Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

monbiaa

Styczeń 2014 :)) NOWE FORUM zapraszam świeże ciężarne :)

Polecane posty

Witam Cóż za cudowny dzień był dzisiaj byliśmy na 2 spacerach :) +++ Domisia1 czy ty karmisz piersią czy mm bo przeczytałam ze tez borykasz się z kupami co kilka dni. Ma już bez kupy 3 dzień i mały jak na razie nie stęka tylko bączki go męczą. A jak już Dominik zrobi kupę to jaka ona jest jak musztarda?? My mamy chrzest 21 kwietnia i też kupiłam ubranie na 68 i też mam nadzieję ze będzie dobre +++ U nas też mały woli teraz własne paluszki niż smoczek :) +++ Do mam karmiących piersią co ile karmicie w nocy?? Tobiasz na początku jadł co 3 godziny a teraz budzi się trochę częściej. +++ pani z pieskiem ja karmiłam piersią małego dziś w samochodzie miedzy spacerami. Zawsze tak jak ty mam przy sobie pieluchę czy szalik aby w razie czegoś się okryć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej! u nas też coraz dłuższe spacerki i pogoda w wekend rozpieszczała. Mycha251988 jak przeczytałam, że Ty nad morzem mieszkasz to aż mi się serducho z żalu ścisnęło że nie mogę tam teraz być;) --- ewdz ja w nocy na ogół mam tak że jak Ania zaśnie po kąpieli i jedzonku ok. 21 to budzi się ok. 4, zje i śpi jeszcze do ok. 6:30. --- co do karmień to też jeszcze mi nie wypadło gdzieś karmić ale jeśli tak by się stało to pewnie okryłabym się kocykiem i nie miała z tym większego "moralnego" problemu, bo przecież się nie rozbieram tylko dyskretnie chcę nakarmić własne dzieciątko;) --- Kmama witaj! napisz coś więcej o Was;) --- dziewczyny a czy wybieracie się w jakąś dłuższą trasę z maluchami? ja się zastanawiam nad tegorocznym urlopem i nie wiem ile może takie dziecko małe wytrzymać w samochodzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam słonecznie. Dziewczyny nie macie problemów z zasypianiem w nocy po karmieniu? Ja zwłaszcza po tym pierwszym, bo dłużej spimy nie mogę zasnąć w ogóle. Mały w nocy ****ardzo szybko,czasami tylko do 5 min. i zasypia.W dzień spędza przy cycu nawet 20 min. W nocy pierwsze karmieni ok 2-3(zasypia ok.20) potem 5. Wstaje ok. 7 je i drzemie do 8-9. Dzwoniła do mnie położna rano i pytała ile mały pije jednorazowo. Ja mówię, że nie mam pojęcia, bo jest na piersi. Kazała mi ściągnąć pokarm i sprawdzić. Ja, że nic nie będę ściągać bo mały na trzy miesiące podwoił wagę urodzeniową więc jest ok. Ale ona ma jakieś tabelki i musi wpisać.Dodam, że była u mnie tylko raz i teraz sobie przypomniała. A PESEL dziecka jest też dla mnie dziwny. Mycha jak ja Ci zazdroszcze tego morza, człowiek południa. Ach serce ściska.U mnie mały też mamla raczki, a smoczek poszedł w odstawkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość futuremother
Hejka Ja czasami coś na tym forum napisalam . Nie wiem czy ktoś mój nick zapamiętał. Jeśli chodzi o PESEL to chodzi po prostu o to, że wszystkie osoby które urodziły się w 2000 roku i później do miesiąca mają dodaną liczbę 20- moja Lilka urodziła się w grudniu (przed terminem) i ma w tym miejscu 32. Chodzi o to zeby sie nie powtarzał PESEL osób urodzonych np w 1914 i 2014. Jestem farmaceutką i jak widzę receptę z peselem zaczynającym się 140217 (zdarza się ) to wiem , że to dla staruszka leki a nie niemowlaka. