Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

monbiaa

Styczeń 2014 :)) NOWE FORUM zapraszam świeże ciężarne :)

Polecane posty

Hej miskapyska80 - Będę rodzić w Iłży, Bo mój lekarz prowadzący tam urzęduje i powiedział, że tu nikt się mną nie zajmie... W sumie nic nie wiem na temat tamtego szpitala ale jak będzie tam mój lekarz prowadzący to nie boję się tak bardzo. Poza tym od mniej więcej 34 tygodnia już idę na oddział (dziś 31+5) na obserwację ze względu na ciążę mnogą więc myślę że będzie dobrze. Na razie słyszałam same pozytywne opinie o szpitalu w Iłży, nie to co o szpitalach w Radomiu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karla4
Kawusia mieszałam 1 miarkę odplamiacza w proszku (miałam akurat taki pomarańczowy z lidla) z 1 łyżeczką kw. cytrynowego i ciepłą wodą. Taką papkę nakładałam na te plamy pomarańczowe na ubrankach na godzinę i pózniej do prania na 60C. Wszytstko zeszło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam was dziewczynki.... tak was podczytuje i widze ze juz pakowanie zaczelo sie na maxa....hmmm.... a prede mna jeszcze tyle czasu do 28stycznia.....tak juz sie nie moge doczekac zeby przytulic swoje malenstwo,ciaza tak mi doskwiera ze juz czasem nie daje rady....troche sie poruszam i juz nie mam sily,a do tego dochodza humory,placze czasem bez wyraznego powodu. ech...takie uroki ciazy,niestety...choc do pewnego czasu bardzo sie cieszylam,bo dlugo sie o dzieciatko staralismy to teraz mam juz poprostu dosc,i czuje sie winna z tego powodu,bo wkoncu nie mam prawa...to jednak czasem z bezsilnosc**przeklinam swoj stan. Pocieszam sie jednak ze to juz niedlugo..... ciekawe ktora pierwsza sie rozpakuje.....hmmm.... ja pakowanie do szpitala zaczne za jakies 2tygodnie,wasze podpowiedzi na temat torby do szpitala bardzo sie napewno przydadza. koncze....trzymajcie sie cieplo w dwupaczkach.pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kladiahhh to mnie zaskoczyłaś, nawet nie wiedziałam, że porodówka jest w Iłży, fakt to już nie moje rejony, Radom, Pionki, Lipsko to jeszcze w miarę ogarniam. Wiesz lekarz jest ważny ale czy mają w razie czego inkubatory dla dziewczynek. sorry za wtrącanie się, ale to powiatowy szpital i z neonatologią może być różnie, a przy ciąży bliżniaczej może być niezbędna. Sorrry jeszcze raz nie było tematu chyba za głęboko weszłam z butami nie moja sprawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Interesantka25 mam podobnie jak Ty termin wg miesiączki 23 styczeń wg usg 15 styczeń więc niby jeszcze dużo czasu. Też mam mało sił, obowiązkowo codziennie muszę sobie popłakać bo bez płaczu dzień stracony. a na maleństwo czekaliśmy bardzo bardzo długo, więc znam skąś to. z jednej strony się cieszę ze juz za chwilę juz nie długo a z drugiej czy dam rade i podolam. Eh uroki pedantyzmu wychodza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miskapyska witam w klubie....oby nam ta koncowka ciazy zleciala.... nie wiem jak to ze swietami bedzie w tym roku....chyba poprostu wzglednie wszystko ogarne,bez szalenstwa bo poprostu nie mam sily....na to. Okres swiat u nas w domu jest naprawde goracy....wchodze do kuchni kilka dni przed swietami a wychodze dopiero po nowym roku bo to u nas okres rodzinnych posiedzen,urodzin i imienin...choc swieta powinny cieszyc to w tym roku tak raczej nie bedzie....na ten rok to dla mnie za duzo....choc uwielbiam swieta to w tym roku czarno to wszystko widze....pomoc napewno bd miala,ale ja to juz mam taki charakter ze lubie wszystko sama,i nie lubie pokazywac slabosci,ale tym razem trzeba odpuscic....bo nikt mi za to medalu nie da.... ech...jakos to bd..... jeszcze troche. xxxxxxxxx kladiahh gratuluje blizniaczek.....i zycze wytrwalosci jak i w ciazy tak i po porodzie,bo napweno sie przyda. co do imion to mi sie bardzo podobaja imiona rosyjskie....moje typy to Lena i Natasza decyzja oczywiscie wasza....i napewno na jakies sie zdecydujecie.jeszcze troche czasu masz na zastanowienie sie. xxxxxxxxxxx dziewczyny jak odczuwacie czkawke u swoich dzieciaczkow? bo albo moje dziecie jej nie ma albo ja poprostu nie wyczuwam... xxxxxxxxxxx

