Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość pani_puchatkowa1

Cilest wycofany - co robić??

Polecane posty

Gość Cileścianka przestraszona
Cilest rzeczywiście mi służył.Jak będzie z tabletkami ASUBTELA -nie wiadomo.Dotychczas bralam tylko Cilest.Na razie wykupiłam na próbę 2 opakowania. Doszłam do wniosku ,że jeżeli z tym całym Cilestem takie cyrki to z innymi też tak może byc.Dlatego piszę się tylko na podwójne zabezpieczenie-tabletki+prezerwatywa.Mamy już z mężem dwoje planowanych dzieci i na tym chcielibyśmy poprzestac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"Drogie Panie, Proponuję przeczytać informację na stronie J&J gdzie jest wyraźnie napisane że lek sie tylko wolniej uwalnia i wpływ tego jest niewielki. A poza tym żadne tabletki nie zabezpieczają w 100% przed ciążą. Zawsze możecie zastosować dodatkowe zabezpieczenie mechaniczne" Tak droga pani bo ja tabletki biorę dla gładkiej cery bo powszechnie bowiem wiadomo, ze to multiwitaminy gwarantujące zdrowie i urodę wiec przed ciążą mogę dodatkowo się mechanicznie zabezpieczać ;/..większej bzdury nie słyszałam jak żyję. Jakbym miała się mechanicznie zabezpieczać to nie wiem po co mi piguły, które są kolejną dawką chemii. BEZ sensu. A ty tak wierzysz we wszystko ci ci piszą??? Samo za siebie mówi to, że wadliwe serię krążą od 2011 roku. Bardzo się interesowali jak widać. Przy prawidłowym zastosowaniu pigułek masz niemal 100% ( 99' z haczykiem) i choć z wpadką należy się liczyć głownie przez swoje zaniechanie to każdy błąd w serii może choć nie musi obniżyć skuteczność i co wtedy? Co zrobisz z myślą, że to nie twój błąd a błąd producenta o którym wiedziałaś a który zignorowałaś bo NAPISALI....W imię czego ryzykować? Bo napisali? A co ci mięli napisać? Jeśli wada drastycznie nie wpływa na zgony i dzietność to po co mają sobie strzelać w kolano? 10 kobiet na cały europejski kontynent niczego im nie udowodni. Chcesz to wierz i ryzykuj. A te truizmy zachowaj dla siebie. W ulotce piszę, ze CILEST działa od pierwszej pigułki. Dziewczyna na poprzedniej stronie pisze, że przy pierwszym opakowaniu miała objawy owulacji. ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja bym nigdy więcej tego syfu nie kupowała! Cilest szkodzi naiwnym dziewczynom :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dziś musze wziąć tabletkę, poszłam do apteki kupić cilest i się dowiaduje że go wycofano ;o wiecie może czy wróci nie długo na rynek? do lekarza się nie dostanę już dziś i przerwe mam gwarantowaną ;/ tabletek nie chcę zmieniać, biore je 2 lata i żadnych zmian w organiźmie nie zauwazyłam, nie chcę eksperymentowac z innymi tabletkami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OlaAlexis
Popytaj we wszystkich aptekach w Twoim miescie moze maja jakies opakowanie nie z wadliwej serii. Dla wiekszosci z nas niestety zakonczylo sie zmiana Cilestu na inne tabletki. Moze zadzwon jedynie do swojego ginekologa i powiedz w jakiej znalazlas sie sytuacji i nich Ci cos doradzi. Uwazam, ze ta sytuacja jest na prwde EMERGENCY i powinien albo Cie przyjac na wizyte albo przynajmniej na rozmowe aby doradzic nowe tabletki. Musisz sprobowac porozmawiac zlekarzem. Ja wczoraj bylam na rozmowie i mi przepisala inne tabletki. Ostatecznoscia jest kontakt z lekarzem rodzinnym moze on dac cos zastepczego (no kurde sama nie do konca w to wierze, ze rodzinny doradzi antykoncepcje.... chociaz dziwnie to brzmi ale trzeba probowac wszystkiego)....:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jesli ktos wypuszcza na rynek tabletki anty to ja je kupujac zadam prawie 100% pewnosci. A Ty dalej chcesz brac cos co jest nieskuteczne ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zadając pytanie, czy wrócą na rynek, chyba oczywiste jest że jak