Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość pani_puchatkowa1

Cilest wycofany - co robić??

Polecane posty

Cześć! Mi dziś lekarz powiedział, że nie ma wadliwych serii - wycofali nie tylko w PL, ale na całym świecie, bo jakieś badania wykazały że jeden ze składników za wolno (w stosunku do jakichś norm) się wchłania - i zawsze tak było, tylko do tej pory nie wykazano tego. Więc jest i był skuteczny, nieważne co kto gdzie i kiedy kupił, tylko niedozwolony do obrotu z tego powodu. Na zawsze, lub aż zmodyfikują skład.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czy ktoś orientuje się, czy można dostać Cilest spoza wadliwej serii w którejś z aptek w Trójmieście? Dzwoniłam do mojego ginekologa i radził poszukać leku w aptekach a dopiero jeśli nie znajdę, pomyślimy o zastępniku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama 297
Byłam dziś u mojej gin. Mówi, że nie wierzy w wadliwość cilestu, że to tylko marketing i konkurencja.U mnie nic się nie zalęgło w macicy więc czekam spokojnie do miesiączki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość migotka999
brałam cilest prawie rok, 2 ostatnie opakowania z wadliwej serii, krwawienie o czasie, nie ma co panikować. Ginekolog powiedziała, że nie ma powodów do obaw. Nic złego nie powinno się dziać. Będę brac teraz novynette, ciekawe jak zareaguje. Po cilescie dobrze sie czułam, zobaczymy co to bedzie. Powodzenia dziewuszki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ssm
podobnie jak ja, z tym że ja mam trójpak. wzięłam 1 listek, teraz jestem po 12 tabletce z 2. Po 1 krwawienie dostałam normalnie. Sama nie wiem co o tym myśleć, to taki ogromny stres...;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A czy jezeli bralo sie do tej pory Cilest, mozna zaczac brac jakies inne tabletki bez przerywania tego calego cyklu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cileścianka przestraszona
Wczoraj dzwoniłam do mojego lekarza i kazal przyjśc po receptę na inne tabletki.Jutro się wybiorę. Co do skuteczności to Dziewczyny nie panikujcie.Będzie ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jedna z dziewczyn napisala wczesniej , ze jej znajoma zazywala cilest i zaszla w ciążę.Też mi wielkie halo , przeciez wiadomo ,że praktycznie nic nie daje 100% bezpieczenstwa. A co do samego Cilestu , ja kupiłam wczoraj 2 op. bez problemu , tylko zdziwiło mnie inne opakowanie(białe) i dni tygodnia pisane z angielskiego. Osobiscie i tak zamierzam zmienic cilest tylko jeszcze nie wiem na co.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej dziewczyny,w poniedzialek wzielam ostatnia tabletke teraz mam wykupic nastepne opakowanie jakie na to sa szanse???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Polecam wam dziewczyny Regulon zamiast cilestu... jest lekki i nie naszprycowany az taka chemia jak inne i dobrze organizm reaguje na Regulon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny jak krawienie wystąpiło w trakcie przerwy było obfite i trwalo prawie tydzień to mogę wykluczyć ciąże? Biore regularnie co do godziny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny czy jeśli w 7-dniowej przerwie dostała obfite krwawienie trwające prawie 7 dni mogę wykluczyć ciąże - stosunki były przerywane z finałem w gumce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny czy jeśli w 7-dniowej przerwie dostała obfite krwawienie trwające prawie 7 dni mogę wykluczyć ciąże - stosunki były przerywane z finałem w gumce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny czy jeśli w 7-dniowej przerwie dostała obfite krwawienie trwające prawie 7 dni mogę wykluczyć ciąże - stosunki były przerywane z finałem w gumce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dfdfdfdfddf
na razie cilestu nie będzie. jesli komuś skonczyły sie tabsy to trzeba lecieć do gina po inne. możliwe ze cilest zniknie na razie z rynku, bo jest wykreślony w różnych aptekach. ja dziś robię test, bo sie zdygalam czytając niektóre wypowiedzi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
