Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
mon cheri

Dlugie starania o dziecko w dojrzalym wieku . Grupa wsparcia. Kontynuacja!

Polecane posty

Hej dziewczyny, poniżej wklejam listę badań jaką trzeba zrobić przed pierwszą wizytą w Invicta. Większość to standard ale są dwa, które pierwszy raz na oczy widzę więc może komuś ta lista będzie pomocna. Anty-Muellerian Hormon (AMH) Inhibina B( INH -B ) Białko wiążące hormony płciowe (SHBG) Estradiol (E2) Hormon folikulotropowy (FSH) Hormon luteinizujący (LH) Prolaktyna (PRL) Przeciwciała przeciw peroksydazie tarczycowej (p/c anty-TPO) Siarczan dehydroepiandrosteronu (DHEA-SO4) Test z metoclopramidem x 2 (Test z MTCx2) Testesteron (TST) Hormon tyreotropowy (TSH)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka dziewczyna Jestem po wizycie u endokrynolog.Prolaktyna super wynik,progesteron z poprzedniego cyklu nie jest zły ale mimo wszystko powinien być wyższy.Zaniepokoiły ją moje plamienia więc na wszelki wypadek kazała m dziś zrobić betę bo jak powiedziała lepiej sprawdzić bo nigdy nic nie wiadomo.Generalnie zrobiłam tą betę plus tsh ale wątpię żeby po drodze jakaś ciąża się przyplątała.W każdym razie powiedziała żebym jak najszybciej udała się do gina.Termin mam na 21.06 więc jeszcze 1,5 tyg a plamienia coraz większe:( Uff grunt to zachować spokój. Pozdrawiam Was laseczki i idę jakieś czary odprawiać które deszcze i burze przegonią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie babeczki :) 🌼 Mandaryneczko droga ja na Twoim miejscu przyspieszyła bym wizytę dzwoniąc i mówić ze plamienia są od wizyty i ze się nasilają powinien cie przyjąć od ręki bo ewidentnie coś się dzieje co trzeba sprawdzić.Nie czekaj tylko dzwoń bo do 21 jeszcze dużo czasu 🌼 Pozdrawiam was wszystkie ;) 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja droga a nie masz jakiegoś innego w zastępstwie??? Bo wiesz to jeszcze sporo czasu a mówisz ze się nasilają te plamienia więc coś tego przyczyną jest albo nie wiem do szpitala pojechać przedstawić problem i już na ginekologie pewnie cię ktoś zobaczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No zobaczę jak będzie.Jeśli do dwóch dni mi nie przejdzie to pójdę do innego.Może to rzeczywiście jakaś pęknięta torbiel endokrynolog tego nie wykluczyła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam, ale pogoda u mnie do bani leje, leje i leje, poza tym proza życia, czuje zmęczenie materiału , czekam na wakację , Mandarynko u mnie plamienia ustały, tylko po d*phastonie cycki bolą, poza tym jestem senna jak niemowlę , co dziennie robię popołudniową drzemkę, właśnie zamierzam wskoczyć do łóżka chociaż na pół godziny, pozdrawiam miłego dnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jolka, Ty coś ostatnio cały czas masz taką sobie pogodę....U mnie znowu lato. Ivanka, odezwij się i potwierdź, że u nas cały czas ładnie:) Mon cheri, to już nie jest zabawne.... Coco, no to miałaś fantastyczną ucztę dla ciała i podniebienia:DPiszesz, że dietetycznie jadasz, to rzeczywiście wczoraj miałaś prawdziwe szaleństwo:)Fajnie, że jesteś zadowolona:) Karmi, ja nie mam opanowania w truskawkach. Ostatnio tak się opiłam koktajlu, myślałam, że eksploduję:D SM🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U nas cały czas leje masakra co za pogoda :( Wczoraj było straszne gradobicie obłęd myślałam że zaraz nie wiem szyby wylecą tak waliło to była chwila a ile szkód ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mam nadzieję że Mon Cheri sobie w kulki leci i poszła na inne forum tzn nie chcę tego ale nie biorę nawet pod uwagę że coś jest NEI TAK JAK POWINNO!