachu, dziś ostatnia tabletka wadiwej serii w piątek się okaże jak działały. Też mam dwójkę dzieciaczków i na tym planuję poprzestać:). Zapas cilestu oddałam w aptece( bez problemu odszukano receptę i pieniądze dostałam od ręki) i w środe idę po coś innego do gina

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×