Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

monbiaa

Styczeń 2014 :)) NOWE FORUM zapraszam świeże ciężarne :)

Polecane posty

Gość karla4
aizuz ja też jestem z Krakowa. W Narutowiczu nie rodziła żadna moja znajoma, za to większość w Siemieradzkim właśnie i Ujastku i Żeromskim. Co do tych szpitali, to poród naturalny w Siemieradzkim wszyscy dobrze wspominają, nie ma problemów ze znieczuleniem itd. Co do Ujastka to koleżanki po cc jednogłośnie mówią o braku opieki po porodzie, że zostajesz sama sobie i właśnie jest ten problem z karmieniem. Żeromski ja chyba sama wybiorę, tez jest odremontowany, sale 1,2 osobowe no i mają tam program nauki karmienia piersią, więc po cc nie zabierają Ci dziecka do mierzenia tak jak w Ujastku tylko pierwsze do cyca :) i tam bardzo w tej kwestii pomagają kobietom. A no i odradzam jeszcze Kopernika, mam 2 koleżanki po traumatcznych przeżyciach. Ja póki co myślętylko o cc, boję się rodzić bez znieczulenia. A co do wspomnianych tu kiedyś komplikacji i bóli kręgosłupa po znieczuleniu do porodu, to dziewczyny to są jakieś pojedyncze przypadki, przecież dokładnie to samo znieczulenie (Epidural) podaje się przy cesarce !!! i generalnie podaje się je na całym świecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karla4
Gunia a jak Ty robisz to swoje specjalne leczo? Bo ja też wczoraj robiłam ale zajęło mi to max 15min, nic nie obieram tylko: cebulka z kiełbasą na patelnie na to papryka 3 kolory, cukinia, chilli i pomidory z puszki, trochę wody gotujemy z 20min i gotowe. Podaj mi swój przepis.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Justyna29ooo
hej,malo ostatnio czasu na pisanie bo jestem rozdzielona pomiedzy dwa domy :) zaraz ide tez troszke pomalowac. dzis przywiezli mi juz panele tak wiec czas na nowe podlogi :) W czawartek jedziemy do Polski na 4 dni tak wiec bedzie mala pauza i zaraz po powrocie bedziemy sie przenosic z meblami. ____ gunia ja tez mam termin 2 wrzesnia. ____ ja jeszcze nic nie kupuje bo wole poczekac do poznania plci,tzn jak na nastepnej wizycie nie poznam to juz raczej bede zmuszona co nieco kupic. ciezko kupic ciuszki ktore beda pasowaly dla chlopczyka i dziewczynki jak cos jest zileone to jest z samochodzikiem z przodu to wiadomo ze dla chlopca a ogolnie to wiadomo albo rozowe albo niebieskie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny. U mnie dziś pogoda dała odpocząć, aż się ucieszyłam rano jak wstałam i zobaczyłam deszcz. Ja prawie cały dzień oglądałam w necie archiwalne odcinki Mamo to ja. Bardzo ciekawe, szczersze polecam, jak któraś ma trochę wolnego czasu to ułożyć się wygodnie i włączyć maraton :) Ja dziś obejrzałam z 10 odcinków. Monbiaa podobno świetnie się sprawdzają krzesełka do karmienia z IKEI za 50zł. Ja ich nie widziałam, bo jeszcze za tym się nie rozglądałam, ale podobno są bardzo fajne. A tak w ogóle, jak wszystko kupicie, to nie będzie czego Wam dać na prezent :), więc może zostaw parę rzeczy konkretniejszych dla rodziny i znajomych na prezenty, to pozwoli Wam zaoszczędzić trochę kasy.:) Ja już czuje swoja dzidzię bardzo dobrze :), cudowne uczucie. Dzisiaj wyjątkowo dokazywała :)) :)).Tak jak pisałam większość dnia przeleżałam, oglądając ten program, a malutka sobie szalała.:)I już można ją wyczuć poprzez przyłożenie ręki.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justyna29ooo
witam,dzis wyjatkowo jako pierwsza:) wczoraj wrocilam do domu totalnie pa dnieta ale udalo mi sie skonczyc malowanie korytarza. moj maz od wczoraj od 17.00 jeszcze ciagle w pracy tak wiec wroci totalnie zmeczony i taki pozytek z niego ale niedlugo ma urlop tak wiec mam nadzieje ze uporamy sie szybciutko z przeprowadzka. ______________________ nie mam pomyslu na obiad, chcialabym jakis makaron z sosem ale za spaghetti nie przepadam bo nie lubie miesa mielonego :P ______________________milego dzionka wam zycze gunia albo mycha jak sie pojawicie to prosze mi napisac jaka pogoda obecnie u was bo ja w czwartek jade na Kolobrzeg i jak znam zycie to pewnie bedzie lalo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mały Miś - gratuluję ruchów;) prawda, że to cudowne uczucie:) X