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość futuremother
Interesantka25 Czkawka to takie rytmiczne "pulsowanie", jakby pukanie delikatne w jednym tempie - u mnie w dole brzucha bo tam mala ma główkę. Byłam dziś ze szkołą rodzenia zwiedzać porodówkę w Gdyni Redłowie. Cieszę się, że mogłam to zobaczyć i się oswoić z tym co mnie czeka, chociaż w części.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karla a gdzie planujesz rodzic? chyba pisalas ale nie zakodowalam. ja na Galla bo mam najblizej, ale tam nic nie maja. wrecz prosza o prznoszenie dodatkowych pieluch dla biedniejszych mam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kawusia mamy warzywne nazwisko dlatego ciezko dobrac odpowiednie imie dla dziecka,ale licze na to,ze po porodzie w koncu sie zdecyduje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Interesantko mam identyczny charakter jak Ty,ale zrozumialam wreszcie,ze nie warto sie przemeczac bo wczesniej urodze,a tego przeciez bardzo nie chcemy. siedzialam chwile przy kompie i takmi nogi spuchly,ze nie moge ... uroki ciazy. ja rowniez mam dosc,ale coz zrobimy? musimy przetrwac a nagroda bedzie bezcenna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaem
mamapysia to może malina nazwijcie? :D albo kalina. mi sie obydwa podobaja dla dziewczynki :) . zaczelam pakowanie!!!! ale oczywiscie nie wszystko jeszcze mam.. wode musze kupic i gaziki jalowe :O a jak dzis kupilam wkladki laktacyjne to znalazlam te, ktore mi zostaly ;) standard :D . no i pochwale sie ze w piatek przywioza nam LOZKO do sypialni i kanape i fotel do salonu!!!! :D ten dzien rowniez bedzie wolnym od pracy mojego meza wiec zaczynamy wozenie kartonow!! hurrrrrrraaaaaaaaa!!!!! ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny...znowu mnóstwo czasu nie pisałam - mam nadzieję,że wybaczycie, czytam Was na bieżąco ale ciągle nie mam weny do pisania albo jak leże z komputerem obok to ciężko i długo jedną ręką pisać. Ale już się melduje i obiecuje poprawę:) ______________________________ miskapyska80, Interesantka25 widzę,że jesteśmy na podobnym etapie tzn. ja mam termin na 24 stycznia a z usg połówkowego na 15 :) Dziś u mnie równo 33 tydzień, póki co torby jeszcze nie pakuje bo brakuje mi kilku rzeczy dla mnie - podkładów, wkładek laktacyjnych itp, ale na dniach dokupię, mam nadzieję że spokojnie dotrwam do stycznia. Mały daje mi popalić kopniakami i rozpychaniem ale wtedy chociaż wiem,że wszystko z nim w porządku. :) A i czkawkę też ma dość często - jest to takie rytmiczne pukanie - pulsowanie w jednym miejscu. _____ kladiah gratuluje podwójnego szczęścia - jeśli chodzi o imiona to sama mam z tym problem. Gdy jeszcze nie wiedziałam co będzie to dla córci myślałam o imieniu Kaja, podoba mi się również Martynka, Malwinka, Kinga - może któreś przypadnie Ci do gustu. A mój synuś najprawdopodobniej będzie Radosławem -Radkiem - Radziem - Radusiem :):) jak Wam się podoba? _________ Jutro albo pojutrze kurier przywiezie mi wózek - zamówiłam na allegro ten Tako baby heaven line - mam nadzieję,że się nie rozczaruje jak go zobaczę tak na żywo a nie jak do tej pory w komputerze. W sumie wszystko mam już poprane, poprasowane, tylko łóżeczko jeszcze nie złożone - ale ważne że jest - złożenie to godzinka roboty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaem
