Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

basia10051-71

Ciąża i macierzyństwo około 40 :)

Polecane posty

Gość gość
Dziewczyny jakie piękne te Wasze dzieciaczki:) Gaba a ja Ci zazdroszczę że możesz jeszcze cieszyć stanem odmiennym.Serio to był wspaniały okres w moim życiu i żałuję że się już nie powtórzy;) Mon cheri ja też nie lubię tych zmian bo nie mogę się zalogować albo kasuje mi posta:/Napisz coś więcej o Tosieńce. Inga Inga napisz coś więcej służymy wsparciem:) Ewa to już chyba niedługo zacznie się u Was ząbkowanie.Antoś wygląda na większego przynajmniej na zdjęciu.A gluten już wprowadzałaś?A z kim zostawiasz małego jak wrócisz do pracy? Mon cheri a jak to u Was jest z nowym jedzonkiem i ząbkami? Zuza Twoja mała to już pannica:)Zaczęła już chodzić czy raczej jest ostrożna w tej kwestii? Jola,Taida co u Was dziewczyny? Taido i jak kolki minęły? Moja mała zainfekowana:/ Niestety chyba zaraziła ją starsza bo już w ciągu trzech tyg ma drugi raz antybiotyk podawany.Póki co mamy dwa tyg do tyłu ze szczepieniem. Pozdrawiam Mandarynka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To pierwsze zdjęcie to starsza jak była mała:) Mandarynka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej Gaba, jeszcze tylko 11 tygodni, zleci jak z bicza strzelił ;). Maleństwo faktycznie spore. A poprzednie dzieci rodziły się duże? Mandarynko, Twoje dziewczynki są bardzo do siebie podobne. Śliczne bobasy! Niech szybko zdrowieją! Ja, podobnie do Ciebie, tęsknię za ciążą i bardzo żałuję, że już nigdy (nigdy nie mów nigdy ;) ) tego nie doświadczę. Pytałaś, czy Hania chodzi - tylko przy meblach na razie. Rozwija się ruchowo ok 2 miesiące wolniej niż siostra. Nie wiem, może nie ma siły, waży niecałe 8 kg. Mon Cheri - piękna Tosieńka, wygląda na pogodnego maluszka i na aniołka.. Karnacja małej jest chyba wypadkową tych 3 rzeczy: słońca, marchewki i genów. Jak urodził się mój mąż, to położna powiedziała żartem teściowej, że odda jej swoją odchowaną dwulatkę, a bierze tego cygana ;). Starsza też ciemniejsza ode mnie ( http://pokazywarka.pl/x7b3dp/ ). My w tym roku po raz pierwszy zabieramy młodszą w dłuższą podróż, pojedziemy nocą, bo inaczej nigdy byśmy nie dojechali. Ona jest antysamochodowa. W nocy budzi się co 2h, ale wypije cycka i śpi dalej. Normalnie jechalibyśmy ok 8h, a pojedziemy pewnie dużo dłużej. Inga - witaj :) 🖐️ pozdrawiamy, zuzka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, fajne te wasze dzieciaczki, mój to taka mała pyza no ale jak ciągle wisi u cyca to co się dziwić ;) mój jest najmłodszy, ech jak ten czas leci, Gaba ciesz się ciążą bo to cudowny czas, ostatnio stwierdziłam, że brakuje mi rozmów podczas wizyt z moim ginekologiem - swoją drogą fajny facet ;) Zuza, Mandarynko, Mon cheri fajne te córunie wasze :) ale nasi chłopcy to też przystojniaki - prawda Ewa ;) pozdrawiam miłego dnia 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jola, super chłopczyk z Twojego Piotrusia. Z fałdek wyrośnie, ani się obejrzysz. Moja też wisi na cycku ;) zuzka78

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gaba102
Hej! A ja mogę pokazać na razie tylko takie -))) to po wczorajszym Usg Fasolka się uśmiecha -))) Wasze są jak Cudeńka , słow mi brak...... http://pokazywarka.pl/zjz3b6/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość inga_inga
Dobry wieczór:) Fajne te Wasze dzieciaczki :) Pozdrawiam serdecznie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak rodzinnie się zrobiło na forum. Mój mały zaprezentował się w piżamie, tuz przed spaniem, a jego fryzura budzi wszędzie emocje. Zreszta wiele osób mówi,, jaka ładna dziewczynka" Mandrynko ząbków nie widać, ale pakuje wszystko do buzi, a najbardziej lubi nasze....palce. Gluten dostaje, ale ja mam zdrowe podejście do tematu, pewnie ten wiek, i podaje małemu troszkę po staremu. Właściwie najchętniej byłby przy cycusiu. Z małym będzie trochę mąż z racji wykonywanej pracy i moja