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, Ewdz tak jesteśmy na cycu i ostatnio problem kupek się u nas powtarza, Synuś znowu nie zrobił od trzech dni. Poprzednio pomogło wypicie przeze mnie kopru włoskiego, ale teraz to nie zadziałało. Dzwoniłam do położnej i powiedziała, że dziecko na piersi może nawet tydzień kupy nie zrobić. Zaleciła espimisan (kupiłam dzisiaj w aptece). Na razie nie widać aby go brzuszek bolał, ale jak będzie podkurczał nóżki to mu dam. Jeśli chodzi o kupki to rzeczywiście wcześniej to była lekko ścieta jajecznica a teraz pomarańczowa musztarda, bardziej kleista. -- Mojemu małemu ze zmianą czasu coś się poprzestawiało też ze spaniem. Wcześniej w nocy zasypiał ok. 20 i wstawał dopiero 2.30 po godzinie karmienia ponownie ok. 6, a od dwóch dni wstaje co 3 godziny. -- Witaj Kmama, a futuremother pamiętam Ciebie:) z forum -- jeśli chodzi o podróż to my zaliczyliśmy już jedną ok 200 km i synek był bardzo grzeczny spał całą drogę, zarówno w jedna jak i drugą stronę, tylko przed podróżą miał zmienioną pieluszkę i był nakarmiony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewadz - ja karmię piersią i Przemek budzi się co 2-3 godziny, częściej co 2, mamy noce, kiedy karmię co 1,5 h, już się z tym pogodziłam, chociaż ciężko. Jak na żądanie, to na żądanie ;) Gdzieś wyczytałam, że jak dziecko przekroczy 6-7 kg (w zależności od dziecka), to zaczyna dłużej przesypiać. Jestem pełna nadziei, bo tak mnie dziś głowa boli, że nie wiem. Majaa, jak przeczytałam, że Oskar Ci śpi od 21 do 4 to aż mnie coś skręciło z zazdrości - marzę o tym!! -- U nas chrzest będzie 3.maja i też planuję kupić ubranko 68 :) Jakie kupowałyście ubranka? Możecie coś polecić? Bo jestem na etapie szukania. U nas w rodzinie jest tradycja, że chrzestna kupuje ubranko, na szczęście moja jest na tyle miła, że konsultuje takie zakupy :P --- Rączki to buzi u nas też bez przerwy wędrują, a że mam dwa koty to często nałapie tej sierści w rączki i wpycha do buzi, staram się złapać, ale nie zawsze mi się udaje. Aż się boję pomyśleć, co będzie jak zacznie raczkować! Wczoraj nabyłam gryzak z grzechotką, zobaczymy, czy polubi. --- Pani z Pieskiem, ja jeszcze nie karmiłam poza domem, ale myslę, że jak się robi to dyskretnie to jest ok. Jak tylko będzie cieplej, to na pewno będę to robić, zawiniemy się w kocyk i tyle. Nie lubię tylko widoku kobiet, które wywalają cycka i z takim wywalonym dopiero ganiają dziecko, ale to są ewenementy :P --- Ewadz u nas też kupowy problem znowu. Dałam Delicol i dopiero poszło, ale widzę, że druga partia wyjść nie chce i znowu są wrzaski :( Kupy ostatnio u nas bardziej kleiste, do tej pory była musztarda, teraz w dodatku brzydko pachą. Ale pewnie przez ten zagęstnik, który mu podaję przed jedzeniem, bo jak nie ma to jest normalna musztardka. (Przepraszam za obrazowość opisów;)) --- Ewka jakaś dziwna ta położna, po co niby masz ściągać, jak dziecko się najada, przybiera i wszystko jest ok? Dla jej fanaberii? Absurd jakiś. --- Witaj Futuremother :) Coraz nas więcej!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LisaPanda jaki zagestnik podajesz małemu? Dziewczyny sprawdziłyście juz te plasterki, bo my mamy szczepienie we czwartek i nie wiem czy kupować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pani z pieskiem