Karla :( wspolczuje.. ale nie ma jak u mamy :) (ja sie wlasnie ciesze z wyprowadzki od mojej.. najwyzsza pora ;) ) a Twoja mieszanka odplamiaczowa dziala cuda. odplamilam rzeczy ktorym slonce nie dalo rady! (a to do tej pory wg mnie najlepszy odplamiacz. szkoda ze z jego dostepnoscia u nas tak trudno..) a robilam miksture na oko ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Interesantka25 - spoko u mnie też maleństwo czkawki prawie nie ma albo też jej nie czuje ;) A jak pytałam lekarza jak to z tą czkawką u dzieci jest to mi się zapytał jak często ja mam czkawkę i czy ją lubię ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaem
biustonosz do karmienia.. ja mam normalne przerobione na karmniki. bo znalezc miske h do karmienia graniczy z cudem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaem rozbawiłaś mnie tymi karmnikami :) ja ciągle mam B tylko pod biustem coś więcej bo żebra mi rozepchało ale po porodzie chyba wróci do normy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karla4
MamoPysia ja rodzę w Żeromskim .... Kaem cieszę się że odplamiacz zadziałał :) .... mąż się mnie własnie zapytał czy znowu siedzę na tym forum BUDOWLANYM ? !!!!! no comment :) ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malinowaaa swietny wozek,i bardzo fajna kolorystyka...wezme go takze pod uwage,rozpatruje jeszcze bebetto luca i camarello,ten tez jest swietny....daj znac jak wrazenia na zywo,i na jaka kolorystyke sie zdecydowalas....my po limuzyne dopiero sie wybieramy po swietach.....ale ja to sama nie wiem czego chce,wiem tylko tyle ze gondola musi byc duza...minimum 80cm...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaem
zazdroszcze B Malinowa.. serio. ja startowalam z c.. i zobacz gdzie jestem... pod biustem mi sie tez troche rozepchalo.. ale teraz coraz luzniej w 70 ;) wiec spokojnie. przedluzka do stanika przydatna rzecz na ciaze ;) . Karla hehe. no. na budowlanym. jakos sie musisz rozerwac ;) . ide spac. reszte torby spakuje jutro ;) mam nadzieje ze do rana! :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aw77
do mamy oliwki rodzisz moze w lodzi czy juz mi sie miesza.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kaem a jaką technikę zastosowałaś do przerobienia staników na karmnik? Ja też planuje. U mnie 65 g;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaem
Czesc. Zanioslam do pani. Za 10 zl przerobila. Wdpolczuje. To jeszcze trudniej kupic niz moje 70h...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
interesantka25 ja wybrałam ten kolor czarno beżowy - nr.4. Jak już dojdzie do mnie to napisze czy wszystko ok. Gondole ma właśnie dużą - też mi na tym zależało. Kaem ja miałam nadzieję, że chociaż teraz trochę mi urosną no i nic, może odrobinę ale pewnie jak dojdzie mleko to wtedy będą big:) i właśnie nie wiem jaki rozmiar w ogóle kupić czy 80b czy 75b czy jeszcze inny, kurde ciężko utrafić jak po porodzie będą wyglądały piersi ale muszę kupić go teraz bo później nie będzie na to czasu. Ciekawe ile mały teraz waży, w 30 tyg.miał 1700 a teraz mam wizytę 16 grudnia to będzie 34t + 5d.no i pierwsze ktg przede mną. Przed wizytą muszę jeszcze porobić badania z krwi,mocz... Tak już nie mogę się doczekać gdy maleństwo będzie z nami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miskapyska80 - Myślę, że lekarz najlepiej wie co robi i nie pierwszy raz