Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
mon cheri

Dlugie starania o dziecko w dojrzalym wieku . Grupa wsparcia. Kontynuacja!

Polecane posty

Karmi już doczytałam o Twoich wczorajszych osiagnieciach.Mam nadzieje,ze efekt iui będzie jeszcze bardziej zadowalający niż nowy fryz:) Wiem ,ze jesteś zalatana ale jak znajdziesz wolna chwile to poproszę Cie o pomoc w interpretacji badania mojego M. Zmykam do pracy zajrze wieczorkiem,mam odciski od zelazka i niezle bicepsy:P Biest Wyspa Harpera super,plan wykonany w 100%. Buziaki dla wszystkich dziewczyn:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A czemu tu nikogo nie ma? U nas upalny dzień. Wróciłam od dentysty, po południu znowu idę bo z moim zębem niewesoło nadal. Przez ten ból zapomniałam o wczorajszej inseminacji, trochę się wahałam przed tym prześwietleniem zęba ale musiałam go zrobić. Idę zaraz okno w kuchni umyć przynajmniej, goscie na szczęście będę mieszkali u teściowej w domu co nie zmienia faktu, że ruch bedzie jak się patrzy. Szwagier z rodziną jutro wieczorem przylatują z Anglii a teściowa w sobotę przyjeżdża z Włoch. Pozdrawiam was kochane dziewczynki i miłego dnia życzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Coconut jak tylko będę potrafiła to chętnie pomogę, wstaw wieczorkiem wyniki to napiszę Ci co wiem w tej sprawie. W kwietniu prof tłumaczył mojemu M po iui co skąd się bierze w tych parametrach u nas niestety wyniki pozostawiają do życzenia to musiałam sie troche podkształcić w tym temacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karmi_, jezeli masz w zebie jeden niewyloczony kanal to na pewno wdala sie infekcja :( Lekarz powinien dac Ci od razu antybiok. Ale to dziala dopiero po 2 dniach wiec w miedzyczasie srodki przeciwbolowe. Mialam kiedys tak samo, myslalam, ze oszaleje. x Co Ci profesor powiedzial na to, ze pecherzyk juz pekniety? Czy on sobie to notuje ile czasu minelo od zastrzyku na owulacje? Moze trzeba zmienic ilosc odczekanego czasu nastepnym razem? Bo moim zdaniem w inseminacji chodzi o to, zeby plemniki byly juz na miejscu zanim pecherzyk peknie. Mimo to, trzymam kciuki zeby sie udalo! x

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gerwazy pęcherzyk pęka kiedy jest wyrzut piku LH, zalezy to od dojrzałości pęchrzyka przy invitro jest inny zestaw leków, natomiast przy iui to takie raczej gdybanie nawet badanie estradiolu, nie daje efektów bo iui robi sie jesli jego poziom jest miedzy jakimiś tam wartościami i jest spora rozbieznośc także to to samo prawie co testy owulacyjne. Ja zauważyłam, że w tej klinice bardziej robi się na pęknietych pęcherzykach, bo jak raz miałam niepękniety to nie miał ochoty mi robić iui a potem kazał dużo ćwiczyć żeby pęcherzyk pękł jak najszybciej. Przy obniżonych parametrach nasienia nie jest dobrze, gdy plemniki muszą czekać na jajko bo wtedy giną, po obróbce są od razu gotowe do zapłodnienia nie muszą przechodzić fazy katapatacji i jak jest jajko to go od razu napadają;) Ale to wszystko teoria po tyli latach starań to raczej trudno na cokolowiek liczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gerwazy Ty też biegłaś;)? A o ząbka się nie boję jestem pod opieką jednego z najlepszych specjalistów w wojewóztwie, który jest też moim super kolegą z liceum. Prawdziwy