Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

monbiaa

Styczeń 2014 :)) NOWE FORUM zapraszam świeże ciężarne :)

Polecane posty

Gość gość
Kukurydze gotuję się 10-20 min max mistrzuniu;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja pamietam, ze tez gotowalam kukurydze dosc dlugo. Az bylam zdziwiona, ze musi sie tak dlugo gotowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej :) A co tu taki spokój dzisiaj? Ja dzisiaj miałam kolejny dzień z serii: nic mi się nie chce. Na dworze chłodno, noc miałam nieciekawą i zaraz biorę kąpiel i do wyrka ;) Wydaje mi się, że wczoraj i dzisiaj poczułam niunię ;) Wieczorem jak już leżałam na plecach tak jakby mi się coś przewalało w brzuszku a dzisiaj kilka razy pukanie. Nie wiem czy to są ruchy, ale w każdym razie coś czułam ;) - A to mój skromny brzuszek: http://pokazywarka.pl/mfbqiz/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justyna29oooo
meduje sie wieczorkiem ,dopiero co do domu sciagnelam. to byl ciezki dzien a zaraz po powrocie musialam pokapac dzieci no i jak juz teraz spia to mam chwile na odsapniecie. dzis dzieciaki byly pierwszy raz same przez 1,5 godz u mojej mamy ale pod okiem sasiadki gdyby cos i musze przyznac ze daly sobie niezle rade,tzn.moja mama zastala mieszkanie po powrocie w calosci bez uszkodzen. zastanawiam sie dlaczego to Bog mi tak sprezentowal 2 dzieci na raz. tzn jedno 7 letnie i to co w brzuszku no ale coz pozbieralam sie i zaczynam myslec juz bardziej pozytywnie. Lozko dla corki zakupione tylko niestety do tego musialam dokupic jeszcze materac i ta drabinke pod spod no i kupilam duza szafe i komode. Teraz kolej na lozeczko dzieciece:) ____________________ gunia chuderlaku jeden sliczny masz brzuszek i piekna opalenizne :) moja opalenizna juz pomalu schodzi i jakos wcale sie z tym dobrze nie czuje ale po porodzie sobie odrobie na solarium :P __________________ wydaje mi sie ze moj brzuch powieksza sie z dnia na dzien tzn. rozciaga bo czuje jakis taki dziwny dyskomfort,tzn przy kucaniu siedzeniu inne uczucie niz zawsze,no a co jak brzuch bedzie az pod broda wtedy to sie niedogodnosci zaczna.milego wieczoru

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Justyna: Fajnie masz z tym urządzaniem pokoiku dla dzieci :) Też już bym chciała, ale niestety muszę poczekać... Mąż przyjedzie na weekend, więc musimy porozmawiać co i jak z mieszkaniem, bo co tydzień to inny pomysł...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mozesz podac nazwe mebelkow jakich wybraliscie? Tez stoimi przed wyborem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I ja coś napiszę, skoro tu dziś dzisiaj tak cichutko i spokojnie;) Gunia myślę, że to już ruchy czujesz:) Super nie? zobaczysz z dnia na dzien bedą wyraźniejsze i coraz coraz częstsze. X Ja przed chwilą jak leżałam na plecach i mała fikała koziołki to kilka razy tak intensywnie, że jak odsłoniłam bluzkę to brzuch mi się delikatnie ruszał w tym miejscu co fikała. Ale tylko wtedy gdy porządnie fiknęła :D wow ;) X Kurczę ostatnio zauwazylam u siebie, że zaczynam CZASEM poruszać się jak ciężarna :D tzn. wysiadając z auta, albo jak leżę to obracając się z boku na bok, czy jak kucam zeby buty ubrać:P heh co będzie potem? za miesiąc? albo za 3 ? heh. I jeszcze jak za długo chodzę, np. po miescie, albo za długo siedzę w jednej pozycji (np. będąc u znajomej, nie wypadało się rozpłaszczyć na kanapie), zaczynaja mnie boleć plecy i potrzebuję się połozyc;) wtedy taka fajna ulga i odpoczynek;) Aaa i jeszcze jak stoje, np. w sklepie czy gdziekolwiek to sie tak podpieram pod bokiem, jak typowa baba z wielkim brzucholem :P masakra;P ale to się dzieje samoistnie! tak po prostu mi wygodniej;) X Monbia jak napisałaś o tym, że poszukałaś forum styczniówek 