U mnie wczoraj w dalszym ciągu nie spadła ani kropelka deszczu. Ale było chłodno więc i tak odżyłam. Dziś już znów słonczeczko za oknem, ale upału nie bedzie na szczescie. X Wczoraj bylismy z mężem ze znajomymi u znajomych:) Koleżanka tam jest w 8 miesiącu i matkoooo jak jej brzuch skakał:D:D gołym okiem było widac jak dziecko się wierci:P heheh spoko;) X A ja dzis na obiad jadę do rodziów, a co;) jak zapraszają to czemu nie korzystac, jak mi się tak nie chce gotowac:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam i ja :) pogoda już dalej się zmieniła słońce wyszło i gorąco ale mam nadzieje ze nie będzie takich upałów jak ostatnimi dniami :) wczoraj bylo ekstra - wiaterek taki ze myslałam ze mi zasłony z firankami urwie :D ale było czym oddychać :) ___________________________________________ Urodziny męza udane - bawili sie do 2 nad ranem :) tylko mąż odczuwa skutki i lekko skacowany leży bo wczoraj chyba za duzo wypił jak na siebie, bo pije tylko na urodzinach i na swięta kieliszek - wieczny kierowca pozatym z niego :) Dzisiaj się pomęczy pozniej będzie ok :) ______________________________________________ Chciałabym poczuc ruchy tak jak Wy piszecie ale nie wiem czy to za wczesnie czy to ja nie wiem ze to ruchy są może za niedlugo już poczuje maluszka :) ________________________________________________ Justynka Ty to jesteś taki Bob Budowniczy jak ja - sama pomaluje, sama wkręci hehe :) ale ciesze się że prace idą do przodu caly czas i ze za niedlugo będziesz juz w nowym gniazdku :) ________________________________________________ Na obiad tez nie mam pomyslu tym bardziej ze mąz odmawia spozywania posiłków od rana ;p więc jeszcze się zastanowie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej ;) Wczoraj całe popołudnie spędziłam w Kołobrzegu- pogoda super: słoneczko, ale nie upalnie. Justyna: u nas słonecznie i ciepło i tak ma utrzymać się do końca tygodnia, więc trzymam kciuki żeby czwartek był ładny ;) Tym bardziej, że w czwratek mam dwie imprezy: najpierw roczek u kuzynki synka, a poźniej grila z rodziną męża. - karla4: Ja leczo robię w największym garze (bo i dla męża w słoik i trochę dla siostry). Przepis: - 6 cebul pokrojonych w kostkę - 0,5 kg pieczarek też pokrojonych (najlepiej podsmażyć w osobnym garnku lub patelni) - 1kg marchewki starkowanej - 1 seler też starkowany - 2 duże cukinie, pokrojone w kostkę - 4 papryki czerwone - pomidory krojone w zalewie - puszka fasoli czerwonej - kilka ząbków czonsku - kiełbasa podsmażona - Najpierw podsmażam cebulę na szklisto, poźniej dodaje marchewkę i seler (jak trochę zmiękną) cukinia i cała reszta. Do tego trochę koncentratu pomidorowego + przyprawy. Jest naprawdę pyszne!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie :) Wczoraj przesiedziałam cały dzień w domu u teściowej, a na dworzu niemal cały czas padało ! Na wieczór jak wracaliśmy do domciu to już się uspokoił deszcz i przyjemnie było na dworzu. Z jednej strony cieszę się z deszczu bo w końcu można było normalnie oddychać i trochę na tarasie posiedziałam wykorzystać ten moment. A dziś znowu gorąco :( Ach i muszę się pochwalić udanymi zakupami. Nie wchodzę już w żadne spodnie, zostały mi tylko jedne, ale są dość ciepłe więc na później może będą dobre. Więc pojechałam do H&M zobaczyć jak tam wyglądają cenowo spodnie. I był cały jeden stojak z bluzkami i spodniami na wyprzedaży ! Zakupiłam jedne spodnie fioletowe (mój ulubiony kolor:) ) długie za całe 30 zł :) Więc myślę, że się opłacało:) Mam zamiar jeszcze się tam przejechać wkróce bo były też fajne rybaczki czarne za 40zł i jeszcze odwiedzę w galerii C&A, bo tam też podobno są ciuszki ciążowe :) a zależy mi na jeansach chociaż jednych. *monbia Ty szalona ! :) faktycznie zaszalałaś z zakupami, ale z jednej strony dobrze, bo tak jak mówisz nie odczujesz tego aż tak bardzo jak w jednym miesiącu wszystko to by kasy zabrakło. Po urodzinach pewnie też wypoczęta się nie czujesz ? Jak wytrzymałaś do 2 też to gratuluje, my byliśmy ostatnio ze znajomymi na mieście to koło 23 już wróciliśmy do domu bo nie mogłam wysiedzieć :( *ania_sz - a kiedy masz połówkowe badanie? Bo ja idę za tydzień w