fachowiec:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie mam dziś dobrego nastroju bo noc miałam fatalną a roboty tyle, że dziś chyba z firmy nie wyjdę. Chciałam tylko napisać do gościa/gości żeby zastanowił się dwa razy zanim takie bzdury napisze. Gerwazy jest specyficzna i nie każdemu się musi jej styl podobać i nawet mogę zrozumiec polską specjalność i komentarze do niej jak pisze o dobrach materialnych, ale co jest złego w dążeniu do postawienia prawidłowej diagnozy? Dziewczyna ma swoje lata i nie może liczyć jedynie na pozytywne myślenie. Lekarze traktują nas taśmowo, dla większości liczą się statystyki, jak się nie udaje z własną komórką to proszę wziąć kd i po sprawie. Takie jest ich podejscie. Jak można zarzucać komuś że tak naprawdę dziecka nie chce? Oczywiste jest, że chce. Robiłaby to wszystko na darmo, czy z nudów. To że ktos pisze o tym że trzeba żyć chwila obecną, kupuje psa, czy męczy go dziecko znajomych nie oznacza, że matką nie chce być, to może ewentualnie oznaczać, że człowiek próbuje nastawić się pozytywnie do zycia nawet jeśli się nie uda nią zostać. Nie jestem psychologiem, ale nie trzeba nim być, żeby na to wpaść. Wszystkie my, które mamy świadomość że nasze macierzyństwo jest pod wielkim znakiem zapytania mamy lepsze i gorsze dnia, a nadzieja umiera ostatnia. I Co do moich oocytów, to mój wiek nie ma żadnego znaczenia, mam przedwczesne wygasanie czynności jajników, a to oznacza, że każdy zarodek obarczony jest bardzo dużym ryzykiem wad genetycznych. Dlatego też będę je genetycznie badać (jeśli będzie co). Immunologia tez jest dla mnie ważna bo jak już się trafi zdrowy zarodek to nie mogę sobie pozwolić żeby z uwagi na immunologie nie zagnieździł się w macicy. Pozytywne myślenie tez potrzebne ale jeśli szanse na ciąże mają być realne to na nim zaprzestać nie mogę. I Karmi ale miałaś atrakcji, dobrze że jesteś w dobrych rękach bo z zębami żartów nie ma. I Mandarynko trzymaj się z tą @. Ciekawe co powie lekarz bo tak naprawdę nie miałaś przerwy w krwawieniu więc dobrze nie wiadomo jak liczyć dni cyklu. I Pozdrowienia dla wszystkich :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taida, nie mamy wpływu na to, czy ktoś wyraża swoje zdanie, czy też nie. Jednak to my, kiedyś czarne, dziś niebieskie, tworzymy to forum. Ważne, żebyśmy to my się szanowały, inni są tylko przelotem. Nie ma co przejmować się nimi:) Wracając do badań. Gerwazy, a jak będzie dobry zarodek, a Wasze wyniki wykluczą sukces, to co wtedy z nim?.... Karmi, wczoraj oczywiście nie doczekałam się Ciebie:)Miałaś wczoraj dodatkowe "atrakcje", no i mniej czasu na rozmyślania, a to może i dobrze.... Lubię gości u siebie, a najbardziej tych, którzy nie śpią u mnie:PJest to na pewno bardziej komfortowe:DDlatego zapraszamy chętnie znajomych, którzy śpią u siebie:D Wczraj Karmi, dzisiaj Mandarynka u fryzjera:)Która następna?;) Mamy kontynuację tematu i liczenie stron od początku, to może na przykład 100-tna strona mogłaby być ciążowa:PKtóra chętna?:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gosc to cala nasza piekna nacja w akcji! Mam z takimi do czynienia tu gdzie mieszkam w UK. Wiecie o czym marzy przecietny polak? zeby tylko bron boze sasiadowi nie bylo lepiej niz jemu. Wystarczy, ze wspomnisz gdzies przypadkiem ze