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej w nic nie lece i nigdzie nie bylam , tylko od czwartku nawet kompa otwartego nie mialam , wracalam pozno do domu i padalam jak kawka ;) W czwartek skladalam do 24 dziecku dom na wystawe - miasto przyszlosci ;) , w piatek od 16 - 22 statystyka , sobota i niedziela seminarium z psychologi ! Niec zyja studia i praca :( A dzis po pracy pojechalach kupic sobie cienkie gacie z miejscem na poczatki brzucha , bo zrobilo sie goraco a ja wchodze tylko w zimowe spodnie ;) Ledwie zaczelam , nawet sporo schudlam a brzuszysko juz mi wystaje ! X Ivanko kochana , no gdzie Ty po tych nieszczesnych urodzinach ??? X Coco gratulacje wielodniowych obchodow rocznicy :) X Karmi to trzymam kciuki za to podejscie ! X Mandarynko no lepiej by bylo , by to jednak taki powod :) X SM pozdrawiam dzieki za pamiec :) X Rachelko urlop piekny , tylko czemu na zdjeciach taka smutna zawsze ! X Tesso pytalas o poczecie : przypadkowo obudzilismy sie w nocy nad ranem i z draku lepszego zajecia ;) ..... , kilka godzin poznie tego dnia czulam ze owu przyszla :) X Sorry jeszcze wszystkiego nie nadrobilam :( Jolka , Taida , Gerwazy , Biest , Moncia pozdrawiam :) i wybaczyc o kim zapomnialam :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I mnie!!!:D Fajnie, że się odezwałaś:)Wiesz, my tu wszystkie o Tobie myślimy i czekamy na bieżące informacje. Takie niecierpliwe z nas kobietki:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Liilly i wlasnie uzmyslowilas mi , ze do Ciebie mial byc moj pierwszy wpis :) Tak to jest jak cala krew w dooopie , to mozg cierpi !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka, pozdrawiam nadal z ciepłego kraju! Mon cheri, zaczęłabyś się oszczędzać dziewczyno! Zapewniam Cię, że jestem bardzo pogodna na zdjęciach, nie chciałabyś widzieć jak wyglądam smutna :D Jeszcze raz pozdrawiam wszystkie koleżanki!!! 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dziewczyny, mam prośbę. Jestem "obca" w sensie nie piszę z Wami, jestem przed 30-stką, mam syna, teoretycznie nie pasuję do Was ;-) mam tylko krótkie pytanie jak Wy u licha czujecie że macie owulację,,,chciałabym poznac swój organizm i ucze się u staram i nic nie poznaje i nie wiem :-( pomożecie? dziekuje!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No nareszcie Mon cheri Ty to wystawiasz moja cierpliwość na probe:D Ja tez tak cos ostatnio budze M po nocach pewnie po tej argininie:P Ivance to klapsy na gola pupe się naleza.Uwazam,ze powinna przemyslec swoje niegodziwe postepowanie kleczac w kacie na grochu:P Cheri baby lady jak się czujesz,jesz cos czasami?Co tam masz kochana z tej psychologii jak znajomy temat to mogę za Ciebie lekcje odrobić:) Liilly bylam na rolkach i jutro raczej do pracy nie pojde tak mam ryjek zjechany.Ale nie szkodzi Biest dala cynk o fajnym serialu wiec nudzic się nie będę.Zreszta mam na jutro naszykowana taka fure prasowania przed urlopem,ze chyba do niedzieli mi zejdzie.Bo ja z tych co caly dorobek z szafy zabieraja bo akurat to będzie najbardziej potrzebne i ulubione:P SM kochana jak Ty znosisz te zmienne pogody?Ja się dzisiaj dwa razy przebierałam bo u mnie cztery pory roku:O Gerwazy kupiłam dzisiaj kolejne VooDoo jak Ty to mówisz o wdzięcznej nazwie PYCNOGENOL od jutra sprawdzam co to za smaokolyk. Wszystkie dziewczynki serdecznie pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mon cheri, od razu mi lepiej:D Tak, ja też jestem za