mama,rodzice mieszkają obok nas. Ale mam juz nerwy odnosnie powrotu do pracy. Jedynie co mnie pociesza to to, że nie idę na 8-10 godzin, tylko max 4 godz,dziennie. mam goły etat. Dziewczyny macie wszystkie cudowne dzieci. Brak słów na te cudne oczy, gładką cerę, piękne buziaczki. Gaba mała wygląda naprawdę na dużą kobietkę. Jak będziesz miałą czas wrzuć taras. Młoda, ile ważył Twój mały?? Proszę o więcej fotek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jolka na cycu dzieci rosną różnie, co widac na przykładzie Zuzy. Mój Antek też kluska, ale lekarz mówi, ze wszystko ok. Mon cheri jak mała? Co juZ potrafi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Gaba, piękne zdjęcie. Żałuję, że z drugiej ciąży nie mam takiej pamiątki. Czekamy na Twoją dziewczynkę :) Ewka, moja za 13 dni skończy rok i nie ma ani jednego zęba ;). Może to i dobrze, przynajmniej sutki mam całe, chociaż jak ściśnie dziąsłami (gdy już nie chce), to mam ochotę ją udusić ;), boli. Zazdroszczę Ci etatu, ja idę na 8h i mam dylemat - złożyć oświadczenie o karmieniu piersią i korzystać z 7h czy nie? Jeśli je złożę (a piersią karmię, ostatnimi tygodniami nawet non stop, gorzej niż z noworodkiem), to będzie gęsta atmosfera - 'korzystała z rocznego urlopu, a teraz chce jeszcze wychodzić wcześniej; no i na pewno nie karmi takiego dużego dziecka.... ' :O. Mam jeszcze 2 miesiące z małym hakiem na decyzję. Moja mała idzie do żłobka, przeżywam to bardzo, ale nie mam wyjścia. Jest obok babcia niepracująca, która zajmowała się synami od szwagra (teraz młodszy idzie od września do przedszkola), ale nie będę nawet jej pytać, bo przy starszej mi odmówiła. O Dziękuję za miłe słowa pod adresem mojej gadzinki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zuzka, jak rozumiem, wracasz na 8 h/dziennie? Myślę, że powinnaś złożyć o skrócenie czasu pracy. Moja sąsiadka, praca w Urzędzie Miasta, karmiła 2 lata i 8 m-cy. I dokładnie tyle pracowała godzinę krócej. Nie myśl, że będą się dziwić, prawo daje matkom takie możliwości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jolu jaki śmieszek z Twojego Piotrusie:)Gaba piękna pamiątka. Ewa to fajnie masz z pracą i z organizacją opieki nad Antosiem. Zuza nie przejmuj się tylko korzystaj z przysługującego Ci prawa.W tym wypadku córeczka jest najważniejsza. A moja niestety dostała antybiotyk.Trzymajcie kciuki żeby pomógł bo jak nie to szpital:/ Mandarynka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak, wracam na 8H. Moja koleżanka z biura korzystała z tego prawa przeszło 2 lata, ale jej macierzyński był o połowę krótszy od mojego i dlatego mam dylemat; Też pracuję w budżetówce i teoretycznie nie powinno być z tym problemów, ale kwas w powietrzu by wisiał na pewno. Mandarynko, obyście się szybko uporali z chorobą. zuzka78

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mandarynko co podajesz malenstwu na infekcje? Co się dzieje? U nas zaczyna się pierwszy katar. Pozdrawiam Ewa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ewcia ja na katar stosuję dwa razy dziennie nasivin.Do tego sól fizjologiczna.Ponieważ Nuśka brzydko kaszle dostała flagaminę i antybiotyk zinnar. Podajemy jej jeszcze po 5 kropli dziennie wit C. Mam nadzieję że infekcja u Antosia się nie rozwinie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mon cheri
No rzeczywiscie sie rodzinnie zrobilo , no to teraz trzeba by zlot jakis zorganizowac :) x Mandarynko biedne malenstwo , oj zeby ten antybiotyk pomogl jak najszybciej ... No nie ma sily na to zarazanie niestety . Toska po pierwszych marchewkach , jabluszkach i kaszkach nagle zaczela grymasic przy jedzeniu wiec wrocilysmy do 100% cyca i zaplanowalysmy za tydzien , dwa nastepne podejscie ... a zabkow na razie nie widac , mimo ze slinka kapie hektolitrami i trzeba dzieciaka przebierac kilka razy dziennie , by mokry nie latal ( apaszki-plujki niewiele pomagaja) , no a starsza pierwszego zeba dostala po 9-ciu