bylas na wakacjach w tajlandii a nie w turcji to juz sie przechwlasz. Albo mieszkasz w domu zamiast na kupie z innymi. Jasne, przechwalasz sie! :) Wspomnij, ze kupujesz zdrowa zywnosc. Przechwalasz sie! :) Dowiedzialam sie od zyczliwych ze kupuje organiczna zywnosc po to zeby komus zaimponowac :) I tak jest ze wszytkim. Zawisc to nasza narodowa cecha. Nic tak jasia nie wytraca z rownowagi jak usmiech sasiada. Pewnie przechwala sie zdrowymi zebami! :) Lili, co ty sie tak przechwalsz ogrodem? :) taida, chcesz komus praca zaimponowac? :) karmi, musisz tak ciagle podkreslac jakie masz bogate zycie towarzyskie? :) Dosyc tych przechwalek! :) Gdyby gerwazy pisala, ze ma meza nieroba, ktory ja wyzywa,sciubi grosz do grosza, nie ma na in vitro, a z praca ciezko to by tu zaraz bylo 40 pocieszajaych wpisow. A tak to trzeba ja utopic w lozce wody! Jakie to polskie. Gosciu, nie wypowiadaj sie na temat plodnosci bo widze ze w d***e bylas i gowno widzialas. Spotkalam sie z takimi samymi p*****lnietymi komentarzami tylko w polskim srodowisku. teraz trzymam sie od tego z daleka i wychodzi mi to na dobre. Gerwazy, udalo mi sie za 5 podejsciem do invitro gdzie przez caly cykl mialam czarne mysli i ryczalam co drugi dzien ze sie nie uda. to tyle tytulem pozytywnego myslenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jezusie Narazenski i Matko Przenajswietsza, a moze by tak znalezc sobie inne hobby niz moja malosc? ;) x Ludzie, ja tu pisze o naszych wzlotach o upadkach tyle, ze nie w sensie naszego konta :O Jakbym miala sie chwalic to znajdzie sie to i owo :) x Prosze bardzo. Chwalic sie? Czem nie? ;) Nie mam nic do ukrycia :) Pare personalnych szczegolow: skonczylam studia z najwyzszym mozliwym wynikiem jako 3 osoba w historii instytucji o takim wyniku MIMO ze pracowalam 100% podczas studiow i zasypialam za kole kierownicy ze zmeczenia. Potem mialam 13 ofert zatrudnienia, jeszcze zanim studia skonczylam :) Znam wiele obcych jezykow (nie zawsze z zachodniej Europy ;) ), zwiedzilam swiat wzdluz i wszerz, zarabiam na tyle, zeby sobiea WSZYSTKO co chce kupic lacznie z jachtem z zaloga gdybym chciala :) Mieszkam w wynajetym mieszkaniu ale mam domy na lazurowym wybrzezu, ktore wynajmuje :) Zreszta wynajem mieszkania kosztuje nas tyle co kupno penthouse przy Central Park'u w NYC wiec gdybysmy chcieli mozemy kupic :) Kiedy mam dolek M przynosi mi na pocieszenie prezenty jak ostatnio kolczyki z serii the Great Gastby z Tiffany's, ktore warte sa…bardzo duzo :) o czym naturalnie nie wspominam, zeby nikogo tu nie urazic. Jezeli pada przysyla po mnie limuzyne z szoferem :) zeby mnie przywiozl do domu razem z rowrem :) Chwalenia cd... Na wszystko zapracowalismy sobie obydwoje sami. M tez mial ciezkie dziecinstwo tylko ze urodzil sie z mozgiem za dziesieciu. A z wzdziekiem za 20-tu! ;) Czy ja komus bronie isc nasza droga? Kazdy z Was moze podazyc za naszym modelem i miec dokladnie to samo. Po co marnowac energie na zazdrosc? Przyloz sie do pracy i wyksztalcenia i bezdiesz miec to samo! Ok, mam kontynuowac? Prosze bardzo. Zarowno dla mnie jak dla M koszty Colorado to pikus. Nawet nie podchodzi to do znikomej czesci naszych zarobkow. Mozemy i 10 razy do IVF w Colorado podchodzic. Albo 20. Noi co z tego? Czy dlatego ze zarabiamy dobrze jestesmy inni? Nie