Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość pani_puchatkowa1

Cilest wycofany - co robić??

Polecane posty

Gość gość
Skoro każdy ma decydować sam o sobie to czemu zarzuca jedna z drugą komuś panikarstwo usprawiedliwione truizmem?? Czekam już z 2 dzień aż odpowiesz ale po co??? Nie masz w zapasie innego truizmu bo o argumentach nie wspomnę? Wiec skoro tak jest to z łaski swojej odczep się ode mnie bo jak mam gdzieś co ty łykasz i czy ty będziesz brała cilest czy nie. Czy któraś będzie brała czy nie. W gwoli ścisłości niczego ci nie bronię i nie interesuję się co ty bierzesz...wkurzam się za to ze nazywasz kogoś kto boi się cilestu panikarą i czepiam się głupiej argumentacji: takiej jak: - przecież i tak nie ma 100% metody... - przecież możecie łykać i się dodatkowo zabezpieczać lub testy owulacyjne stosować..tak jak ja. Jakby to objaw panikarstwa nie był. Tak bo ty ty jesteś ta wyrocznia, która decyduje kto co ma pisać, co jest opinią a co ostrą krytyką. Trzeba było tak od razu. ;/ Oczywiście TY możesz a jakże nie?No bo co robisz jak nie komentujesz moje zdanie np od idiotyzmów począwszy? Oczywiście nie spodziewam się odpowiedzi bo do tego musiałabyś mieć jakieś sensowne argumenty. ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
oj kobietki, kobietki, widze że zmiana hormonów wychodzi wam bokiem, po co te unoszenie sie i kłótnie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sfrustrowana podobno
masz rację bez sensu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
` Tabletkę miałam wziąć dzisiaj o 17.oo w piątek byłam za Cilestem,dowiedziałam się,że został wycofany ;\Byłam już w czarnej du*ie za przeproszeniem,żaden ginekolog w mojej małej mieścinie już nie przyjmował nawet prywatnie.Jutro wybieram się do szpitala,aby ginekolog wypisał mi inną receptę.Teraz nie wiem czy ten jeden dzień mi zaszkodzi,już nie pamiętam jak to było napisane na ulotce w razie spóźnienia się z tabletką ;/ Jak myślicie ? Czy zrobić po prostu miesiąc przerwy ?Nie widzi mi się to,bo wyjeżdżam z chłopakiem na wakacje i wolałabym nie wrócić jeszcze z brzuszkiem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
sprawdzilam moje dwa stare opakowania po 63 tabletki, byly z wycofanych serii. czulam sie swietnie, wszystko dzialalo, brzuszka nie ma ;p. to opakowanie ktore teraz biore (jutro koniec drugiego blistra) tez jest z wadliwej serii. wezme je do konca (zabezpieczajac sie do dodatkowo, lepiej dmuchac na zimne) bo nie chce teraz nic kombinowac ze zmiana tabletek, moze do konca opakowania cilest wroci na rynek. slyszalyscie moze o zagranicznych seriach w aptekach? dostalyscie takie? czytalam gdzies o irlandzkich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
hej. ja zaczęłam tydzień temu 3 opakowanie wadliwej serii cilest. dziś byłam u ginekologa, zmienił mi tabletki. teraz mam brać sylvie 20 jak tylko skończę blistr cilestu. a, i żadnych testów robić mi nie kazał, co chyba oznacza że nie ma powodów do paniki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ivaaaa
Ja bralam nieswiadomie zle serie przez kilka miesiecy i nic mi sie nie stalo. Nie sialabym paniki. Mam jeszcze dwa opakowania i bede je brac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja tez biore dalej moj lekarz powiedzial zeby brac smialo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pegisu
Ja bym sie bała :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malwinkioonniia