tym, żebyś się oszczędzała. Pisania z nami jednak nie pomijaj;)W końcu kto z kim przestaje...ten zachodzi w ciążę:D Rachela, odzdrawiam Cięz ciepłej okolicy niekoniecznie ciepłego kraju;)Zdjęć wprawdzie nie widziałam, ale jestem pewnia, że masz powody do uśmiechu:) Na mnie pogoda też ma wpływ. Dzisiaj w pracy mało nie zasnęłam na siedząco..... Coco, ja roluję się raz w tygodniu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Coco czuje sie ,szczerze mowiac, totalnie do d....y , ten weekend dal mi tak popalic :( Ale to bylo wszystko juz wczesniej zaplanowane :( , a w piatek corka ma bierzmowanie :chalupe trza ogarnac, jakas wyzerke zrobic - ja chce urlopu !!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rachelko ogladalam je i wszedzie taka jestes powazna i zamyslona ! A fajne te wasze wspolne zdjecie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Liilly - trudno sie oszczedzac , bo doganiaja mnie stare sprawy ;) A pisac ;) , czasem jestem tak zmeczona ze wieczor przeleze , albo przedrzemie i nawet nie zagladam ... Albo klecze przed klozetem ! Bede szczesliwa jak mi w koncu troche przejdzie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MonCheri, dobrze, ze u Ciebie wszytko w porzadku! Nie masz pojecia jak sie ciesze, ze sie w koncu udalo! I lubie czytac kazda update! Moje wiadomosci sa tragiczne:O Przez lekarzy nauczylam sie, ze kazdy musi byc wlasnym adwokatem wiec praktycznei zmusilam moja lekarke do wykonania testu krwi na DQAlpha/HLA sharing. Ona nie chciala :O Chodzi o to, ze kazdy z na ma dwa geny DQ Alpha, jeden od mamy drugi od taty. Kazdy embrionek ma rowniez te dwa geny, jeden od mamy, drugi od taty. Teraz, w wielkim uproszczeniu, kiedy zarodke trafia do macicy wysyla sygnaly zanim sie zagniezdzi. A macica ze swej strony sprawdza czy pozwolic sie temu "obcemu" zagniezdzic. Niestety jezeli "ten obcy" nie jest wystarczajaco genetycznei zroznicowany od wlanego organizmu macica rusza do ataku :O bo dochodzi do wniosku ze chodzi tu o wlasna komorke, ktorej nagle cos odbilo (na przyklad chce zrobic zlosliwego guza...) i wydziela ja z organizmu. Wyglada to tak, ze dla przykladu, M ma DQ Alpha A i B a ja A i C :( Co oznacza, ze mamy 50% szanse ze nasz zarodek ma dwa DQ Alpha geny A i A (od M jeden i ode mnie jeden) :( Do ciazy wtedy wogoel nei dojdzie bo komorka nie jest wystarczajaco genetycznie ode mnie zroznicowana :O Ale to nie wszytko :O Nie mam sily nawet pisac... Ale moze komus innemu pomoze. U M jak rowniez i u mnie stwierdzono DQ Alpha allel 01.02 - ktory sam z siebie jak napisal Niemiecki lekarz w opinii, jest to zwiazane z nawykowymi wczesnymi poronieniami. Nie wystarczy, ze obydwoje mamy gen ktory za te wczesne poronienia badz brak implantcji jest odpowiedzialny. O nie! Dodatkowo, w ogole to, ze obydwoje mamy ten sam gen zwiazane jest rowniez z podwyzszonym ryzykiem poronien :O Ale to nei wszytko :O W dodatku do tego co powyzej ja mam przeciez jeszcze jeden DQ Alpha gen, a jakze! Nazywa sie to HLA-DQAlpha 03.01 - niestety on tez dodatkow o sam w sobie wskazuje na wysokie ryzyko wczesnych poronien :O Jak sie wyrazil Niemiecki lekarz "przy tych kondycjach istnieje dla ewentualnej ciazy niezwykle skomplikowana sytuacja pod wzgledem konstelacji HLA. Jak sie to wszytko tlumaczy z Polskiego na naszy? Ano, ze nasze szanse wlasnie spadly do zera :-D Jedyne co mozemy zrobic to ewentualnei transferowac po jednym zarodku - liczac na to, ze zarodek wzial od M ten gen DQ Alpha , ktorego ja nie mam (szansa 50-50). Albe znalezc kogos kto nam ciaze