jestesmy, mamy te same mysli i marzenia…Tylko niestety, tak jak i nasi znajomi, sparzylismy sie juz nieraz na takich "gosciach", ktorzy by nas najchetniej na gilotyne wyslali w celu rownosci i braterstwa :O Jakie chwalenie sie? Cokolwiek nie napisze o zyciu jest juz i tak 10 razy ocenzurowane zeby przypadkiem nikogo nie urazic. Tylko, kuzwa, nie mam wplywu na zycie innych ludzi! Niektorzy po prostu koncza na 8 klasie. I widze, ze lubia pisac na kafe :) Zadziwia mnie i to niezmiernie, ze nawet najbardziej proste szczegoly z mojego zycia moge byc uwazane za przechwalanie sie. Zwyczajnie dzielilam sie moim codziennym zyciem…choc juz i tak wypranym ze wszystkich "ofensywnych" szczegolow :) Widocznie pranie bylo niedokladne :) x KARMI, wczesne ale serdeczne zyczenia urodzin w sobote!!!! Bedziemy sie wspolnie starzec tego samego dnia 🌼 Chyba, ze cos przekrecilam ;) x Zycze Wam milego zycia!!! Dam sobie pauze na kafe. Przed nami teraz duzo przygod, nowych doswaidczen i wiadomosci, ktore zamierzam dzeilic wylacznie z zyczliwymi osobami. Zycze Wam powodzenia! x TAIDA, Europejski expert immunologiczny do ktorego sie powinnas zwrocic to dr. Mónica Redondo z Barcelony. Ona wspolpracuje z dr. Braverman z NYC. Popatrz na ich strone internetowa. Na pewno potrafi dokonac wlasciwej diagnozy. Zycze Ci powodzenia bardziej niz potrafisz to sobie wyobrazic! :) x Ahoy! :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No i powiedziała co wiedziała :) Gerwazy daj sobie spokój z gośćmi, niech każdy sobie myśli co chce, jeszcze tego brakowało żebyś zniknęła przez pomarańczowe wpisy. Przecież wiesz jak jest u nas w PL tak jak wcześniejszy przyjazny gość napisał, że tutaj najlepiej jak się narzeka na męża, pracę, dzieci szefa, biedę, jeszcze parę dekad minie zanim Polacy sami o sobie nauczą się mówić w pozytywach i doceniać swoje mocne strony. Czekam na bezpośrednie relacje z Kolorado i mam nadzieję, że pomimo wpisów pomarańczy będziesz opowiadała nam na bieżąco jak sytuacja i jak spędzasz czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No i powiedziała co wiedziała :) Gerwazy daj sobie spokój z gośćmi, niech każdy sobie myśli co chce, jeszcze tego brakowało żebyś zniknęła przez pomarańczowe wpisy. Przecież wiesz jak jest u nas w PL tak jak wcześniejszy przyjazny gość napisał, że tutaj najlepiej jak się narzeka na męża, pracę, dzieci szefa, biedę, jeszcze parę dekad minie zanim Polacy sami o sobie nauczą się mówić w pozytywach i doceniać swoje mocne strony. Czekam na bezpośrednie relacje z Kolorado i mam nadzieję, że pomimo wpisów pomarańczy będziesz opowiadała nam na bieżąco jak sytuacja i jak spędzasz czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Oj, Gerwazy ! Gdyby w twojej przechwalance pierwsze zdanie bylo prawdziwym to nie popelnilabys drugiego i kazdego nastepnego. Ciao !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, pogoda robi się piękna, Gerwazy super tekst, ja ci absolutnie nie zazdroszczę, nawet bym się z tobą nie zamieniła, wolę moje skromne życie w którym jestem naprawdę szczęśliwa, lubię czytać twoje teksty bo chociaż na chwilę mogę się przenieść w twój świat, daj spokój i pomarańczami się nie przejmuj , nie odpisuj im, pozdrawiam wszystkie , miłego dnia, spadam do roboty ale mi się nie chce, wolałabym wyjść z wózkiem na spacer, ech proza życia,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ty gerwazy matka nigdy nie bedziesz bo na to nie zaslugujesz. Bog wie co robi. twoj maz tez z toba dlugo nie wytrzyma.Kopnie cie w d*pe zanim sie obejrzysz :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
