Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

monbiaa

Styczeń 2014 :)) NOWE FORUM zapraszam świeże ciężarne :)

Polecane posty

Termin przesunął się z 2 stycznia na 29 grudnia wg wielkości dziecka i tak spytałam lekarza czy jest szansa, że donoszę do stycznia, to odpowiedział, że 50 na 50. Szyjkę mam długą i zamkniętą, ale zaczyna się robić miękka, więc wszystko możliwe. Kawusia późno masz ten wymaz robiony, na sam wynik ponad tydzień się czeka, mi pobierał w ostatni czwartek. ...... Co do wzrostu wagi dziecka to teraz przybierają ok 200 g na tydzień, więc prawdopodobne to nasze 4000g.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie właściwie jest tak, że mam rozwarcie na półtora palca, szyjki prawie nie mam, więc czuję się jakbym siedziała na tykającej bombie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No to faktycznie u ciebie nie ciekawie, ale najgorsze tygodnie mamy za soba. hanja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No to faktycznie u ciebie nie ciekawie, ale najgorsze tygodnie mamy za soba. hanja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kawusia1 - mnie już deprecha chyta z leżenia :( byle do 6 stycznia, a potem dzidzia będzie bezpieczna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zuziu decyzja podjęta zostaje w Wawie. jak trzeba będzie ci wsparcia w Radomiu to pisz, wysle siostrę w zastępstwie;) dzisiaj na kontroli lekarz powiedzial ze wszystko ok, szyjka zamknieta twarda, widac ze nospa i magnez zastopowaly skurcze i mam dalej odpowczywac****olegiwac do Sylwestra, a pozniej to mogę robic co chce bo już bedzie bezpieczny czas dla Małego. Dzisiaj po wizycie odwiedziłam kilka sklepów, i drobne zakupy zrobione, jutro moze uda się tez na chwile wyskoczyc i dokonczyc zakupy, a resztę zamówie przez internet. dobrej nocy wszystkim zycze, moze ktos sie wyspi dzisiaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Napiszci mi ile przed przewidzianym terminem porodu robi sie ten wymaz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaem
Miskapyska w ktorym szpitalu w wawie? Moze sie spotkamy ;) . Ja dzis wyspana. Ale wczoraj bylo strasznie. Cala noc nie spalam i o 9 padlam jak kawka.. No alw juz bardziej jestesmy przeprowadzeni. Jeszcze tylo bramke zamontowac na schody i przewiezc lozeczko i ubranka synka i mozemy nocowac!!!!! No i lodowke zapelnic ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamaWL
Zapraszam serdecznie, sprzedaje ubranka po mojej córci w naprawdę suuppper stanie http ://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=3371091 Należy skopiować link, wkleić go w przeglądarce i zlikwidować spacje po słowie http Naprawdę polecam!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Taaja
Kaem, miskapyska - jesteście z W-wy? Który szpital wybrałyście? Może sie spokamy na porodówce? ;-) Ja wybrałam Inflancką - mam stamtąd lekarza i chodziłam na szkołe rodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc Dwupaczki :) oj ciężko mi dzisiaj :( malutka była bardzo niespokojna w nocy. mam nadzieje, ze to nie poczatek porodu.... przy chodzeniu czuje okropny ból brzucha i bioder. To tylko 3 tygodnie Córciu, wytrzymaj prosze.... tak ją namawiam do pozostania w brzuszku :) ja kilka dni temu mialam obwod brzucha 122cm teraz 118. brzuch mam bardzo nisko od jakiegos czasu,ale wcale lepiej mi sie nie oddycha. waga 13kg na plusie. ostatnio u lekarza bylo +2kg ale to chyba byl efekt puchniecia. mialam dzisiaj isc na ktg ale nic z tego. jutro bedzie druga próba. Podobno jak aparat pokaże skucze moga chciec mnie zatrzymać w szpitalu. no zobaczymy co wyjdzie. buźka dla Was i spokojnego dnia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taaja Kaem, będę wybralam Inflacka tak jak ty Taaju, też chodzę do jednego z lekarzy z tego szpitala i chodziłam na szkolę rodzenia w tym szpitalu, więc Taaju może nie raz się spotkalysmy :) szanse na spotkanie na porodowce sa duże, tylko mnie lekarz mówił że poród przewiduje, między 15-20 stycznia, chyba że Młody coś wymyśli i bedzie chciał wcześniej opuścić cieple mieszkanko. narazie mam sie oszczedzac i jak najwiecej wypoczywac. milego dzonka, w wawie ladnie sloneczko swieci, chyba czas na spacer.