2013, to zaraz zrobilam to samo i poczytałam;) hehe przyjemne to było, nie mogę się doczekać jak u nas tak będzie;) jak w grudniu będziemy trzymać kciuki tylko zeby dotrwać do sylwestra, a potem niech się dzieje wola nieba;) I potem co chwilę, pytanie "ej laski gdzie jestescie? rodzicie? " :):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Od 20 mam dziwne skurcze w dole brzucha tak jak by na raz dwa jajniki się spinały i mnie strasznie boli... wziełam nospe i polozylam się - troche przeszło ale teraz mi strasznie po kiszkach burczy i coś lata ... Mam nadzieje ze przejdzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justyna29oooo
ania sz z tym podpieraniem w sklepie to masz racje,jejku a ja myslalam ze to tylko ja jakas nienormalna jestem. dzis stalam w kolejce w sklepie fotograficznym i myslalam ze nie wytrzymam,marzylam o tym zeby usiasc albo najlepiej sie polozyc. tez dokucza mi bol kregoslupa w dole :) ________________ jesli chodzi o mebelki do pokoju dzieciecego to ja sobie sama kompletuje bo jesli chodzi o kupienie kompletnego pokoju dzieciecego to kosztuje jakies 800 euro. ja dzis wydalam 260 euro a musze kupic jeszcze wanne,zyrandole,karnisze i wiele wiele innych rzeczy. do tego na czele teraz lozeczko dla malenstwa wozek i wyprawke.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj mi tez dokucza takie ciagniecie jajnikow. Dzis tez pobolewalo. Ale zadnej nospy tez nie biore bo lekarz powiedzial ze zadnych lekow. Mowilam ostatnio mu o tym bolu ale powiedzial ze wszystko sie tam rozciaga i to dlatego. Ale nic na bol nie zalecil. A macie tak ze czujecie takie napiecie skory na brzuszku? Ostatnio jak moj sie powieksza to mam takie uczucie. No i w sumie skora na brzuszku tez mnie swedzi. Smaruje brzuchol ale cos mi sie wydaje ze pojawia sie rozstepy...czego bym wolala uniknac. Justynka ja tez zazdroszcze urzadzania mieszkanka:) tez planuje urzadzic pokoik dla corci. Ale ja to mam 1000 pomyslow na raz wiec zanim sie zdecyduje to potrwa jeszcze:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justyna29oooo
niutkaa ja przy wybieraniu mebli i tych innych p*****lek to mam ochote sie naprawde rozplakac czasem ze swojej bezradnosci jak nie potrafie sie na cos zdecydowac albo ze nic mi sie nie podoba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MamaPysia
Cześć Dziewczyny :) jakie macie śliczne brzuszki :):) Dzisiaj byłam w dwóch sklepach w Krakowie które miały być najtańsze, ale już wiem, że przynajmniej jednego z nich nigdy już nie wrócę (fatalna obsługa i oszukują klientów) a i tak najlepsze zakupy zrobię na allegro. Znalazłam producenta ubranek i tak body po niecałe 8pln. Zwłaszcza, że można wiele rzeczy razem wysłać przez co koszt wysyłki jest mniejszy. Nick to tomus1015 jakby którejś z Was zależało na jak najmniejszej cenie ;) Jeśli macie jakichś sprawdzonych sprzedawców dajcie mi proszę znać. Ja się rozklejam jak tylko zobaczę np. płaczące dziecko, wzruszający film, melancholijna muzyka. Kiedyś w tramwaju czytałam gazetę z "brzuszkiem" jak ja to mówię i była opisana historia kobiety, która starała się o dzidzię. Długo się starała. Przez wiele przeszła. No wyłam w tramwaju czytając ten pamiętnik. Wkurzałam się na siebie , że nie mogę się opanować. Ja ogólnie jestem bardzo emocjonalną osobą i wszystko tak przeżywam. Pozdrawiam Was wszystkie i życzę spokojnej nocki :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justyna29oooo