miesiacach dopiero ... Na zdjeciach Twoje maluchy sa do siebie podobne , a starszej zostaly takie ciemne wloski ? Bo Toska z czarnulki stala sie jasna blondynka -pierwsza w rodzinie :) x Zuzka no przesliczne Twoje coruchny , a starsza to ma super piekne wloski . A z zebami uwazaj potem , czy sie szczeka wlasciwie rozrasta , bo moja starsza miala pierwszy zab po 9 , a 3 i 4 po 17 miesiacu i podniebienie nie uroslo jak trzeba , przy mlecznych bez problemu , ale stale tez pozno wychodzily i nie mialy miejsca , wiec do dzis biega z aparatem , bo nie chcialysmy zdrowych zebow usowac. A to karmienie to bym wykorzystala , przeciez nikogo nie oklamujesz , a mala Cie potrzebuje. Ja to niejedna kombinatorke bez skrupolow znam , a porzadni ludzie to zwykle krepuja sie ze swoich praw skorzystac. Toska rzeczywiscie jest pogodna -smieje sie chetnie , czesto i do wszystkich , ale z aniolka to ma tylko A na poczatku , to mala wiercipieta i zbojek ;) x Jolka takie maluchy musza byc troche okraglutkie , nawet nie zauwazysz jak Twoj slodki kluseczek straci ten nadmiar jak zacznie po podlodze smigac :) x Ewka , a nam to do wozka (brazowego )zagladaja i pytaja czy chlopak czy dziewczynka nawet jak Toska w rozowym kapelusiku z falbankami siedzi ;) :D . No fajnie ze tak Ci sie z opieka i praca ulozy , u nas moge liczyc tylko na siebie , wiec pierwszych urodzinek zostaje w domu , a potem rok na jakies 10-15 godzin tygodniowo , kurka biednie bedzie , ale co zrobic ... Tosce ssanie i lizanie wszystkiego troche przeszlo , obecnie fascynuje ja zrzucanie wszystkiego i wkladanie lap absolutnie wszedzie , jak jest na rekach to zaraz musi wszystkiego w zasiegu dotknac , drzwi przestawic , recznik pomacac , sprobowac otworzyc szafke , oswiecic swiatlo i puscic wode ( u nas ten hebel przy mieszaczu przy kranie lekko chodzi , to moglaby sie godzinami bawic) , a i przesuwa sie do przodu , a raczej rzuca do przodu z pozycji na czworaka ;) - efekt dosc mizerny , ale lepsze to niz tylko do tyl ;) . A Antosia tez teraz interesuja takie male przedmioty i metki , ogonki , koncowki itd??? x Gaba rewelacyjna fotka :) :) :) , na naszej to ledwie buzke okragla mozna bylo rozpoznac , super masz pamiatke , no i wiesz jak mniej wiecej mala bedzie wygladac ... x Mloda hej :) , ale czas leci ... a Twoj maly to w zasadzie jaki byl duzy , bo juz zapomnialam :( . A do kogo podobny ? Moja starsza od poczatku byla caly tata , a Toska wyglada calkiem jak moja mama (mam zdjecie jak miala z 8 miesiecy ) , no ale obcy ludzie twierdza , ze ona tez caly tata :O , ale ma miec , ostatecznie my to mozemy byc pewne , ze jestesmy mamami , a chlopy zawsze moga podejrzewac ... ;) x inga pozdrawiam i trzymam kciuki ! x Taido jak tam nastroj? Doszlas troszeczke do siebie ? Jak tam coreczka ... Karmisz jeszcze ? Trzymajcie sie obie , trzymam kciuki za was :) x pozdrawiam reszte i czytajace :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jej ludzie wlasnie przeczytalam co napisalam i za glowe sie zlapalam jakie fajne byki posadzilam usowanie , albo skrupoly , kurcze , ale to efekt totalnego niewyspania - czytajac przymknijcie oczy prosze !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mon Cheri, trochę mnie nastraszyłaś tymi zębami. Zuzce wyszedł pierwszy ząb po skończeniu 10-ego miesiąca i dopiero niedawno wypadły jej 3 pierwsze mleczaki, czwarty się rusza. Mandarynko, ja na infekcję małej miałam podobny zestaw leków. Miłego dnia wszystkim zuzka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda1