uf goraco sie tu zrobilo ! x Jolka wlasnie to jest sedno sprawy , ja se moge na moje zycie ponarzekac , bo czesto daje mi powody , ale sie nie zamienie z nikim. X Gerwazowa tak tu nie wypisuj , bo mnie w kompleksy wpedzasz , ja mam mozg przecietny , nawet nie moge zapamietac jak sie pisze marzenia? :) wyniki zawsze bardzo dobre , ale ciezko , ciezko wypracowane , bo dla rownowagi dostalam z gory wytrwalosc za 10-ciu ;). za to zrownowazone duza iloscia pecha ;) Jesli pani sekretarka zgubi czyjejs papiery , to na pewno moje . Jesli zepsuje sie bankomat , to z moja karta w srodku , takie d*perele utrudniajace zycie na kazdym kroku , ale czasem i cukierka za wytrwalosc dostaje jak teraz ! i tylko modle sie , by mi go nie ukradli ;) X W moim bardzo barwnym zyciu , mialam bliski kontakt z wieloma ludzmi z roznych grup spolecznych i roznych krajow i...... wszyscy maja podobne pragnienia i potrzeby i kazdy kto stara sie ulozyc swoje zycie najlepiej jak potrafi jest godny szacunku ! jeden jest zdolny , inny nie , jeden ma super start, inny musi sie przebijac przez trudnosci nie do wyobrazenia dla nas... przede wszystkim trzeba tolerancji .... I szanuje absolutnie kazda osobe tutaj , ktora innych nie obraza ... To jest grupa wsparcia i kazda kobitka tutaj ma podobny problem i pieniadze nie zalatwiaja tu wszystkiego ... wiec moze tak zejdzmy z tematow , ktore nas dziela i skupmy sie na tym co wazne , bo tu chyba ostatnio malo kto ma ochote pisac przez te przepychanki ! X naturalnie zaraz mi sie dostanie za madrzenie i wtykanie !!! ale szkoda tu tej atmosfery i tego w jaki sposob wspieralysmy sie nawzajem ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I prosze mi tu słuchać naszej założycielki bo dobrze mówi, pozdrawiam Moncheri. Jola lada dzień masz wakacje dasz radę wytrzymasz do końca roku. U mnie dzisiaj następny dzien upału zimą miałam Syberię a teraz Afrykę, ale jest ok:) Do godziny 9 rano zdążyłam umyć okna w garderobie i salonie wielkie, firanki lśnią i zaraz jadę na działkę pewnie się opalę. Po działce na 15 min do pracy potem z córką do okulisty potem do kosmetyczki a potem znowu na działkę.........i zaznaczam, że nie jestem na amfetaminie;) No to miłego dnia dziewczynki kiedy Rachela wraca?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Gerwazy z twojego meza to musi byc niezla ciota skoro lazi z toba po lekarzach zamiast ci wytlumaczyc raz a dobrze zebys sobie dala spokoj. Lekarze ci powiedzieli, ze nie masz szansy, tracisz tylko czas i pieniadze. Przy tym wcale nie chcesz miec dziecka tylko nie dociera do tej rozkapryszonej mozgownicy ze nie wszytko da sie kupic. Trzeba bylo myslec o dzieciach wczesniej. Takie karierowiczki jak ty czesto tak koncza. Same i zgorzniale. Z taka baba zaden normalny facet nie wytrzyma na dluzsza mete.