wróca to już będzie z nimi wszystko w porządku. nie wypuszcza znów wadliwej serii, oczywiste jest to że nie chce brać tabletek, które nie są jak najbardziej skuteczne, bo to sie mija z celem ;x od początku ich brania do końca byłam i jestem z nich zadowolona, żadnych skutków ubocznych. akurat jak na złość na weekend wybrałam się do rodziców, wioska, jedna apteka w pobliżu, lekarz rodzinny przyjmuje do 15, a mój ginekolog znajduje się w mieście gdzie mieszkam i jest to dość daleko, na pewno w przyszłym tygodniu wybiorę sie do ginekologa po inne tabletki, ale to będzie i tak za późno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OlaAlexis
No to faktycznie pech. Czyli niestety bedziesz musiala zrobic przerwe :/ Wspolczuje bo to znowu bedzie burza hormonow ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Skoro wadliwa seria trafila sie raz to moze trafic sie i drugi... to moze dotyczyc rowniez innych tabletek owszem ale nie zaufam juz lekom z firmy J&J

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przy braniu tabletek antykoncepcyjnych przerwa jest KONIECZNA! Przynajmniej raz w roku, choć mój lekarz ginekolog zalecał co pół roku przerwę. Receptę na tabletki anty dostawałam od lekarza rodzinnego i też kazała robić przerwy. Wyjdzie wam na zdrowie jeżeli zrobicie sobie przerwę, naprawdę. I nie panikujcie, że cały układ hormonalny się rozreguluje, bo to tak nie działa. Jeżeli ktoś bierze tabletki anty z innych powodów niż antykoncepcja, to oczywiście inna sprawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Co za bzdura przerwa co pol roku ! Gratuluje... rozregulujesz sobie wszysztko doszczetnie... jesli badania krwi, enzymy watrobowe i hormony sa w porzadku nie ma potrzeby robienia przerwy. Jesli masz dobrze dobrane tabletki one Ci nie szkodza. Zreszta to nie sa te same tabletki co kilka lat temu. To sa nowoczesniejsze leki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama297
Ola nie robiłam testu bo miałam usg i tam nic nie mam zbędnego, okres normalnie, więc się nie martwię. Ponieważ jest to zmiana hormonów, zgodnie z zaleceniem nie robiłam 7 dniowej przerwy, tylko wzięłam nową tabletkę z pierwszym dniem okresu, czyli wczoraj. Ostatnią tabletkę Cilestu wzięłam w niedzielę. Trochę tak głupio, wiem. Lekarz tak kazał to jem.... Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
powiem wam dziewczyny że teraz spojrzałam na listek tabletek który właśnie skończyłam brac i okazuje się że to ten z wadliwej serii, no ale okres był ;d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mogonoonon
a jak sądzicie jest jakieś prawdopodobieństwo zajscia w ciaze? Ja ogólnie zaczęłam pierwszą tabletkę we wtorek, ale nie z wadliwej serii, nie wiem jaką miałam poprzednio, ale okresu dostałam..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja bym tak nie panikowala wykonalam bardzo duzo tel w tej sprawie i chodzi o to ze ten jeden skladnik zamiast w 70% rozpuscic sie w ciągu 30 min tak jak wynika z rrjestracj leku rospuszcza sie w ciągu ok godziny i zracji tego ze odbiega od tej normy musial byc wycofany ale wplywu na skutecznosc to nie ma wazne jest ze wchlania sie on w tej samej ilosci tyle ze dluzej. Bardziej niebespieczne jest w tym momencie g***towne panikowanie bo cilest zawiera duza dawwke hormonow i natychmiastowa zmiana pigulek moze skoczyc sie gozej niz kontynuacja cilestu krory z racji tej duzej dawki posiada duzy margines bezpieczenstwa . Ja musze wziac dzisiaj nową paczke i jaszcze sie zastanawiam ale rraczej wezme najwyzej bede robic test owulacyjny .poza tym biorac go juz przez rok napewno bralam wadliwe serie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A wykonywanie dużej ilości telefonów i robienie testów owulacyjnych w trakcie brania cielestu to nie