Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
mon cheri

Dlugie starania o dziecko w dojrzalym wieku . Grupa wsparcia. Kontynuacja!

Polecane posty

Gość tujka
Olivio, słońca nad morzem nie brakuje. Pozdrawiam wszystkie dziewczyny wakacyjne:) OneWish, zanim dawczyni zacznie i zakończy stymulację minie jeszcze trochę czasu, urlop wiec trwa nadal. Nie ma co odwlekać, może to właśnie ta? A Ty masz jakieś specjalne wymagania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Megi polecam Wszystkim zabieg endoschraching. Tez nie mialam nigdy problemow z endometrium, ale tu chodzi tez o "odswiezenie" sluzowki macicy, takie celowe mikrouszkodzenia, ktore polepszaja ukrwienie i zwiekszaja szanse dla zarodka zeby sie zagniezdzil. Moj niemiecki lekarz mi tego nigdy nie proponowal, ale znajoma ginekolog z Polski podsunela mi ten pomysl i namowilam swojego lekarza na ten zabieg. Wlasnie po tym zabiegu nosze w sobie moje blizniaki:) Przypominam, zeTujka tez przy ostatnim podejsciu tez to miala, niestety ciaza sie nie utrzymala, ale cos ruszylo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Coco - masz dobre ❤️ ale my widzisz przejmujemy się Wami i czekamy na każdą wiadomość :) To,że u Ciebie wszystko w porządku pozytywnie mnie nastraja, sądzę,że pozostałe dziewczyny także :) Cieszę się zatem, że wszystko w porządku, a maluch już całkiem "pokaźny" :D x Stefania-witaj kochana! ja miałam na myśli to,że chciałam odpocząć od tematu, A tu dzwoni klinika i już po moich wakacjach :):) nie chodzi mi o zsynchronizowanie cykli mojego i dawczyni, bo i tak podejdę nie prędzej niż we wrześniu, a najchętniej w październiku. Chodzi mi o to,że np. teraz jestem na HTZ-biorę plastry, z którymi mam problem bo nie trzymają się skóry i lekarz zalecił mi lek doustny. Nie wiem czy go brać czy nie.. W sumie to dawczyni będzie sie dla mnie stymulować, mąż odda nasienie. Za jakieś 3 tygodnie będzie wiadomo ile jest zarodków, trafią na zimowisko a my daleko!! Nie wiem jeszcze dokąd lecę, marzę o Dominikanie, ale po ostatnim inv dostaliśmy tak po kieszeni,że jeszcze do tej pory boli (22tys) a tu kolejna procedura. Oczywiście, nie łapię się na program rządowy. Skorzystam z endoscratchingu, na pewno :) X Tujka -tak też myślę i dziś dzwonię jeszcze do lekarza zadać mu klika pytań dot. dawczyni i całego programu i jestem zdecydowana. Nie mam wymagań. Zaznaczyłam jak bym chciała by dawczyni wyglądała fenotypowo, czyli by miała moje cechy (170cm, blond włosy, zielone oczy) bo by była zdrowa to wiadomo.tylko tyle :) radzisz wykonać mi jakieś badania przed tym programem??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Coco ja myslę tak samo jak One. Dobre wiesci nastrajają pozytywnie i dają nadzieję że i nam się uda więc niech nie będzie Ci dziwnie :) x One super wieści. Zaskoczenie ale pozytywne. Coś się dzieje i to najważniejsze. Też bym chciała już działać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
One, chyba nie ma co cudowac z badaniami. Zrób tylko ten endoscretching. To naprawdę może zadziałać. Jestem tego przykładem. A Ty masz pełne wskazania, kilka nieudanych transferów bez śladu implantacji przy dobrym endometrium czyli jakoś tę implantacje wspomóc trzeba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja myślałam, ze po moim porodzie i potem byłam wyczyszczona ( chyba sie to nazywa łyzeczkowanie )wiec myśle ze to coś podobnego do tego endoscretchingu, albo sie mylę? X Coco!!!! super wieści, to wspaniałe uczucie jak sie widzi maleństwo jak tobie macha:-) czekamy na nowe wieści. X Stefanio u ciebie już tez nie długo końcówka. X One, jesli ci na to finanse pozwalają, to decyduj sie. Jak to sie mówi, kuj żelazo póki gorące. Ja zawsze za długo czekałam, pomiędzy moimi zabiegami i teraz mam za