wy juz pewnie dawno zapomnialyscie o mdlosciach ciazowych a ja wciaz jeszcze wymiotuje,nie codziennie ale tak raz na trzy dni zdarza mi sie. a mdli mnie tez dosc czesto :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny. Znowu nie pisałam pare dni ale czytam Was na bierząco-sił jakoś za mało i weny zeby napisac. Od razu dopisuję sie do tabelki. Mały miś - 31 - łódzkie - 04.01.14 - Córcia (chyba) Styczniowa_mama2014 - Gdańsk - 05.01.14 - Córeczka MamaPysia - 30 - Kraków - 05.01.14 - Córeczka ania_sz - 25 - Dąbrowa T. - 08.01.14 - Córcia kasiax - 25 - Płock - 07.01.14 - Synek Uleczkaa - 23 - Krynica- 08.01.14 - płeć nieznana justyna29oo - 28 - Niemcy - 11.01.14 - plec nieznana pomaranczowa - 23 - Pabianice - 11.01.14 - Córcia. Monbiaa - 21 - Jarosław - 12.01.14 - płeć nieznana szczesliwa_onaaa - 22 - Kielce - 14.01.14 - Córcia Aniołek23 - 23- Mragowo - 17.01.14 - Córunia aizuz - 25 - Kraków - 17.01.14 – Synek Gunia1990 - 23 - Świdwin - 20.01.14- córcia (chyba) polepiona - 31 - Łódź - 22.01.14 - płeć nieznana Niutka - 23 - Łódź - 23.01.14 - Córcia Mycha251988 - 25 - Świdwin - 24.01.14 - płeć nieznana Malinowaaa - 25 - Wrocław - 24.01.14 - płeć nieznana KarinaSty2014 - Gdańsk - 28.01.14 - płeć nieznana Ja też nadal nie czuje ruchów, a tak bym już chciała, dziś 16tydz.i 5 dzien. W sumie nie czuje sie jak w ciąży - jedynie nadal częściej sikam, a no i właśnie ciągle zatyka mi uszy! - zwłaszcza rano, po południu juz zazwyczaj nie, czy któraś z Was tak ma? Dzisiaj dzwoniłam do położnej zapytac o to i powiedziała ze to od cisnienia, jak da sie przezyc to wytrzymac jakos i tyle a jak nie to isc do laryngologa. Mam do Was jeszcze pytanie, za 2 tyg.mam wesele kolezanki i przed nim, umówiłam się ze znajomą fryzjerka u siebie w domu na balejaż, blond (czyli rozjasniacz) i brąz. Mama mnie opieprzyła ze to chemia itd,ze chyba zwariowałam. Przy okazji zapytalam tez dzisiaj poloznej i ona mowi ze ona tez nie pozwala, bo z tym nic nie wiadomo,moze sie wchłonie jakies swiństwo moze nie. Dopiero przed porodem się zgodzi ale podkreślila ze to oczywiscie mój wybór i nie musze jej słuchać. A Wy dziewczyny co o tym myslicie? dac sobie spokój z tym fabrowaniem? mam juz mega odrosty ale jakos przeżyje. Kolezanka na dniach urodzila cudną, zdrową coreczke, a w ciazy farbowala wlosy ze 3 razy i tez z rozjasniaczem. ajj...nie wiem co robić.... Justyna szczerze wspólczuję Ci tych mdłości i wymiotowania, mnie na szczescie to nie dopadło. Przed chwilą zjadłam mega niezdrową kolacje - zupkę chińską - pomidorową, taką miałam na nią ochote ze musialam ją zjeść - byla pyszna:P Fajne macie brzuszki, mój ujawnia się zazwyczaj wieczorem,rano mało co go widać, mysle ze jak bym nie powiedziala nikomu wokoło o ciązy to do tej pory by sie nie zorientowali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej :) Też jestem Styczniówka :) Czytam was juz od dluższego czasu ale jestem zabiegana i cieżko mi jest czasem nadrobic czytanie waszych wypowiedzi a co dobiero sie wypowiedzieć:( Od tego tygodnia będe miała juz luzniej .... na szczęście :):) A więc ... termin mam na 07.01.2014 r na ostatniej wizycie dowiedziałam sie , że prawdopodobnie będzie chlopiec:) 3 wrzesnia mam kolejną wizyte i lekarz ma potwierdzic .... :) Tydzień temu poczułam pierwszy ruch dzidziusia :):) cudowne uczucie :):) ale od wczoraj , gdy juz polerze wieczorem dluzej to czuje bardzo czeste ruchy:):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pomaranczowa1
Też mam zamiar sobie farbować włosy,lada dzień i czytałam w internecie,że farbowanie jest niewskazane ale tylko i wyłącznie na początku pierwszego trymestru. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malinowa ja czytałam że ciąża nie jest przeciwskazaniem do malowania włosów bo są farby o mniejszej zawartości aminiaku i pisali w jednym artykule że jak się idzie do fryzjera i ma dobrą wentylacje to jest ok - chodzi o to żeby tych oparów nie wciągać :) Ja maluje włosy na czarno i napewno do konca ciąży dwa razy bede musiała pomalować :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj Malinowa po dłuższym czasie, nie martw się pamiętamy Cię;) Ja chciałam farbować włosy przed weselem, które mialam 29 czerwca i pytałam o to ginekolog na początku 3 miesiąca. Kazała się wstrzymać w miarę do konca 1 trymestru, wiec tak zrobilam i przed samym weselem zafarbowałam. Ale ja nigdy nie uzywalam farb, tylko zawsze tych szamponów do 24 myć. I teraz też taki kupilam, niby bez amoniaku. Jeszcze przed rozwiazaniem pewnie zafarbuję raz, może w grudniu, bo potem przy małej dzidzi, pewnie nie znajdę czasu. X Justyna właśnie dziś chciałam do Ciebie napisać, jak tam Twoje mdłości... bidoku wspołczuje. Ale mówisz ze jest juz mniej tego, więc o tyle dobrze. X Witaj Sysia ;) zapraszamy do wpisania się do naszej tabelki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malinowa ja ostatnio upinałam włosy u fryzjerki i się właśnie pytałam o farby to powiedziała ze ona pracowała prawie do końca ciąży i wdychała opary i tak dalej.... co prawda ja tez malowałam włosy już raz ale farba bez amoniaku i sprawdziło się to co mówią ze w ciąży może wyjść inny kolor lub szybciej się spłukiwać i tak mam tak samo fryzura w dwie godz loki się rozprostowały gdzie ja mam tendencję do loków .... wczoraj pierwszy raz cos takiego poczułam i nie wiem skąd to... kochaliśmy się z mężem i czułam jakbym miała tak mega poobcierane w srodku że przerwaliśmy... taki dziwny ból.... a nigdy nie mieliśmy problemu... czy zdażyło się którejś z Was??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Justyna29oooo
hej dziewczynki ja tak na szybko bo zaraz musze do sklepu biec kupic jajka i cos tam jeszcze co wpadnie mi w oko. Jesi chodzi o farbowanie czy rozjasnianie to sprawa indywidualna ale ja farbuje i rozjasnialam tez w pierwszej ciazy bo bylam blondynka farbowana i nic zlego sie nie stalo. Najwazniejsze to robic w wietrzonym pomieszczeniu i sie nie nawdychac a zreszta te farby juz nie smierdza jak kiedys. po drugie balejaz to nie wcieranie rozjasniacza w skore,tyle co on tam sie ze skora zetknie to przeciez nic sie nie stanie. Ale to moje zdanie i oczywiscie polozna moze miec swoje na ten temat. Ja mysle ze samopoczucie Mamy jest o wiele wazniejsze i jak mama czuje sie piekna i szczesliwa ze swoja nowa fryzurka to ma o wiele lepszy wplyw na dzidziusia niz smutna zaniedbana mama.odezwe sie pozniej jak wroce ze sklepu. musze wymyslec cos na obiad a arazie weny totalnie brak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Justyna29oooo
Mały miś - 31 - łódzkie - 04.01.14 - Córcia (chyba) Styczniowa_mama2014 - Gdańsk - 05.01.14 - Córeczka MamaPysia - 30 - Kraków - 05.01.14 - Córeczka ania_sz - 25 - Dąbrowa T. - 08.01.14 - Córcia kasiax - 25 - Płock - 07.01.14 - Synek Uleczkaa - 23 - Krynica- 08.01.14 - płeć nieznana justyna29oo - 28 - Niemcy - 11.01.14 - plec nieznana pomaranczowa - 23 - Pabianice - 11.01.14 - Córcia. Monbiaa - 21 - Jarosław - 12.01.14 - płeć nieznana szczesliwa_onaaa - 22 - Kielce - 14.01.14 - Córcia Aniołek23 - 23- Mragowo - 17.01.14 - Córunia aizuz - 25 - Kraków - 17.01.14 – Synek Gunia1990 - 23 - Świdwin - 20.01.14- córcia (chyba) polepiona - 31 - Łódź - 22.01.14 - płeć nieznana Niutka - 23 - Łódź - 23.01.14 - Córcia Mycha251988 - 25 - Świdwin - 24.01.14 - płeć nieznana Malinowaaa - 25 - Wrocław - 24.01.14 - płeć nieznana KarinaSty2014 - Gdańsk - 28.01.14 - płeć nieznana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Justyna29oooo
Aniolek mi sie raz takie cos zdarzylo podczas seksu i mysle ze to byl poczatek jakiejs infekcji bo tez objawilo sie takim pieczeniem. Pytalam lekarza to on powiedzial ze to zmiana flory bakteryjnej w pochwie z kwasniej na zasadowa i stad to pieczenie. ja profilaktycznie uzywam Clotrimazolum od czasu do czasu szczegolnie gdy teraz jakos tak codziennie sie kochamy. Dodatkowo uzywam zelu nawilzajacego z Durex aktualnie truskawki. Moglo byc tak ze pochwa sie w srodku wysuszyla i sie troszke poobcierala( sorki za bezposredniosc)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