panika? Ja ci powiem więcej to czysty idiotyzm. Skoro biorę pigułki które nie są cukierkami to życzyłabym sobie nie stresować się czy mówili prawdę wszak ZAWSZE koncerny F i producenci UMNIEJSZAJĄ wady aby wrócić na rynek z jak najmniejszymi stratami. Stresować się czy to, że działa wolniej mi nie zaszkodzi ( badań i statystyk jak mniemam nie ma) - wszak każdy organizm jest inny. A taka wada zmniejsza skuteczność tabletek nawet jeśli to kilka procent to zawsze mniej niż inne tabletki bez wady. Prawda? A i jeszcze w trakcie brania pigułek będę latać po testy owulacyjne - jakbym za pigułki za mało płaciła i bd się stresować czy będzie owulacja czy nie na tym teście. Tylko, ze jak mi wyjdzie, że jest owulacja, to jeśli współżyłam przed nią to z racji 7 dniowej nawet żywotności plemnika zostanę mamusią. I co mi ten test da? Kolejną wizytę lekarza? Na pewno a wiesz czemu? Bo testy owulacyjne to gówno z bardzo dużym prawdopodobieństwem błędu. I może być tak że wykryje ci owulację, której nie było a ty w stresie będziesz lecieć do lekarza ha ha ha. Chcesz to proszę bardzo - powodzenia. Co ty bredzisz z tym natychmiastowym odstawieniem. Producent nie wróci tak szybko wiec w sumie jak nie ma się zapasu cielestu na ROK to i tak trzeba będzie zmienić lub odstawić. Chyba lepiej teraz niż "za opakowanie"? Nie każda jest taka głupia żeby brać, ryzykować i " dobezpieczać" się. Co = stres. Bez sensu. Swoja drogą fajna logika: - jesteście głupie, panikary - ja dzwoniłam z 500 razy- wszystko wiem i będę brać Ale będę robić testy owulacyjne ha ha ha - a czemu? przecież ci powiedzieli, że NIC takiego? Czego się boisz? I jak masz zamiar ominąć natychmiastową zmianę pigułek? Masz zapas na rok? Głupie gadanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A wykonywanie dużej ilości telefonów i robienie testów owulacyjnych w trakcie brania cielestu to nie panika? Ja ci powiem więcej to czysty idiotyzm. Skoro biorę pigułki które nie są cukierkami to życzyłabym sobie nie stresować się czy mówili prawdę wszak ZAWSZE koncerny F i producenci UMNIEJSZAJĄ wady aby wrócić na rynek z jak najmniejszymi stratami. Stresować się czy to, że działa wolniej mi nie zaszkodzi ( badań i statystyk jak mniemam nie ma) - wszak każdy organizm jest inny. A taka wada zmniejsza skuteczność tabletek nawet jeśli to kilka procent to zawsze mniej niż inne tabletki bez wady. Prawda? A i jeszcze w trakcie brania pigułek będę latać po testy owulacyjne - jakbym za pigułki za mało płaciła i bd się stresować czy będzie owulacja czy nie na tym teście. Tylko, ze jak mi wyjdzie, że jest owulacja, to jeśli współżyłam przed nią to z racji 7 dniowej nawet żywotności plemnika zostanę mamusią. I co mi ten test da? Kolejną wizytę lekarza? Na pewno a wiesz czemu? Bo testy owulacyjne to gówno z bardzo dużym prawdopodobieństwem błędu. I może być tak że wykryje ci owulację, której nie było a ty w stresie będziesz lecieć do lekarza ha ha ha. Chcesz to proszę bardzo - powodzenia. Co ty bredzisz z tym natychmiastowym odstawieniem. Producent nie wróci tak szybko wiec w sumie jak nie ma się zapasu cielestu na ROK to i tak trzeba będzie zmienić lub odstawić. Chyba lepiej teraz niż "za opakowanie"? Nie każda jest taka głupia żeby brać, ryzykować i " dobezpieczać" się. Co = stres. Bez sensu. Swoja drogą fajna logika: - jesteście głupie, panikary - ja dzwoniłam z 500 razy- wszystko wiem i będę brać Ale będę robić testy owulacyjne ha ha ha - A czemu? przecież ci powiedzieli, że to NIC takiego? Czego się boisz? I jak masz zamiar ominąć natychmiastową zmianę pigułek? Masz zapas na rok? Głupie gadanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