swoje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Megi nie do konca to samo... Jak leczyć niepłodność Leczenie hormonalne i metody zapłodnienia Techniki zwiększające szanse na uzyskanie ciąży IMSI Oosight Kokultura Biopsja endometrium Embryo Gen Embryo Glue Primo Vision System Biopsja endometrium ang. endometrial scratch Czym jest biopsja endometrium? Jak może pomóc biopsja endometrium? Dla kogo jest biopsja endometrium? Czym jest biopsja endometrium? Biopsja endometrium - uszkodzenia oraz skaleczenia błony śluzowej macicy Endometrial scratch to inaczej biopsja endometrium, w przypadku IVF termin ten dotyczy uszkodzenia, skaleczenia błony śluzowej macicy. Zabieg taki można wykonać różnymi metodami, najprostsza i najmniej inwazyjna to biopsja aspiracyjna wykonywana przy użyciu specjalnego jednorazowego cewnika (pipelli). Inne metody wykonania to biopsja podczas histeroskopii lub tradycyjne łyżeczkowanie jamy macicy. Rodzaj metody nie ma znaczenia dla skuteczności. Aspiracyjna biopsja endometrium W praktyce najczęściej wykonuje się biopsje aspiracyjną ze względu na: brak konieczności jakiegokolwiek przygotowania Pacjentki, brak konieczności jakiegokolwiek znieczulenia, największy komfort dla Pacjentki, najkrótszy czas wykonania zabiegu oraz najniższe koszty z przedstawionych metod. Jak może pomóc biopsja endometrium? Biopsja endometrium zwiększa szansą na poczęcie Wykazano, że wykonanie biopsji endometrium w fazie lutealnej cyklu poprzedzającego embriotransfer dwukrotnie zwiększa odsetek implantacji, ciąż i żywych urodzeń w grupie pacjentek z nawracającymi niepowodzeniami implantacji (według danych: Barash et al, Fertil Steril. 2003 Jun;79(6):1317-22). Początki odkrycia metody były dość przypadkowe. Analizowano bowiem wpływ histeroskopii na wyniki IVF. Podczas takich analiz pojawiła się sugestia, że w przypadkach gdzie histeroskopia była zabiegiem czysto diagnostycznym, połączonym z biopsją endometrium i wykonywana była w fazie lutealnej cyklu poprzedzającego embioriotrasnsfer, być może odsetek implantacji jest wyższy. W dalszych badaniach wykazano, że rzeczywiście tak jest, ale jedynie w grupie Pacjentek z nawracającym niepowodzeniami implantacji i posiadających dobrą rezerwę jajnikową. Wykazano również, iż nie ma znaczenia metoda jaką wykona się zabieg. Nie jest również istotne czy faza lutealna wywołana jest prawidłowym cyklem owulacyjnym czy lekami. Do tej pory, pomimo wielu hipotez, jeszcze nie został wyjaśniony mechanizm w jakim zabieg powoduje wzrost odsetka implantacji. Dla kogo jest biopsja endometrium ? Biopsja endometrium dla par z nawracającymi niepowodzeniami implantacji i dobrą rezerwą jajnikową Na podstawie aktualnej wiedzy uważa się, że wykonanie zabiegu jest wskazane u par z nawracającymi niepowodzeniami implantacji i dobrą rezerwą jajnikową. W praktyce oznacza to sytuację, w której mamy dużo dobrej jakości zarodków, a z nieznanych powodów nie udały się dwa embriotransfery. Zabieg może być wykonany zarówno przed krioembriotransferem, jak i przed embriotransferem zarodków uzyskanych w cyklu stymulowanym protokołem krótkim. Ważne jest, że musi to być cykl poprzedzający oraz w cyklu tym musi się pojawić faza lutealna na poziomie błony śluzowej macicy, czyli nie dotyczy to cykli, podczas których przyjmowana jest antykoncepcja hormonalna i cykli naturalnych bezowulacyjnych mala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Stefania 31
Megi nie wiem kiedy miałaś to czyszczenie, ale endoschraching najlepiej wykonac w cyklu poprzedzającym transfer, żeby bylo a swiezo:) Mala , , ale się rozpisalas:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ok to tego nie wiedziałam. Moje czyszczenie było w tamtym roku grudniu. To oczywiście nic nie dało, jesli to musi byc krótko przed zrobione.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czyszczenie jest bardziej mechaniczne i endo potrzebuje czasu by sie zregenerowac. Stefania no...hihihi walnelam wypracowanie jak nic :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