Ja brałam Cilest 10 lat ale wolę przeczekać. Mam szczęście. Facet w miesięcznej delegacji wiec odstawiłam i czekam na krwawienie z odstawienia a nie żaden okres a potem pójdę po receptę na inne. Pod koniec czerwca :) Oczywiście wrócę do cilestu jak przebadają. Dokładnie. Chyba, że nowe mnie zachwycą..a może w ogolę zrobię przerwę i będą same prezerwatywy czy inne takie skomplikowane metody. Zobaczę pod koniec czerwca. Wyznaje zasadę ostrożności nigdy dość. 5 lat na autobus chodziłam lewą stroną jezdni dziwiąc się z koleżance, która wolała dłuższą drogę chodnikiem. Ponad 4 lata nic mi się nie stało a 5 potrącił mnie samochód he he. Pech chodzi po ludziach :P tym bardziej że jednomyslności nie ma: jedna pisze to, druga tamto, jeden lekarz mówi to, drugi tamto. Ja się odcinam od tematu. Nie chce mi się czekać, martwić i szukać nowych rewelacji na ten temat. Ale piszcie co i jak - zajrzę może za tydzień z czystej ciekawości na zupełnym luzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OlaAlexis
Do dziewczyn, ktore zmienily Cilest na inne. Kiedy zaczynacie brac nowe tabletki: - w pierwszym dniu okresu po odstawieniu Cilest - czy po 7 dniowej przerwie na okres, jako kontynuacja brania tylko ze inna tabletka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
witajcie, czy gdzieś w Warszawie można dostać Cilest? Może któraś z Was kupowała i poleci jakąś aptekę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja mam zapas na pol roku - oczywiście seria wadliwa :( nowych tabsów na rynku farmaceut..... jest od groma - ale czy są ok?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to ja pisałam na 2 stronie, że biorę cilest od 19 lat dziś dostałam planowo okres i poszłam od razu do ginekologa. przepisał mi kontracept. powiedział, że cilest nie ma typowego zamiennika, ale ten jest mu najbliższy. spytałam go, o co chodzi z tym cilestem. powiedział, że fabryka go produkująca zmieniła masę, która wypełnia tabletkę. i ta masa powodowała, że hormony wolniej się uwalniały, a co za tym idzie - mogło to, ale nie musiało spowodować, że jej działanie antykoncepcyjne było osłabione. kontracept jem od dzisiaj, czyli od pierwszego dnia okresu (nie robię 7 dniowej przerwy, tylko tak jakby zaczynam branie tabletek od nowa). spytałam, od kiedy działa kontracept, powiedział, że od razu - bo wciąż jestem w ciągu antykoncepcyjnym ;-).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do dziewczyny ktora berze cilest od 19 lat... kochana zmien lekarza skoro przepisuje Ci kontracept mowiac ze jest on najblizszy cilestowi bo to glupota. Cilest ma najwyzsza dawke hormonow natomiast kontracept najmniejsza. Roznia sie hormonami... Ja bede brala po cilescie (wlasnie ) kontracept lekarz kazal po 7 dniowej przerwie plus 10 dni dodatkowego zabezpieczenia. Z racji duzej roznicy hormonow ta prezerwatywa gdyz organizm moze nie zalapac ciagu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do dziewczyny ktora berze cilest od 19 lat... kochana zmien lekarza skoro przepisuje Ci kontracept mowiac ze jest on najblizszy cilestowi bo to glupota. Cilest ma najwyzsza dawke hormonow natomiast kontracept najmniejsza. Roznia sie hormonami... Ja bede brala po cilescie (wlasnie ) kontracept lekarz kazal po 7 dniowej przerwie plus 10 dni dodatkowego zabezpieczenia. Z racji duzej roznicy hormonow ta prezerwatywa gdyz organizm moze nie zalapac ciagu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pegisu
OlaAlexis po 7dniowej przerwie plus zabezpieczenie dofatkowe, znajac mnie przez 21 dni :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OlaAlexis