Ewka , a toz glupota z tym sciaganiem ... , moja mala rosnie jak na drozdzach , a jak kiedys probowalam sciagnac mleko ,by sobie ulzyc, bo mala przespala 6 godzin i potem oproznila tylko jedna strone, to ledwie z trudem dalam rade ze 20 mil.!!! Dziecko jest o niebo skuteczniejsze. x a moja dalej wali kupki 6-8 razy dziennie , i poniewaz nie cierpi jak ja "gryza" w pupe , zaraz to melduje glosnym rykiem , potrafimy czasem zuzyc 4 pieluchy w ciagu godziny , ja z torbami niedlugo pojde ... szukam sponsora pieluch ! x Z tym karmieniem troche mam problem , bo moje nieobliczalne , glodne dziecko, w ciagu 30 sekund od poczucia ssania w zoladku zmienia sie w syrene okretowa, a nie zawsze w okolicy potrafie znalezdz jakiekolwiek ustronne miejsce , (najczesciej probuje znalezdz sklep z przebieralnia :) ), a nie usmiecha mi sie karmic w towarzystwie np. grupy mlodziezy , na przystanku ;) , staram sie naturalnie byc w drodze miedzy karmieniami , ale mala melduje sie na spacerkach czesto- duzo wczesniej niz powinna ;) x LisaPanda a moj tytulowy piesek wlasnie wymienia swoje 50 milionow wlosow , na letnie ... juz teraz latam z odkurzaczem jak porabana i tez sie zastanawiam co zrobie jak corcia na jesien zacznie smigac po podlodze ... no ale dzieci wychowane ze zwierzetam podobno zadziej sa alergikami , wiec pocieszajmy sie ;) A kocykiem mozna sie okryc do karmienia , tylko trudno na slepo pod nim umiescic na slepo cyca w malym buziaku ;) x Domisia moja mala na poczatku przesypiala noca nawet 6 godzin , a od kryzysu trzeciego miesiaca jemy sobie co 2-3 , coz taki los... aha moja ma ponad 6,5 kg , ale nie zaczela dluzej przesypiac :( x ja to w ogole malo spie , a po karmieniu okolo 1 00 -2 00 czesto ze dwie , trzy godziny zasnac nie potrafie , a jak karmie okolo szostej , to juz nie zasypiam , bo sie nie oplaca - krotko po tym maz i starsza corka wstaja :( x Mycha fajnie z tym morzem . To moze zrobimy u Ciebie zlot mam styczniowych ;) x MamaAnisi z ta jeszcze nie jezdzilam dalej jak kolo 180 km , ale jak starsza byla mala (2 miesiace) to jechalismy na komunie 1000 km , mala przespala prawie cala droge :) , potem w 6 miesiacu okolo 800 km , ale jechalismy na noc i tez przespala :) , najgorsze sa 1,5 - 3 letnie , jak trzeba przez dzien dalej jechac , bo usiedziec nie potrafia , a czyms dluzej sie zajac tez nie !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pani z pieskiem
rzadziej mialo byc ups

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam :) Jestem na etapie kupowania wyprawki chciałam sie podpytac jaki aspirator do noska jest lepszy Nosalek czy Canpol? Pozdrawiam cieplutko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam z rana z filizanka kawy.Jedyny plus ze karmie butelka to to,ze moge pic kawe,ktora uwielbiam.Sorki pewnie kusze was tym. Mam problem moze doradzicie.Nigdy nie bralam tabletek anty.Prawde mowiac nigdy sie nie zapezpieczalam bo lekarze stwierdzili ze nie zajde.Ale sie pomylili po 12 latach cos sie odblokowalo. Teraz biore Vibin.Miesiaczka sie zaczela 22 marca krwawie juz 11 dni to normalne przy tabletkach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam z rana z filizanka kawy.Jedyny plus ze karmie butelka to to,ze moge pic kawe,ktora uwielbiam.Sorki pewnie kusze was tym. Mam problem moze doradzicie.Nigdy nie bralam tabletek anty.Prawde mowiac nigdy sie nie zapezpieczalam bo lekarze stwierdzili ze nie zajde.Ale sie pomylili po 12 latach cos sie odblokowalo. Teraz biore Vibin.Miesiaczka sie zaczela 22 marca krwawie juz 11 dni to normalne przy tabletkach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oluś1985 ja polecam fridę , można ją wyczyścić i wiadomo też ile w tym nosku zalegało. Na szkole rodzenia też ją polecali. -- Z zakupami radzę sie