One, Mała wiem że to już chorobliwie, że nie poważne ale chyba dojrzewam do decyzji o szóstej stymulacji i starcie znów gdzieś z Waszym towarzystwie na jesień. Teraz witamina D i dobra rybka, w przyszłym miesiącu scretching i... Choć dzwiecza mi w uszach słowa pani prof immunolog: to już za dużo, to już nie czas dla pani, proszę pomyśleć o adopcji kilkuletniego dziecka i spróbować dogonić wiek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tujka no co tu za wiadomosci. Rozumie cie doskonbale i podziwiam. Wy mi fundujecie emocje ...hihih A czy jest cos co mozesz oprocz endo jeszcze zrobic by wspomoc ? Ja tez zaczne od poniedzuialku wykac D kwas. W jakiej dawce 1000mg?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zuza917
Cocochannel powtarzam za Oliwia , ze my wlasnie potrzebujemy jak najwiecej dobrych wiesci! Ty i Stefania Jestescie takimi naszymi iskierkami nadziei :) Mala Wow! To i ja chce ten scratching :) Jutro mam water sono wiec zapytam czy mi zrobia... Trzymajcie prosze kciuki aby zadne polipy ani inne niespodzianki mi nie wyszly podczas badania Tujko udanych wakacji nad morzem moim ukochanym :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Trzymam kciuki....mala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tujka a Ile ty masz lat, ze ci lekarka coś takiego mówi? Mnie moja nawet podpuszczala żeby robic, ale ja oczywiście tyle podejść nie miałam. Ale ja wam powiem, ze to jest jak gra hazardowa, jak raz ci sie uda to chcesz dalej grać aż wygrasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z tą witaminą D to ja naturalnie - tzn plazing:) A tak w ogóle to przy takim słonecznym lecie chyba łykać nie trzeba. Zaleca się natomiast od września do kwietnia 800-1000, choć ja nigdy nie brałam. Megi mam 40 lat. Moj lekarz też się tylko uśmiecha jak mu mowie że za stara jestem, choć oczywiście przyznaje, że szanse spadają. A to była obca p doktor, u której byłam tylko na konsultacji. Ona uważa, że to za późno, że moje potencjalne dziecko będzie miało kłopot jak będzie nastolatkiem z porozumieniem się ze mną itd. Pewnie trochę jest w tym racji ale tak trudno się zatrzymać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cocochanel oczywiście, że się wszystkie tu cieszymy z Twojego szczęścia. Pisz proszę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tujka sprawdz sobie dla pewnosci poziom bo ja w maju gdzie czesto korzystalam ze slonca i czasem z solarki i do tego 2 miechy lykalam Centrum mialam dosc zly wynik. Czekam na dokumenty z nowej kasy moze beda juz jutro bo powiedzieli tel ze sa juz wyslane i wtedy bede juz konkretnie robic termin w klinice. mala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zuza917
Tujka :) :) :) Super, ze wracasz na pole boju... Bo w koncu wygramy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Megi-jesteś jeszcze młoda. Masz dobre wyniki hormonów. Wiem,że mój lekarz byłby ZA tym byś podeszła na swoich komórkach. KD to ostateczność. Głowa do góry :) x Megi - no piękny wywód :) pewnie każda z nas mogłaby otworzyć przewód doktorski z zakresu ginekologii, inv, stymulacji, transferów, etc. :) x Podjęłam decyzję-ta dawczyni stymuluje się dla mnie. Ma 26 lat, spełnia wszystkie wymogi. Do transferu podejdę najwcześniej w październiku, do tego czasu mam zgodnie z zaleceniem lekarza odpocząć i nie "myśleć" :) Spytałam o endoscratching, wiedziona Waszym zaleceniem, ale powiedział,że to temat, który mnie jeszcze nie dotyczy. Mam za sobą jedną procedurę, w niej 3 