Pegisu, Dzieki, ja wlasnie zaczelam brac Silvie 20 po 7 dniowej przerwie na okres. Ja tez przez pierwszy miesiac bede sie dodatkowo zabiezpieczac prezerwatywa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to znowu ja, ta od 19 lat ;-) nie pisałam, że lekarz polecił mi kontracept jako zamiennik. powiedział, że cilest nie ma zamienników. a kontracept jest zamiennikiem harmonette (nie wiem, czy tak to się pisze). wiem, że w składzie ma zupełnie inne hormony i wiem, że ma niską ich zawartość. lekarz kazał mi przyjść na kontrolę po miesiącu. powiedział, że spróbujemy z kontraceptem, a gdyby coś było nie tak - zmienimy na tabletki z większą zawartością hormonów. i tak stosuję dodatkowo prezerwatywę i szczerze to trochę potrwa zanim znów zaufam tabletkom. ja na cileście czułam się doskonale i naprawdę żałuję, że tak się stało. i tak powoli kończę swoją przygodę z tabletkami, muszę rozważyć jakieś inne formy antykoncepcji (może spiralę).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Napisalas,, poszłam od razu do ginekologa. przepisał mi kontracept. powiedział, że cilest nie ma typowego zamiennika, ale ten jest mu najbliższy" :) nie jest najblizszy jest zupelnie inny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pani_puchatkowa1
Ja właśnie jestem w trakcie cyklu zupełnie pozbawionego tabletek i czekam na miesiączkę. Jako zamianę dostałam produkt o nazwie Asubtela. Poprawcie mnie, jeżeli się mylę, ale jeśli zacznę brać te tabletki od pierwszego dnia okresu,to chyba już nie będzie mi potrzebne dodatkowe zabezpieczenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mylisz się ;) niektórzy lekarze mówią, że od pierwszej pigułki jesteś zabezpieczona, ale większość radzi czekać 7-10 dni. wtedy masz wyższą skuteczność

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pani_puchatkowa1
Wiesz, te siedem dni to i tak będę czekać, bo wtedy będzie trwała miesiączka ;) Ale okej, poczekam dziesięć, może mój partner jeszcze przeżyje te dodatkowe kilka dni po ponad miesiącu przerwy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość72
To jakie bierzecie teraz tabletki po wycofaniu Cilestu ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SokMarchewkowy
Ja jako zamiennik dostałam Asubtela. Ale mam jeszcze 2 opakowania Cilestu, z nie wadliwej serii, bo to irlandzkie mam:) Akurat w dzień w który Cilest został wycofany dostałam receptę na 3 opakowania:P w 4tej aptece mieli serie Irlandzką i mi sprzedali :) szkoda, lubiłam Cilest a tej Asubteli się obawiam trochę, bo mało opinii ma :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość72
Chyba każda z nas obawia się brania innych tabletek niż Cilest bo jak był sprawdzony (u mnie 2 lata ) to szkoda. Ja teraz mam Vibin mini i też się boje bo po Cilescie nic mi nie było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak to co robić? pójść do lekarza i zmienić tabletki... na pewno coś dobierze, w końcu na rynku są różne opcje...do poprzedniczki: ja też biorę vibin, u mnie jest ok, zero efektów ubocznych, a tabletki placebo to niesamowita wygoda :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ciles to stare tabletki.Obecnie są nowe generacje i zawsze jest mozliwość zamiany.Nie trzeba panikować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zrozpaczona, czy może ktoś..
dziewczyny, czy któraś z was nie ma w zapasie dodatkowej tabletki? łyknęłam tabletkę, potem ją zwymiotowałam i wzięłam drugą, a jak dziś poszłam do lekarza to mówi, ze Cilest wycofali.. (wcześniej nic o tym nie wiedziałam) i najwyżej mogę chodzić po aptekach i szukać czy nie zwrócili wszystkich opakowań i żeby mi jedną dali. Ostatnią muszę łyknąć w sobotę... a jej nie mam. Jednym słowem MASAKRA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malllllla
hej dziewczyny , ja dostalam tabletki Microgynon 21 po prawie miesiacu przerwy od skonczenia cilestu nie wiem czy bralam wadliwa serie wlasciwie bardziej stresuje mnie fakt nowych tabletek.. po cilescie czulam sie swietnie wiec jestem zalamana ze zostaly wycofane.. brala ktoras z was Microgynon 21? czytalam ze wiele kobiec przytylo od brania tych tabletek (o zgrozooo) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×