justyna dzieki za odp clotrimazolum oczywiscie stosuje jak tylko cos mnie zaswedzi czy zapiecze.....durexa tez mamy ale moze faktycznie za sucho tam było i dlatego....w pon wizyta to chyba w czwartek zrobie badanie moczu...tak na wszelki wypadek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny. Brzuszki macie super :) mój podobny, ale chyba troszkę większy. Wydaje mi się, że z dnia na dzień większy i mąż tez tak mówi. Ja już przytyłam 4,5 kg a jestem dopiero w połowie. Mam nadzieję, że nie będzie tak źle. Gratuluję wszystkim mamom, które czują już ruchy:) i może rozwieję wątpliwości, czy to rzeczywiście to. Wczoraj czytałam, że w ciągu dnia, gdy jesteśmy bardziej aktywne, dziecko jest kołysane i często śpi, natomiast, gdy my zwalniamy - odpoczywamy, dzidzia się budzi i dlatego większość z nas pierwsze delikatne ruchy czuła właśnie wieczorem. Dziecko podobno jest najbardziej aktywne między 21 a 1 w nocy :). Ja też farbowałam włosy na blond. Też mam wątpliwości, ale stwierdziłam, że raz na jakiś czas, nie powinno zaszkodzić. Dawniej były gorsze farby i mniejsza świadomość i moja mama rozjaśniała włosy całą ciążę, więc myślę, że od czasu do czasu nie zaszkodzi zafarbować. Nie należy tylko z tym przesadzać i pamieęać, by zrobić to na przykład w kuchni, przy włączonym pochłaniaczu, albo na dworze. No i ja farbowałam tą samą farbą, co zawsze z amoniakiem, ale farbowałam się na powietrzu, no i odczekałam do 5 miesiąca. Jak tam wasza waga dziewczynki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pomaranczowa1
Padam na twarz :( bylam rano na zakupach,na ostatniej przymiarce sukni i jestem zadowolona bo w ogole brzuszka nie widac :))) a popoludniu czeka mnie jeszcze lekcja tanca :/ ------ U mnie jezeli chodzi o wage to brzuch spory a waga stoi w miejscu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Justyna29oooo
u mnie waga narazie bez zmian tzn. waga z przed ciazy i ta teraz nie rozni sie, czasem wacha sie 0,5 kg ale w rezultacie i tak wraca do wyjsciowej.ja po obiadku i jak zwykle chce mi sie troche poleniuchowac ale musze dzids jeszcze uporac sie ze skreceniem mebli bo w czwartek to juz wyjezdzamy do polski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja jak zaczynałam z wagą 83 tak teraz mi się waha w okolicach 86... niby na 5 miesiąc 3 kg to nie jest jakoś dużo ale boje się że dobije do setki :( a pozniej bedzie ciezko to zrzucic... Ale o to będe się martwić dopiero jak będe miała mojego skarba w ramionach już :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja osobiście rozjaśniłam włosy zaraz po skończeniu 1 trymestru i pewno w październiku jeszcze raz będę bo mam wesele kuzynki. A co do wagi to ja zaczęłam z waga 65 spadła mi do 61,5 no i na ostatniej wizycie 2 tyg temu miałam 62 kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej Kochane. dziękuje Wam za wszystkie odpowiedzi. Fryzjerka przyjdzie do mnie do domu, otworze okno na szerokość w łazience, włacze jakis wiatrak i mysle ze bedzie ok. Moj odrost ma chyba z 10 cm.i szczerze kiepsko to wygląda. Powiedzcie mi jeszcze co myslicie o tej sukience na wesele : /sukienka-mini-asymetryczna-plisowana-braz-l-40-i3428280150.html. Zawsze nosilam rozmiar 38 i nie wiem czy teraz tez kupic 38 czy moze 40. Ogolnie nie przytylam, tylko brzuch troszkę urósł i nie wiem co zrobic a wymiary nie wiele sie róznią. Co w ogóle o niej sadzicie? Ja juz po obiadku, zrobiłam spaghetti bolognese - a tak się objadłam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×