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hanju ja byłam na USG na początku 35tc (34t2d), to malutka ważyła 2270g. Lekarz powiedział, że raczej będzie drobna. Ja zresztą tez jestem drobnej kości i tez urodziłam się malutka. Teraz mam wizytę w pon., to będzie 38 tc.Wcześniej mam mieć KTG, ciekawe czy coś się już zacznie dziać. Szczerze mówiąc ostatnio jestem tak rozchwiana emocjonalnie, że już bym chciała urodzić. Takiej huśtawki nastrojów to ja nigdy nie miałam. Już mi z tym naprawdę ciężko.:( Hanju życzę udanych zakupów wózka. x Kawusia myślę, że już możesz się uspokoić, bo nawet gdyby się już zaczęło, to dzidzia na pewno jest już gotowa. x Jolecz ka trzymaj się kochana. Wiem, że to leżenie jest wykańczające, ale już masz z górki. x Pozdrawiam wszystkie stycznióweczki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dxiewczyny jak tam po nieprzespanej nocy ? Bo ja fatalnie.Dodatkowo mala jest dzis bardzo pobudzona od rana tylko kopie i sie wierci.zastanawiam sie czy to normalne jedt bo az tak to mi jeszcze nie podskakiwala :) Aa i zgaga mnie koszmarna meczy z sie boje obiad jesc... A co u Was ? Ja wozka jesxcze nie kupilam i tak mi sie podobaja wsxystkie ze nawet sie nie zdecydowalam jaki chce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny, mam dla was radę, szczególnie dla tych co puchną stopy i dłonie. Mnie tez spuchły do tego wysokie ciśnienie i okazało się, że mam zatrucie ciążowe ( bardzo popularne w 3 trymestrze) spędziłam 5 dni w szpitalu.Co prawda wypisali mnie do domu, ale duuuużo odpoczywać i oczywiście leki na nadciśnienie. Więc badajcie ciśnienie profilaktycznie. Na KTG straszne skurcze się pojawiają, więc biorę tez magnez, dziwne, bo na zapisie są naprawdę wysokie, a ja ich nie czuję. Widzę, że nie tylko ja mam przeczucie, że zostanę grudniową mamusią.Nasza dziewczynka już ponad 3 kg waży, jestem w 36 tyg:) i marzę już, aby mieć dzidziusia przy sobie. Pozdrawiam i trzymajcie się cieplutko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nadrabiam spanie za Was wszystkie. Wczoraj wieczorem się zdrzemnęłam, przespałam całą noc, dziś też zaliczyłam dwugodzinną drzemką. I o dziwo nadal jestem zmęczona. Przestraszyłam się wczoraj, gdy weszłam na wagę czułam , ze podpuchłam i zobaczyłam pięć kilo więcej niż na poprzedniej wizycie tydzień temu. Miałam 76 kg. , wczoraj waga pokazała prawie 82. Mam nadzieję, że niedługo już się to wszystko skończy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny. U mnie w sumie nic nowego, jutro wreszcie zrobie coś z włosami - kolorek i cięcie, potem chyba wykorzystam siostre na zrobienie mi paru fotek z brzuszkiem bo w sumie mam ich niewiele a to fajna pamiątka. A no własnie jak już jestem przy zdjęciach, mozecie mi polecic jakis fajny aparat? taki w miare cenowo. Bo musimy kupic jeszcze przed porodem zeby móc robic zdjecia małemu. Moze któras z Was ma takowy?:) W czwartek jade na badania a w poniedzialek do lekarza i wreszcie dowiem sie co słychac u mojego maluszka:) Mój brzuch ma 96 cm. i plus 5,5 kg.na wadze czyli 61,5 - coraz bardziej się boje że wylezą mi rozstępy, póki co jeszcze ich nie mam i smaruje sie oliwką byleby sie tylko przed tym uchronic, ale podobno jak maja byc to i tak beda a żadne smarowanie nie pomoże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kawusia- słyszałam, że tuż przed porodem, organizm szykując się