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karmi odzdrawiam :) ja dzis w domu , bo mamy to bierzmowanie : biszkoptowe z truskawkami juz sie schlodzilo , czekoladowe dochodzi , potem musze wyskoczyc po zakupy i ogarnac chalupe , bo m nie udalo sie wziasc wolnego /kocham !!! wszystkich szefow :( / x wczoraj moj wycienczony ciaza organizm, padl po wrazeniach ostatnich tygodni , udalo mi sie zjejsc cos konkretnego , troche cukru i zapadlam w sen zimowy spalam z przerwami na siusiu , pic itp. od wczoraj piatej do dzis 7 rano ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny, niestety kiepsko tu się zrobiło. Mozna udawać, że ignoruje się pomarańczowe wpisy ale to bedzie tylko udawanie. Ja niestety z natury unikam miejsc gdzie jest chamstwo więc też jestem zmuszona ograniczyć pobyt tutaj. Napisze jeszcze jutro co powie mi lekarz, a potem zobaczymy. Gerwazy Dziękuje za kciuki, to się czuje że są szczere. Ja też bardzo Ci kibicuje i czuje, że osiągniesz swój cel. I Dziękuje tez wszystkim pozostalym dziewczynom, które piszą pod niebieskimi nickami. Jesteście super. I Mon cheri Dbaj o siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do goscia! Oto ukazuje sie z setny raz POLSKA kraj pseudo katolicki i pseudo tolerancyjny. Podobno pisza na tym forum mamy. Dziwic sie potem, ze u nas tacy podli ludzie? Popatrzcie kto ich wychowuje. Jaki trzeba miec podly charakter zeby takie rzeczy tu pisac. Ogarnij sie gosciu bo kipisz zawiscia i zloscia! Jeszcze Pana Boga w to wszytko wciagasz? Zebys sie tylko wlasnym jadem nie udlawila :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czekoladowe gotowe :) x Taida probuje ;) no wlasnie rozumiem , ze nikt nie ma ochoty pisac , jak wypowiedzi sa wciaz poprzetykane zlosliwosciami :( Dawaj przynajmniej od czasu do czasu znac jak tam wyniki i postepy , mam nadzieje ,ze znajdziecie jakies rozwiazanie . Trzymaj sie , mocno zycze powodzenia , a co tylko ja mam sie tu tak meczyc na kolanach przed muszla klozetowa ;) x drogi gosciu , albo goscie : slyszalysmy wszystkie , Gerwazowa tez ... wyraziles swoje zdanie-wielokrotnie , nie dalo sie nie zauwazyc i wystarczy ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, Mon cheri napisz czy coś brałaś , np clo czy d*phaston albo inne suplementy, czy dałaś spokój i zaskoczyłaś sama, ciekawi mnie to , bo może warto odpuścić aby był efekt, Karmi powodzenia, Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taida33 nie pozwólmy dziewczyny rozbić pomarańczowym naszego topiku, bo o to im chodzi, ja ich w ogóle nie czytam - jak widzę gość to omijam,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Widzę właśnie, że nasz tpopik sięgnąl dna. I bardzo m iprzykro, Biest miałą gorsze chwile, było spiecie jakiśc czas temu pomiędzy dwiema fajnymi babeczkami, ale z przykrością muszę stwierdzić, że to przez Ciebie Gerwazy tak się dzieje. Nie wiem, ostatnim wpisem jeszcze dołożyłaś do pieca. Ja jestem dużo młodsza od Was a stać mnie też na wiele, wiele, więcej niż rówieśników ale nie pisałam o tym, chcialam sie skupic na wątku. Szkoda, że Gerwazy nie zrozumialas po co tutaj piszemy. No i prawda- to jest twój kaprys, maleństwo wcale nie marzy ci sie. Teraz to już emeryturka i jedxcie po świecie za tą kasę, cóż wam pozostaje..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaffffkkkkka
kolejny dowód na to, że wykształcenie nie zawsze idzie w parze z inteligencją, klasą i kulturą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×