ograniczyć do najbardziej potrzebnych rzeczy do szpitala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MamaAnusi nie pomogę z tabletkami. Ja jeszcze nie mam okresu, a kiedy karmię piersią i tak nie mogę brać żadnych lekarstw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak karmicie piersia mozna wziac zastrzyk depo-provera. Dziala 3 miesiace. Nie idzcie za przekonaniem ze jak sie karmi to nie mozna zajsc. A jesli nigdy nie bralas tabletek musi sie wszystko uregulowac. Poczekaj, jesli bedzie sie powtarzac powinien lekarz zmienic tabletki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam dziewczyny:) młody dzisiaj spał od 22 do 1, zjadł i od razu zasnął do 6 rano:) najgorzej z jego drzemkami w dzien, bo mały szelest i już oczy otwarte. Ostatnio udało mi się go uśpić w dzień...tyle się namęczyłam i gdy odchodziłam od łóżeczka jak na złość coś mi gr***nęło w kościach:/ no i Julek oczywiście oczy jak 5 zł:( ale byłam zła:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do dziewczyn które zazdroszczą morza - nie ma czego:p w sezonie to jest katastrofa. ---- my chrzciny robimy dopiero 28 czerwca ( to wypada w sobote) . Zapraszamy chrzestnych i dziadków. Chrzciny będa po mszy po 18 a potem idziemy na kolacje do restauracji. Myślę że młodego ubiorę w koszule- body,( widziałam fajne w smyku) dżinsy, buciki, sweterek, i może jakiś krawacik albo mucha ( jakoś nie lubię garniturków)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pewnie wszystkie dziewczyny na spacerze a ja narazie nie mogę wyjść bo muszę czekać na pielęgniarkę która robi szczepienia Julkowi:( niby mają taką procedurę ze raz muszą zobaczyć podopiecznego. Miała być między 10 a 11 wiec trochę się spóźnia. Ale nic to nakarmię małego i lecę na spacer bo przecież nie będę w nieskończoność na nią czekać:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamaAnusi Ja piję kawę ale zbożową :) Nie wiedziałam ze kupa dziecka może tak cieszyć :) Nie wiem co zadziałało czy koper czy sok jabłkowy ale rezultat był. My chrzcimy w święta mamy dużą rodzinę więc impreza się robi na 40 osób niestety. LisaPanda to razem borykamy się z częstym wstawanie w nocy dziś wstawałam o 9 ,11.30,1.30,2.30,4 i o 6 trochę tego dużo. Jak był mniejszy przesypiał 3 godziny a teraz taka zmiana . Może mam za pało pokarmu i się nie najada Jaki zagęstnik podajesz ? My też już po pierwszej wycieczce do rodziny ok 200 km i mały spał. W wakacje wybieramy się nad morze więc to już będzie dłuższa podróż Jest któraś z Was z małopolski?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamaAnusi ja marzę o dobrej kawie.... a co do anty to ja brałam przez pare lat yasmin a to jest to samo co vibin- przez 3 miesiace mi się cykl regulował a potem była rewelacja, --- ewdz ja też właśnie chciałabym nad morze w wakacje a mam 600 km i nie wiem czy moja Pchełka da rade tyle wytrzymac, ale z tego co piszecie to dzieciaczki sa twarde;)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki za rady jakoś tamsie pomecze. Moja Diana teraz spi w dzien a wnocy malo.Trzeba starac sie jakoś ją "przestawić"ale w dzien jak zasnie to nie mam serca jej budzić.