prowadzi ciążę bliźniaczą. Leczę się u niego od 7 lat i nigdy nie było z nim "problemów" Ale dzięki za sugestie, na kolejnej wizycie wypytam go co i jak z opieką w tej Iłży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam was dzisiaj dziewczynki w tą wietrzna pogode, miałam wyjsc do sklepów albo conajmniej uprac firanke w pokoju młodego, ale jakos czas mi dzisiaj szybko mija i niewiele zrobilam. Cos tu dzisiaj cisza, pewnie pierzecie i prasujecie ubranka, no i torby dopakowujecie, dlatego żadna nie pisze. Kladiahhh powiem tak moja kolezanka w zeszłym roku była w ciązy blizniaczej, i lekarz który ją znał od 10-12 lat podjął się prowadził cała ciąże ale cały czas powtarzał jej że musi rodzić w szpitalu który ma dobry sprzęt, że prowadzenie ciązy to nie to samo co rozwiązanie ciązy do tego blizniaczej. Ale moze u niej dochodziły inne aspekty po pierwsze jej wiek 38 lat pierwsza ciąża, po drugie dosc licznie miesniaki, ktore podczas cesarki mialy zostac usuniete do badania. no i to ze szyjka dosz szybko jej sie skurczyla jeden maluszek juz 28 tygodniu usadowil sie bardzo blisko kanalu rodnego, a czasem wygladalo na usg ze główka juz w nim siedzi. Poza tym chlopcy urodzili sie z wagami 2380 i 2250 a i tak leżeli dwa dni w inkubatorkach, zeby ich poobserwowac i wszystko pobadać. nie wiem jak jest w Iłży, tak jak napisalam w poprzednim poscie wtraciłam sie za głęboko w nie swoje sprawy przepraszam jeszcze raz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaem
No ja znow biegam i zalatwiam. Dokuilam jeszcze do torby d**erelki ale ostatecznie spakuje jak upipre szlafrok i koszule.. poprasowac tez musze jeszcze troche pieluch.. ale to wieczorem. Teraz polece do mieszkania bo dzis moj brat zaklada nam oscieznice i drzwi ;) wiec jutro myje lazienki i skrecamy meble. I wieszamy szafki w kuchni do konca!! Iii przyjezdzaja meble do salonu i sypialni!! Ach ale super!!! . Miskapyska jesli moge cos powiedzieć to nie wydaje mi sie ze sie wtracasz w nie swoje sprawy. Ja twoja uwage odebralam jako wyraz troski :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kladiahhh, a możesz powiedzieć cóż to za kiepskie opinie o radomskich szpitalach słyszałaś? Bo ja własnie jadę do Radomia rodzić, dokładnie na Aleksandrowicza. Co prawda moja ciocia jest tam położną, więc jakoś specjalnie o opiekę się nie martwię, ale jestem ciekawa co jest nie tak i ew. na co zwrócić uwagę. A u Ciebie miskapyska jaka w końcu decyzja? Radom, czy jednak Warszawa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Milusiaa2014
Hej dziewczyny :) Pojawilam sie na chwile na waszym forum i przepadlam :) Nie wiem czy mnie kojarzycie, ale mam nadzieje ze tak ;). Postaram sie wiecej udzielac :) Nelu -dzieki za stronke z tabelka, szczerze to troche mnie uspokoila. Dzisiaj mam wizyte u gin wiec dowiem sie ile maly podrosl i czy zaczal troche tyc ;). niestety dopiero o 20.00 :/ o tej godzinie to mi juz sie spac przewaznie chce a tu dopiero wizyta no ale trzeba jakos wytrzymac. :) Ehh tak czytam i jak piszecie ze juz torby popakowane to przeraza mnie ze ja jestem totalnie w tyle, nawet jeszcze nie mam pokupowanych wszystkich rzeczy,w sumie to latwiej powiedziec co mam kupione czyli tylko podklady. nie ma zartow w sobote musze sie wybrac na zakupy i to koniecznie ! dziewczyny jakie macie kombinezony dla maluszkow bo ja mam na 62 cm i zastanawiam sie czy nie bedzie za duzy bo jak maly urodzi sie np z 54 cm albo jeszcze mniej to nie wiem przeciez utopi sie w nim tak przynajmniej mi sie wydaje ale nie wiem a wy co sadzicie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×