poniedziałek lub wtorek. Szczerze to mogłabym chodzić co tydzień na usg, żeby podglądać i obserwować dzidzię :) Klaudiahh - odezwij się do nas co u Ciebie słychać ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wlasnie monbia zapomnialam pogratulować zakupów :P zaszalałas;) ale racje z tym masz. Niektórzy mogą mówić że przesadzasz, ze za wczesnie, ale zobaczysz kto potem lepiej na tym wyjdzie:P wlasnie Ty;) X Kasiax - powiem Ci ze nie wiem kiedy mam połówkowe... nic mi o tym ginekolog nie mówila. Mysle ze najblizsza wizyta to bedzie to, mam ją 28 sierpnia i to bedzie 22 tydzien ciazy. Powiedziala tylko odnosnie tej wizyty, ze zrobi mi wtedy cytologie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karla4
Ponawiam moją prośbę: Proszę polećcie mi jakiś superlekki wózek. Taki wielofunkcyjny. Nie wiem nawet ile najlżejszy wózek może ważyć 12kg? mniej?, więc nie wiem czego mam szukać. A muszę go wytargać na 4 piętro bez windy !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No Karla będziesz miała maraton z tym wózkiem :) Ja niestety Ci nie moge pomoc bo ja mam 15kg i dla mnie to bez roznicy ( 1 pietro ) i tak go nie bede wnosić sama :) a u Ciebie faktycznie musisz poszukać czegoś lekkiego :) Powiem Ci ze u mnie w blokach w miescie widzialam jak ludzie mieszkaja na 4 pietrze to wozki zostawiają np na polpietrach w polowie bloku tak zeby nikt nie ukradł - moze to tez jakis pomysl ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cytrynka963
witam! Mam pytanko do Justyny o ten wozek.Czy on jest wielofunkcyjny?Tj.czy mozna z niego spacerowke zrobic?Pisze z tel. i nie wszystkie strony chca mi sie otworzyc,jak np.te kolory. Fajny wozeczek,bo ma nosidelko,fotelik do auta,ale nie wiem,czy sie go sklada na do siedzenia :) p.s.tez mieszkam w Niemczech i mam termin na styczen :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasiax: Ja też bym mogła cały czas patrzeć na monitor od usg ;) Co jakiś czas włączam sobie filmiki, które nagrał mi lekarz :) A następna wizyty dopiero za 3 tyg... - karla4: A chcesz wielofunkcyjny? Juz wcześniej pisałam o 2 takich wózkach lekkich, małych i wygodnych: Graco Symbio i Quinny Buzz. Masz tu nr aukcji z allegro bo link uznaje jako spam: - oferta nr 3443976615 - oferta nr 3433657443 - Nie przestrasz się cen, ja patrzę na te wózki, ale używane, bo nowe są drogie. I jak? Podobają się?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justyna29ooo
do cytryna: ten wozek jest wielofunkcyjny masz tam spacerowke ,normalny wozek gleboki lub montujesz gondole, czyli ten fotelik samochodowy i tak dzidziusia tez mozesz przewozic. ja jeszcze nie zamawialam bo znalazlam jeszcze inny dostepny w mniejszej ilosci kolorow ale za 160 euro z tymi samymi funkcjami i dodatkami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cytrynka963
justyna29,dzieki za odzew :) Troche poszperam w necie tez nad tanszym,bo finansowo u mnie nie najlepiej,a jak nie,to ten kupie.Jestesmy nawet w tym samym wieku :) Ja tez(jeszcze) 29 lat.Pozdrawiam.Zagladam tu czasem,ale,raczej czytam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justyna29ooo
cytryna to moj e-mail jak cos to pisz na meila:justynakula@o2. ja patrze tez uzywane wozki na e-bay kleinanzeigen jest duzo fajnych ofert no i najwazniejsze ze mozesz szukac w poblizu miejsca zamieszkania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karla może zastanów się nad wózkiem jednofunkcyjnym, tzn najpierw sama gondola i te wózki są cięższe, bo wiadomo, że stelaż do gondoli musi trochę ważyć, ale to tylko kilka miesięcy. Za to spacerówkę możesz już znaleźć naprawdę lekką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
karla- najlżejszym wózkiem jest http://www.babyactive.pl/elipso/ waży niecałe 10 kg, sama nad nim się zastanawiam bo jednak lekki wózek jest podstawą np po cesarce, z synkiem miałam 15 kilogramowy wózek i chociaż nie miałam dużo schodów to ranę po cięciu odczuwałam po wejściu do domu. Dlatego teraz z córeczką która ma się urodzić jak wasze pociechy w styczniu stawiam ten wózeczek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale u nas cisza dzisiaj - tak zaglądam co chwilkę i pusto :) mam nadzieje ze wypoczywacie i tym jest wasza nieobecność spowodowana :) Mnie dzisiaj strasznie męczy zgaga - okropnie nic nie pomaga ani manti ani mleko ani herbatka ale jakoś zyje i jestem caly czas glodna dzisiaj. Wam tez tak szybko tygodnie uciekają? Dopiero był poniedziałek a tu już końcówka niedzieli...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pomaranczowa1