transfery. Powiedział,że do pierwszego ET podejdę bez scratchingu. Tłumaczył mi to, co napisała Megi,że sprawdza się on u kobiet, które podchodzą na SWOICH komórkach, a przy KD nie jest to takiego przełożenia.Do tego czasu jeszcze długa droga, więc na razie o tym nie myślę. A Wam życzę miłego weekendu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Te wywody to od małej :-) Co do mnie to narazie dostałam @ bardzo bolesny, ale to miałam tak zawsze. Zobaczymy jak sie mój cykl ułoży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej Dziewczyny! Ja o endoscretching nic nie wiem. Ja przecież ani razu nie doszłam do etapu transferu więc nie wiem jak to byłoby u mnie. Zapowiada się emocjonująca jesien bo wiele z nas będzie działac. My pod koniec wrzesnia mamy kwalifikacje do rządowego. Pozdrawiam urlopowo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Podczytuje Was, nic nie piszę bo specjalnie nie ma o czym. Wczoraj wieczorem zrobiłam test, wyszła druga kreska ale bardzo blada, ucieszyłam się, że zaskoczyłam. Drugi test zrobiłam dzisiaj rano, z myślą, że poziom hormonu będzie sporo wyższy, a tu..... nic, dosłownie druga kreska była ledwo widocznym cieniem tej wieczornej :( 15 minut później dostałam @, kurcze blade a już się nastroilam pozytywnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
One najbardziej bierzemy pod uwagę adopcje zarodka, nie tylko ze względu na moje amh ale przede wszystkim na translokacje M. KD w naszym przypadku nic nie pomoże. Dajemy sobie jeszcze tylko jedną szansę z naszymi gametami, dlatego że możemy skorzystać już z dofinansowania bo mija rok od leczenia i leki już refundowane. Tylko za PGD dopłacimy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zuza917
Leni :( przykro mi ... Ale nie trac nadziei A ja mam malutkiego polipa w miejscu gdzie moglby przeszkadzac przy implantacji... wiec beda go wycinac. Pytalam o endo scratching wiec przy tej okazji tez mi zrobia. Ale w miedzyczasie okazalo sie ze maja kilkudniowa przerwe w pracy laboratorium. Raz na rok maja taka przerwe technologiczna i teraz akurat kiedy moja stymulacjia mialaby sie zaczac wiec wszystko sie przesuwa o kolejny miesiac. W pracy mam kociol a do tego wlasnie sie dowiedzialam ze mnie przenosza do innego dzialu daleko poniewaz jeden szczeniak nie chcial a potrzebuja tam kogos wiec ja sie nikomu nie podlizuje i nie gram z prezesami w golfa wiec latwiej mnie wyslac ( mowia ze to tymczasowe) cholera jasna szczeniak juz dawno mial chrapke na moje biuro ... I jeszcze mam go wprowadzic w zagadnienia a ja mam ochote mu glowe odgryzc. Czy to cale szefostwo nie rozumie ze to nie mozliwe kogos w trzy dni wprowadzic w tyle rzeczy ... On nawali i bedzie mnie obwinial za plecami Przepraszam, ze zanudzam ale chcialam sie wygadac - to takie nie sprawiedliwe Do tego mial byc romantyczny wypad a ja mam potworny bol glowy ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olivia123
Oj dziewczyny nie ma nic gorszego jak nastawić się na coś a później wielkie rozczarowanie. x Leni pewnie już pisałaś, ale jak długo próbujecie naturalnie, jeśli mogę spytać? x Zuza rozumiem Twoje rozgoryczenie. Nastawiłaś się, że ruszysz z kolejnym cyklem a tu nic z tego. Też tak miałam i przy kolejnych podejściach wkurzały mnie te przesunięcia, a to czekanie aż sondy przyjdą do PGD, a to święta, a to długi weekend. Teraz staram się nie nastawiać na żaden miesiąc. Czekam chociaż wiem że czas działa na naszą niekorzyść, ale czasami też niecierpliwię się :) Nie wkurzaj się kochana pracą, szkoda Twoich nerwów. Ludzi niestety nie zmienisz. U mnie też w pracy różnie. Ale teraz jestem na urlopie i mam ich gdzieś :) x Tujka u mnie też słoneczko :) x Miłego weekendu dla wszystkich :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×