Żeby jej tak nie zostało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jak sie karmi piersia to moznajedna kawe wypic, stezenie kofeiny jest tak niskie, ze dziecku nie szkodzi. Ja pije inic mu nie jest. Co do tabl. anty to ja biore jednoskladnikowa Azalie przy ktorej mozna karmic. krwawienie przy normalnych anty powinno byc wciagu 7 dniowej przerwy. Ale wiadomo co organizm to inaczej reaguje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzien dobry! gościu chyba pójdę za Twoim przykładem i małą kawkę wypije, bo chodzę jak trzaśnięta czymś ciężkim w głowe;/ --- dziewczyny skoro jesteśmy przy zabezpieczeniach to czy któraś z Was miała bądź myślałą o mirenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mama Anusi piszesz że lekarze mówili że nie zajdziesz w ciąże a mimo to zaszłaś. Leczyłaś się czy po prostu samo przyszło. Znam osoby które leczą się latami i nic i czasem mam wrażenie że jakby przestały to psychika by sie odblokowala i by sie udalo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny karmiąc piersią można pić kawę. No nie wiadrami, ale dwie dziennie,małe z mlekiem nie zaszkodzą dziecku. Tak powiedział mi lekarz. # ewdz ja jestem z małopolski i wiem czym jest wyprawa nad morze od nas. Może gdyby drogi były inne? Spanie małego powinno Ci się unormować. U nas tak było jak Antek skończył 2 miesiące Taka męczarnia ok tygodnia.Teraz jest ok, je w nocy dwa razy , a zasypia ok 19.30-20.00, jest taki zmęczony od 19, że nie ma szans aby wytrwał dłużej.skończył 3 m-ce.Próbuje się przekręcać, dużo pracuje nóżkami i rączkami wiec pada szybko.W ciągu dnia musi spać co dwie godziny. # mamaAnusi na początku przy tabletkach tak może być. To dopiero pierwszy cykl, poczekaj do następnego, jak sie nie unormuje, to trzeba zmienic tabletki # Mycha strasznie późno zasypia Ci mały. a w ciągu dnia na spacerach nie śpi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej u nas chyba tak już będzie że synek będzie robił kupki rzadziej czyli co 5 dni, bo dziś znowu problem się powtórzył i rozwiązał sam bez lekarstw. --- Dziewczyny czy Wasze dzieci maja jakieś przyzwyczajenia tzn. czy same je do tego przyzwyczaiłyście i teraz nie da się ich zmienić. Bo u nas nauczyłam małego noszenia na rękach wysoko przez ramię i teraz płacze jak się go tak nie nosi (obserwuje tak świat i może rączki włożyć do buzi). Starałam się na początku unikać takich rzeczy ale chyba trudno jest wychować dziecko bez takich sposobów. Np. jedne lubią bujanie inne noszenie, czy da się wychować dziecko tylko "podłogowe"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosciu z ta psychika to chyba cos jest na rzeczy.Tak faktycznie jak "wrzucilam na luz"i zaskoczyło. Napewno z tymi tabletkami musi sie unormować ale od kiedy pamietam (t.j.2mies.)to krwawenie mam.Najpierw po porodzie teraz okres zaraz niedlugo nastepny okres itd... Ile my kobiety muwimy sie nacierpieć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Domisia1 u nas problemem jest zasypianie na rękach- na palcach jednej dłoni jestem w stanie policzyć ile razy sama zasnęła ale to raczej przez przypadek było;/ często też zasypia przy piersi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
z kolei moja Diana to straszny śpioch(nie chwaląc)Je bez roznicy czy łożko czy lożeczko czy rece.Zasypia wszedzie.Śpi ok20godz.na dobe. Po urodzeniu tez inne dzieci płakaly a moja spała.Myslalam ze chora albo co.Ale siostry do mnie "ty sie ciesz"i teraz tak słodko śpi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja miałam wczoraj kryzys laktacyjny mały wszystko 'wycyckał' i płakał. dzisiaj pije herbatki laktacyjne i jest lepiej, ale bede musiała pomyśleć o mleku jakie polecacie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×