Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość pani_puchatkowa1

Cilest wycofany - co robić??

Polecane posty

Gość gość
Wczesniej dziewczyny wklejali linki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
witam ! dzisiaj powinnam wziąć tabletke cilestu z nowego opakowania , wczoraj byłam u ginekologa i nie powiedział mi że je wycofali , dzisiaj latałam po całym mieście w poszukiwaniu cilestu i nic... boję się ponieważ wczoraj odbyłam stosunek , dziś powinnam wziąć tabletkę . Jutro idę do ginekologa żeby przepisał mi jakies inne tabletki . Czy mogę je w takim razie przyjąć normalnie ? jedną czy dwie ? i czy jest mozliwość zajśćia w ciąże po wczorajszym stosunku i nie zażyciu dzisiejszej tabletki po tygodniowej przerwie ?????pomocy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jesli wzielas ostatnia tabletke wczoraj to teraz przeciez powinnas zrobic 7 dniowa przerwe... i w dzien w ktorym powinnas wziac cilest wziac nowa tabletke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przepraszam nie doczytalam :) popros gina o tabletke po moze ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a jest taka mozliwość , że zaszłam ? ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
podobno wiele kobiet z różnych powodów przesówa sobie pierwsza tabletke o jeden dzień np:jakiś wyjazd , co prawda wczoraj się kochałam to juz sama nie wiem .. rozmawiałam z siostrą , powiedziała że 24 godziny nie ma aż takiej różnicy i hormony utrzymują się przez całą przerwe 7-dniową a dzisiaj powinnam wziąc... ah juz sama nie wiem co myslec ! na deziecko to jeszcze stanowczo nie ta pora ..idę jutro do gina i mam nadzieje że mi w tym pomoże bo jak by nie patrzec to z jego winy . bo jaki to lekarz skoro nie orientuje się jakie leki są , a które zostały wycofane ...;