HEJ, ja byłam wczoraj u swojego lekarza i potwierdził, że cilest został wycofany, i że powinno się zmienić środek antykoncepcji ale mu powiedziałam, że w poniedziałek był stosunek więc policzył dni...pomyślał i powiedział, że najpierw to mnie musi zbadać ginekologicznie, zbadał i przepisał ELLAOne zapobiegawczo i że Cilest mam wziąć do końca opakowanie zaczęte i po tym nie robić przerwy tylko brać opakowanie nowych które mi przepisał.A w czasie dokańczania cilestu zabezpieczać się ( tylko przecież nie wiem czy wcześniej nie miałam wadliwych opakowań no ale wiadomo tego jeszcze nikt nie wiedział) Ja ellaone koniec końców zakupiłam, naszukałam się, ale nie wzięłam bo jak ochłonęłam to policzyłam i okazało się, że ja stosunek miałam w niedzielę wieczorem a nie poniedziałek więc 5 dni minęło i poza tym zastanowiłam się, że trochę się boję bo to duża dawka hormonów a cilest też ich sporo ma, teraz przepisał mi daylette i w związku z tym, że mają mniejszą ilość hormonów kazał nie robić przerwy. Swoją drogą gdyby tabletki nie działały w ogóle to chyba wcześniej by było coś słychać i jakaś afera by była pewnie, niby zapewniają, że działają ale niepewność się u mnie pojawiłam i zakupiłam już test tylko zastanawiam się kiedy go zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Firma farmaceutyczna działa na korzyć Polski ,aby npoprawić wskażnik dzietności,a wy robicie z tego problem.Roczne urlopy są już zaklepane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mysle ze któras z nas tu jest mocno sfrustrowana bo obrazanie i próba przebicia swoich poglàdow kiedy nie jest sie kompetentnà osobà to cos nie halo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sfffrustrowwana???
Myślę że jedna z nas za wszelką cenę wciska w nas ten syf bo przecież i tak nie ma 100% antykoncepcji. ( truizmów się zachciało )Poza tym stres, dodatkowe zabezpieczenia w tym badziewne testy owulacyjne to taka fajna sprawa... i kasy nie ma na co wydawać prawda? Ona wie lepiej że nie wolno panikować bo ona dzwoniła i wie ale mimo to będzie się dodatkowo zabezpieczać - po co? Jak wie lepiej, nie panikuje i jest taka STRASZNIE KOMPETENTNA? Oczywiście żadnych argumentów tylko truzimy wmawianie komuś czegoś. Głupie gadanie wołające o pomstę do nieba. Słabo się człowiekowi robi jak się czyta takie bzdury. I nie wmawiaj mi że kogoś obrażam. Używaj argumentów chociaż raz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
te tabletki działają wiec znacznego przyrostu naturalnego nie będzie i temu nie ma co zaprzeczać. Co najwyżej pojedyncze ciąże które nigdy nie beda dowodem czegokolwiek :P z tego powodu ciężko oczekiwać żeby J&J jakoś siał panikę. one nie działają po prostu na 100% swoich możliwości. To jest bardzo niewielkie ryzyko ale jest. Nie wiem jak wy ale ja nie chce być 1, 2, 3 ( przykład) kobietą z tych 40 kilku krajów, która przez ten błąd zaciąży. myslę, że kilka kobiet może mieć pecha niezwiązanego z samym lekiem a z wycofaniem bo wystarczy się seksić w trakcie przerwy i przegapić wycofanie bo ma się np receptę i zwlekało się do ostatniego dnia z jej realizacją. np ja tak zrobiłam :P Rożnie już bywało. A firma J&J wycofała już w wyniku błędu w ostatnich latach dwa inne leki na pewno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
eee, jak ja biorę 3 rok to mniejsza dawka jakiegos składnika specjalnie mi zaraz plodnosci nie przywroci choc roznie bywa. moja kuzynka rozpuszcza te tabletki jak kazde a nie polyka o nia bym sie martwila...ma je od 4 miesiecy ;( nie chcialabym byc tez ta ktora miala te tabletki z wadliwej serii pierwszy raz w ogole jako antykoncepcje i zaczela od seksu od 1 dnia...posikałabym sie ze strachu. jednej wystarczy, druga..eh. jeszcze ze 2 lata tego łykania a potem spiralka na 3, potem dzieci a potem wazektomia dla chłopa - nie ma wyjscia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość boje sie!!