do wysiłku jakim jest poród, wymaga dużo snu. - Ja ostatnio mam mega podły humor. Mój mąż najbliższe 2 tygodnie spędzi w delegacji, z czego prawie cały przyszły tydzień za granicą. Nie dość, że zaczęłam się bać porodu, to jeszcze boję się, że zacznę rodzić jak jego nie będzie. Tym bardziej że mam bardzo często skurcze i ciągle boli mnie brzuch. A to dopiero 34 tydzień ;-( - Odnośnie wagi, u mnie od miesiąca waga lekko spadła a teraz stoi w miejscu. Dziwne, bo wg USG mała porządnie przybrała na wadze. Na początku 33 tygodnia już miała 2100 g. - Malinowaaa, świetny pomysł z tymi zdjęciami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam was dziewczyny. ale dzis mialam dzien....nic wam nie pisalam wczesniej bo tez do konca nie wiedzialam co i jak....jakis czas temu wyczulam u siebie w piersi guzka....no i wybralam sie z tym do lekarza....najpierw usg ktore nic szczegolowo nie wykazalo,wczoraj wizyta z wynikami u mojej pani doktor ktora szybko zareagowala ze wzgledu na to ze jestem wysoko w ciazy i zalatwila mi wizyte na onkologii....na dzis rano,biopsja cienko iglowa,tamtejsza pani dr.stwierdzila po usg ze jej to na nic powaznego nie wyglada,stwierdzila ze wlukniak pewanie pod wplywem zmian hormonalnych w ciazy.Zrobili mi ostatecznie biopsje cienkoiglowa...wyniki za tydzien ma byc,i ostatecznie stwierdzone co dalej z ta zmiana.jestem dobrej mysli...ech bez przygod sie obejsc nie moglo jak to u mnie bywa.... tyle wycieczek po lekarzach zeby zajsc w ciaze a teraz to.....ech,ale glowa do gory i do przodu. xxxxxxx Ja tak jak wy mam problemy ze snem....poprostu sie nie da...jak nie brzuch przeszkadza to maly sie kreci jakby owsiki mial,albo tak mi po pecherzu skacze ze co chwile do kibelka biegam....jak tu sie wyspac kiedy ciagle jakies rewolucje....potem w dzien nadrabiam i twz tylko bym spala.... xxxxxxx dokupilam sobie koszulke typowo do porodu,taka ktora wrazie czego bd do wywalenia....chyba tak jak wy zabiore sie za pakowanie. xxxxxxx dzis ta bieganina po odzialach na onkologii tak mi dala popalic ze juz myslalam ze urodze....tak mnie wszystko bolalo,czulam chyba wszystkie kosci,a miednica to juz myslalam ze mi peknie,dziwny nacisk odczuwalam....teraz caly dzien odpoczywam i oszczedzam sje bo poprostu wysiadlam.... xxxxxxx milego wierczory wszystkim zycze.buziaki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mały miś - faktycznie malutka, ciekawe ile teraz przybrała na wadze. Wózek zamówiony, do odbioru w piątek, wybrałam kolor czerwono grafitowy, będzie uniwersalny. ... Ja dzisiejszą noc zaliczam do nieprzespanych, nie dość, że budziłam się co godzinę, to jeszcze jak o 4 się obudziłam to już w ogóle nie mogłam zasnąć. .... malinowa - mam ten sam problem, mój stary aparat robi takie brzydkie zamazane zdjęcia, więc postanowiliśmy z mężem, że z okazji świąt zakupujemy nowy jako wspólny prezent dla nas. Też tak szukam, może coś fajnego się znajdzie, muszę po stronach marketów pochodzić i jak najszybciej zakupić, bo nie chciałabym, żeby pierwsze zdjęcia dziecka były zamazane. ... Co do rozstępów to u mnie na piersiach się pojawiły, a na brzuchu póki co nie mam, ale też słyszałam, że dużo dziewczyn wyszły tuż przed porodem, staram się smarować jak najczęściej brzuch, ale też mi się tak zdaje, że jak będą miały wyjść, to wyjdą :( .... Interesantka25 - oj bidulo, współczuję nerwów, mam nadzieję, że to faktycznie tylko zmiany hormonalne i wszystko będzie dobrze, trzymam kciuki za pozytywny wynik biopsji. Ja też czuję ucisk na miednicę (lub szyjkę) nie umiem dokładnie określić, szczególnie jak dłużej posiedzę, to potem muszę trochę pochodzić, żeby ten ucisk zanikł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kawusia, nadrabiaj nadrabiaj za nas te nieprzespane noce bo mi już słów brak. Dziś znowu