Witam Was, zawsze z rana Basia stawiała tutaj kawke ;) Pamiętasz MOn Cheri te czasy? Co do mojego malucha to ważył 4440g... u mnie wszystkie pow. 4kg ;( też młodego karmiłam dlugo - wszystkiego było ok ok 14 m-cy . Teraz jest dość duzy, ale nie uważam aby był gruby, póżniej jak zaczął chodzc to do grudnia do maja przybrał tylko dokładnie 1 kg i wazy ok 12,5kg . Mon Cheri, właściwie wszystkie sa do siebie podobne, ale ponoc cały tata :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ale słodziak!!! na pewno nie grubasek :) śliczny, piękne oczka ma :) zuzka P.S. Ja pamiętam dawne czasy na tym topiku ;), choć nie pisałam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mon cheri dobrze, że złozyłaś samokrytykę, bo zaraz jakiś troll wyliczyłby Ci błędy. Mały ma trochę katar, wodnisty więc nadzieja, że będzie juz tylko lepiej. A co do rozwoju? Uwielbia bawić się firankami, ściąga obrusy i serwety , oczywiście "czyta" ulotki i gazety zrzucając wszystko na podłogę. Na macie edukacyjnej najbardziej interesują go...metki, a w zabawkach takie najmniejsze elementy. Ładnie chwyta mniejsze przedmioty, a duże obraca sobie w rączkach i przekłada z jednej do drugiej. Pełza, ale bardzo ostrożnie. Zębów brak, ślinienie na potęgę. I my też właściwie na cycu w 100%. Antek lubi owocowe przeciery, a warzywa ma w nosie. Też odpuszczam. Zuzka dziwiłam się jak można cały czas tak karmić jak pisałaś. I co??? Antek im starszy tym więcej na cycu. Najgorsze jest zasypianie wieczorem, tylko cyc i nie ma mowy o niczym innym. Wszystko zmieniło się po 4 miesiącu. Ja zaczęłam pisac na starym forum jak zrobiłam test. Bardzo miło wspominam dziewczyny, bo dużo mi pomogły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
młoda, ale ciacho! I te oczy! Już widzę jak jakies dziewcze mu patrzy prosto w oczy. Kiedy zmienia się kolor oczu? Ktoś mówił, że po 6 miesiącach mogą się wybarwiać. Ja bym nie chciała, bo mały ma niebieskie, jak ja. Bliźniaki mają ciemne oczy po tatusiu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki Dziewczyny :) Ewa, ja mysle, że z tym kolorem oczu to 6 m-cy albo i dłużej. ja juz nie pamiętam kiedy mojemu sie zmieniły, tak czekałam na brązowe :) Jak miał pół roku i załatwialismy mu dowód to miał jeszcze takie szaro niebieskie ciemne, teraz ma szaro brązowe. Ja uwielbiam brązowe oczy, mój M ma takie i moja młodsza córcia ma takie wielkie brązowe oczy i w ogóle jest jak cyganica jakas ciemniejsza, a włosy ma najjaśniejsze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ewka i jak koledzy meza z pracy zmadrzeli czy nadal nabijaja sie, ze jestescie rodzicami po 40? prawie jak dziadkowie! :D kobity co wy tym dzieciom robicie. najwieksza zmora jaka moze byc, to myslec egoistycznie, ze wasz wiek nie ma zadnego znaczenia. to ze pozniej urodzilyscie to odbije sie to na zdrowiu dziecka! wystarczy poczytac gosik i poprzedni watek!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pisałyscie cos dziewczyny o stałych zebach... nie wiem czy ma znaczenie wiek, kiedy pojawiają sie mleczaki - u moich dziewczyn 6 m-cy u młodego prawie 7 m-cy... W każdym razie uważajcie na alergię, bo wbrew pozorom ona ma duzy wpływ... Młodsza córka chorowala non stop odkąd poszła do przedszkola, non stop anginy... skonczylo sie gdy zaczelismy ja leczyc na alergię.... szkoda tylko , że nie wczesniej. Ortodontka tłumaczyła mi o co chodzi... po prostu zatoki sa powiedzmy zapchane podczas infekcji i kości szczęki nie mogą sie rozrastać.... Młoda niedawno miała ściagniety aparat, który nosiła 5 m-cy non stop, który miał rozszerzyc szczękę... dwójki nie mogły wyjść z braku miejsca. Teraz jest poprawa a po wakacjach dalszy ciag leczenia.... :( Dla odmiany starsza ma rowne zęby bez żadnych aparatów, co za ulga... "Starsze" dziewczyny sa na FB, bywałam czasem u nich, ale nie jestem zwolenniczką takich portali... szkoda, bo tutaj sie naprawde działo, było fajnie, teraz topik zamilkł, malo piszecie i w ogóle jest mniej dziewczyn... a ja Was cały czas czytam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
czysta rasa słowiańska ma jasne oczy , ja nie lubie brazowych nie pasuja do nas , kojarzą mi się z brudasami ciapolami itp odpadami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ale te dzieci przecietne...ewka twoje dziecko ma jakas jajowata glowe...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×