mam niespełna 19 lat . Bylam 19 maja u ginekologa. przepisala mi cilist . to moja pierwsze opakowanie i chyba jest to z wadliwej serii boję sie ,ze zajde w ciaze . uprawialam sex po 8 dniu zarzywania czy będę w ciazy . jestem jeszcze taka mloda. dlaczego akurat teraz przepraszam was za błędy ale jestem wystraszon ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mi lekarz przepisal zamiast cilestu kontracept i z racji o wiele mniejszej dawki hormonow azal sie dodatkowo przez 10 dni zabezpieczac. Koncze cilest robie 7 dni przerwy i wtedy kontracept plus preserwatywa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bo mysle ze skoro cilest mo nie sluzul - plamienia ,dopiero od 2 msc ustalu - to kontracept zadziala ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mi lekarz wczoraj powiedzial ze jak mam w domu jszcze trzy paczki to mam je bez obaw brac zmienimy jesli nie wrocąna rynek .ppowiedzial ze to nie pierwsxy raz jak wycofują jakies piguli ktore kulkanadcie lat byly dobre i nagle są niedobre bo sie komus obliczenia nie spodobaly. Ja biore dalej bo przrz odtatni rok napewno bralam te wadliwe i jakos w ciązy nie jestem a zmienic sie boje boo mi ten lek sluzy nic nie przytylam kilka lat go biore nie panikujmy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mam teraz kotracept na próbę. w sumie na własne życzenie z tego forum. Tylko zapytałam czy są bliskie składem i dostałam odp: A spróbujmy. Co do cilestu nie chce się denerwować, że jeszcze gdzieś coś się okaże. O tym, że go nie ma dowiedziałam się przypadkiem bo nie siedzę na necie często. A z tego co kojarzę było trochę afer z antykoncepcją. z tego co pokrótce przeczytałam u góry problem nie leży w obliczeniach a w składniku, kory w wadliwej serii wolniej się wchłania niż powinien tak? Ja wychodzę z założenie że on po coś jest:P Przerąbane nawet tabletki mogą ci dać dziecko..bo ktoś coś pochrzani. I zdarza się to wielu nawet tym 20 letnim. Nie ma reguły. Mi lekarz powiedziała, że on wszystkim zmienia bo jest zwolennikiem bezstresowego życia :D Dodał co mnie bardzo zaskoczyło że sam z siebie cilestu nie zapisuje od 5 lat w ogolę. Cos tam mamrotał od zbyt dużej ilości hormonów jak dla młodych. Daje go tylko tym co chcą bo biorą od lat i chorym na endometriozę. Co lekarz to inne zdanie i bądź tu mądry. Nie podobają mi się posty o tym ze zmiana to od razu panika. nie chciało mi się czytać całego wątku ale tu chodzi o nasze zdrowie i przyszłość wiec niech każdy decyduje sam. Ja potrzebuje czegoś więcej aby czuć sie bezpieczna. A moja mama do dziś nabija się z ciotki, która zawsze mówiła że stosunek przerywany jest najlepszy i najzdrowszy bo stosuje i jakoś w ciąży nie jest :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Monia 27
Ja zamiast Cilestu dostałam Madinette. Kupiłam za 20 zł. I jestem mega zadowolona ! Włosy mi się nie przetłuszczają i znacznie mniej syfów wyłazi:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Masz racje kazdy niech decyduje za siebie forum jest po to zeby dzielic sie swoimi opiniami ale napewno nie po to zeby ostro komentowac czyjes zdanie np od idiotyzmow począwszy jak wyzej :-/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×