donosi - gestational carrier, ktora nie mialaby naszych DQ Alpha genow:O W Colorado to by chyba bylo cos kolo doatkowych 30 tys. euro. Oznacza to, ze Wiesbaden nie mialam najmniejszej szansy. Bo nawet jezeli w 3 zarodkach transferowanych byl jeden ok to i tak nie mial szans, jezeli jeden z tych innych byl "za bardzo podobny do mnie" bo moje cialo natychmiast go zabilo jako wlasna "dziwna" komorke jak raka i wydalilo wszystkie na raz :( W tym momecie nie wiem czy to nawet ma sens kontynuowac. Bo nawet jezeli bysmy cudem mieli normalne zarodki to ja mam znikome szanse na ciaze z nimi - jestesmy z M zbyt podobni do siebie genetycznie :O Szkoda by mi bylo ich marnowac :O Jednak wiemy, ze istnieja ludzie ktorzy maja te sama dwa geny DQ Alpha - A i A powiedzmy. To znaczy, ze ciaza sie udala pomimo tego, ze dzieck bylo od mamy niezroznicowane genetycznie . Tyle, ze nikt nie wie jak i jak zreplikowac ten mechanizm :O :( Medycyna JESZCZE nie zna na to odpowiedzi. Tylko dla mnie jest za pozno :( Poszlam po tym wszytkim z M na steaka i wypilam butelke wina :O :( Nie wiem czy to ma sens to Kolorado leciec :O Mam tego dosyc :O Ogolnie mam tego wszytkiego SERDECZNIE dosyc. M gra na gitarze i znosi coraz to lepsze wino z piwnicy. Kolo 23.00 powinnismy dojsc do naprawde dobrych butelek :-D Mam wisielczy humor... Czy w Polsce wolno zetrudnic inna koniete do donoszenia ciazy? W Niemczech naturanie nie wolno :( :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Widze, ze chaotycznie napisalam, ale emocje mnie ponosza. To jest tak, ze M ma geny: DQ Alpha 01.02 i DQ Alpha 02.01 A ja mam geny: DQ Alpha 01.02 i DQ Alpha 03.01 czyli gen DQ Alpha 01.02 wystepuje u nas obydwojga. Faktory ryzyka: DQ Alpha 01.02 (mam ja i M) sam w sobie jest odpowiedzialny za wysokie ryzyko wczesnych poronien. DQ Alpha 03.01(mam tylko ja) sam w sobie jest odpowiedzialny za wysokie ryzyko wczesnych poronien. DQ Alpha 01.02 u obydwojga jeszcze bardziej podwyzsza ryzyko poronien! Komorka dawczyni w naszym przypadku nie ma sensu bo dalej bedzie egzystowac match miedzy genem M a moim :O No chyba, ze bedzie przetestowana na DQ Alpha matching ze mna. Mam nadzieje, ze to jasniej tlumaczy nasza sytuacje :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja nie wiem Gerwazy co o tym sądzić genetyka jest taka trudna........pozostało Ci tylko czekać na wizytę w Kolorado, niech oni się wypowiedzą w tej sprawie. MonCheri kiedy pójdziesz na zwolnienie, bez sensu żebyś jeszcze pracowała, kiedy masz wizytę u tonika? Coconut a jakie u Ciebie plany z tą iui? zapomniałam co mialam dalej napisać...... Aha i ja też polecam serial Spartakus, pamiętam jak mnie wciągnął skubany, nie wspomnę o czystej krwi i mam nadzieję na następny sezon. Ja już dzisiaj po zastrzyku jutro jadę na zbieg a potem do fryzjera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gerwazy:( ja nie wiem co powiedzieć:(:( Z surogatkami u nas nie jest tak latwo bo ciagle się słyszy o procesach,ze niby matka która urodzila nie chce oddac dziecka albo paragrafami strasza i oskarzaja człowieka o handel zywym towarem:O Nie wiem kochana,moje zdanie pewnie i tak nie ma znaczenia ale tak daleko zaszlas,masz srodki i możliwości wiec idz dalej.Jezeli koszty Clorado nie pozbawia Cie chleba dnia powszedniego to wydaj je najlepiej jak potrafisz.Czyli na Colorado.Chociaz ja na Twoim miejscu poszukałabym jeszcze szczęścia w Wiedniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karmi - pojde jak mi ktos raczy takie dac :p Tu sa Niemcy , znam przypadki kobiet ktora jako