Dla mnie przy wyborze wozka waga tez bedzie miala duze znaczenie.. bo wiadomo czym lzejszy tym i przyjemniej sie prowadzi i lzej. Ja ju powoli zaczynam polowac na promocje jezeli chodzi o akcesoria.. tez nie chce kupowac od razu jak mi sie cos spodoba. Bo czasem naprawde mozna natrafic na cos przykemnego dla portfela. A czasu jeszcze troszke jest,wiec pieniazkii mozna sobie odlozyc po prostu na ten cel. --------- Ja zaczelam robic dzemy z wisni.. nie wiem kiedy skoncze bo wydaje mi sie,ze on wcale mi nie ubywaja ;) ---------- Mi tez te dni uciekaja,szczegolnie teraz przed slubem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja jakoś ostatnio nie mam apetytu szczególnego, a na wadze rano 49,5 (nic nie ruszyło). W ogóle ten dzień dzisiaj taki przymulony, nic mi się nie chciało, męża nie ma (będzie w czwartek dopiero) i jakaś chandra mnie dopadła :/ Na kolację zrobiłam sobie kasze manne z sokiem wiśniowym, może mi się humor poprawi, heh :p - gość: Obejrzałam właśnie ten wózek elipso i bardzo mi się podoba. Widać nie jest taki masywny, kolorystyka też fajna- muszę się nad nim zastanowić. - Mały miś: a co do spacerówki to masz rację, niektóre są takie malutkie i leciutkie, szybkie w składaniu, że z tym później nie będzie problemu ;) - A czy któraś z was ma może kolczyk w pępku. Bo ja jeszcze go nie wyjęłam i tak się zastanawiam kiedy, bo na razie póki co brzuszek jeszcze mały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justyna29ooo
gunia kochana wyjmuj kolczyk juz teraz, ja w pierwszej ciazy wyjelam zaraz na poczatku a moja kolezanka chyba w 5 miesiacu i niestety ale zostala jej jakas dziwna blizna. Niby lekarka mowila ze skora sie w tym miescu rozwarstwila i ze najlepiej odrazu wyjac. ________________ pomaranczowa wiem cos na temat sloikow bo ja ostatnio dostalam w prezencie wisnie nie chce przesadzac ale chyba z 15 kilo i robilam do 5 nad ranem zasypiajac na garem. dobrze ze chociaz drelownice mam elektryczna. _______________ jutro rano mam wyjazd musze jechac do Hamburga ok.80 km zeby kupic wkoncu bilety do Polski bo jedziemy busem. Ciesze sie na jutrzejszy wyjazd bo kocham to miasto i te tlumy ludzi a dodatkowo jade jeszcze pociagiem a w hamburgu juz bede podrozowac po miescie metrem. male oderwanie od rzeczywistosci i jade sama tak wiec poszperam po sklepach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pomaranczowa1
Polska ma swoj specyficzny urok :) ja sie zastanawiam gdzie sie udac po slubie. ;) ale pewjie gory zostana ;) Ja mam zwykla drylownice,ale na szczescie skonczylam drylowac i juz mi sie gotuja ;) mam 6kg.. eh :) tez pewnie troche posiedze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justyna29ooo
pomaranczowa trzymam kciuki za wisnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monbia - masz rację dzisiaj pelen relaks,bynajmniej u mnie :)najpierw rodzinny obiadek u mnie a później mama przejażdżka z mężem po sklepach:) bylismy w Agata meble zobaczyć lozeczko dla malucha ale niestety tylko na zamówienie. Bylam jeszcze w C&A na ciuszki ciążowe - ogólnie nie polecam. H&M o wiele lepiej wg mnie jakościowo i maja większy wybor a wyprzedaże rewelka:) *pomaranczowa - mialam wlasnie zapytac. Jak tam przygotowania? Bo to chyba jakos niedlugo prawda ?:) *gunia dobrze mówisz chyba na nastepna wizyte wezme pendrive i poprosze o nagranie :) *Justyna milych zakupów pochwal sie później :) Pozdrowki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
justyna29ooo: A dziurka po kolczyku zarosła, czy później normalnie włożyłaś? Może wyciągnę i będę co jakiś czas wkładać żeby nie zarosła?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justyna29ooo
gunia sliczny filmik jak fajnie sobie podskakuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×