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zajsc nie zaszlas, b. malo prawdopodobne, dopiero 7 dzien cyklu byl podczas sexu az tak latwo sie nie zachodzi, poza tym w aptece sa przeciez teraz tabletki do 3 dni po, lec i kup na wszelki wypadek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a nie nie 7, 21, ale i tak na to samo wychodzi, plodne dni sa w srodku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny cilest hamuje jajeczkowanie , wiec o jakich dniach plodnych i niepoldnych mowicie ??? Jesli brala tabletki dzien w dzien wszystko ok. Inna sprawa ze wycofuja je bo nie dzialaja jak trzeba...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
przejrzałam stare opakowania i brałam min 2 ze starej serii, wszystko było normalnie, nie zauważyłam żadnych anomalii, okres też był normalnie, teraz biore kolejne nie z wadliwej i tez jest wszystko ok. Więc może nie ma co panikować czytalam wypowiedz jakiegos ginekologa, ktory mówił żeby brać do konca opakowanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No tak żadnej tabletki nie pominęłam , iraczej nie miałam wadliwych , bo okres dostałam normalnie , tylko stracha mam że mogłam zajśc , no ale idę jutro do gina , wszystkiego sie dowiem i mam nadzieję że bedzie wszystko dobrze :) dzieki za pomoc , napisze jak już się dowiem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Słuchajcie kochałam się akurat w dni płodne... :( tabletki z tej złej partii... bo to chyba logiczne że skoro składnik nie wchłania się tak jak powinien to ròwna się to z zaburzonym działaniem antykoncepcyjnym...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to ja mam zagadke przed info o wycofaniu cilestu (tak 3mies temu) brałam tabsy z serii wycofanej (opakowanie 21tab) - i kij wie ile miesięcy brałam partie wadliwe ... później wykupiłam w 3 paku ( został mi ostatni blister) z seri nie wycofanej:-/ test negatywny (seria różni się jedną literką ja mam chs5b00 a wycof ma "G" We wt mam zacząć ten ostatni blister i chyba tak zrobie skoro teoretycznie partia jest ok .. ale super po prostu nas zrobili:-/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wycofane obecnie blistry od dłuższego czasu były w sprzedaży wiem bo sprawdziłam stare opakowania i napewno 2 z wycofanej brałam ,teraz mam z niewycofanej w ciązy nie jestem bo miałam normalnie okres.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny...nie ma co panikowac. Johnson wycofuje cilest z aptek i hurtowni i to wszystkie wyprodukowane od 2011 roku. Umowmy sie nie bierzemy ich od wczoraj wiec najprawdopodobniej kazda z nas zazywa/zazywala pigulki z wadliwej serii.wada polega na wolnijeszym wchlanianiu sie jednego skladnikaa. Wlasnie tym nie spelniaja norma ale ogolnie dzialaja. Gdyby nie dzialaly to kazda z kobiet ich uzywajacych musialaby zwrocic tabletki lub wydany bylby komunikat o zaprzestaniu stosowania. Co jak co ale chyba firma nie pozwolilaby sobie na taka bezmyslnosc zeby zataic przed nami fakt ze tabletki nie dzialaja o konca prawidlowo i kazala nam je brac dalej jesli bylaby mozliwosc ciazy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość misiozelek
Mi w aptece sprzedali Sylvie 20 w zamian za Cilest. Nie konsultowałam się z ginekologiem. Troche to wszystko nieciekawe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
słuchajcie, wycofane są tabsy od 2011 roku! brałyście dwa lata i nic, to teraz też jest okey. bez paniki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Biorę Cilest od 4 miesięcy od 2 tygodni pobolewa mnie brzuch lub po prawej stronie (jakby jajnik) Robiłam 2 dni temu test ciążowy myślałam że nic nie wyszło, wczoraj chciałam go wyrzucić a tam taka słabiutka druga kreska ledwo widoczna. Nie wiem co mam robić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Naprawdę podziwiam waszą wiarę w wiarygodność kogoś kto czerpie z nas ogromne pieniądze i zapewne nie ma zamiaru przestać a wręcz ma zamiar szybko wrócić na rynek. W takim przypadku przecież nie powiedzą nam nic innego jak to, że to niewielka wada, która nie zaszkodzi NIKOMU. Jak zajdziesz w ciąże to co im zrobisz? Poinformowali cię, wycofali z obiegu, do apteki możesz oddać zakupione opakowanie a same tabletki nie dają 100% pewności co zabezpieczania przed ciążą. Może sama wada, nieprawidłowość zwał jak zwał nie spowoduje masowych ciąż ale każdy organizm jest inny i inaczej reaguje na "wady produkcyjne". Nawet jeśli jedna czy dwie babeczki skończy z dzieckiem u cycka to dla nich to będzie tylko 1/2 a dla tych kobiet to będzie niemiła niespodziana a może nawet dramat. Może to będę ja lub ty. Nie mówiąc już o stresie. Serio chcecie ryzować i ufać koncernowi farmaceutycznemu, producentowi itp który widzi w was tylko kasę i wszelkie poczynania służą mu do ratowania swojego tyłka i swoich pieniędzy? I nie mówicie że takie rzeczy się nie zdarzały. Bo zdarzają i zdarzać będą się sytuacje gdzie: a) nowe pigułki okażą się niewypałem szkodliwym dla zdrowia a wiele kobiet je łykając zachorowały, zaszły w ciążę b) starsze, sprawdzone pigułki będą mieć wadę seryjną, która też może różnie wpływać a koncern i producent zawsze będzie umniejszał szkody przejmując się sobą a nie kobietami. Na coś o czym nie wiem nie mam wpływu ale jeśli mam informację, ze coś jest nie tak, nie ufam producentowi a wypisuję się dla własnego dobra. Nawet na zapas. Podziwiam odwagę innych. http://ofiaralosu88.blog.onet.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Byłam dzisiaj rano u ginekologa i zapisał mi tabletki Midiana zamiast Cilestu, kazał je zacząć brać od pierwszego dnia okresu(dzisiaj wziełam ostatnią tabletkę Cilest z wycofanej serii). Zrobił mi usg które na szczęście nic niepokojącego nie wykazało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Brałam te pigułki 2 razy. Pierwszy raz w 2008 roku. Miałam migreny, ból piersi. Odstawiłam. Drugi raz z 2012 roku ( wrzesień) z przyczyn zdrowotnych. Nie miałam żadnych dolegliwości. A w pierwszym cyklu ich brania - 12 dnia dostałam bólu okołowulacyjnego - byłam pewna że musiałam pominąć kilka tabletek choć wydawało mi się to....no nie pamiętałam, łykam automatycznie. Teraz może i znalazłam przyczynę..krew mnie zalewa, że mogłam zostać matką... Od lat mam bóle owulacyjne i wiem jak to wygląda. Dzięki niebiosom brałam z przyczyn zdrowotnych i nie miałam partnera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jesli okaze sie ze przez ta wade produkcyjna kobiety pozachodza w ciaze to watpie aby cikest mial jeszcze chetnych ... to raz a dwa: wycofywane sa tabketki ktore w sprzedazy byly od 2011 roku wiec nie tylko teraz te tabketki mogly byc wadliwe. No i nikt nie mowi ze tabletki sa w 100% bezpieczne bo kazda z nas ma swiadomosc tego ze tak nie jest ale takich rewelacji nikt sie nie spodziewal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Chętne zawsze się znajdą. Tym bardziej jeśli starym marketingowym chwytem wpuści się na rynek to samo pod nowa nazwą z szyldem: NOWE. Nie tak dawno był skandal z innymi popularnymi pigułkami - babki poumierały ( nie masowo a o kilka/kilkanaście więcej niż statystycznie, pozachodziły w ciążę nie masowo a o kilka/kilkanaście więcej niż statystycznie a chętni są. Przecież nikt nie mówi o masowych ciążach czy zgonach. Był też problem z serią pewnych pigułek ( nie w Polsce choć nie jestem pewna) po których było sporo ciąż choć też nie masowych. Pomylone oznaczenia czy coś. To się zdarzało, zdarza i zdarzać będzie. Dlatego jeśli mam info, ze coś jest nie tak to nie ryzykuje. to nie jedyne piguły na świecie. Nie mam zamiaru być bowiem zaliczona do kobiet, które miały pecha. Wolę nawet spanikować ma zapas. Tak ponieważ wycofują te od 2011 to wiele kobiet przez to ucierpieć i nawet o tym nie wie. I nigdy się nie dowie bo żadne pigułki nie gwarantują 100% zabezpieczania. ii co to zmieni? Znajda się w statystykach, albo nie ale dla nich to żadna różnica bo została matkami - niechcianymi. Dlatego mówię, że podziwiam odwagę i wiarę w ludzi, którzy mają nas kobiety daleko. z tą świadomością, też nie bądź taka hej do przodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wiele kobiet MOGŁO ucierpieć - tak miało być