terapeutki pracowaly normalnie prawie do porodu i inna co po invitro z blizniakami stala pracowala w piekarni do 28 tygodnia - zwolnienie jak jestes chora dostaniesz , a moja ciaza poki co wygladala ok .... X Na razie probuje sie umowic z szefem nr 1 na polowe godzin , pani nr 2 nie widzi nic niewskazanego w tym co robie - ale jest szansa ze dostane na najblizsze wtorki L4 , bo mnie zapachy do .... doprowadzaja . Przyszly piatek mam kontrole , to zobacze czy male dalej sie rozwija i ewentualnie genetyczne usg , bo sprobowac ykryc ewentualne wady genetyczne ! X Gerwazy surogatek szuka sie za wschodnimi granicami Polski - z tym ze tez nielegalnie , za to duzo mniej kosztuje. Powiem Ci szczerze , ze uwazam , ze robisz blad grzebiac we wszystkim tak gleboko ... Duzo ludzi ma tego typu zgodnosc, lub innego niezgodnosci , a jeszcze milionow rzeczy nie wiemy i nie poznalismy... Ale ludzie sie rozmnazaja i w wielu beznadziejnych przypadkach doczekuja sie potomstwa . I u was jest iles tam procent szans ,pytanie czy uda sie trafic , ale im wiecej negatywow wynajdziesz , tym szanse mniejsze , bo efekt placebo jest udowodniony - czyli cala sprawa zaczyna sie w Twojej glowie !!! Ja jestem takim przykladem niewytlumaczalnym !!! Mimo rezygnacji , gdziesz tam kolysala sie mysl , ze jeszcze bede w ciazy , absolutnie absurdalna po 13 latach - sama sobie odpowiedz - i u mnie na pewno nie chodzilo o odpowiednie jajo , mialam zawsze super wyniki i staralam sie jako mlodziutka koza i 2 razy wpadlam wczesniej bez staran ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gerwazy poczytaj o tym w necie bo wiem ze w Pl to nie jest zabronione ale tez oficjalnie nie masz praw do tego dziecka jesli ci kobieta nie odda w akcie adopcji ze wskazaniem. Coconut ja obejrzalam ten serial juz, zabieram sie za inny. Wybaczcie ale paru ostanch stron nie czytalam i nie wiem co i jak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zapraszam na kawkę. Moncheri może uda Ci się jakoś przekręcić tego gina na zwolnienie, weź go na litość może:)A Twoje badania maluszka na pewno wyjdą dobrze, może wtedy będziesz spokojniejsza o ciążę. Taida, ale imponująca lista badań trzymam kciuki za powodzenie i wizytę. Gerwazy wiesz co jak podjęłaś już decyzję o Kolorado to trzymaj sie ich opinii najbardziej. Jolka a u Ciebie kiedy termin @? Rachela ile można na wakacjach siedzieć;) Biest Ty tez chyba latem zaczniesz kręcić się już za badaniami przed invitro. Ja mam do końca tygodnia urlop, musze się przygotowac na przyjazd szarańczy z całej Europy.......ale dzisiejszy dzień już zajęty cały, o godz 12 jadę do kliniki, około 14 iui, potem 15.30 mam fryzjera i pewnie aż wieczorem wrócę. Na razie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A zaraz będę gotowała flaki z boczniaka własnego wyhodu, tylko jeszcze nie wiem jak się je robi;) dziewczyny co się dzieje z Ivanką, może z jej tatą coś nie tak, bo długo się nie odzywa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ha ha pierwszy raz w życiu na pomarańczowo pojechałam nawet nie wiedziałam, że to takie proste :):):):):):):):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karmi kurcze tez sie tak nad Ivanki tata zastanawiam niestety , jak sie sytuacja pogorszyla to nic dziwnego , ze ani czasu , ani ochoty nie ma na wchodzenie na jakies fora , oj zeby nie to :( Na boczniakach nie znam sie wcale , ale od czego mamy interneta ;) ... Musze leciec ;) obowiazki czekaja :) Owocnego laczenia gamet zycze :) !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×