powtórka z rozrywki- od 2 w nocy do 5 siedziałam sobie w kuchni, wypiłam meliskę i czekałam aż mi się będzie chciało spać. Rano oczywiście jak trzeba wstać to człowiek nieprzytomny. Żeby jeszcze chodziło tylko o bezsenność, do tego dochodzą skurcze, ucisk na pęcherz, ból miednicy itd. Och jeszcze kilka tygodni, choć czasem chciałabym żeby to było już... .................. Rena mi na zgagę pomaga tylko zimne mleko. Piję codziennie wieczorem żeby w nocy mnie zgaga nie zamęczyła. Dziewczyny też polecały migdały. ............................. Hanju jak tam- wózeczek kupiony? Może pochwalisz się jakąś fotką? .............................. Malina dobrze że w porę wykryli co Ci dolega. Szczególnie nadciśnienie jest ryzykowne w ciąży i kontroluj je. Wiem coś na ten temat bo sama też muszę pilnować ale na razie obyło się bez leków. A Tobie co zalecili brać? Ja w pierwszej ciąży juz od 20tc brałam Dopegyt 3x1tabletka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Interesantka -grunt to pozytywne nastawienie. Na pewno wszystko będzie dobrze, trzymam kciuki a Ty się nie denerwuj. Bardzo często hormony powodują jakieś niegroźne zmiany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Majaaa 2014 no ja też mam Dopegyt tyle tylko ze raz dziennie jedną tabletkę. Mierzę sobie ciśnienie 3 razy dziennie i jeszcze magnez na te skurcze. Eh... a już myślałam, że do końca ciąży obędzie się bez problemów, a tutaj na samej końcówce wyszło. No trudno, trzeba się pilnować i kontrolować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hania a jaki wózeczek kupiliście ? Interesantka wszystko będzie dobrze Dziewczyny tez macie takie twarde brzuszki-ja jak chodze to koszmarnie twardy mam jak sie położe to jest nieco lepiej.Maja ja mleka nie moge pic rennie biore na troche pomaga.Ale ja wiedziałam ze pod koniec ciązy zaczna sie problemy z żołądkiem -dr mnie uprzedzał ja jestem po laparoskopi woreczka pol roku temu i caly czas mam problemy z żółcią -jeszcze te pierwsze miesiace to w miare ok było ale teraz to juz ...... Ogólnie to jestem strasznie zła bo mam tyle do zrobienia przed swietami-gdzie sie nie rusze widze pełno roboty-a ja nie mam siły na nic jak zaczne troszke porobie zaraz sie brzuszek odzywa i trzeba sie połazyc .Tak sobie mysle od poniedziałku wchodze juz w 36 tydz to moze wtedy jakos dam rade. Któras z Was dziewczyny (chyba pomaranczowa) pisala ze tez maluszek jest ułożony pośladkowo-to tak jak u mnie tylko mnie połozna pocieszyła ze jeszcze moze zrobi fikołka -i bedzie ok .Narazie o cesarce nie wspominali .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Na pewno jak w piatek odbierzemy wozek to wrzuce pare fotek. Zamawialam go u producenta, w dodatku znajomego i dostalam duza znizke. Jest wszystko gondola, spiworek, fotelik, spacerowka, torba, moskitiera, folia na deszcz, parasolka, a kola wzielam pompowane, ze wzgledu na zimowa pore. Hanja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Macie juz kupione pezenty na święta ? Mi brak pomysłów co dla meza kupic .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karla4
interesantka ja w zeszłym roku miałam też 2 biopsje guzke w piersi i ostatecznie postanowiłam go usunąć, zebym nie musiała się stresować że coś tam w cycku ciągle mam, usunęłam go mammotomem, jak bys rozważała usunięcie to polecam tą metodę. .... trochę się stresuję bo w piątek mam wizytę u lekarki bez usg, ostatnie usg miałam 28 listopada, a ze względu na święta i nowy rok ona będzie dostępna dopiero 3 stycznia i wtedy będę miała kolejną wizytę. Wydawało mi sie że pod koniec ciąży wizyty pownny być częstsze, szczególnie że 3 stycznia to ja będę w 38t1d. Zapiszę się może chociaż do szpitala na ktg, zeby skontrolować sytuację po świętach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×