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja rowniez nie bede ryzykowala z cilestem i tak mi nie sluzyly zaluje tylko ze tak pozno sie zdecydowalam na zmiane... Nie jestem w stanie powiedziec czy w trakcie swojej ponad rocznej przygody z nimi mialam inne wadliwe opakowania oprocz tego aktualnego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ogólnie to niezłe jaja, co chwilę kolejne tabletki wycofują... :/ wciskamy w siebie na własne życzenie niezły syf drogie panie czasami :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wychodze z zalozenia ze czlowiek decydujacy sie na wspolzycie musi liczyc sie ze nic nie daje 100% pewnosci i powinien byc gotowy na rodzicielstwo... mimo to nie ukrywam ze bylobu ciezko z taka niespodzianka od producentow ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jednak ja wychodzę z założenia że skoro ktoś mi daje 99'X to jednak powinien się z tego wywiązać. To jest sporo. Nie trzeba 100% ochrony żeby nie zajść w ciążę. To wbrew pozorom nie taka łatwa sprawa. Faktem jest, że im mniej skuteczną metodę stosujesz tym bardziej uważasz. Nie po to się więc truje żeby zostać matką. Nie biorę pigułek dla jaj tylko po coś. Uwierz mi że nie brałabym gdyby nie tak wysoka skuteczność. W momencie jak dociera do mnie informacja o nieprawidłowościach owych tabletek jako kobieta, która nie chce dziecka nie ryzykuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zgadzam sie z Toba tez nie truje sie po to zeby byc w niechcianej ciazy aczkolwek licze sie z tym ze cos moze byc nie tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Evakaaa
Witam. Czy przy zmianie tabletek na inne muszę te nowe wziąć w dniu pierwszego dnia okresu który się pojawi? chciałam nie mieć w tym miesiącu okresu z przyczyn osobistych, dlatego pytam czy po ostatniej tabletce Cilestu mogę wziąć na drugie dzien nowe tabsy czy muszę poczekac na okres? czy po 7dniowej przerwie? czy jak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×