skoro dzis biore 3 tabletke z nowego opakowania ktore zostalo wycofane to brac dalej ? co robic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny czy jeśli w 7-dniowej przerwie dostała obfite krwawienie trwające prawie 7 dni mogę wykluczyć ciąże - stosunki były przerywane z finałem w gumce. ?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja własnie kończe 4 opakowanie z wadliwej serii.. Akurat nie mam tego problemu, że zajde w ciąże bo akurat w tym temacie bieda:P ale nie chce zmieniać tabletek bo boje sie reakcji organizmu, wrrrrr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kiniaa12345
witam ! dzisiaj powinnam wziąć tabletke cilestu z nowego opakowania , wczoraj byłam u ginekologa i nie powiedział mi że je wycofali , dzisiaj latałam po całym mieście w poszukiwaniu cilestu i nic... boję się ponieważ wczoraj odbyłam stosunek , dziś powinnam wziąć tabletkę . Jutro idę do ginekologa żeby przepisał mi jakies inne tabletki . Czy mogę je w takim razie przyjąć normalnie ? jedną czy dwie ? i czy jest mozliwość zajśćia w ciąże po wczorajszym stosunku i nie zażyciu dzisiejszej tabletki po tygodniowej przerwie ?????pomocy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olllll
Ktoras z Wa wspomniała o Kontracepcie. Byłam u ginekologa 28.05 nic nie wiedząc o wycofywaniu cilestu, ktory tak na marginesie mi nie służy. Doktor zapisała mi kontracept uprzedzając jednak, że jest to lek o minimalnej wartości hormonòw natomiast cilest ma o wiele wiecej. W zwiazku z tym nalezy przez ok 10 dni sie dodatkowo zabezpieczać. Jesli chodzi o wycofanie cilestu... Pani w aptece potwierdzila, ze moga one nie dzialac tak jak powinny, zachowanie antykoncepcji moze zostac zachwiane. Aczkolwiek poprzednie dwa opakowania rowniez musialy byc z trefnej serii a jak do tej pory wszystko jest ok. Z ostatniego trefnego opakowania zostaly mi 4 tabletki... wezme i poczekam na okres. Z drugiej strony moze jednak nie powinnam ich brac bo jesli cos tam sie zadzialo to lepiej odstawic...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mysle ze wiekszisc juz sprawdzila te wadliwe pattie... ja tez biore wadliwe... kto wie czy nie bralam wczesniej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W razie co można pozwać producenta... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paulina123654
Witajcie! Również zażywam cilest z wadliwej serii. Właśnie wróciłam z apteki- byłem tam zaciągnąć języka- i powiedziano mi, że firma nie wydała nadal oświadczenia na temat tego w jaki sposób wpływają na nas wadliwe tabletki, jednakże farmaceuta domyśla się iż zgodnie z informacją, że osłabiona jest rozpuszczalność- co za tym idzie wchłanialność jednego ze składników- możliwe jest osłabione działanie antykoncepcyjne. Obiecała również, że skontaktuje się z producentem leku i da mi znać. Powiedziała też, że nie wie co mi doradzić w sprawie odstawienia tabletek- jedne pacjentki odstawiają, inne przyjmują dalej. Dla pewności również zrobiłam test ciążowy ( wczoraj wzięłam 11 wadliwą tabletkę) i nie jestem w Ciąży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a ja mam jeszcze 5 opakowan 21 tabl,tych trefnych i co mam zrobic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a ja mam jeszcze 5 opakowan 21 tabl,tych trefnych i co mam zrobic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a ja mam jeszcze 5 opakowan 21 tabl,tych trefnych i co mam zrobic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gummi84
Witam, ja kupialm 6 pak,zostalo mi 5 i co mam teraz zrobic, sprawdzilam i mam wadliwa serie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Co zrobic ? Nasprosciej zwrocic do apteki na podstawie paragonu i udac sie do lekarza po inme tabketki. Jednak farmaceuta prawde Ci powie gdyz Pansteo usadzeni na infolinii musza nas pocieszac ze ich lek absolutnie nie ma obnizonej skutecznosci...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Joleczka 84
Kochane kobietki a powiedzcie mi proszę skąd macie numery wadliwej serii? Ja też biorę Cilest ale nie mam pojęcia czy jest wadliwy czy nie, jak to sprawdzić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×